Демонстрации на козметична линия Де Шели (De Sheli)

  • 394 708
  • 2 962
# 690
Точно на секта ми приличаха и на мен,едно такова хипнотизиращо впиват поглед в теб.Аз по принцип много време обмислям всяка покупка,а пък за кредит изобщо да не говорим-предпочитам да нямам такъв,пък камо ли да тегля кредит за да си купя кремчета!!!!!!!!!Дори и за една година да ги ползвам,това си е направо свръхразход...На мен ми казаха,че за една година ще ми стигнат,не за 18 месеца.И консултантктата извика една шефка-младо момиче,много надъхана,готова да ме убеждава,че лично за мен ще направят погасителен план,за да мога да си ги купя!Вътрешно си паднах от смях-с вноски от по 20 лева месечно например,щеше да се окаже,че 3-4 години изплащам крем за 1 година...НО това беше в сферата на вероятностите,понеже накрая шефката ме Разочарова,че няма как да стане с 20лева месечно... Joy А аз изобщо не бях чела темата тук,те не ми казаха името на компанията,а само че моята приятелка ме е препоръчала и понеже аз имах рожден ден след 2 дни,ми се строи като подарък за р.д...Честно казано написах номерата на няколко приятелки и познати и после веднага им се обадих да им разясня,че уловката е как те притискат да дадеш едни 2 бона за кремове и две приятелки казаха че няма да отидат,а други 3 казаха,че това не им пречи и ще отидат.После останали доволни,не са купили нещо,защото нямали възможност.
Дразнещо е как те изправят пред огледалото да си видиш бръчките,освен това как подигравателно те отказват да говориш с мъжа си,нали ТИ сама си изкарваш пари,защо ще се консултираш с него.Аз бях сигурна ,че нищо няма да си купя,просто няма начин да ме убедят веднага да подпиша договор за 2 бона,просто абсурд!~Но явно много хора го правят и затова реших да си напиша и моята история и дано тези,които отиват,поне да са подготвени какво ги чака!
Виж целия пост
# 691
А, във всяка МЛМ компания, кажеш ли, че трябва да обсъдиш с мъжа/жена си, се започва "Ама защо сега, то цигарите/дънките/колана съгласувате ли ги с тях...". Малко нагло Whistling
Виж целия пост
# 692
Здравейте! След като след огромни усилия успях да върна козметиката и да разтрогна догвора за ПК, реших да напиша нещо като „пътеводител” за потребителя – какво не трябва да прави и ако все пак го направи, как да действа по-нататък.
Няма да се впускам в емоционални излияния, предпочитам да съм по-кратка и ако може полезна.
-   Ако още не сте ходила на презентация/не сте си закупила козметиката:
1.   Отивайки във фирмата Ви искат лична карта – попитайте дали имат право да боравят с лични данни!
2.   Най-добре е да настоявате Ваш близък да Ви придружава по време на презентацията. /на мен ми беше отказано/;
3.   Преди презентацията Ви питат дали имате заболявания на щитовидна жлеза, онкологични заболявания или алергии. Ако отречете, ще Ви накарат да подпишете декларация, че нямате! По този начин автоматично се отказвате от възможността за рекламация на стоката ако получите алергична реакция или недай Боже някое от другите заболявания! Декларацията може да се оспори в съда, но е по-трудно!
4.   Ако стигнете до подписване на договор за потребителски кредит, изискайте и договор за покупко – продажба с фирмата, в който да са указани условията на заплащане на стоката /например с потребителски кредит/ и условията за връщане на стоката. При мен такъв договор отсъстваше!
Ако сте закупила стоката и желаете да я върнете, но те не желаят да Ви я приемат:
1.   Отидете ВЕДНАГА в банката, която Ви е отпуснала кредита и подайте заявление за отказ от потребителския кредит. Вероятно от банката ще Ви излъжат /както стана в моя случай/ , че кредитът  е преведен на фирмата, за да Ви откажат да подавате заявлението. Не им вярвайте – парите ги превеждат чак след 7-мия ден от покупката, защото по ЗЗП /Закон за защита на потребителя/ имате право в 7-дневен срок да се откажете от стоката и да я върнете! Срокът ви за отказ от потребителския кредит е 14 дни от сключването. Гледайте да спазите тези срокове. След като подадете заявлението за отказ в Банката, вземете копие за Вас с входящ номер.
2.   Напишете заявление до управителя на Алфаекотрейд ООД, че желаете да върнете стоката /без повече обяснения/, приложете към заявлението копие от заявлението за отказ от кредита и го занесете във фирмата, като поискате да ви сложат входящ номер и дата! Не забравяйте да напишете трите си имена, адрес и телефон за връзка. Сега вече трябва да чакате да си поискат стоката обратно. Гледайте да не я отваряте, да не повреждате опаковката, изобщо да й запазите вида, в който сте я получили.
3.   Когато Ви се обадят от фирмата /може и Вие да ги търсите/, уговорете си среща с юристката им Милена някоя си. Запазете самообладание, въоръжете се с търпение, вземете си куфара с козметика и уреда, вземете си всички документи /но им направете копие/ и отидете на срещата по възможност с Ваш близък или още по-добре с адвокат. Госпожата компенсира пропуските в образованието си /ако има такова/ с нагло поведение, обидно и подигравателно отношение към потребителя /тоест към Вас/. Не се впускайте в пререкания с нея /ще си изгубите времето, а и може да не постигнете успех/. Просто изисквайте да спазят закона и да си приберат стоката. Като резултат от връщането на стоката трябва да Ви се издаде споразумение за анулиране на договора за покупко-продажба с фирмата и за анулиране на договора за потребителски кредит, както и протокол за приемане на стоката от страна на фирмата.
4.   .Когато получите това споразумение, се обадете в банката, за да проверите действително ли вече договорът за кредит е анулиран и изискайте документ от банката, че не дължите нищо.
 
Виж целия пост
# 693
Здравейте! След като след огромни усилия успях да върна козметиката и да разтрогна догвора за ПК, реших да напиша нещо като „пътеводител” за потребителя – какво не трябва да прави и ако все пак го направи, как да действа по-нататък.
Няма да се впускам в емоционални излияния, предпочитам да съм по-кратка и ако може полезна.
-   Ако още не сте ходила на презентация/не сте си закупила козметиката:
1.   Отивайки във фирмата Ви искат лична карта – попитайте дали имат право да боравят с лични данни!
2.   Най-добре е да настоявате Ваш близък да Ви придружава по време на презентацията. /на мен ми беше отказано/;
3.   Преди презентацията Ви питат дали имате заболявания на щитовидна жлеза, онкологични заболявания или алергии. Ако отречете, ще Ви накарат да подпишете декларация, че нямате! По този начин автоматично се отказвате от възможността за рекламация на стоката ако получите алергична реакция или недай Боже някое от другите заболявания! Декларацията може да се оспори в съда, но е по-трудно!
4.   Ако стигнете до подписване на договор за потребителски кредит, изискайте и договор за покупко – продажба с фирмата, в който да са указани условията на заплащане на стоката /например с потребителски кредит/ и условията за връщане на стоката. При мен такъв договор отсъстваше!
Ако сте закупила стоката и желаете да я върнете, но те не желаят да Ви я приемат:
1.   Отидете ВЕДНАГА в банката, която Ви е отпуснала кредита и подайте заявление за отказ от потребителския кредит. Вероятно от банката ще Ви излъжат /както стана в моя случай/ , че кредитът  е преведен на фирмата, за да Ви откажат да подавате заявлението. Не им вярвайте – парите ги превеждат чак след 7-мия ден от покупката, защото по ЗЗП /Закон за защита на потребителя/ имате право в 7-дневен срок да се откажете от стоката и да я върнете! Срокът ви за отказ от потребителския кредит е 14 дни от сключването. Гледайте да спазите тези срокове. След като подадете заявлението за отказ в Банката, вземете копие за Вас с входящ номер.
2.   Напишете заявление до управителя на Алфаекотрейд ООД, че желаете да върнете стоката /без повече обяснения/, приложете към заявлението копие от заявлението за отказ от кредита и го занесете във фирмата, като поискате да ви сложат входящ номер и дата! Не забравяйте да напишете трите си имена, адрес и телефон за връзка. Сега вече трябва да чакате да си поискат стоката обратно. Гледайте да не я отваряте, да не повреждате опаковката, изобщо да й запазите вида, в който сте я получили.
3.   Когато Ви се обадят от фирмата /може и Вие да ги търсите/, уговорете си среща с юристката им Милена някоя си. Запазете самообладание, въоръжете се с търпение, вземете си куфара с козметика и уреда, вземете си всички документи /но им направете копие/ и отидете на срещата по възможност с Ваш близък или още по-добре с адвокат. Госпожата компенсира пропуските в образованието си /ако има такова/ с нагло поведение, обидно и подигравателно отношение към потребителя /тоест към Вас/. Не се впускайте в пререкания с нея /ще си изгубите времето, а и може да не постигнете успех/. Просто изисквайте да спазят закона и да си приберат стоката. Като резултат от връщането на стоката трябва да Ви се издаде споразумение за анулиране на договора за покупко-продажба с фирмата и за анулиране на договора за потребителски кредит, както и протокол за приемане на стоката от страна на фирмата.
4.   .Когато получите това споразумение, се обадете в банката, за да проверите действително ли вече договорът за кредит е анулиран и изискайте документ от банката, че не дължите нищо.
 

Чудесно обяснено и написано. Предлагам да изпратите официално писмо  в Ти Би Ай кредит, вече Ти Би Ай банк с линк към тази тема, защото може и да не знаят какво финансират и как подронват реномето си, а ги избраха за най-добре управлявана банка.
Виж целия пост
# 694
Убедена съм, че в Тибиай добре знаят с кого си имат работа, нещо повече - те действат съвместно! Иначе нямаше толкова лесно да се получава кредит в рамките на буквално 5-10 минути и то в почивен ден, докато клиентаката не се е опомнила! В договора за ПК, пък изобщо не е указано какво се купува /наименование на стоката няма/, нито пък от кого /не е написано името на фирмата/, нито сметка по която постъпват парите-на мен ми беше обяснено, че това е банкова тайна, тоест аз като кредитополучател нямам право да знам къде отиват МОИТЕ пари!!!. Освен това служителите са обучени да ЛЪЖАТ, че парите са преведени на фирмата в деня на покупката, което е ЛЪЖА, защото противоречи на законния срок от 7 работни дни, в които всеки потребител има право да се откаже от нежелана стока. Това е европейска директива и ТЕ СА ЗАДЪЛЖЕНИ ДА Я СПАЗВАТ!
Виж целия пост
# 695
Следя с интерес темата. Знам за тази фирма от руските блогове още далеч преди да стъпи у нас. Тя продължава да се вихри и там, въпреки че доста хора вече са се осъзнали. Точно днес има много хубава статия от лекарка козметолог на тази тема: за който чете на руски, ето тук.

Браво на mary089, че качи подробни и ясни указания за подлъгалите се!   bouquet

Мисля си все пак, че трябва човек да бъде по-твърд и ако все пак се излъже да отиде, категорично да не им дава никакви телефонни номера на приятелки. По този начин им се помага да продължат аферите си...  Sad И нека да говорим всички с майките, свекървите, бабите си, да ги предупредим да не се поддават, защото цялата схема явно е насочена към по-лесно поддаващите жени, а с възрастт човек губи критично мислене...  Close.
Виж целия пост
# 696
Темата спокойно може да бъде озаглавена "Да ти скрои номер "приятел", или пък "Да ти разкаже играта "приятел".
3ащото нищо от гореописаното нямаше да се случи, ако не се намираха "добри хора", които с лека ръка раздават чужди телефонни номера.

Много хубави съвети, Мери, и още нещо от мен – ако от ТВІ или 'Алфа Екотрейд' ви поискат екземплярите от договора, протокола, фактурата и т.н. - като условие за разваляне на сделката - не им ги давайте за нищо на света Naughty

Това, че сте развалили договора, съвсем не означава че сте приключили с тях Naughty
Не са познали - неприятностите им тепърва предстоят, и това зависи от вас Crazy
Виж целия пост
# 697
Забравих да кажа, че така наречената представителка на Тибиай не успя да ми отговори на простичкия въпрос - каква е годишната ми лихва по кредита! Чак во последствие установих, че е 18,5% годишна лихва!!!!
Виж целия пост
# 698
Ето още нещо полезно, което изваждам от руската статия:
Ако вече са успели да ви пробутат куфара с така наречената „луксозна козметика”, Вие най-вероятно се чувствате ужасно виновна, засрамена и изпълнена с яд към себе си, че сте се поддала на тази манипулация. Точно така бихте се чувствала ако някой Ви е откраднал портмонето в автобуса…..Но най-неприятно е чувството на полусрам - сякаш са Ви изнасилили, употребили и изоставили…..
Съветвам Ви да не се поддавате на този срам и чувство за вина! Успокойте се, нищо непоправимо не е станало, просто се успокойте и започнете да действате!
Виж целия пост
# 699
Още от руската статия:
Ето няколко прекрасни отговора, ако Ви се обадят по телефона да Ви поканят на „безплатна спа процедура”:
-   Може да кажете, че сте сътрудник в кантора на прокуратурата или на полицията. Засега „фирмата” се бои от тези учреждения и едва ли ще Ви потърсят пак Sunglasses
-   С приятен тон им съобщете, че сте гражданка на Израел и че там изобщо не са чували за подобна козметика  Laughing
-   Ако не Ви се ще да си губите времето, просто затворете телефона и повече не вдигайте – пестете си времето и нервите Naughty
Виж целия пост
# 700
На мен ми е интересно, до каква степен TBI са се омотали с козметичната фирма. Имам предвид, щом така с лека ръка се дава кредит за 2 000 лв. Дали и тук, като в Русия се отпуска кредит, който няма как да се обслужва от бедна пенсионерка или безработна жена.
Виж целия пост
# 701
Според мен са се омотали като свински черва Sad Едните лъжат, другите мажат....
Виж целия пост
# 702
Мили момичета,тази фирма продължава да пуска обяви в jobs под името Валентинка 2000 или нещо подобно.Не се залъгвайте да ходите там-заплащането е мизерно 400лв чисто,другото каквото си изкараш..от продажби,клиенти,които са дошли,номера които са ти дали ...смешна работа.Непрекъснато служителите са под видео наблюдение,записват се и разговорите...Работи се всеки ден,няма събота,няма неделя,няма празник :d Дешели не спират да измислят поредния капан,поднесен като безплатна процедура.И наистина има нещо хипнотизиращо в погледа на служителите и дори зловещо- докато бях там имах адско главоболие,очите ме боляха ,след това повръщане...все едно са ме урочасали...Но едно трябва да се признае-страхотна измамна схема!
Виж целия пост
# 703
Ако това са те наистина, големи изобретатели са.......

http://www.jobs.bg/company/149740
Скрит текст:
  Видяно от 515 потребители
Козметичен консултант
Ref.No:   11
Описание и
Изисквания:    Международна компания,лидер в областта на козметиката, във връзка с разрастване на търговската си мрежа, търси да присъедени в екипа си динамични и мотивирани хора,като козметични консултанти.
Офисът и работното място се намира в района на Студентски град.

ИЗИСКВАНИЯ КЪМ КАНДИДАТИТЕ:

- средно образование
- добра комуникативност
- умение за работа с клиенти/опита се счита за предимство
- отговорност
- чисто съдебно минало
- спретнат външен вид
- желание за обучение

КОМПАНИЯТА ПРЕДЛАГА:

- качествено фирмено обучение
- постоянен трудов договор
- отлични условия на труд
- работа в млад и позитивен екип
- работен график от шестдневна работна седмица НА СМЕНИ
- мотивиращо възнаграждение

Молим, заинтересованите да изпращат актуално CV и снимка. Само одобрените ще бъдат поканени на интервю. Използвайте опцията "Кандидатствай по тази обява"
Месторабота:   София / България
Заплата:    от 800 до 1300 BGN (Бруто)
 
Организация:   
Валентинка 2000 ЕООД
(Фирма/Организация директно търсеща служители.)



Видяно от 511 потребители
ОПЕРАТОР В Call Center
Описание и
Изисквания:    Международна компания, лидер в областта на козметиката, във връзка с разрастване на търговската си мрежа, търси да присъедени в екипа си динамични и мотивирани хора, като козметични консултанти.
Офисът и работното място се намира в района на Студентски град.

ИЗИСКВАНИЯ КЪМ КАНДИДАТИТЕ:

- Енергични хора, с добра езикова култура
- Коректни, изпълнителни, позитивни
- Мотивирани за успех

НИЕ ПРЕДЛАГАМЕ:

- отлични условия на труд
- трудов договор
- мотивиращо заплащане
- работа на смени

МОЛИМ КАНДИДАТИДЕ ДА ИЗПРАЩАТ АКТУАЛНО CV.
Месторабота:   София / България
Заплата:    от 500 до 800 BGN (Бруто)
 
Организация:   
Валентинка 2000 ЕООД
(Фирма/Организация директно търсеща служители.)



http://www.bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=10480
Скрит текст:
Валентинка 2000 ЕООД Работодател
Мнения за работните места и работодателите, които обичаме и мразим
Начало Блог Търсачка Азбучник Напишете мнение Контакти


Фирма: Валентинка 2000 ЕООД
Транскрипция / псевдоними няма въведени
Централа София Интернет страница няма въведена
Сектори няма въведени
Дейности няма въведени
Какво е нивото на заплащане във фирма Валентинка 2000 ЕООД? Какво е отношението на ръководството на Валентинка 2000 ЕООД към служителите? Какви привилегии и/или социални придобивки предлага Валентинка 2000 ЕООД? Каква е атмосферата на работа в Валентинка 2000 ЕООД и има ли възможност за професионално развитие? Защо някой, би искал да започне работа в Валентинка 2000 ЕООД?
   
Показани мнения 1 - 1 от общо 1
написано 16.08.2013г. събота в 19:24мнение от Мановска
отношение бивш служителв град София
 

 Руска фирма занимавала се с продажба на прахосмукачки отначало пускаше обяви от името на Чайкаофф за козметични консултанти , сега смени името на фирмата от Алфа Екотрейд на Валентинка ООД . Но е несигурна и непостоянна работа заради напрежението което се създава у всеки който не успее да продаде скъпите им кремове който правят доста алергия и струват повече от 2000 лв. обучават персонала да действа психологически в/у клиентката и да я притиска докато не си вземе един куфар с мазила , който след това си бие от главата защото е получила алергичен шок ... ужасно е вижте в БГ МАМА клюкарник относно Демонстрация в козметична компания Дешели 


Абе как така си сменят фирмите постоянно newsm78
Виж целия пост
# 704
Смяната на име на търговско предприятие е работа за 5 мин.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия