148 ваканционно настроени американки си подават студени коктейли

  • 42 096
  • 733
# 300
Аз правя малко над 10 кг кисело мляко с едно бурканче Натрен, Клер.
Виж целия пост
# 301
Я пак да преговорим с тази закваска http://www.amazon.com/Natren-Yogurt-Starter-1-75-Ounce/dp/B00016 … ds=yogurt+starter колко лъжици на какво количество мляко да слагам?
Виж целия пост
# 302
Аз съм ето с тази машинка: http://www.amazon.com/Euro-Cuisine-Automatic-Yogurt-Maker/dp/B00 … pd_bxgy_hpc_img_y
доволна съм, а и за нашата консумация на кисело мляко е перфектна. Машинката върви с няколко пакетчета закваска. Използвам едно пакетче в началото и после за закваска използвам от предходното кисело мляко
Ако трябва сега да купувам бих гледала за комбинирана машинка ( за мляко и сирене)
Виж целия пост
# 303
Като ви слушам, ами то да направи човек кисело мляко е по-сложно и от управлението на Кюриосити на Марс. Ами то температура, пък закваска, пък колко дълго, еееее не! Пробвах веднъж, след голямо обикаляне закваси горе долу и на другия ден  го сложих да се изцежда за снежанка, че беше много рядко. Голям провал беше, а всички ми казваха колко лесно било, а явно не е лесно.  Споделете кой какъв уред има, че аз няма как да завивам с одеало на недостъпно за дребни ръчички място.
Мне, не е. Ние го правим сложно като че...

Аз ползвах пълномаслен кефир и пълномаслено мляко (може и с 2% масл. мляко), без значение на марката. 1 галон мляко, сварявам, охлаждам докато ми е ок на пръста; слагам около 200 мл кефир на 1 галон в същата тенджера, разбърквам много хубаво, и или насипвам с буркани, или така в тенджерата. Подтоплила съм фурната, но не е гореща, слагам го във фурната, и там до сутринта когато отива в хладилника (вечер го правех). Като се смръзне е готово. Става и със 100 мл кефир, но трябва да го държите по дълго преди да влезе в хладилника. Фурната я изключвам преди да сложа бурканите/тенджерата в нея. Обикновенно ако е на 350Ф, я оставях за към 7-8 мин, хубаво да се затопли и изкл., докато отворя да сложа млякото вътре, тя е леко поохладнела, та тъкмо супер.

Не, че съм против всички машинки и др. подобни, но като става с това което вече имам, защо ми е да се занимавам да купувам други работи...
Виж целия пост
# 304
Може ли някой да сподели какво си заслужава да се види м/у Сан Франциско и Сан Хосе?
И аз чакам с интерес да чуя предложения.  Атланта, вие кога сте там?  Ние ще минем за ден-два след около две седмици, още нямаме точни дати.

Лени, появи се муха за Канада, че сме ходили само 2-3 пъти за дълги уикенди, но се върнахме на първоначалната идея.  Ще караме на запад през южните щати до СА и оттам леко на север, докъдето стигне времето.

Аз завивам млякото в хавлиена кърпа заедно с две шишенца гореща вода и слагам в термо чанта, в повечето случаи за цяла нощ.  И втората доза амишко мляко стана недостатъчно гъсто.  И много цвик отделя.  Дали не го разреждат, с магазинско органик става много по-добре.   Thinking
Виж целия пост
# 305
Може ли някой да сподели какво си заслужава да се види м/у Сан Франциско и Сан Хосе?
И аз чакам с интерес да чуя предложения.  Атланта, вие кога сте там?  Ние ще минем за ден-два след около две седмици, още нямаме точни дати.
За този район ще мога да споделя впечатления след няколко седмици. По брега е красотно, по-късно ще пиша кои места сме набелязали.

Места за ваканции набелязваме според интерес, бюджет, кидс френдли и колко дни имаме на разположение.

Политика/новини в последно време въобще не следя за никъде. Фб ми обаче е пълен с политически постове за Бг, ЮК и ЮС. Crazy

Анет, супер. Раница не нося от както детето не е тодлър, пътувам с чанта с таблет, паспорти и жилетка/шал. Дете и мъж си влачат собствените раници с каквито боклуци искат.
Виж целия пост
# 306
С натрена и аз правих на 1л.  прясно мляко органик пълномаслено,  2чл от закваската. Сложих го в 3 буркана зявих ги в хавлии и ги пъхнах в една голяма термо чанта. И така престояха 13 часа в кухнята. Много съм доволна от млякото.
Виж целия пост
# 307
Тъкмо си прехвърлих парите от подаръци от сватбата и се наканих да си купя машина за йогурт най - сетне, много сте ми по темата.

За пръв път чувам, че някой машини правят сирене. Някой може ли да покаже пример?

И в тоя ред на мисли, купувате ли някакво бяло сирене? Кое е най - близкото до нашето, което сте намерили? Аз купувах тук два пъти фета, но не ми хареса и двата пъти - адски солено беше. А ми се въртят едни feta wraps в главата от сто години и няма с какво да си ги направя.

Виж целия пост
# 308
За пръв път чувам, че някой машини правят сирене. Някой може ли да покаже пример?

В темата за киселото мляко имаше показани такива, мисля на Делонги бяха
Виж целия пост
# 309
Аз минах на кефир. Киселото мляко така и не се научих да правя. Чета ви и ми се прииска да опитам, а за сирене обърнах нета, машина не намерих  Thinking
Виж целия пост
# 310
купувате ли някакво бяло сирене? Кое е най - близкото до нашето, което сте намерили?
Аз купувам Athenos Feta на вакуумирани буци от BJ's.
Виж целия пост
# 311
Ние имаме арабски магазин в който продават българско сирене, купувам и Фета от Коско ( тази надробената). Не ми се налага да дробя за салата например.
Виж целия пост
# 312
Като почнахте със сиренето... Само това не бях правила. Сега ме заинтригувахте.

Виж целия пост
# 313
Уредът за сирене е на  Тефал, като и Редут ( фр сайт) имат подобни).
Иначе баба го правеше в тензух. Само трябва мая за сирене да си набавя ( изкушавам се да си домъкна от БГ но има и сайтове тук от където може да се поръча.
Иначе в Амазон има специални съдове за отцеждане.
Покрай болестите ми тази година се научих да правя извара  Mr. Green
Виж целия пост
# 314
Днес направих немислимото - замъкнах 2 год на 3Д кино. Мина учудващо добре, яде си пуканките като истински американец, пи си минералната вода, ние с Анджи много му се смяхме!
https://docs.google.com/file/d/0B3rftDL5cy4HVGJjRFpkb0kwYTA/edit?usp=sharing

... добре де, ако протестите се окажат ефективни и се насрочат нови избори кой ще изберат?!?

Миз  Hug Hug специално за теб направих 2 бр!
   

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия