Месец МАРТ ще дойде бързо, мартенички да ни върже

  • 26 881
  • 728
# 600
Чери  Praynig Hug Hug
Виж целия пост
# 601
Ехаааа още една бременна! колко  хубаво! Hug Hug
Виж целия пост
# 602
Здравейте!

Преди няколко поста, се вмъкнах с едно "Добавете ме и мен", но май е време да се представя...
На 27 години съм почти, с първа бременност, термин - 20 март, от София.. Май тук е мястото да вмъкна, че след като изчетох през нощта цялата тема, ми направи впечатление, че повечето от Вас явно не си знаят термина със сигурност. И точно затова искам да попитам - нали той се пресмята като от първия ден на последната менструация, преброим 40 календарни седмици, т.е. при всички положения, ако първият ви ден е бил в четвъртък, то и терминът ви е 40 сед. по-късно пак в четвъртък?

Така пресметнато, аз съм в 6 г.с. и в сряда или четвъртък, когато влизам в седма съм при Жекова в Окръжна. От около две седмици нямам никакъв апетит и едва изяждам 1 салата на ден, не мога да спя до към 2-3 часа през нощта, имам болки долу ниско в областта на матката, заради разширяването й, и невероятни болки и в гърдите, заради образуването на жлези. За 20 дни минах от чашка C в D , което ще е страхотно, ако и дупето ми стане 24 номер Grinning

Относно брака - нямаме и няма и да имаме, освен ако държавата не започне да дава пари за това...Ах, каква смешка казах, а и мен ще трябва дълго да подкупват, за да си дам свободата... по подписа ми сигурно личи  Grinning

По отношение на пороците
- на пия, не пуша, не използвам наркотици, не консумирам кафе, месо като цяло, пакетирани храни, безалкохолни, Е-та и т.н. Единственият ми порок май са енергийните напитки, в които вече съм почти сигурна, че слагат пристрастяващи съставки и затова за 1 месец съм изпила само 2... Във връзка с хранителните режими много ми се иска да обсъдим пробиотиците като начин да се справим с качването на тегло и констипацията. Аз вече си купих, защото още преди месеци прочетох мнението на една мама тук във форума, че с първата и втората си бременност качила по 27 и съответно 18 кг, а с трета само 2,5 за първите 4 месеца, благодарение на приема на пробиотици..

Относно стриите - не съм започнала да се мажа с нищо все още, но пък използвам бебешко олио в банята. Не го измивам хубаво и така кожата ми дори след подсушаване стои влажна. По принцип и аз знам, че свинската мас предотвратява появата на стрии, но една моя приятелка се нацепи в 5ти месец, а е качила само 3-4 кг. След това намерих информация за това, че маста всъщност не хидратира в дълбочина кожата, а само омазнява и затова не препазвала. Мислите ли, че съчетанието на олио в банята и мас след нея може да се справи с появата на стрии?

И сега искам да се обърна специално към Mari във връзка с
..И с двете съм практикувала привързано родителство,почти от раждането спят при мен,кърмене на поискване ,малката я носих и в слинг от време на време ,беше ми много удобно,количка също сме ползвали...

Моля те  Praynig, обясни ми подробно как се чувстваха бебчетата, когато спяха при теб и ги кърмеше на поискване. Беше ли ти трудно да ги отучиш впоследствие да спят в креватче? След като преди месец започнах да чета "Маймунска тема" тук във форума, просто реших, че това е моя начин и точно така искам да отгледам децата си, но ме предупредиха, че ако бебето свикне да спи при мен или постоянно да суче и да е в слинг без дрехи, ще стане страшно... Ще чакам да се включиш! Благодаря!

Ох, станах много локумена... Хубав ден на всички   bouquet
Виж целия пост
# 603
"Мислите ли, че съчетанието на олио в банята и мас след нея може да се справи с появата на стрии?"

Не мисля, мисля си че е до кожа Wink

Аз също кърмех на поискване, но винаги го местех в креватчето му, когато се събуди го вземах и лягах и тй на едната ми ръка, понякога сме заспивали така и като се събудя го местя. Но това не му попречи като стана на 2 да реши че не иска да си спи в леглото и 3м. спеше на спалнята при нас. Сега пак почна пак да си спи сам Simple Smile Кърмих до 1г. и 3м. много лесно отбих по скоро по мое желание, съвсем достатъчно мисля че му беше  Hug
Виж целия пост
# 604
Искам да кажа на всички момичета, които още не са се присъединили към нас в групата във ФБ, че публикациите се виждат само и единствено от членовете на групата и няма как вашите приятели да видят какво си пишем в това съм сигурна Simple Smile

За кърменето пък да кажа, че сина ми не успях да кърмя а и той не качваше много затова мина от смесено хранене направо на АМ, обаче сега съм решена да опитам всичко възможно да кърмя и ако ще то да е през 30 мин...  Simple Smile
Виж целия пост
# 605
Искам да кажа на всички момичета, които още не са се присъединили към нас в групата във ФБ, че публикациите се виждат само и единствено от членовете на групата и няма как вашите приятели да видят какво си пишем в това съм сигурна Simple Smile

За кърменето пък да кажа, че сина ми не успях да кърмя а и той не качваше много затова мина от смесено хранене направо на АМ, обаче сега съм решена да опитам всичко възможно да кърмя и ако ще то да е през 30 мин...  Simple Smile


Току що една приятелка ме пита дали съм бременна.... минути след като се присъединих към групата..
Виж целия пост
# 606
Няма ФБ- няма проблем. Има ФБ- има проблем. Mr. Green
Виж целия пост
# 607
 smile3521
Виж целия пост
# 608
На мен ми излезе във фейсбук профила, че Мими ме е добавила в групата "Мартенски мами 2014", явно приятелите ни го виждат и няма как да не се досетят за какво става на въпрос. Отстрани има Х и като го натиснах си изтрих тази публикация, за да не се вижда. Макар, че днес казах на една позната която не обича да мълчи и бързо ще разпространи новината Grinning
Виж целия пост
# 609
Няма ФБ- няма проблем. Има ФБ- има проблем. Mr. Green
Да, затова съм била далеч от него и подобни  Peace
Виж целия пост
# 610
Ами значи по-късно ще се присъединя към вас Sad
Виж целия пост
# 611
Момичета,не ви ли стига темата тук? Защо ви е и ФБ? Аз нямам такъв,но да ви кажа не ми липсва Mr. Green
Виж целия пост
# 612
Групата във ФБ трябва да бъде тайна група, а не скрита, за да не се вижда като се присъединяваме Wink
Виж целия пост
# 613
Здравейте,

не съм влизала от петък и доста съм изпуснала. Доста теми се захванали.
Аз от петък след прегледа пия Но-Шпа и дуфастон за болките и от тогава не съм имала толкова силни.
Днес обаче съм с ужасно главоболие и ми се гааади - може да и от мигрената ми.
Знам, че на много майки (и не само) много им се гади от Но-Шпа. Днес няма да го пия, за да проверя утре как ще съм.
На прегледа в петък д-ра каза, че съм в 5 г.с., много се надявам този петък като идем да има сърчице, защото заминаваме на почивка и ще съм доста по-спокойна, ако имам това потвърждение  Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 614
"Мислите ли, че съчетанието на олио в банята и мас след нея може да се справи с появата на стрии?"

Не мисля, мисля си че е до кожа Wink

А ти нацепи ли се при първата бременност и къде? Ползвала ли си нещо против стрии?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия