Мома или юначе през НОЕМВРИ ще проплаче? Тема №6

  • 20 370
  • 743
# 450
А така вече ми е по спокойно. Звяра радвам се ,че всичко е наред (аз не съм се и съмнявала де).  Joy Сега две здрави бебчета на финал.  newsm04
Виж целия пост
# 451
Момичета,вие ще ходите ли на море,защото мойте родители ме стресират,че щяло да ми стане нещо.Аз мисля,че ако не се излагаме на слънце,няма проблем.Вие на какво мнение сте по въпроса.Аз пък си резервирах и най-топлия период [ ooooh!от 20-30 юли.

Ааа... че какво ще ти стане? Не вярвам. Няма да се печеш открито на слънцето и това е. Аз също ще ходя на море, доколкото ми е известно... И то ще бъда някъде 7 месец. Мисля, че ако не е проблемна бременността ни, няма проблем.

Днес си взех 2 изпита с 5 и 6 и съм както много уморена, така и много доволна от живота newsm78. Хайде да ми се махат от главата, че само ги мисля и нямам покой. Искам ваканция  Crazy.

Честито на всички, видели пола на бебетата си Peace. Живи и здрави да са!!!


Светулка и другите 35+, ще прави ли някоя от вас амнио?
Аз няма да си правя такова нещо. На 29 юни към на Фетална морфология и се надявам там да се види, каквото трябва. Ако има проблем (дано няма), тогава ще му мисля. Не искам да се подлагам на онова изследване.


Звяра, радвам се, че всичко е минало успешно и се чувстваш добре Hug. Оттук нататък само радости Mr. Green
Виж целия пост
# 452
Момичета,нещо се шашкам току що проверих резултатите от БХС ,довечера ще ги нося на доки...но нещо не ми харесват ,не твърдя ,че съм много в час!!Моля за консултация???И най-вече кое се гледа Оценка на риска или Информация за лекаря!!!!! Sad

ІІ - Оценка на риска ,
- Статистически риск за болестта на Даун е 1 : 2329
- Статистически риск за T13 / T18 + NT > 1 : 10 000
- ІІІ - Информация за лекаря ,
- Биохимичен риск за синдром на Даун е
определен на
1 : 403
- Възрастов риск за синдром на Даун 1 : 450
- Възрастов риск за синдром на Едуардс 1 :4000

Според мен (без да имам претенции че разбирам) резултатите ти са ОК. И аз доста се бях притеснила за моите резултати, а и минаха 5 дена докато успея да се свържа с моя доктор за да ги разчете. Когато се чухме по тел. ми каза че всичко е ОК, да не се притеснявам. Само ще вметна, че моите резултати в графата Инфо за лекаря бяха още по-...
Биохимичен риск за Даун - 1:170
Възрастов риск за Даун - 1:320
Междувременно изчетох доста по темата. Та, от резултатите е важно какво пише в информацията за бременната (а Инфото за лекаря в случая нас не ни касае... не мога да ти обясня точно защо...) - щом там риска е малък, то няма нужда от излишни притеснения Simple Smile
Виж целия пост
# 453
Здравейте мами Simple Smile
Ето ме и мен най - накрая Simple Smile
Всичко е наред  ooooh!, редукцията си мина по план, без усложнения или риск за другите две бебета Simple Smile
След процедурата имах леко прокървяване и стягане на корема, оставиха ме превантивно още два дена в болницата. Оплаквания не съм имала, всичко мина и замина, дано и така си остане. Вчера вечерта ме изписаха и съм много щастлива, че съм си вкъщи, няма вече инжекции, абокати и системи  Whistling
Утре съм на БХС и ранната морфология, за близнаци ме пратиха в Св. Петка, ще ми струва всичко общо 140 лв., струва ми се ок. Вашите по колко излязоха (само за сравнение питам).
Бебоците ги гледах тази седмица всеки ден Simple Smile, вече са по повече от 5 см., и как само шават и се въртят, много са сладки Simple Smile
Благодаря ви на всички, че ме мислихте и ми стискахте палци  Hug Надявам се и вие сте добре и всичко върви нормално Simple Smile. Аз се връщам назад да ви чета  Laughing
Поздрави на всички   bouquet

Много се радвам ,че всичко при теб е добре  Hug. На мен БХС с ултразвука ми излезнаха 103лв в Майчин дом.
Виж целия пост
# 454
Момичета,вие ще ходите ли на море,защото мойте родители ме стресират,че щяло да ми стане нещо.Аз мисля,че ако не се излагаме на слънце,няма проблем.Вие на какво мнение сте по въпроса.Аз пък си резервирах и най-топлия период [ ooooh!от 20-30 юли.

Цветенце, аз ходих вече на море, но основно седях под чадъра, особено след 12ч до 16-17ч, когато лъчите са най-силни. Не съм се консултирала с доки, защото по принцип нямах намерение да влизам изобщо във водата ,че ме е страх от евентуални зарази. Чувствах се мн добре на плажа, дори мисля с ММ да направим още едно моренце при възможност  Peace
Виж целия пост
# 455
Здравейте момичета, присъединявам се към вас с много трепет  Simple Smile Следя ви от самото начало, чета ви, преживявам с вас, но не пишех. След една неуспешна бременност, много ходене по лекари, инжекции и вливания, най на края влизам в редиците на мами ноемврийки  Grinning Аз съм от София с термин 04.11.2013г. Днес се записах на женска консултация, чух отново сърчицето на бебо, видях го и съм много развълнувана  Grinning Желая на всички много лека и щастлива бременност  Hug
Виж целия пост
# 456
Ева добре дошла.
Звяра много се радвам за теб Hug
Дара и според мен,колкото съм чела и тук,и ругаде в нета,резултата ти е добър  Hug Hug
Цветенце и аз не мисля да пропускам,само всичко да е наред.
Рони и аз съм така знам,че ще е момиче,ама да видим дали инстинкта ми няма да ме подведе този път, първото не ме бях убедена,че  момче и момче се роди Embarassed
Виж целия пост
# 457
Добре дошла Ева Simple Smile  Hug
Виж целия пост
# 458
Здравейте и от мен, мами. Честито на всички които знаят пола. Аз също имам усещане че ще е момиченце. Много странно е, че всеки, който ме види казва ооо момченце ще си имаш. Не знам от къде им идва тая логика, ама аз си знам че ще  stork-girl Още малко и ще видим кой е прав  Sunglasses

Аз да се похваля, вече не  Sick , но много спя. Мислех си че ме е отминал периода на спането, но последните 3-4 дена по 10, 11 часа сън му дръпвам, нямам събуждане smile3524
Виж целия пост
# 459
Олеле момичета, ама вие сериозно сте ме мислили, още веднъж големи благодарности на всички ви Simple Smile
Успях да ви изчета, много се радвам, че изследванията и прегледите са ви прекрасни Simple Smile
Честито на бъдещите булки   bouquet, наистина ви предстоят незабравими хубави мигове Simple Smile
Добре дошли на новите мами  Hug
Вампи, помня че преди 2-3 теми, беше много притеснена, че ни е много малка бройката на ноемврийките, я виж сега, колко сме много Simple Smile, всеки ден имаме нови попълнения Simple Smile
Да ви кажа и аз си правя сметки да ходя на море, ама живот и здраве другия месец ще го задам този въпрос, да мине сега рисковия период след редукцията, да ми кажат, че сме добре и че мога да пътувам, пък ще го преглътна това с ранния и късния плаж  Simple Smile
Аз на ЖК ще се запиша следващия път като ходя, но съм си избрала пакет за проследяване в "Щерев", за да си ме следи моята си лекарка. Не правя реклама, само ви пращам линк да видите какво се включва.
http://www.ivf-bg.com/index.php?option=com_content&view=arti … d=233&lang=bg
Честно казано сега не мога да преценя много ли е малко ли е като пари ...
Поздрави Simple Smile
Виж целия пост
# 460
Zviara, радвам се, че е минало леко и всичко е наред! Hug И аз се следя в Щерев, да не сме при една и съща лекарка? Аз съм при Тимева.
За Шуслеровите соли имам книжката им в pdf, която обаче незная как да кача тук, където е описано влиянието им през различните етапи на бременността, раждането и възстановяването, кърменето и т.н. За втори триместър е следното:
В повечето случаи неприятните неразположения от началото на бременността са
отшумели и идва ред бременната да се погрижи за еластичността на тъканите си.
Освен това трябва да се предпази от рушене на зъбите, от стрии и хемороиди, от
киселини.
Ето коя е необходимата комбинация от соли:
Шуслерова сол №1 сутрин по 2 табл.
Шуслерова сол №2 на обяд по 2 табл.
Шуслерова сол №8 вечер по 2 табл.
Комбинацията се приема постоянно до 8-ми месец.

Виж целия пост
# 461
Браво Звяра много се радвам,че всичко е минало безпроблемно  Hug                                                       За морето аз също мисля да ходя но малко по късно живот и здраве юли месец ще се прибера за 2месеца в България а и съм от Варна  grinning039,тъй че не мисля да го пропускам.Честито на бсички които вече знаят пола на своите слънца,аз чак на 21.06 ще го разбера разбира се ако се покаже,ако ли не докато пристигна във Варна и беж на лекар.За пола аз също имам чувството,че ще е момче пък и много искам момче,но каквото сабя покаже.И не на последно място добре до;ли на новите ни попълнения и лека и безпроблемна бременност  smile3525
Виж целия пост
# 462
Zviara  Hug радвам се че пак си сред нас и то с добри новини...  При мен БХС 135лв и чакам резултати утре, дано всичко да е  наред  Praynig                                                                                                                                                  Аз съм  с кашлица и не знам какво да я правя, утре ще отида на лекар ама тази вечер  newsm78 , гърлото ми уж мина сега тази кашлица и все ми има нещо... ММ каза че всеки ден ме боли нещо различно,  а аз имам чувството, че ще се разпадна на съставни части  Laughing , от няколко дни поне гаденето изчезна... Оплака се стига толкова
Ева добре дошла   bouquet
Виж целия пост
# 463
Звяра, добре дошла обратно,  радвам с е много, че всичко е минало Ок!
Ева, добре дошла в нашите редици! Simple Smile
Аз да си призная в началото мислех, че е момиче, а от скоро имам невероятното усещане, че е момче Simple Smile, много объркващо Simple Smile
Аз ще ходя на море другия месец, за да не хващам големите жеги, но ще говоря с лекаря относно влизането във водата - страхувам се, че басеините у нас не са много поддържани и не знам дали да рискувам, а морето май е ок за разхлаждане, ако няма реки на близко, но ще питам и доки за всеки случай. В книгата на д-р Спок пише, че водната гимнастика е мн полезна за бременните, но там поддръжката на басеините е на ниво и водата се следи на всеки час за нивото на химикалите, а глобите са огромни, ако не се прави, но тук рядко виждам да го правят. То и спасители рядко има...
На мен също много ми се спи и едвам ставам за лекции, а как не ми се пишат есета и презентации...ужас просто! Дано все пак се дипломирам, взема държавния и успея да запиша магистратура държавна поръчка, че да хвана обезщетението за майки студентки, което никак не е малко. Има ли други девойки, които учат и ще кандидатстват за това обезщетение?
И сега имам един въпрос за майките от София - момичета, избрахте ли си в коя болница да раждате и ще плащате ли за избор на екип?
Виж целия пост
# 464
Zviara, много се радваме за хубавите новини! Страхотно е, че ти и бебоците сте добре и че всичко е минало успешно. Всички в групата за това се молехме!
julie___, на мен постоянно ми се спи- от самото начало на бременността, та до сега не е спряло. Концентрацията ми е нулева и съм разсеяна до безобразие. Само вървя и се прозявам.
Eva, добре дошла! Радвай ни и ти само с хубави новини!
Искам да ви се похваля, че днес бях на шопинг малко и си купих пола, която ще мога да си нося и като порасне коремчето. Дълга е с широк ластик отгоре и много удобна. Препоръчвам ви. От миналата година започнах да нося дълги рокли за лятото и се уверих, че с тях е много по прохладно. Много сериозен проблем имам със сутиените- циците ми са наедрели и не са ми удобни старите. Ужасно е! Всеки ден обикалям магазини за бельо и все меря и нищо не ми е удобно. При вас как са нещата?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия