Ще имам близнаци! Тема с продължение 29

  • 34 563
  • 736
# 315
glezotiika аз съм много доволна от родилна зала в МД, залата, в която раждах (естествено раждане), а като цяло 3ти етаж е ремонтиран, с много удобни родилни легла.

Аз раждах при д-р Райчева и също съм много доволна - аз исках секцио, тя настояваше, че ще родя нормално и така се случиха нещата. Възстанових се много бързо. Днес махнахме конците.

Иначе не знам как е на 12 и 7 етаж, където качват родилките след раждане, останах няколко дни на друг етаж. Храната не е много добра - има доста неща, които стават за ядене и доста, които не стават, но  не е проблем за няколко дни.

Както знаеш момчетата ми се родиха по-рано, 34 седмица и 3 дни - в МД има много добри условия и специалисти за малки бебчета, но твоите ти пожелавам да изчакат още няколко седмици преди да тръгнат да се раждат.
Виж целия пост
# 316
Аз раждах при Дяволов и миналата година излезе в отпуск точно началото на юни и се върна на 20-ти юли, а аз на 27-ми родих, просто бебетата си го изчакаха. Страшно доволна съм от този доктор, родих нормално, нямах нито разкъсвания, нито шевове и съм убедена, че той допринесе с професионализма си за това стечение на обстоятелствата. Имам и дъщеря на 7 години, и нея нормално родих, но близнаците в пъти по-лесно. В Майчин дом, какво да кажа, мизерията е голяма, избрах боницата само заради доктора и неонатологията, което е важното в нашия случай всъщност. Родих в 32г.с, по 1,800 и двете бебета, 20дни бяха в болница. Малко съм разочарована от прехвалената Слънчева, но като цяло екипа е мн.добър и дължа здарвето на децата ми на тях. В Токуда също има добра апаратура и хубави кувьози, условията са доста по-добри, Масларска е там - страхотен професионалист. За Щерев съм чувала добри отзиви, но незнам дали могат да се справят при едно по-ранно раждане, при евентуален проблем с бебето...доколкото знам, в такива случаи децата се изпращат в Майчин дом и Токуда. Аааа родилното в Майчин дом е страхотно, ако въобще в тоя момент някой мисли за това, но на другия ден се замислих колко модерно и с какви удобни легла е
Виж целия пост
# 317
Здравейте момичета,не съм писала тук,но реших и аз да споделя моят опит от раждането.
glezotiika,благодарение на др.Ганева от Щерев имам две прекрасни деца.До последно мислех да раждам при нея,но си промених мнението в последният момент,не за друго а заради техниката и неонотолозите в МД.Когато ме запознаха с др.Велева мислех,че правя най голямата грешка в животаси.Млада надъхана докторка която на бързо ми спретна датата за секциото.Ганева като ми даваше документите съм ревала.Но не съжелява и за минута,нито от докторката нито от болницата,е вярно,че не е като в Щерев ама се търпи.Кадето и да избереш ти пожелавам успех  Peace
Виж целия пост
# 318
Глезотийка,където и да отидеш,няма да сбъркаш-въпросът е на личен избор.аз подкрепям мнението на суит. Моята стратегия беше същата-до 36 г с --токуда (аз не харесвам мд,по лични причини), а след това надежда. И в крайна сметка стана така че си направих седмиците.
Виж целия пост
# 319
sweet , как си след секциото ? Като имаш време разкажи подробности, че почнах да се издухвам. Болки имаш ли ? Коремчето поприбра ли се малко ? Аз днес бях на лекар и бебоците никак не са порастнали- 2, 100 и 1,900. Само по 100 гр за две седмици Sad Ама доки каза, че може да се е объркал миналия път) Разочаровах се малко, очаквах над 2кг и за двамата, на толкова кила , дето лепнах. Отпада ми датата за секцио, сега ще чакаме да станат по 2,300 и ме вика чак след 2 седмици на преглед. newsm78
Виж целия пост
# 320
Здравейте, момичета, аз съм в 34-та седмица бременна с две момиченца Simple Smile  искам да попитам някоя от вас дали има същите проблеми като мен, страшно почнаха да ми се подуват краката, нямам глезени и едва вървя Sad ако не съм си почивала повече през деня, както се случи вчера и накрая вечеря и цялата вечер със спуснати крака, резултатът беше двойно уголемени изцяло крака, чувството е че все едно ще ми се пръсне кожата, страшно много вода задържам. Храня се нормално, не прекалявам, не ям солено, пуснаха ми изследвания тази седмица, но не знам резултатите още. Мисля, че нямам увеличен албумин, и майка ми е била по същият начин, като бременна. Предполагам, че бебетата притискат главната артерия и от там се нарушава всичко.
Знаете ли нещо, което мога да пия, за да намаля това подуване, някакви чайчета?
Виж целия пост
# 321
шарено пиле, аз имам същият проблем, отичам, без да ям солено, пия много вода и пак нищо. Моят лекар каза, че така ще е до края и ще се оправя до 2 седмици след раждането Mr. Green Каз, че нищо не трябва да пия, освен магнезий, но той е мултифункционален и за отоците няма голям ефект.
Виж целия пост
# 322
Малко или много в края на бременността всяка бременна ги има тези отоци, на мен последните дни ми ставаха само едни джапанки широки и пак едва си пъхах краката в тях. Задължително е лекар с изследвания да се изключи патология  Peace На изписването бях с моите си чехли вече и ги нямах онези отекли глезени седмица след раждането, за лицето ми трябваше още седмица някъде.
Виж целия пост
# 323
Привееет Hug
за отичането аз се чудя от какво съм направила тези бузи Joy пък съм ехеееее, къде след вас ooooh! Mr. Green

Shareno pile Hug видях, че си от Варна, къде се следиш ти? Ако препоръчаш някъде ЖК?

Виж целия пост
# 324
дигай краката на високо, на мен само това ми помагаше. дори и за 5 минути да е през деня, а вечер повечко.
Виж целия пост
# 325
sweet честито - живи, здрави, много радости и по-малко безсънни нощи ви желая  Hug
Как се възстановяваш след операцията, а бебочетата как са - като можеш пиши.

Джо-то ти как си - честито ти помощница между другото  Simple Smile

кокона20 ти не беше ли инвитро сякаш - няма ли да се следиш при твоя си лекар. Ако ли не аз също съм от Варна може да се чуем и да те свържа с моя доки ако не си решила още при кого ще си  Peace

GVN не е писала скоро, имаше дата за секцио скоро сякаш - дали не се е обебила вече  newsm78

Моя милост вече е в болничен и уж почивам активно, но нещо много задачки имах да свърша напоследък, че не разбрах много още че съм почивка. Иначе корема расте доста, и се вълнува като бурно море като почнат да шават бебочетата. За съжаление от няколко дни пак започна да ми е лошо и да ми се гади от почти всички храни и миризми, явно така ще си я карам до края , както и с баткото и при преумора става на камък и няма отпускане и това е - въпреки хапчетата. Ще видим другата седмица на прегледа какво ще каже доки по въпроса  Thinking
Виж целия пост
# 326
Да, обебила се е:))) Днес гледах Юнките и я мернах, но не бях сигурна дали се е похвалила, понеже, нямах много време да ви следя:) Ето и хубавата новина :
На 05.06 мама GVN  роди Венцислав и Кристиян-2570гр, 47см и 2050гр, 46см (термин 24.06)  newsm32 newsm32
Да са и живи и здрави бебоците и на нея бързо възстановяване:)
Виж целия пост
# 327
Моя милост вече е в болничен и уж почивам активно, но нещо много задачки имах да свърша напоследък, че не разбрах много още че съм почивка. Иначе корема расте доста, и се вълнува като бурно море като почнат да шават бебочетата. [...] и с баткото и при преумора става на камък и няма отпускане и това е - въпреки хапчетата. Ще видим другата седмица на прегледа какво ще каже доки по въпроса  Thinking

И аз съм така, само дето излизам в "почивка" чак от 11. юли, има още доста работа дотогава. Бях пратила децата за малко при баба и дядо, но се върнаха и от два дни коремът ми е пак на камък  Mr. Green
Та, от мен все пак едно честито за това, че вече си в болнични и дано и задачките са посвършили!  Peace (аз имам всякакви неща отложени за "като приключа"/"като имам повече време" и подобни измишльотини  Laughing)

ГВН, честити малки човечета, усшено и скорошно прибиране вкъщи!!   bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 328
sweet честито - живи, здрави, много радости и по-малко безсънни нощи ви желая  Hug
Как се възстановяваш след операцията, а бебочетата как са - като можеш пиши.

Джо-то ти как си - честито ти помощница между другото  Simple Smile

кокона20 ти не беше ли инвитро сякаш - няма ли да се следиш при твоя си лекар. Ако ли не аз също съм от Варна може да се чуем и да те свържа с моя доки ако не си решила още при кого ще си  Peace

GVN не е писала скоро, имаше дата за секцио скоро сякаш - дали не се е обебила вече  newsm78

Моя милост вече е в болничен и уж почивам активно, но нещо много задачки имах да свърша напоследък, че не разбрах много още че съм почивка. Иначе корема расте доста, и се вълнува като бурно море като почнат да шават бебочетата. За съжаление от няколко дни пак започна да ми е лошо и да ми се гади от почти всички храни и миризми, явно така ще си я карам до края , както и с баткото и при преумора става на камък и няма отпускане и това е - въпреки хапчетата. Ще видим другата седмица на прегледа какво ще каже доки по въпроса  Thinking

didnik Hug
Да инвитро съм. Обаче процедурата я правих в Селена Пловдив и не мога да пътувам натам, всъщност след положителния тест, не съм ходила там повече, казах им, че ще се следя тук във Варна Crazy

Ти при кой доктор си тук във Варна? Аз, все още, не мога да се спра окончателно, къде newsm78 Ходих в МД при Борис Яков, хареса ми, но не иска да ми дава болничен, пък работата ми е свързана с много ходене, командировки, пътувания Blush Онзи ден, заспах в съда и си изпуснах делото ooooh! Да не говорим, че се уморявам много, спи ми се, гади и все такива желани неща Crazy И сега ми каза да съм идела чак в 10 седмица да видим всичко наред ли е и едва тогава щял да ми пуска някакви изследвания и да се запиша на ЖК (платена 550 лева, някаква интензивна), ама за болничен, не ще и да чува ooooh! Та незнам къде и аз, в голяма чуденка съм Rolling Eyes


 newsm44 newsm44 newsm44 ехаааа още една обебила се мама   bouquet

Цитат на:
[color=red
На 05.06 мама GVN  роди Венцислав и Кристиян-2570гр, 47см и 2050гр, 46см (термин 24.06)[/color]  newsm32 newsm32


Честито на новата мама, живи и здрави и по-малко да плачкат, за да може мама бързо да се възстанови и да си почива Mr. Green И пак момчета бре Hug
[/color]
Виж целия пост
# 329
GVN , честити бебоци  Hug

аз съм ок, малко разредиха контракциите и днес не бяха вече болезнени. установих, че без колан не трябва да излизам от вкъщи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия