КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 28

  • 59 645
  • 748
# 555
Дарина, стана ми интересно какво се прави при кърлеж от хомеопатична гледна точка?
Виж целия пост
# 556
Всички " страшни" болести, от които " пазят" ваксините се лекуват и от конвенционалната медицина. А, дали ваксините " пазят" си е въпрос на личен избор  Peace
Искам да попитам какво ви е мнението за ваксините и хомеопатията. Знам, че е по-добре изобщо да не се слагат, и за момента съм отказала следващата ваксина на малката, макар че ме притискат, но се чудя до каква степен намалят вредите хомеопатичните направени на база съответната ваксина и поставят ли се след ваксинацията или само при изявена картина?
 
Виж целия пост
# 557
Аз не говорех за Туя, ами за такива ХЛ, които са направени от съответната ваксина, мисля че те хомеопатите питат коя точно марка е ваксината даже (Синфлорикс, Пентаксим, Тримовакс и т.н.) и по нея правят хомеопатичното.
Иначе Туя и аз съм давала на малката на боаронски принцип  Blush, както приемах на боаронски принцип и ХЛ при второто раждане, и от двете неща съм видяла само ползи, но знам ли може нещо да съм потиснала. При първото раждане една аптекарка не ми продаде Арника в 9я месец, и родих ужасно трудно, не е за описване, после 1 месец имах проблеми. При второто пих в 9и месец Арника, а по време на контракциите вкъщи редувах едни ХЛ, и родих много лесно, отидох с 10 см разкритие и родих с два напъна, неусетно едва ли не.  Laughing Сега дадох на детето едно ХЛ по предписание на класически хом. и детето взе да заеква, не знам дали има връзка, и защо така се получава... Confused )
Виж целия пост
# 558
Като ви чете човек от страни не знам кой има нужда повече от промяна Peace. Цялата тази драма заради една хрема, на детето, което не е боледувало от есента Thinking.
Сега се сетих за предишния ни хомеопат, който ми обясняваше, че е много лош показател това, че детето ми до две годинки е боледувало само веднъж от ангина. През останалото време не знам какво е хрема, повръщане, температура- абсолютно нищо.
Няма угодия- ако е здраво зле, ако е болно пак зле Simple Smile.
Виж целия пост
# 559
Сега се сетих за предишния ни хомеопат, който ми обясняваше, че е много лош показател това, че детето ми до две годинки е боледувало само веднъж от ангина.
Ха, това е много интересно. А каза ли защо  Rolling Eyes Thinking
Виж целия пост
# 560
Моето мнение е, че децата, които боледуват прекалено често (лекарите казват, че 3-4 ангини годишно е нормално, но за мен не е), имат проблеми (от каквото искате естество, обикновено емоционално). В подкрепа на това е например започването на градина или ясла; почти всеки родител знае какво става като тръгне детето... Има изключения, разбира се, но когато детето играе непрекъснато по градинките с други деца, зимата по детски центрове, а не боледува, защо да боледува в градината? Защото вирусите са по-концентрирани заради затвореното помещение? Stop
Моите уважения към предишния ти хомеопат, но щастливите деца боледуват рядко...пък и не само децата. И когато боледуват, правят истински остри състояния, не обострят просто. Вдигат бесни Т за броени часове и т.н.

Виж целия пост
# 561
Като ви чете човек от страни не знам кой има нужда повече от промяна Peace. Цялата тази драма заради една хрема, на детето, което не е боледувало от есента Thinking.
Сега се сетих за предишния ни хомеопат, който ми обясняваше, че е много лош показател това, че детето ми до две годинки е боледувало само веднъж от ангина. През останалото време не знам какво е хрема, повръщане, температура- абсолютно нищо.
Няма угодия- ако е здраво зле, ако е болно пак зле Simple Smile.

Не съм искала да стане драма...а просто питах дали е "редно" редуването на 2 ХЛ.Някой може да го тълкува като оправдание.Както и да е...стана каша.

И още нещо...ако е драма само от моя страна защо хомеопата ще изписва схема и то от 2 ХЛ само за една проста Хрема?
Аз просто я информирах за с-нието на детето,така ми е казала да правя.
Виж целия пост
# 562
Добре, а как да стане по-безстресово тръгването на ясла и градина... Rolling Eyes Моят син отскоро посещава такова заведение и имам съмнение че оттам тръгна и заекването, макар да стана директно след прием на ХЛ (след един ден и то бяхме на почивка, а предните три дни му бяха първите в които остана да спи на яслата и последните два се напишкал, което му се случва много рядко). Естествено хвана и вирус, абсолютно съм съгласна че стреса е виновен, пада му имунитета и отгоре на това повечето деца в яслата кашлят и им текат зелените сополки напред. Сега естествено имам две кашлящи деца вкъщи, на малката не й се размина.  Mr. Green И честно казано мен не ме плаши това че имат Т, кашлят и имат хрема. Ако не са тези спазми най-вероятно и нямаше да стигна до хомеопатията, но...
 Искам да не се стресира от яслата, но как да стане?  Whistling
 А за хомеопатичните създадени по ваксина да разбирам, че няма смисъл да се ползват, след ваксинация.
Виж целия пост
# 563
Сега се сетих за предишния ни хомеопат, който ми обясняваше, че е много лош показател това, че детето ми до две годинки е боледувало само веднъж от ангина.
Ха, това е много интересно. А каза ли защо  Rolling Eyes Thinking

Защото при срещата си с вируси в ежедневието не се получавало адекватна реакция Wink.
Та всеки със собствените си интерпретации Simple Smile.

mystic, то това беше по-скоро към другите.
Виж целия пост
# 564
Моето мнение е, че децата, които боледуват прекалено често (лекарите казват, че 3-4 ангини годишно е нормално, но за мен не е), имат проблеми (от каквото искате естество, обикновено емоционално). В подкрепа на това е например започването на градина или ясла; почти всеки родител знае какво става като тръгне детето... Има изключения, разбира се, но когато детето играе непрекъснато по градинките с други деца, зимата по детски центрове, а не боледува, защо да боледува в градината? Защото вирусите са по-концентрирани заради затвореното помещение? Stop
Моите уважения към предишния ти хомеопат, но щастливите деца боледуват рядко...пък и не само децата. И когато боледуват, правят истински остри състояния, не обострят просто. Вдигат бесни Т за броени часове и т.н.



абсолютно то4но изказване! спокойни и щастливи родители = на здрави родители= здраво дете= слу4ва се някой вирус да ме тресне в детската градина, у4илище, работа, но минава бързо, дори и да е драмати4но. Просто трябва да има баланс във вси4ко
  bouquet
Виж целия пост
# 565
Здравият човек е нормално да боледува 1 път годишно, но както е казала Мечето, с висока Т и янса картина. Когато липсват съвсем остри състояния, обниковено е налице някакъв психически или по-сериозен, т.е. на по-дълбоко ниво физически проблем. Замисляли ли сте се за психично болните хора, които ходят голи и боси в най-големите студове, но не се разболяват.
Така че да, пълната липса на остри състояние също е проблем.
Дъщеря ми, която страдаше от астма, сега когато нещата са останали в миналото и се замисля, всъшност установявам, че тя реално не е боледувала, т.е. не е правила остри състояния, а е обостряла хроничното. Тя боледуваше обикновено с хрема, която преминава в кашлица, а кашлицата в пристъп или директно калица с пристъп. Не е вдигала температура. След година и половина хомеопатично лечение, миналаото лято за първи път вдигна Т, 39.5 и към 40 градуса отиде. Оправи се за 2 дена с правилното лекарство. От тогава до сега имаме само 1 разболяване зимата, Варицела преди 3 месеца - преди това 2 години имат в детската градина и все не се разболяваше, като това го отдавам не на факта че тя е била много здрава и за това не се е разболявала от варицела, а напротив - точно обратното, хроничното е било по-силната болест.
Виж целия пост
# 566
Моето мнение е, че децата, които боледуват прекалено често (лекарите казват, че 3-4 ангини годишно е нормално, но за мен не е), имат проблеми (от каквото искате естество, обикновено емоционално). В подкрепа на това е например започването на градина или ясла; почти всеки родител знае какво става като тръгне детето... Има изключения, разбира се, но когато детето играе непрекъснато по градинките с други деца, зимата по детски центрове, а не боледува, защо да боледува в градината? Защото вирусите са по-концентрирани заради затвореното помещение? Stop
Моите уважения към предишния ти хомеопат, но щастливите деца боледуват рядко...пък и не само децата. И когато боледуват, правят истински остри състояния, не обострят просто. Вдигат бесни Т за броени часове и т.н.
абсолютно то4но изказване! спокойни и щастливи родители = на здрави родители= здраво дете= слу4ва се някой вирус да ме тресне в детската градина, у4илище, работа, но минава бързо, дори и да е драмати4но. Просто трябва да има баланс във вси4ко
  bouquet
В нашето семейство липсват спокойни и щастливи родители, за съжаление (от почти година положението е отвратително просто). И, съответно, много ме притеснява, че каката не се разболява. Ноември изкара варицела, преди това повече от година не беше се разболявала, и от варицелата насам - нищичко. За сметка на това - много силно скърца със зъби нощем.
Виж целия пост
# 567
Тя боледуваше обикновено с хрема, която преминава в кашлица, а кашлицата в пристъп или директно калица с пристъп. Не е вдигала температура.

Същото се отнася и за сина ми. Сега след ХЛ за първи път в живота си вдигна 39,4. И като цяло рядко се разболява, може би през два месеца през зимата, обаче като се разболее не може без лекарствата за спазъм. Лятото нещата са леки по принцип.
Виж целия пост
# 568
Моето мнение е, че децата, които боледуват прекалено често (лекарите казват, че 3-4 ангини годишно е нормално, но за мен не е), имат проблеми (от каквото искате естество, обикновено емоционално). В подкрепа на това е например започването на градина или ясла; почти всеки родител знае какво става като тръгне детето... Има изключения, разбира се, но когато детето играе непрекъснато по градинките с други деца, зимата по детски центрове, а не боледува, защо да боледува в градината? Защото вирусите са по-концентрирани заради затвореното помещение? Stop
Моите уважения към предишния ти хомеопат, но щастливите деца боледуват рядко...пък и не само децата. И когато боледуват, правят истински остри състояния, не обострят просто. Вдигат бесни Т за броени часове и т.н.
абсолютно то4но изказване! спокойни и щастливи родители = на здрави родители= здраво дете= слу4ва се някой вирус да ме тресне в детската градина, у4илище, работа, но минава бързо, дори и да е драмати4но. Просто трябва да има баланс във вси4ко
  bouquet
В нашето семейство липсват спокойни и щастливи родители, за съжаление (от почти година положението е отвратително просто). И, съответно, много ме притеснява, че каката не се разболява. Ноември изкара варицела, преди това повече от година не беше се разболявала, и от варицелата насам - нищичко. За сметка на това - много силно скърца със зъби нощем.

Катёнок ,
може би детенцето ти е здраво и силно, и нощем със скърцането изпуска напрежението, а може би е от типа хора, който, след като мине лошото и се успокоят, се разболяват...аз съм така, боледувам след силен стрес, не повреме на него. Лошите моменти също са 4аст от живота и те минават и идват хубави...
Виж целия пост
# 569
Катёнок, зависи не толкова на какви условия са изложени децата, но и как ги възприемат.
Освен това мисля, че дори и да ги приемат драматично, ако умеят да отработват емоциите и да ги освобождават, също не би трябвало да се стига до разболяване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия