Първа весела годинка ще празнува Юлската дружинка

  • 56 495
  • 742
# 225
male4ka pale4ka, има и е имало много деца с две зъбчета на годинка. И другите ще излязат, споко! Simple Smile
Виж целия пост
# 226
nikolaeva, мерси за разяснението за чушките, днес ще направя с кайма и ориз, че така или иначе плънката е като тази за сърми и ще мога и аз да хапна Wink Прекрасно е, че сте се видели с Павчето, хубави контакти се зародиха от тази групичка Simple Smile

tsankova, бързо оздравяване на Пъпчо и дано батковците ги размине.  fingerscrossed И Никола беше с вирусна инфекция, но мина леко без повръщане и разстройство.

male4ka pale4ka, аз за следобедна закуска също давам кисел, но приготвен с пресни плодове, а не с пюрета. Възползвам се от сезона и разнообразието на плодовете. Приготвям му също намачкани пресни плодове с бисквити, крем с извара и плодове, банан с авокадо, плодова каша с овесени ядки.  Момичетата, които живеят в Италия ми дадоха идея за сирене Ricotta и него го предлагам с пресни плодове. И към всичко това като добавиш крем с прясно мляко, грис с плодове, мляко с ориз и кисело мляко с бисквити и плодове мисля, мисля че се постига достатъчно разнообразие Wink Сега се сещам и за ашуре, макар че не съм го приготвяла Simple Smile

Преди няколко странички говорихме за обяда и се сетих да ви кажа, че купих киноа и амарант. Тези модерни продукти не съществуват в нашето ежедневие, но в една от частните кухни във Варна предлагаха киноа и малчо я хареса. Амарант още не съм давала, но на външен вид е като киноата ... за вкус не знам, но и двата продукта ги дават с отлични качества и хранителен състав Wink

miki m, не знам твоя човек какво е направил, но моят онзи ден счупи на теракота една пълна бутилка със зехтин Crazy Още не мога да изчистя мазното и се пързаляме из кухнята  Joy Ама то сега се започва, мамите с повече деца сигурно са по-подготвени и знаят за скритите изненади, но мен моето човече ме атакува всеки ден с нови "идеи"  Laughing

Относно оставянето на някой - радвайте се, че има на кой да ги оставите  Peace Ние двамата сме 25 часа в денонощието заедно, вече започна и в тоалетната да ме следи  ooooh!
Виж целия пост
# 227
О, и ние сме заедно постоянно. На свекървата може да се случи да я оставя един път на два месеца за най-много 2 часа. Дори на баща и не я оставям.
Виж целия пост
# 228
Здравейте! Grinning
Аз пък само на баща му съм го оставяла да го гледа. Дори и да ми бяха на разположение бабите, пак нямаше да им го оставям. Peace Може да звучи странно, но съм така. Виж на персонала в ДГ тук имам доверие.
 Hug
Виж целия пост
# 229
И аз не искам да я оставям на бабите.
Виж целия пост
# 230
Да, защото зная, че мъжът ми и персоналът в ДГ ще правят каквото им кажа, ще следват инструкциите ми, или поне доколкото успяват. Докато за бабите ще бъде самоинициатива след самоинициатива. Peace
 Hug
Виж целия пост
# 231
Аз го оставям на съпругът ми, а и той много си играе и му се радва. Относно бабите - нямам проблем с доверието, пък и да не ми спазят някоя инструкция няма да го уморят, не се втелявам толкова. В крайна сметка са изгледали по две деца, а майка ми отглежда и 2 внучета. Но според мен е въпрос до човек, нагласа и разбиране  Peace
Виж целия пост
# 232
Ами майка ми постоянно ми мрънка да съм и давала сладко и солено, а свекървата съм забелязала, че не знае какво иска малката... както и мъжа ми... то и майка ми няма да знае сигурно де.... и тя ще си реве, а те няма да знаят защо...
Виж целия пост
# 233
Всъщност може би зависи и от детето и от много други фактори. Никола е много спокоен, независимо че ги вижда изключително рядко (на 2-3 месеца по веднъж). Яде абсолютно всичко без проблем, заспива без мен, не плаче за мен ... мисълта ми е, че и на тях им е лесно да гледат такова дете.
Но и двете - майка ми и свекърва ми не са си позволявали да му дават нищо без мое одобрение. Особено свекървата е много стриктна  Simple Smile
Виж целия пост
# 234
Хоуп, казваш 1во, че сте по 25ч заедно, после се оказва, че си го оставяла на бабите и мъжа си. Просто забелязах. Peace Именно щото "са изгледали по 2 деца" съм убедена, че ако им го оставя ще проявяват самоинициативи. А има неща(особености при храненето, изпишкването и вообще), на които си държа и не е въпрос на "уморяване". Според мен си е най-вече до усещане от майката. Тя ако е решила да го остави на баба му да го гледа-плаче или не, то няма думата.
Относно плача-той не плаче. Много рядко. Баща му като го гледа също не плаче, но той знае кога какво иска(все пак го гледа 3 месеца -януари, февр и март, вкл и с приспиването вечер). Също яде всичко(без сладко и солено) и може да заспи и без мен(но с баща си). Но няма смисъл да спорим, при мен този вариант с гледане от бабите не съществува като опция за момента. И съм мноого доволна от този факт Grinning, пък който иска да си ги дава. Ние сме си го направили да си го гледаме ние. Peace Hug
Лека нощ! Hug
Виж целия пост
# 235
Ние пък сме си я направили да си я гледам само аз (така се получава), или аз и бабите (така трябва да е според мъжа ми) Grinning
Моята пък понякога плаче от инат. Например иска да ходи на шосето, аз не я пускам и тя реве... ужас Simple Smile
Виж целия пост
# 236
Хоуп как правиш крема с извара и каква извара купуваш, защото при нас има само един вид-вакуумирана от 400гр. Давала съм готово пюре с извара, но сигурно домашно приготвеното ще е доста по различно.
Относно гледането на детето и ние сме почти само заедно, е заедно и с каката. И въпреки че вече съм изгледала едно дете въобще незнам какво ме очаква с този калпазанчо, защото е много различен от кака си и със сигурност ще е доста по палав. Общо взето няма кой да ми помага, а и доскоро той сучеше и основно аз съм си го гледала и той така свикна и вечер неиска да заспива с друг, или с мен или с мъжа ми, със свеки е абсурд да заспи и много реве от нея. Така е като почти не го е гледала, а сме само един етаж над тях. Предполагам като порастне поне още 1г и започне да разбира ще мога да го оставям, но пък може и тогава да реве за мен. Затова сега където и да ходим си го водим с нас. Ужасно е хем да има кой да ти помага, хем в същия момент да не можеш да разчиташ на никого. Тя и каката не е гледала въобще, но тогава живеехме заедно долу и Ели просто беше свикнала с присътвието и. Ще видим след 3 седмици като отидем при майка ми тя как ще се справи, досега сме и го оставяли няколко пъти(след като го накърмя разбира се) и не е имало проблеми, но беше по малък, а вече разбира. Иначе майка ми спазва това на което държа в режима на децата, докато на свеки и трябваха 4г за да се научи да пита може или неможе да се даде нещо на Елица(особено преди вечера), а свекъра все ни подиграва че сме наложили режим на детето(да спи наобед и да се храни с ядене, а не с боклуци). Както и да е всеки родител си знае най добре за неговото дете.
Виж целия пост
# 237
Здравейте от Варна (св.св. Контсантин и Елена)  Hug
Ивка вчера стана на 1г., да ми е жива и здрава - имаше и парти в един ресторант  Grinning
Бързо оздравяване на болните и хубави почивки на летуващите  Hug
Виж целия пост
# 238
Абе то ако имах избор и аз не бих го дала. Нито майка ми, нито свекървата искат да ползват многократните пелени, които им нося. Купуват му памперси. Готови пюрета. Адски много ме натискат да съм му давала захар и сол вече (крайно време било). Компоти, сокчета  и някакви такива малки, но дразнещи ме неща. ooooh! Но при положение, че живеем всички в един квартал и това им е първо внуче някак преглъщам и им го водя веднъж седмично. Също така зимата пък аз имах нужда от тяхната помощ, защото иначе нямаше как да завърша.
А и специално за свеки предпочитам да й го оставя за няколко часа, отколкото да стоя и аз там и да се чудим за какво да си говорим  hahaha
Отдавна не съм се хвалила колко добре ходи Макс Simple Smile Много е внимателен и стабилен. Не тръгва бързо и напред като повечето бебета, които съм виждала. Сам се изправя и тръгва, без да го водим за ръка  Heart Eyes
roxanna ЧРД на Ивка newsm38 ! Да расте здраво и умно детенце Simple Smile
Виж целия пост
# 239
Рокси, честит рожден ден на Ивка и тук!!! Пожелавам и да е много здравичка, безгрижно и весело детство  newsm67

nikolaeva, аз съм в чужбина и тук все още преоткривам всичко което купувам, но когато бяхме в България съм купувала на Бор Чвор и на Маджаров. Някои съдържат сол, но не е много, дори не се усеща на вкус. Кремчето е много елементарно - 100 гр извара и пасирани пресни плодове в най-различни варианти. Можеш да ги сложиш в блендер или с пасатор, за да стане по-гладка и хомогенна сместа, но и разбъркано само с вилица също е чудесно. Ако плодовете не са сочни (например банан) можеш да сложиш 1-2 лъжици кисело мляко. Вчера му правих с 1/2 банан, малко пъпеш и 1 нектарина. Беше много вкусно Simple Smile

Мелина_3, изобщо не съм имала намерение да влизам в спорове, нито пък съм съдила тези от вас, които са преценили, че не искат да си оставят децата. Както и по-горе писах това е въпрос до нагласа и разбиране, както на родителите, така и на бабите и дядовците. Да оставяла съм го на баща му и на бабите за 10 месеца около 5-6 пъти за по 2-3 часа докато свърша спешни служебни неща, но това не омаловажава факта, че сме постоянно заедно. За мен е важно да той има връзка с бабите си и дядовците си и бих искала като порасне да има прекрасни спомени с тях. Не съм казала, че съм си оставила детето да ми го отглеждат, просто понякога съм имала нужда от помощ и те са хората на, които мога да се доверя.  Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия