Месец МАРТ ще дойде бързо, мартенички да ни върже

  • 26 881
  • 728
# 255
Здравейте, бъдещи мами Simple Smile На мен ще ми е първа бременност.С мъжа ми сме от почти 7 години а от юни месец вече законни съпрузи. Веднага след сватбата започнахме да правим опити и ето, че от втория опит явно стана:) На 12 юли видяхме  EFP и сме мн щастливи, по калкулатора в нета термина ми е 21.03.2014, последния ми цикъл беше на 17 юни. Иска ми се на 25 юли на отиден на лекар за да потвърди и да видим дали всичко е ОК. Не знам дали не е рано, но ще пътуваме и искам преди това да знаем.
Все още нищо се усещам, освен лека поносима тежест, все едно ще ми идва. Чесно казано все още не мога да осъзная какво се случва и че се е случило Simple Smile

От Стара Загора съм на 26 години.

ЛЕКА И ХУБАВА БРЕМЕННОСТ НА ВСИЧКИ Simple Smile Heart Eyes
Виж целия пост
# 256
Здравейте,аз днес едваам станах от леглото..страшно ми се върти главата и ми си гади..от вчера не мога да пия и кафе-ужасен вкус има,а така го обичах.Иначе аз съм на преглед на 19,10 дни след закъснението..дано се види нещо
Vani79,аз имах такива болки допреди 3 дни,имам ги още преди закъснението,сега само някакви бодежи от време на време,мисля,че е нормално,не се плаши

Здрасти ger4o87,добре дошла,лека бременност pregnant
Виж целия пост
# 257
ger4o*87 Добре дошла..... Много се радвам за всички, които са видели  EFP Или вече чули сърчица. Както казва моя приятел :"Това са хубави неща". Много здраве, без много нерви и здрав сън. От това имаме всички нужда в последно време така като гледам. И да не забравям мъжко рамо на което да се подпрем когато ни се  Sick, или когато ни е криво да си го изкараме на някой, без да ни се сърдят Embarassed
Виж целия пост
# 258
Маги, напълно си права  Peace
Виж целия пост
# 259
Все чета за този калкулатор и сега го потърсих и аз. Според него: термин - 13 март 2014 г. Grinning, сърдечна дейност (която най-много ме интересува на този начален от бременността етап) - 02 август. Момичета, на първия преглед дали ще ми взимат кръв и урина за изследване? Питам, защото часа ми при доктора е следобеден и няма как да не ям цял ден, а пък на следващия ден тръгваме за море и няма да мога да дам още 2 седмици? Как мислите? Thinking Thinking Thinking
Виж целия пост
# 260
кой калкулатор показва развитието?
Виж целия пост
# 261
http://www.moetodete.bg/calculator/termin.html
Ето тук има доста подробен разбор. Има дори калкулатор за пола, но аз гледам да се абстрахирам от него - не искам да се настройвам. Mr. Green
Виж целия пост
# 262
Да, аз пък излиза, че трябва да отида за сърчице на 9-ти. Мен ме викат на 12-ти. Дава ми вероятен ден на оплождане 27 юни, а той е 28-ми.
Виж целия пост
# 263
Здравейте бъдещи мами, ние бяхме за няколко дни извън града и сега ви изчетох.
Добре дошли на новите мами, дано си изкараме едни хубави 9 месеца заедно и после да се хвалим с най сладките бебоци.  Hug
Честити сърчица на Emista79  Two Hearts
irenadubai, perunika шапка ви свалям дами, стискам ви палци всичко да е наред.  Praynig
Аз не пуша и не пия кафе, но първата бременност си позволявах понякога да пия вино, бира или някакъв лек коктеил. Когато е рядко и по малко не мисля че е проблем. Така че ако не можете без кафе пийте по едно, за цигарите съм твърдоо против, но всеки сам си преценява.
За главоболие, и всякакви други болки по време на бременност се препоръчва парацетамол, аз имам в къщи Ефералган от 330 мг и ако се наложи си разтварям по 1/2.
При мен бременноста върви засега 1/1 с първата, само гърдите ми не са надути и болезнени този път, но те са доста по отпуснати сега, даже хубавото е че пак придобиват форма.  Mr. Green
Bibi85 с теб първата бременност почти ни се засича, сега пак, весело ще е.
Vani79, perunika на мен по този калкулатор ми дава термин 11,03,2014, а за сърце 31,07. Аз ходих миналата седмица на преглед, и си видях точицата а в сряда ще ходя да видим има ли сърдечна дейност. С коремен ехограф незнам дали би се видяло, но с вагинален със сигурност. Аз си изчислих и пола Simple Smile Момичеееее Simple Smile и моите предчуствия са такива, а да видим, първия път бях сигурна че ще е момче и не сгреших.
Vani7, на първия преглед се установява бременноста, в коя седмица си, евентуален термин, а когато се запишеш на ЖК ще ти пуснат изследвания. Поне повечето лекари така процедират.
Виж целия пост
# 264
Мили мамчета,днес ходи на първата си консултация и видяхме малко плодно сакче,но бебчо все още не се вижда.Докторката ми каза ,че компютъра й изчислявал че съм в 6г.с. но според нея съм в четвърта.Взеха ми кръв и урина. Насрочи ми преглед  в края на другата седмица.А резултатите от озследванията са в мен.Някои може ли да ми каже дали са нормални(писала съм-10 на 9степен защото незнам как да напиша горен индекс 9 Simple Smile
PLT FLAGS:
WBC: 7.7  10 на9 степен/l               MCV: 86 fl
RBC:4.35   10 на9 степен/l              MCH: 28.1 pg
HGB:122    g/l                                   MCHC: 326 g/l
HCT: .373   l/l                                    RDW: 13.5 %
PLT: 371     10 на9 степен/l             MPV:  8.2 fl
PCT: .305    10 на9 степен/l            MDW:  12.2 %

WBC:
DIFF:
% LYM : 26.6 %                      #LYM: 2.0  10 на9 степен/l  
%MON : 3.3  L %                     #MON: 0.2  L   10 на9 степен/l  
% GRA:70.1 %                        #GRA:5.5     10 на9 степен/l  



UBG normal
BIL Neg
KET Neg
BLD Neg
PRO Neg
NIT  Neg
LEU  1+
GLU  Neg
SG    1.015
pH     7.5

Понеже знам че малко по-сложно стоят нещата с майки с отрицателен резус фактор и татковци с +(каквито сме ние) предупредих докторката за това и тя каза че ще пуснем изследване за антитела но от тези резултати не разбирам направено ли е това изследване и нормални ли са резултатите.Моля ви,ако някой от вас е по в час да ми разясни .
Виж целия пост
# 265
на кой ден я видяхте точицата?
трансфера ми беше ЗЕТ ембриони на 3-тен....на,27ден видях положителният тест,а на  36 ден от НАЧАЛОТО на месечния цикъл видяхме  плоден сак,а сърчице на 43 ден.Като броиш от първия ден на последната менстурация.Перу не се впрягай много,при всеки е различно,а и много зависи от доктора и апарата с който работи.Всичко е наред...нещата се случват Hug
П.П сега като си прочетох поста....малеее ми той много объркан
5г.с.-плоден сак с точица
6г.с-пулсации
Виж целия пост
# 266
windrose защо най-добре не се консултираш с твпя лекар. Не трябва ли да ти види изследванията и да ти каже дали е необходимо да взимаш някакви лекарства-регулярни, които предписват на повечето бременни?

Аз толкова се вълнувам, че наистина не знам как ще издържа до прегледа. На моменти ме обливат вълни на радост и идва да скоча от стола...
Иначе ходя на генелог в клиника Щерев и моя лекар има вагинален ехограф, та се надявам да се види възможно най-много.
Виж целия пост
# 267
Да, аз също правих кръвния на 27 ден, но имах положителен уринарен на 25-тия.
Ако всичко е о.к., трябва да се види сърце на 25.07. А защо ме викат чак на 12.08  newsm78 О, аз изобщо не се притеснявам, ей така, от любопитство. Просто още не мога изобщо да свикна с мисълта, че съм бременна и че това се случва на мен.
Виж целия пост
# 268
Момичета,аз съм  на лекар в петък,да ви кажа ужасни мили ми минават през главата,моля се вс. да е наред с бебо и аз като perunika още не мога да повярвам,че съм бременна,може би като видя малката точка Laughingох..големи вълнения
Виж целия пост
# 269
И аз в отбора на невярващите нямам признаци само гърдите леко и то от време навреме, изпадам в паника дали всичко е наред . Аз знам в 5 седмица сакче и към 6 -7 пулс може да се види . Ако още малко ме избият лудите към края на седмицата ще ида на доктор .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия