Бебо никак не иска навън! А вътре - цял ден на ръце..

  • 3 050
  • 29
# 15
Има ги и такива раздразнителни мишоци, моето не иска в количката, не иска навън. Няма значение дали е лято, зима, вали, слънце грее детето не желае да го тътрузя с часове в количката и това е положението. Вече е на 9 месеца, с времето нещата се успокоиха като купих лятна количка и той се примири в едно полулегнало положение да подремва за 30 минути, докато го возя. Като беше на възрастта на твоето голямо дране падаше като излезем, а като поотрасна малко започна освен да се дере от рев и да се извива, почервенява, посинява и въобще с кеф да го изведеш на разходка. Както са ти казали пробвай в слинг, ако и това не помага просто чакай да му отмине , макар и с  цената на доста седене у вас. Аз имах късмета да е зимата този период. Не се обяснявай на многознаещи майки, дето по цял ден въртят с количката и се учудват как точно твоето не иска да те търпи да се возите с часове, че и назидателно те гледат и даже ме питаха дали не си измислям и ме мързи да го изведа. Все пак провери дали не го обличаш прекалено и топлия въздух да го дразни.
Виж целия пост
# 16
А погледите на хората като го чуят как плаче все едно ми казват "какво ли му прави на това бебе та реве така" ауу многои дразнещо ... или въпросите "наяден ли е?" "сменен ли му е памперсът?" влудяват ме все едно не знам и немога да си гледам дететоо...  #Crazy #Crazy
О, да не ти пука за това. Важното е ти да си знаеш, че детето ти е добре и си положила всички грижи за него! А сульо и пульо как гледат и какво си мислят-все тая  Simple Smile Аз лично съм кекава и не мога дълго време да нося тежко, а за мен 4-5-6 кг даже е тежко  Mr. Green Но в твоя случай определено един слинг може и да реши проблема, защото не бива да го държиш у дома, особено в този прекрасен сезон! Пожелавам ти успех, дано подейства...
А, и да те питам, бебчето ти обича ли биберонките или не? Защото аз например шапка свалям на нашите свещени биби  Mr. Green После как ще ги отказваме не знам, но пък има време, нека се радва бебока на неговите си бебешки аксесоари  Simple Smile Иначе, ти си родила малко преди мен , така че бебоците са на една възраст горе-долу. Моята бебка обаче до скоро си беше доста самостоятелна- не плачеше без причина - ако я боли коремчето от коликите, гладна е или е напълнила памперса. Но в последните 2 седмици, нещо има лиги-миги. Както и да е, те не може само да спят. Има си по-енергични, има и такива, които си поспиват...знам за някои бебоци колкото нашите, които си проспиват целия ден и стават само за папкане и тоалет. Въоръжи се с търпение, мила, колкото и да е тегаво. Някой може би ще каже, че с рев ще стане работата, но аз лично съм против толкова малко бебенце да бъде оставено само да се дере от рев... толкова е крехко, щом плаче значи има нужда от топлината ти  Heart Eyes
Виж целия пост
# 17
Моят съвет е да пробваш излизания със слинг.Дъщеря ми се хипнотизираше в него и не казваше гък с часове  Peace
Виж целия пост
# 18
Справихте ли се с положението?

Моят също ревеше в количка, само кенгуру пък беше нашето спасение за навън. Пък и за вътре, ако искам да използвам ръцете си. Горе-долу до към 6-месечен беше така положението, но след третия почна да се подобрява с всеки изминал ден.
Виж целия пост
# 19
Малко по - добре сме на ръце или със слинг за 15-20 мин издържа на вън, след което отново вътре и дундуркане и спане на ъце хахх в чудо съм се видяла...  #Crazy дано е до 6-тии месец а не до годинка че доброволно ще ида в лудница ... През деня не признава нищо друго освен дундуркане и на ръце ,, ии задължителноо трябва да спи на ръце иначе реве и не иска... мани мани... лека полека части от тялото ми издъхват добре че раната от секциото ми се възстанови бързо иначе нз какво щях да правя..... newsm78 #Crazy
Виж целия пост
# 20
Спокойно, като почне да се заглежда активно наоколо, ще стане по-лесен  Peace

А пък след 6-7 месеца като може да седи сам и особено като почне да се придвижва сам, съвсем няма да има желание да стои на ръце Simple Smile

Има такива деца, приеми, че твоето е от тях и не си коси нервите за това Simple Smile Месеците ще минат бързо, работата, която сега ти се струва, че не може да чака, после всъщност ще си видиш, че спокойно може да си почака.

Моят на към три месеца и малко почна за по малко да млъква и да се заплесва да зяпа, стискам палци и при вас да е така Simple Smile

П.П€ И още нещо се сетих - моят не можеше да спи през деня в леглото си, защото всъщност се стряскаше и се будеше до максимум 5 минути, след като съм го оставила в леглото. Това, което ни помагаше (не много, но все пак нещо) беше повиването с лека пелена, така че да му държи ръчичките край тялото и да не му дава да махне толкова силно, че да се стресне. Ако и при вас е подобен проблемът, може да пробваш.
Виж целия пост
# 21
Ей ме на, цяла съм още.
Моят ревльо не спря 11 месеца да реве, да суче активно денонощно, защото само там се успокояваше и дабсе дере, пищи, посинява, полилавява ако не е в ръцете ми.Не заспиваше сам, единствено на гърда и на ръце и то не да седна да го люшкам, а.да ходя и да люшкам.В шезлонг, кошара, люлка и т.н. столчета не седи, поради истеричните си ревове.Не бяха чувствителна кожа, колики, сега зъби, причини много.А за разходка с количка навън си мечтаех.Имам триколички и ги извъртях всички, за да се уверя, че не може и трите да са му неудобни, до степен, че да се съдира от рев, сякаш го колят.
Та, 11 месеца носих на ръце и бутах празна количка.Сега е на 1.4 годинки и откакто проходи, положението е по-добре: ) Но пак си е ревльо и кърлежче и ме търси.
Виж целия пост
# 22
Ще мине.  Grinning
Дъщеря ми беше същата - не искаше в количката, не искаше навън на ръце, стане ли време за ядене или сън - рев до небесата, докато се приберем. В количката беше абсурд да заспи.
Вкъщи приспиването само на ръце, и само на гърда. Като започна да ми тежи много - лягахме заедно на леглото, но това вече беше към година и половина. Заспиваше само с кърмене до отбиването.
Всичко минава, но... понякога след години. Стискай зъби.  Grinning
Виж целия пост
# 23
Ауу  #Crazy #Crazy #Crazy Трябва ми якооооо търпение и сила , то се е видяло.. Поне не съм единственаа и все някога ще мине............. Толкова се изнервям само в къщи и само на ръце,, чее нз до кога ще издържа... Ама така ден след ден и ще мине времето..
Благодаря Ви ужасно много за отговорите поне знам че ще мине хах...   bouquet Heart Eyes
Виж целия пост
# 24
А погледите на хората като го чуят как плаче все едно ми казват "какво ли му прави на това бебе та реве така" ауу многои дразнещо ... или въпросите "наяден ли е?" "сменен ли му е памперсът?" влудяват ме все едно не знам и немога да си гледам дететоо...  #Crazy #Crazy
zdrawei kak se sprawihh te s nawika da stoi w kolichka moito bebche e na 2 meseca i 5 dena no nemoga daq nakaram da stoi w kolichkata iska samo na race  Sad

----------------
Моля, пишете на кирилица.
Виж целия пост
# 25
А погледите на хората като го чуят как плаче все едно ми казват "какво ли му прави на това бебе та реве така" ауу многои дразнещо ... или въпросите "наяден ли е?" "сменен ли му е памперсът?" влудяват ме все едно не знам и немога да си гледам дететоо...  #Crazy #Crazy
zdrawei kak se sprawihh te s nawika da stoi w kolichka moito bebche e na 2 meseca i 5 dena no nemoga daq nakaram da stoi w kolichkata iska samo na race  Sad

Кенгуру или слинг. Peace
Пиши на кирилица.
Виж целия пост
# 26
А погледите на хората като го чуят как плаче все едно ми казват "какво ли му прави на това бебе та реве така" ауу многои дразнещо ... или въпросите "наяден ли е?" "сменен ли му е памперсът?" влудяват ме все едно не знам и немога да си гледам дететоо...  #Crazy #Crazy
zdrawei kak se sprawihh te s nawika da stoi w kolichka moito bebche e na 2 meseca i 5 dena no nemoga daq nakaram da stoi w kolichkata iska samo na race  Sad

Не можахме да го накараме неиска и неискааа...... #Crazy
Виж целия пост
# 27
Големият ми син беше така...пусках някаква плейлиста на телефона си и го слагах в количката. Музиката го успокояваше.
Виж целия пост
# 28
Момичета, не мога да не ви се похваля.... бебчо е малко, но по - добре.. Седи по малко в количка.... не плаче толкова много и вечер не се приспиваме на ръце от няколко дни.. Бавно , но все пак има напредък.. хих.. просто установих , че той сам си показва кога както иска ии сам ще си се отучи от всичко с времето - постепенно...   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 29
Браво!  Grinning  Хайде приятни разходки!  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия