Фраксипарин, Клексан и Аспирин протект - тема 7

  • 118 367
  • 1 017
# 195
това, което тя пише е абсолютно вярно.
тромбозите се причиняват от недостиг на един от тези протеини и фактор пети лайден.
другото не мога да го твърдя, че недостига на тези фактори води до неусвояване на фолиевата.
аз имам недостиг на протеин С и затова и трудно ми нацелиха терапията на синтрома.
обаче с една обикновена фолиева не съм имала проблем за спина бифида. детето ми е живо и здраво.
Виж целия пост
# 196
Фолиевата киселина има отношение към кръвосъсирването. Фолиева - хомоцистеин - венозна тромбоза. Има материали в интернет.

Magnet само с 4G / 5G, не може да се твърди, че нямаш склонност към тромбофилия.

За да се твърди, трябва да изследваш другите 2 фактора Factor 13 и ACE I/D, които биха могли да се комбинират с 4G и тогава нещата се променят. В забележка накрая на изследването, Геника препоръчват и другите 2 фактора. Който иска ги прави.
Получава се натрупване на фактoри и вече забележката отдолу е друга.
Виж целия пост
# 197
Фолиевата киселина има отношение към кръвосъсирването. Фолиева - хомоцистеин - венозна тромбоза. Има материали в интернет.

Magnet само с 4G / 5G, не може да се твърди, че нямаш склонност към тромбофилия.

За да се твърди, трябва да изследваш другите 2 фактора Factor 13 и ACE I/D, които биха могли да се комбинират с 4G и тогава нещата се променят. В забележка накрая на изследването, Геника препоръчват и другите 2 фактора. Който иска ги прави.
Получава се натрупване на фактoри и вече забележката отдолу е друга.
Написаното от нея е копнато от Зачатие. Peace А написаното от мен и то е истина-за холестерола ,пушенето и пиенето. Peace
А за изследванията,именно в Геника са ми правени и не пише нищо подобно-няма никакви препоръчителни за изследване, иначе щях и тях да правя. Peace
Едно неусвояване на фолиева не е тромбофилия.

ПП и не ми е изследвано 4G/5G само,написала съм ги. Peace на база тези изследвания едни от най-добрите репродуктивни специалисти в България не ме накараха да пусна и онези,написани от теб. Имам и живо и здраво дете-въпреки неусвояването на фолиева/е и не само това,но тя е от генетичните/-пу-пу-дай Боже всекиму!
А да още нещо-неусвояването на фолиева също може да е причина за ранна загуба на плода. Peace
Виж целия пост
# 198
Вярвам, че всеки в тази тема иска да помогне и предлага това, което е прочел и знае.
В моя резултат имеше следната забележка.
"PAI (4G/5G)
 Генотип за PAI 4G/5G трябва да се интерпретира в комбинация с генотипа за ACE и Фактор XIII, за да се прецени комплесния им ефект върху риска от спонтанни аборти. "

Ето и линк за да не съм голословна, където го пише същото:
http://www.genicalab.com/bg/prices.html

Нали не мислиш, че Геника случайно поставят MTHFR (677 C >T) и MTHFR (1298 A>C) в пакета си за тромбофилия ? Прочети за хомоцистеина и за връзката му с фолиевата, другите витамини от група Б, протеин с, протеин s, антитромнин 3 и кръвосъсирването.

Радвам се, че имаш живо и здраво детенце. Това са изследвания за предразположения, дали ще се проявят е друга работа. Не съм компетентна, затова спирам дотук.

ПП: Незнам защо един твоя доктор не ти ги е назначил, но аз след този резултат вече имам препоръка за консултация с гинеколог и хематолог при бременност !
Виж целия пост
# 199
Вярвам, че всеки в тази тема иска да помогне и предлага това, което е прочел и знае.

Peace

Наистина нищо подобно не пише в моите изследвания за Тромбофилия от Геника Peace Нямам време в момента да се занимавам да го снимам и кача тук, тия дни ако имам време ще го направя.
Чела съм по много и за всичко след последния ми пореден аборт, вярвам и на лекарите също., Peace
Виж целия пост
# 200
Това упражнение с качването е излишно. Никой не го поставя под съмнение. Да не разводняваме темата повече.
Виж целия пост
# 201
Убу няма да качвам нищо  Laughing имам си много по-приятни "упражнения".
Виж целия пост
# 202
Здравейте момичета!  baloni
Приемате ли новички ?
След дългото ми търсене, май съм попаднала на правилното място Simple Smile.
Скрит текст:
Моята история не е много дълга, всички май сме минали по тоя път... Имам два спонтанни аборта в 6 г.с /явно грешка някаква/ и един по медицински показания в 12 г.с. със генетична аномалия в 18та хромозома - синдром на Едуардс.
През различните етапи се консултирах с доц.Ангелова от Варна, проф.Кременски от МД и доц.Конова от клиниката в Плевен /национална консултация, в общи линии Simple Smile/.
Направила съм си изследванията за тромбофилии, имунологичните и тези на ЩЗ. Остава ми кариотипа, но още се колебая дали има някакъв смисъл от него.. И без него шансовете /винаги/ са 50/50.
Започнах терапията, която ми препоръча доц.Конова /тя май винаги е подобна за всички/ - вливане на Интралипид и Неофолик мета, след установяване на бременност Фраксипарин и т.н.....
Виждам, че обсъждате тромбофилиите... Имам такова изследване, но честно казано - нищо не се разбира от него. Не ми се ще да звъня по тел. в Националната генетична лаборатория да ги разпитвам, но и до сега не знам при кого да ида.... Thinking
Опитах се да чета, но темата е доста специфична, въпреки че съм адванс-пациент, а бях и много добра по биология навремето...  Whistling

Кажете къде да прочета още информация, предимно за това какво значи "хетерозиготен носител"  - има ли мутация, няма ли...
Леко бременеене на всички  Hug
Виж целия пост
# 203
Zdravejte momicheta,

izvinete me za latinizata, no pisha ot bolnizata. Sled 4-5 godini myki i mnoogo premejdiya, fraxiparin i aspirin, v4era se rodi nashiqt sin Daniel (3500kg i 51 sm).

Pojelavam na vsi4ki vi uspeshno zabremenqvane i iznosvane  Hug
Виж целия пост
# 204
Честито Бебче!
Да ви е живо и здраво, много да ви радва и да го дарявате с цялата любов на света!
Вие сте още едно доказателство, че когато човек вярва и не се отказва чудесата се случват!
Виж целия пост
# 205
TINN честито миличка  bouquet да ви е жив и здрав малкия юнак!!!!Hа теб бързо възстановяване Hug
Виж целия пост
# 206
Zdravejte momicheta,

izvinete me za latinizata, no pisha ot bolnizata. Sled 4-5 godini myki i mnoogo premejdiya, fraxiparin i aspirin, v4era se rodi nashiqt sin Daniel (3500kg i 51 sm).

Pojelavam na vsi4ki vi uspeshno zabremenqvane i iznosvane  Hug
Да ви е живо и здраво бебенцето! Много здраве му желая! Да го отгледате с много любов и мерак!   Heart Eyes
Виж целия пост
# 207
Здравейте, момичета, аз съм с един мисед аборт, след него си направих изследване за тромбофилии в МД и резултатът е следния :
фактор V Лайден мутация R506Q - хетерозиготен носител
4G/4G - хомозиготен носител
МТHFR мутация С677Т - хетерозиготен носител

Проблемът е , че в момента АГ при, която ходех / и бях много доволна/ е в болнични за неопределено време / вече 2 месеца/ Cry. Виждам, че тук бегло се споменават имената на някои лекари, но моля ви за по-подробно инфо за конкретни специалисти, които биха могли да ме консултират за този проблем и да ми назначат терапия. Трудно е да се довериш напълно на някого, тъй като "специалистите " са много, за това ви моля, да ми споделите вашите впечатления и препоръки !!!
Виж целия пост
# 208
Честито бебче, TINN! То направо с идеалните мерки Simple Smile


anabely, мога да ти препоръчам моята АГ (д-р Джонгова от МЦ "Лора"), тя не е точно специалист по тромбофилиите, но си разбира от всичко. На мен ми даде терапия след забременяването.
Виж целия пост
# 209
Здравейте, момичета, аз съм с един мисед аборт, след него си направих изследване за тромбофилии в МД и резултатът е следния :
фактор V Лайден мутация R506Q - хетерозиготен носител
4G/4G - хомозиготен носител
МТHFR мутация С677Т - хетерозиготен носител

Проблемът е , че в момента АГ при, която ходех / и бях много доволна/ е в болнични за неопределено време / вече 2 месеца/ Cry. Виждам, че тук бегло се споменават имената на някои лекари, но моля ви за по-подробно инфо за конкретни специалисти, които биха могли да ме консултират за този проблем и да ми назначат терапия. Трудно е да се довериш напълно на някого, тъй като "специалистите " са много, за това ви моля, да ми споделите вашите впечатления и препоръки !!!
Съжалявам за мисед-а, но всичко ще се нареди правилно, да знаеш!  Party
Само за тромбофилии ли си се изследвала? Аз предпочетох да отида до Плевен, защото доколкото разбрах, първо доц. Конова е започнала работа върху репродуктивните проблеми в България, а след това и в София са започнали. Та мисълта ми беше, че предпочитам да пия вода от извора. При нас изследваха и мъжки и женски фактор - бяха различни групи изследвания. Това, което се откри при нас, съм го написала в по-предни постове, можеш да прочетеш, ако те интересува.
Независимо накъде мислиш да се ориентираш, ако от гинекологична гледна точка всичко е наред, трябва да се обърнеш към имунолог.
Ако искаш да ме питаш още нещо, можеш да ми пишеш и на лични.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия