Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какво да правя при нередовен цикъл и отрицателен тест за бременност?
Кога е най-подходящото време за правене на тест за бременност и кога трябва да се направи?
Какви са методите за откриване на овулацията и зачеване?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какво да правя при нередовен цикъл и отрицателен тест за бременност?
-
Кога е най-подходящото време за правене на тест за бременност и кога трябва да се направи?
Тестовете за бременност дават най-точни резултати, когато се направят възможно най-рано, 12 дни след доказана овулация или на първия ден от закъснението. Щом се появи втора лента върху тест с урина, колкото и бледа да е тя, тестът е положителен. Кръвният тест за бременност може да бъде направен след 10-12 дни от овулацията и показва сигурни резултати. В случаи на неясен резултат от домашен тест, кръвният тест е точен метод за установяване на бременност. Препоръчително е да се направи тест след датата на най-дългия цикъл, като например за жени с редовен 30-дневен цикъл, тестът трябва да се направи на 31-вия ден. За нередовни цикли се препоръчва воденето на графици за проследяване на овулацията. Тестване преди датата на забавяне може да доведе до фалшиви отрицателни резултати и излишен стрес.
-
Какви са методите за откриване на овулацията и зачеване?
-
Какви са ефектите от стреса и редовния секс върху зачеването?
-
Какви са симптомите на бременността, включително ранните признаци преди закъснение на цикъла и потенциалните симптоми на извънматочна бременност?
Моят съвет е само да си пуснеш ЧХГ два пъти през 48 часа, за да си спокойна, че 1. бебе има и 2. че расте добре. Под стресова ситуация или смяна на климата овулацията може да се измести и закъснее. Това, че цикълът ти е принципно 30-31 дни не означава, че точно този месец не е решил да си направи шега и да забави ову, което ще обясни колебливите резултати на уринарните и това, че не се вижда нищо на ехографа. Ако беше задържан фоликул, щеше да се види. Очевидно овулация е имало, щом всичко изглежда добре (без овулация няма увеличаване на матката и одебеляване на лигавицата, това става под влияние на прогестерона), въпросът е само кога е била и дали сте я хванали, което звучи много вероятно.
Не се филмирай и не мисли такива неща. 
Не може да се оставят така нещата с това зацапване, може прогестерона да е нисък..., трябва да се опита всичко и да се спаси бремеността и зацапването да спре. Не губи време..., 2 дена не са малко време със зацапване! Успех мила!
Успокойте се момичета