Лято в Албена 2013г. - (Тема 3)

  • 51 754
  • 756
# 720
militanna, ние сме от два дена тук и засега много ни харесва. Резервирахме преди месец и тогава ни предложиха избор между два вида къщички - Лукс и Уют. Избрахме Уют и сега на място смятам, че сме направили добър избор. Стаята е тесничка, но ние сме с дребосък на 1 година и това не е проблем. Верандата е много голяма и той си пълзи на воля. Обзавеждането е ново. Чисто е. Хладно е, защото е в гората. На пълен пансион сме. Храната според мен е ок, но предполагам не може да се сравнява с разнообразието на ол инклузива. Плащаме 90 лв. на вечер общо за тримата. Всички са много любезни. Има доста хлапета наоколо понеже е и детски лагер, но нас ни настаниха на много тихо място. Това се сещам засега, питай, ако има нещо друго. Освен нашите къщички, другите, които изглеждат много добре са Болярски стан, но те са двуетажни и съответно за повече хора.

танита, много ти благодаря за идеите. Ние всъщност си имаме изхранване, просто искахме малко разнообразие и затова по-скоро се насочих към  а ла карт ресторанти. А корабът с готините кръчмички в кой край на Албена се намира  Embarassed За пръв път съм тук и изобщо не се ориентирам.
Виж целия пост
# 721
militanna, ние сме от два дена тук и засега много ни харесва. Резервирахме преди месец и тогава ни предложиха избор между два вида къщички - Лукс и Уют. Избрахме Уют и сега на място смятам, че сме направили добър избор. Стаята е тесничка, но ние сме с дребосък на 1 година и това не е проблем. Верандата е много голяма и той си пълзи на воля. Обзавеждането е ново. Чисто е. Хладно е, защото е в гората. На пълен пансион сме. Храната според мен е ок, но предполагам не може да се сравнява с разнообразието на ол инклузива. Плащаме 90 лв. на вечер общо за тримата. Всички са много любезни. Има доста хлапета наоколо понеже е и детски лагер, но нас ни настаниха на много тихо място. Това се сещам засега, питай, ако има нещо друго. Освен нашите къщички, другите, които изглеждат много добре са Болярски стан, но те са двуетажни и съответно за повече хора.

танита, много ти благодаря за идеите. Ние всъщност си имаме изхранване, просто искахме малко разнообразие и затова по-скоро се насочих към  а ла карт ресторанти. А корабът с готините кръчмички в кой край на Албена се намира  Embarassed За пръв път съм тук и изобщо не се ориентирам.
Много благодаря! Ако не те затруднява, може ли да ми пуснеш координатите на сайт или агенция чрез които резервира? И още един въпрос - ходите на плаж на свободната зона и плащате чадър и шезлонг предполагам?
Виж целия пост
# 722

[/quote]
Много благодаря! Ако не те затруднява, може ли да ми пуснеш координатите на сайт или агенция чрез които резервира? И още един въпрос - ходите на плаж на свободната зона и плащате чадър и шезлонг предполагам?
[/quote]
Ами аз резервирах през техния сайт. Писах им мейл и отговориха много бързо. Много беше любезна девойката, с която комуникирах.

http://www.ztcneda.com/bg/albena/kamping-gorska-feya ей това е сайта.
На свободната зона ходим. Ние си имаме чадър, а шезлонг не ползваме. Иначе като гледах цените - чадър 6 лв., шезлонг - 4 лв.
На рецепциятта на къмпинга пише, че те дават безплатно чадъри на гостите и ти си ги носиш на плажа, но не сме питали за подробности.
Виж целия пост
# 723
........А корабът с готините кръчмички в кой край на Албена се намира  Embarassed За пръв път съм тук и изобщо не се ориентирам.

Не знам дали за същия става въпрос, но такъв има по алеята покрай плажа в посока Балчик
Виж целия пост
# 724
Да - за него става въпрос. Мисля че самия кораб и той се казваше Арабела. Атрактивен е, но цените му са леко завишени, спрямо останалите и ние не вечеряхме там, от притеснение да не са застояли продуктите Embarassed Точно срещу него има едно заведение, чието име не помня, но там имаше доста хора, и много добър музикант свиреше на китара и пееше. Това заведение е наполовина в пясъка, и си го набелязахме, но не успяхме да стигнем до него.
Ние една вечер хапнахме за разнообразие в една от по-малките кръчмички, почти последната посока Балчик и беше много приятно, защото усещането е съвсем различно - все едно си много много далеч от шумотевицата на курорта. А и наблегнахме основно на рибното меню Laughing
Виж целия пост
# 725
Да - за него става въпрос. Мисля че самия кораб и той се казваше Арабела. Атрактивен е, но цените му са леко завишени, спрямо останалите и ние не вечеряхме там, от притеснение да не са застояли продуктите Embarassed Точно срещу него има едно заведение, чието име не помня, но там имаше доста хора, и много добър музикант свиреше на китара и пееше. Това заведение е наполовина в пясъка, и си го набелязахме, но не успяхме да стигнем до него.
Ние една вечер хапнахме за разнообразие в една от по-малките кръчмички, почти последната посока Балчик и беше много приятно, защото усещането е съвсем различно - все едно си много много далеч от шумотевицата на курорта. А и наблегнахме основно на рибното меню Laughing
Супер, мерси много. Ще дам отзиви къде сме отишли Simple Smile
Виж целия пост
# 726
Пиши непременно, мен много ме интересува този къмпинг, харесах си и аз вашите къщички, Лукс и Болярски стан. Ще ги следя за догодина обаче. След като се върнете, пиши и храната как е била - пишеш, че сте с изхранване. Вкусно ли е, далеч ли е от къщичките. Явно къмпингът не е на Албена тур, а на друг собственик.
Виж целия пост
# 727
Завърнахме се и ние от "Орхидея Парк". Общо взето не беше зле, за толкова пари - толкова. Базата е остаряла, но стаите са реновирани. Банята беше много чиста, имахме климатик. Храната наистина не струва, може да се каже, че се изхранвахме на варени картофи и скара от барбекюто. И сладолед.  Mr. Green Уж има много готвени неща, но са ужасни на вкус. Като цяло се изхвърлят тонове храна, вместо да сготвят вкусно и да не разхищават. Доста дразни това. Алкохолът сме почти 100% убедени, че е менте, дори този, който не е включен в ОИ.  Rolling Eyes Бирата е хубава и прясна, но тя върви в огромни количества и няма как да е застояла.
Ако имате конкретни въпроси съм насреща да отговарям, в момента не се сещам какво да напиша, което да не е коментирано.  Hug
Виж целия пост
# 728
Здравейте, малко прясно инфо от Боряна Simple Smile За първи път почиваме на Албена и сме много доволни, тук църи такова спокойствие и безвремие, че чак не ми се вярва че е пика на сезона  Peace
Стаите се почистваха и кърпите се сменяха ежедневно/ако ги оставиш на земята/, чаршафите не са ги сменяли за сега/4-ти ден/, но не е и нужно за толкова време.Стаите и Банята са реновирани, чисти и нови.Басейнът е много чист и по всяко време можеш да си намериш места. Идеален е за деца, основният басейн е дълбок от 1м.-1.30м, а бебешкият - 0.60м.
Анимацията е  ненатрапчивива, бих казала незабелижима.Вечерната анимация-няма.
Изхранването е закуска/7.30-12ч/ и вечеря/18.30-21ч/, не е проблем да се изнася храна/някои сандвич или плод.Храната е разнообразна и много вкусна има голям избор както за вегитарианци така и за месоядни, много салати и плодове, за вечеря винаги има сладолед на корем Grinning
 На плажа и около басейна винаги имаше свободни места. В общи линии от всичко сме доволни с изключение на ужасните гъсти и лигави водорасли в морето, заради които изкарахме почивката на басейна  Naughty
Другото кофти е че цените в Албена са безбожни/Атракционите без които не може варират от 10лв до 25 лв, безалкох.-3лв, кафе/Спетема- гадно/2.50лв., вода-0,5л- 1.5лв-2лв и т.н., поне за нас тези цени са  #2gunfire, но се преживява за 5 дни Laughing
Желая ви слънчева и прекрасна почивка Heart Eyes
Виж целия пост
# 729
Gold много съм благодарна на коментара за х-л Боряна .
Дъщеря ми се сети и ме пита има ли от къде да и купувам любимата пица за обяд ?В ресторанта на хотела или на близо .Вие къде обядвахте и цените ,ако може да споделиш?Благодаря ти  Simple Smile
Виж целия пост
# 730
YSMIV4ICA,
По-назад в темата писах и аз за Боряна. Пици има в ресторанта на хотела, който след 12ч работи като алакарт. Цената е 7-8лв. Не сме ги пробвали - ние хапвахме супи и салати. Те са на цени около 4лв за супите, а салатите от 4,50 нагоре. Най-много се забавлявах на касовата бележка, където беше изписано следното "филийка комплимент" - 0,40лв  Laughing
Виж целия пост
# 731
Момичета, как е кафето на блок масата в Боряна? Хубаво ли е? От машина ли или шварц?

YSMIV4ICA, има голяма вероятност да си удължим престоя в Боряна. Само аз и децата с още 1 седмица. Така че може и да се засечем.  Peace
Виж целия пост
# 732
Здравейте, отново от Боряна Simple Smile
Закуската е до 12 ч. и  ние хапвахме за обяд към 12ч, детето не е много по храненето така че не ние проблем, един сандвич решава обяда Simple Smile Иначе пица както каза момичето по горе има, не сме я прибвали, но като имам предвид че храната която се предлага особенно на вечеря е много вкусна, смятам че и пицата ще е супер Wink
Само да вметна, че днес едно от ястията беше Сьомга на плоча, вчера Миди по милански, абе страшни вкусотии  Peace
Още една корекция на поста ми от сутринта, като се прибрахме от плаж видях че са ни сменили и чаршафите, което е похвално Hug
Забравих да кажа нещо кофти, Интернета е много злееее, купих си карта с която би следвало да имам нет wifi из целия комплекс, но нищо подобно, имаше само във фоаето на хотела #2gunfire
Тонита кафето на блок масата и бара е кофти, можеш да си поръчаш в ресторанта- Лаваца срещу 2.90 лв.
Виж целия пост
# 733
Gold, благодаря!  Hug
Виж целия пост
# 734
Здравейте, има ли почивали през този сезон в Сенди Бийч?Ако има споделете актуални впечатления

Здравей! Ние бяхме там от 27.07. до 3.08. Останахме много доволни и приятно изненадани от обслужване, храна и отношение.

Хотелът е много добре поддържан. Много зеленина и много цветя. От ранна сутрин започват с почистването. Басейнът всекидневно се почиства от падналите листа. Едната му част е с дълбочина 1,50 м, а другата 45 см. В детската част има и водна пързалка. Ние не сме го ползвали, защото моето "бебе" се страхуваше от него.

Стаите са с ново обзавеждане. Чисти се всеки ден. Чаршафите ги смениха на 4-я ден, а хавлиите ги сменяха на 2 дни. Камериерката беше много любезна и всеки ден ни правеше различни фигурки по леглото Simple Smile
В стаите има кана за топлене на вода + пакетчета нес кафе( не се заплаща). Също така има и сешоар в банята. Аз не знаех и бях помъкнала моите. Терасите са големи, има климатик. Нашата стая беше с изглед към морето и басейна. Липсва ми този изглед....

Вечерната анимация е на немски език и е малко шумна, но е кратка. "Каките" организират детска дискотека, на която децата много се забавляваха.

Всяка вечер в ресторанта ни посрещаха с чаша шампанизирано вино и ябълков сок за децата. Стълбите към ресторанта са украсени със свещи Simple Smile Персоналът е изключително любезен и отзивчив! Има подсигурени много детски столчета за хранене с персонални прибори и лист за оцветяване.

Храната е разнообразна и вкусна. Освен готвените ястия, има и барбекю. Не стават опашки и блъсканици за храната. Първата вечер имаше печено прасенце ( изобщо всяка вечер поднасяха по нещо печено). През ден имаше риба (сьомга, хек, скумрия, пангасиус, някаква риба подобна на аншоа), 2 пъти имаше скариди и калмари.  

Имаше няколко тематични вечери - романтична - бяха посипали стълбите към ресторанта с листа от рози, българска - персоналът беше облечен с народни носии, посрещнаха ни с хляб и сол, музиката - разбира се народна, че и хора се играха Simple Smile Имаше и градинско парти - беше страхотно Simple Smile

Албенският ябълков сок е безплатен. За 1 седмица изпихме литри  Laughing Много е хубав този сок. Сладоледът също е много хубав. Има безплатна бутилирана вода, която ще ви е удобно да вземете за плажа или за стаята ( намира се при лоби бара).

Като минус мога да отбележа кафето - слабо и воднисто, не ми хареса.


Плажът е чист и винаги има свободни чадъри и шезлонги.

Много сме доволни от Албена. Живот и здраве догодина пак ще сме Сенди Бийч.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия