Месец МАРТ ще дойде бързо, мартенички да ни върже

  • 26 881
  • 728
# 165
Мале, изчетох ви на един дъх  Crazy Доста интересни теми сте зачеркнали ! Аз първо да се похваля - днес се чувствам добре, дори мих преди малко пода, минах с прахосмукачка... Дано да е така и следващите дни, че мисля от понеделник да съм на работа, колегите са се заринали ! Относно брака - живи и здрави ще съм булка септември месец, вече сме почти готови и с организацията Simple Smile Аз лично уважавам избора на всяка двойка как да живее - с или без брак, но за себе си, винаги съм искала да съм булка. Малко съм консервативна и мисля, че ако няма от какво да се притесняваш, бракът е нещо съвсем естествено, приемам го сякаш казваш на целия свят - "Да, нека всеки знае, че аз съм с този човек"... но това е само по отношение на моите възприятия, напълно подкрепям и разбирам всеки, който се чувства добре и без сватба Simple Smile Важното е любов и разбирателство да има ! А всяка двойка открива за себе си верния път. Относно животните - на стряхата на спалнята сега имаме две малки лястовичета - помагаме на майката и ги храним с някое друго червейче и мушичка, даже им чистя акитата от перваза, не знам дали трябва да ме притеснява това, но относно другите домашни любимци и преди съм се интересувала, защото цял живот е пълно с всякакви животинки около мен. Сега имаме персийка - родилка с четири мънички, сладки бебока Simple Smile Много съм изчела, а и ветеринарят каза, че котките са опасни, заради т.нар. токсоплазмоза, но ако котката е домашна, ако не излиза и е ваксинирана, няма НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ ! Иди го обясни на бабите, които само си знаят "Не трябва да има животно вкъщи", а не могат да ти отговорят защо. Кучетата дори не са опасни, освен ако има проблем с характера им, но с присъствието им - не ! За всеки случай вет.-а каза мъжът ми да чисти котешката тоалетна. Мисля, че не е оправдано да си махаме животинките, а да се запознаем със ситуацията и да внимаваме, ако има причина, другото би било безотговорно от наша страна... и последно - за имената: онзи ден свекървата каза "Бебето ще се роди през март, чудесно време да го кръстим Тодор"  Sick Sick Sick Изпаднах в дълбок и мълчалив ужас !!! Така се казва братът на моя мъж, който аз не харесвам, поради много причини. Нищо не й казах, но никога не бих си кръстила детето така, защото изтръпвам само при мисълта за това име. Майка ми пък ме пита дали няма да го кръстя на баща ми - бързо порязах и нейните мераци. С мъжО сме решили да го кръстим на него си... ако някой иска да се сърди, прав му път ! Това си е нашето дете ! Когато разберем пола, живи и здрави, ще го умуваме... А вчера мъж ми даже каза, че не искал да разбира пола, за да се изненадаме, но му казах, че няма да издържа и молбата му ще остане без уважение....хяхя. И последно - като гледам всички поне имате свои жилища, а ние още не сме се устроили никъде и мен пък това ме притеснява... в голямо приключение се вкарахме  Rolling Eyes Flutter
Виж целия пост
# 166
Ох, този Тодор. Та значи, за да се натегнат, моите мили първи братовчедки на баща си. Той се казва Тодор..... Едната кръсти детето си Теодор. А другата, която роди 6 години след това, да я пребори за любовта на дядото пък заради финансовата помоща, която им оказва, тя направо Тодор. Е то бива, бива ама то хорската простотия край няма, нищо че са ми рода, пак мога да ги нахуля 
Виж целия пост
# 167
Ние не разчитаме на рода, още повече да ги омилостивим за някаква помощ. Самостоятелни сме, даже братът и родителите на моя мъж разчитат на него. Постоянно искат пари от него, превоз, помощ...за абсолютно всичко ! Че дори и храна купува за 4-те им кучета и трите им котки... да не споменавам за другите неща... те не могат сами да се гледат, камо ли да помагат на нас... моите родители помагат, даже само те ни дадоха пари за сватбата, но не сме просили. Ако искат да помогнат - чудесно, ако ли не - и ние все някак ще се справим Simple Smile
Виж целия пост
# 168
Vani79, няма нужда да я махаш. А за тоалетната - от няколко години ние решихме проблема като й махнахме нейната тоалетна и сега ходи в банята - чисти се сравнително лесно и не й остава нищо под ноктите.  Wink А за да се заразиш с нещо, то първо котката трябва да е заразена - ако се спазва добра хигиена, котката не излиза навън (включително на прозорец, тераса и т.н.) и не яде сурово месо, не би следвало да има някакъв проблем.
Виж целия пост
# 169
menyanthe, напълно подкрепям думите ти ! Незнанието кара доста хора да подхождат безотговорно и да изхвърлят животинките си, а това изобщо не е нужно, малко познания и внимание и няма никакви проблеми Simple Smile Аз имам пет котки в момента...
Виж целия пост
# 170
 Simple Smileмимичета....постоянно ми е лошо
Виж целия пост
# 171
Ние не разчитаме на рода, още повече да ги омилостивим за някаква помощ. Самостоятелни сме, даже братът и родителите на моя мъж разчитат на него. Постоянно искат пари от него, превоз, помощ...за абсолютно всичко ! Че дори и храна купува за 4-те им кучета и трите им котки... да не споменавам за другите неща... те не могат сами да се гледат, камо ли да помагат на нас... моите родители помагат, даже само те ни дадоха пари за сватбата, но не сме просили. Ако искат да помогнат - чудесно, ако ли не - и ние все някак ще се справим Simple Smile
Кога е вашета сватба, нашата е на 28 септември, но досега сме избрали само дата не сме запазвали нищо и не зная как ще смогна
Виж целия пост
# 172
Оле, Гери, не искам а те плаша, но мъжът ми ми предложи на 23 март ! Тогава решихме да запазим основните неща като ресторант, дата в гражданското, в църквата, Ди-джей, фотограф, видео... е, ударихме на камък с два от ресторантите, които искахме ! Бяха вече заети... а датата ни е 7-ми септември  Crazy Като ми казваха приятелките, не вярвах някой толкова рано да организира събитието, ама е факт ! Също така мислехме да я правим на 31-ви август, но фотографката и водещия вече бяха запазени за друга сватба и така сменихме датата  Flutter Успяхме все пак и се кротнахме. От края на май до сега нищо не бяхме правили, освен поканите и аз си купих роклята Simple Smile Сега мислим август месец да се вземем в ръце и всички детайли да оправим, а и да облечем момъка, че имаме месец и половина време...
Виж целия пост
# 173
морско момиче, гади ти се, повръщаш, световъртеж, безсилие??? Кое от всичко... знам какво ти е  Laughing
Виж целия пост
# 174
Оле, Гери, не искам а те плаша, но мъжът ми ми предложи на 23 март ! Тогава решихме да запазим основните неща като ресторант, дата в гражданското, в църквата, Ди-джей, фотограф, видео... е, ударихме на камък с два от ресторантите, които искахме ! Бяха вече заети... а датата ни е 7-ми септември  Crazy Като ми казваха приятелките, не вярвах някой толкова рано да организира събитието, ама е факт ! Също така мислехме да я правим на 31-ви август, но фотографката и водещия вече бяха запазени за друга сватба и така сменихме датата  Flutter Успяхме все пак и се кротнахме. От края на май до сега нищо не бяхме правили, освен поканите и аз си купих роклята Simple Smile Сега мислим август месец да се вземем в ръце и всички детайли да оправим, а и да облечем момъка, че имаме месец и половина време...
При нас всичко е свободно и ние искахме 7 септември, но ресторанта беше зает и сега остана 28ми
Виж целия пост
# 175
Е, все пак си имате ресторант ! Това е най-важното Simple Smile и часове за ритуалите.
Виж целия пост
# 176
Аз НИКОГА не бих си изхвърлила котето. Баща ми има къща в провинцията, където често водим нашия котарак и там много му харесва, а и е свикнал. От всички съвети, които дадохте ми стана ясно, че май наистина трябва да го оставя там, защото нашето диване стои на прозореца и следи гълъбите почти целодневно Grinning Grinning Grinning. Когато го водим в къщата в провинцията пък постоянно виси на терасата, а понякога излиза и на двора. Иначе редовно му даваме хапчета за паразити и има всички ваксини.
Много съм свикнала с него, още повече, че мъжът ми често пътува в командировка и оставаме само двамата - голяма дружка ми е.
От друга страна си мисля, че колкото може да ми навреди той - толкова може и стресът и неприятните чувства от това, че го няма.
 Ооооооххххххххх  Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 177
Vani79, лично мое мнение е, че няма защо да се разделяте със животинчето. Колкото за теб ще е стрес, за него ще е двоен. Все пак и той ти е "бебче" Simple Smile Ако толкова се притесняваш, заведете го на вет., за да го изследва за токсоплазмоза, но надали ще има такава.
Виж целия пост
# 178
Явно с всеки изминал ден ставам все по-бременна  newsm03 хаха. Днес вече ми се гади, цял ден ми се пълни устата със слюнка Sick, а краката ми от сутринта. Прилоша ми..... Абе луда работа  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 179
Маги, ако е само гадене и световъртеж...пак се търпи, дано само с това да си останеш ! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия