Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво е времето в Аликанте през юли?
Как можем да пътуваме от летището до центъра на града в Аликанте?
Какво е работното време на магазините и ресторантите в Аликанте през лятото?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво е времето в Аликанте през юли?
-
Как можем да пътуваме от летището до центъра на града в Аликанте?
От летището до центъра на града в Аликанте можете да вземете автобус, който е удобен и отнема около 30 минути. Освен това има влакчета, които пътуват до различни атракции, но не отиват директно в центъра на града. Такситата и такситата също са опция, но някои хора предпочитат влакчетата или трамваите, особено ако имат деца, за да избегнат здравословни проблеми в колата.
-
Какво е работното време на магазините и ресторантите в Аликанте през лятото?
-
Налични ли са чадъри на плажа в Аликанте и Бенидорм или трябва да носим свои собствени?
-
Какви са транспортните опции за достигане до Aqualandia и други атракции в Benidorm?
Точно от такъв отзив имах нужда, че съм на правилен път. Ще се радвам да споделиш мястото за настаняване. Страшно много ми се доходи натам, а се бях пренасочила за друго място. Първоначалната ми идея беше да ходим сега пролетно след празниците, но не бях обърнала внимание на прогнозата за времето и че този месец е сравнително хладен по крайбрежието. Отделно идеята за морска /вече с ходене на плаж/ почивка в края на лятото също много ме привлича и се двуумя



А ако помните какво беше времето тогава там - само мъгли и облаци, слънцето за няколко дни се показа за има-няма 10 минути. Нищо против Варна, плажовете й са супер и водата беше по-чиста от вечно зелената (от green algae) на Албена, но не ми е чак толкова красив град, че да предлага цени през април като началото на юни в испански град, където със сигурност ще нацелиш по-слънчеви дни! Пак в началото на април в Слънчев бряг бяха и по-високи цените, а дори и там тези дни, когато бяхме във Варна беше мрачно и облачно дори на Сънито. И обслужването в Аликанте беше по-добро от родното. Май скоро няма да се върнем на родното Черноморие...
Също така няма такова високо и гъсто застрояване . Определено има какво да се види като исторически места, уви някак тяхното високо строителство от 20-ти век напира от почти всеки ъгъл и е някак по-неприятно от това в повечето бивши соц страни, където сме били. Ако може да се абстрахирате от това има много какво да се види, особено по-навътре от брега.