БРОДИРАНА КРАСОТА - ТЕМА 111

  • 64 157
  • 722
# 150
ФинЕти, чудна картичка, щастливка си ти  Hug

Момичета къв е този виц, аз не го знам  Grinning
Виж целия пост
# 151
Здравейте!

Искам да зашия ей това нещо, но на ключа не пише какви са конците. Дано някой от вас помогне, особенно ако някой го е шил или се ориентира по номера на конците.
Благодаря ви предварително!

Виж целия пост
# 152
Най- накрая и аз да покажа нещо готово, макар и малко. Моторът е подарък за племенника, промених някои цветове на първоначалната схема, но крайния резултат ми харесва.
http://mindi123.snimka.bg/tapestries/moite-gobleni.672495.30908776  
Сега ще започвам дървото с паричките.
Виж целия пост
# 153
pianoto, според мен можеш да подбереш цветовете на око, пък и не са много  Peace
Виж целия пост
# 154
ФинЕти, чудна картичка, щастливка си ти  Hug

Момичета къв е този виц, аз не го знам  Grinning

       
Скрит текст:
"Прочут каубой влиза в местното барче:
          - Кой боядиса коня ми в зелено?
         Никой не се обажда. Каубоят гръмва с револвера си и пита отново:
          - Кой боядиса коня ми в зелено?
         От задните масички се надига един огромен екземпляр, два пъти по-висок от каубоя:
          - Аз боядисах коня ти в зелено!
          - О, така ли! Исках само да ти кажа, че боята изсъхна и можеш да го лакираш!"  Joy


       Благодаря, че се радвате с мен!  bouquet А Дидида много скромно си мълчи нещо... newsm78
Виж целия пост
# 155
Момичета къв е този виц, аз не го знам  Grinning

       
Скрит текст:
"Прочут каубой влиза в местното барче:
          - Кой боядиса коня ми в зелено?
         Никой не се обажда. Каубоят гръмва с револвера си и пита отново:
          - Кой боядиса коня ми в зелено?
         От задните масички се надига един огромен екземпляр, два пъти по-висок от каубоя:
          - Аз боядисах коня ти в зелено!
          - О, така ли! Исках само да ти кажа, че боята изсъхна и можеш да го лакираш!"  Joy


       Благодаря, че се радвате с мен!  bouquet А Дидида много скромно си мълчи нещо... newsm78


Не го знаех и аз този виц, но ми хареса.  Laughing

ФинЕти, явно и ти си слушкала   bouquet Благодаря много !  bouquet

Дидида, както винаги, прекрасно. Заради ИнаТ и аз харесам Маргарет Шери и ми стана любимка, но ме пребиват тези четвъртинки или пък контур през центъра на конеца.  Но са страшно ефектни иможе да направиш нещо за всеки повод.
Виж целия пост
# 156
ФинЕти, вица е много готин, мерси, че го сподели. Laughing

Виж целия пост
# 157
Ина, давай смело- и на мен ми харесва как става.
Миналия ден, докато бях яхнала метлата си поръчах конеца за лалетата и днес ги завърших. Ето ги къпани и гладени:

Не мога да ви опиша с каква лекота и удоволствие ших този гоблен. Много ми хареса, а и резултата е супер.
Виж целия пост
# 158
Ооохх, Роси, направо красота. Толкова е нежен и ефирен.
А картичката с Ежко  Бежко е толкова сладка.
Виж целия пост
# 159
pianoto,  виж това ще ти свърши ли работа. Преди време пак се коментираха тези конци, ако не, ще напасваш на око:

http://derkreuzstich.org/stickgarn-vh/1000-bis-2001/index.php

Ина, не е зелено, аз едва тази сутрин успях да го видя, на мен ми харесва..............

Роси 123, много са нежни

ФинЕти, чудна картичка.

И аз не го знаех вица.

Хубав ден,  Simple Smile

Виж целия пост
# 160
Hrisi i Diana_at благодаря ви много за бързите отговори! Днес ще се опитам да напасна конците, все пак са само 8 цвята.

С какъв каунт Аида мога да заменя 12 лен? Шила съм само веднъж върху лен и ми беше доста трудно.
Виж целия пост
# 161
Роси много е хубав. В указанията пишеше ли на къде трябва да 'гледат' полукръстчетата?
Аз почти го завършвам тигъра и се замислих - ами ако полукръстчетата са на другата посока..  Thinking

Има ли начин да се разбере по схемата или от указанията на къде трябва да са наклонени? Мисля че и преди беше обсъждана темата, но тогава бях боса и гола и съвсем нищо не разбирах Simple Smile

pianoto, зависи какъв размер искаш да стане гоблена. Ако искаш по-голям - 14 каунт, 16 е среден, 18 е дребничък Simple Smile Аз лично бих избрала средния вариант, ако се двоумя Simple Smile Но изобщо не налагам мнението си.
Виж целия пост
# 162
Аз си го комплектовах дама с конци Розаче, но Деси ми обърна внимание че на този полукръстчетата се шият така /, а и като се увеличи картинката се вижда че трябва да са така наклонени. Доколкото съм разглеждала Дим. при тях полукръстчетата са с наклона на горната част на кръстчето т.е. така \. Увеличи си картинката и ще видиш как са там, аз така правя. До сега Дим -четата които сме шили половинките им бяха така \ , но нека кажат и другите. Ти как ги направи на тигъра?
Виж целия пост
# 163
Не мога да чакам да пера и гладя и се хваля с намачкана госпожица -
Роял Париж - Индия:




Истината е, че по-трудно нещо не съм шила............. Безкрайни четвъртинки и километри контур..........
Виж целия пост
# 164
celufka,  и аз си мислех за 16, но исках да чуя мнението на някой от вас, защото моя опит е доста скромен. Благодаря ти, че писа!

diana_at, разкошна е гостожицата. Браво на теб!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия