Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 6

  • 29 781
  • 735
# 600
Ок, аз реших, че те боли корема, понеже аз по принцип съм с много болезнена менструация  Simple Smile. Дано мине тая болка от дископатията скоро.
Виж целия пост
# 601
Здравейте нова съм в темата,с приятелят ми от 4-5 месеца правим опити за бебе но все не се получаваше,но сега мисля че се е получило,от 1 седмица постоянно ми е лошо вие ми се свят прилошава ми често постоянно чувствам  умора,до сега никога не сам се чувствала така,от 4 дена си меря температурата постоянно и е 37-1 ; 37-2;37-3;37;4 но никога не спада под 37 зърната на гърдите ми са много чувствителни и болезнени,2-3 дена имах като жълтеникаво течение,и не знам какво да си мисля бременна ли съм или е нещо друго,а за тест е още рано трябжа да ми дойде към 15-ти но изгарям от желание да разбера,от 1 седмица само това мисля  :ask: понеже го искаме много. Дали е възможно да съм бременна   :ask:  Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 602
Възможно е да си бременна, но според мен по-добре се успокой и изчакай да стане време за тест, защото е малко рано за тези признаци. Успех  Hug
Виж целия пост
# 603
kadrova4kata   Благодаря ти много че ми отговори  Hug  и аз така мисля че е рано за такива симптоми но наистина ги имам и от няколко дни се ровя на всякъде  да чета и пише че това са едни от ранните признаци на бременност но не знам объркана съм и не знам какво да мисля за това по добре да си чакам и да не го мисля толкова че се напрягам доста по този начин
Виж целия пост
# 604
Имаш още една седмица да ти дойде, а "симптомите" са почнали преди седмица, което ще рече от деня на овулацията! Дори да си забременяла в твърде рано за каквито и да било симптоми и в повечето случаи такива симптоми са плод на въображението ти Wink
Дай по спокойно и не психясвай... Мине се не мине ден два и почвате да откачате Simple Smile
Виж целия пост
# 605
Главоболие;
Подуване на корема и гърдите;
Увеличена жажда и задръжка на течности;
Повишен апетит за определени храни;

Звучи ли ви като бременност? Ами не е, това са симптомите на ПМС.

http://www.bb-team.org/articles/2775_predmenstrualen-sindrom#ixzz2bZ65OO2H

Реално след овулацията тялото започва да произвежда прогестерон, който е основният виновник за тези симптоми. Ако е започнало две седмици преди очакваната дата, означава само и единствено, че си овулирала и че всичко с жълтото тяло, което произвежда този хормон действа прекрасно. Симптомите или ще отслабнат малко преди да ти дойде, когато и нивата на хормона спада, или ще се задържат и ще се засилят, ако бременност има. Тези симптоми не показват нищо преди закъснение. А и по какво лекарят ти ще прецени дали си бременна? По симптоми или тест? Simple Smile Не очаквайте и от момичетата тук чудеса.
Виж целия пост
# 606
Анджи, много е възможно да си бременна, като гледам как се палиш от нищо, може да си качила нивата на хормоните  Laughing. Не на всеки му изнася какво му казват тук, но никой не обижда в прав ред, както го правиш ти, така че ще те помоля за в бъдеще да се въздържаш от подобни изказвания.
По въпроса ти, въпреки, че не си ме попитала конкретно, ще си позволя да ти кажа, че и аз имах подобни симптоми десетина дни преди датата на М. Някои майки не са ги имали, затова си позволяват да кажат, че е рано за тях, но в крайна сметка има и много внушения, когато силно искаме да се случи.
Виж целия пост
# 607
Здравейте!Аз съм нова тук и съжалявам ако съм досадна с този въпрос,но...вече взех сериозно да се притеснявам..Работата е следната:вече 12 дни ми закъснява....на 9-тия ден си направих тест но беше "-" ...и от тогава нищо...въпросът ми е да си правя ли друг тест или да отида на лекар...според мен нещо не е както трябва с мен...никога не ми е закъснявало толкова...най най много 2-3 дни...
Виж целия пост
# 608
Аз пак да си задам въпроса, че заради споровете по-горе ми изтриха поста!!!



Интересува ме, някой имал ли е симптоми като: зацапване преди цикъл(преди да ви дойде ден, два...) преди да забременее? Confused



az___ най-добре на лекар мила! Peace
Виж целия пост
# 609
Със сигурност трябва да отидеш на лекар. Опитващ се да забременееш, или се притесняваш, че не ти идва? Ако е първото и правите опити от скоро, най-вероятно си под стрес заради това. И на мен ми закъсня с 10 дни първия месец на опити, тестовете бяха отрицателни, отидох на лекар, който не установи бременност и на следващия ден ми дойде.
Виж целия пост
# 610
Съншайн, отговорих ти на лични, но ще пиша и тук, дано съм полезна на момичетата. Зацапване може да се получи при
- овулация - ако си сигурна, че е минала, значи не е това
- имплантация - около 5-7 дни след овулация
- около дните на очакваната менструация, при бременност
- хормонално разстройство

Ако е имплантационно кървене, уринарните тестове ще покажат след около седмица. Ако е около дните на менструацията, както е при теб, кръвен ще покаже на 100%, а уринарен до няколко дни, знаеш, там сигурност кога ще се насити втората чертичка няма. Успех и да ни зарадваш  Hug Hug Hug

Ако се окаже хормонално, пиши ми на лични, аз го минавах този път наскоро, мога да ти дам идеи, но не искам да спамя темичката тук. Така или иначе се надявам да е бременност, че знам колко много го искаш и че си минала през много, за да го постигнеш.
Виж целия пост
# 611
Съншайн, отговорих ти на лични, но ще пиша и тук, дано съм полезна на момичетата. Зацапване може да се получи при
- овулация - ако си сигурна, че е минала, значи не е това- не е това мина.
- имплантация - около 5-7 дни след овулация- и това би трябвало да е минало, ако го е имало не знам
- около дните на очакваната менструация, при бременност- не зная, надявам се на 1 процент но пия едни хапчета които могат да навредят на бебе и следя как се развиват нещата с цикъла ми постоянно
- хормонално разстройство- дано не е това, защото се лекувам доста месеци вече

Ако е имплантационно кървене, уринарните тестове ще покажат след около седмица. Ако е около дните на менструацията, както е при теб, кръвен ще покаже на 100%, а уринарен до няколко дни, знаеш, там сигурност кога ще се насити втората чертичка няма. Успех и да ни зарадваш  Hug Hug Hug

Ако се окаже хормонално, пиши ми на лични, аз го минавах този път наскоро, мога да ти дам идеи, но не искам да спамя темичката тук. Така или иначе се надявам да е бременност, че знам колко много го искаш и че си минала през много, за да го постигнеш.
Мисля, утре да правя тест ако не ми дойде и ако отчете. Трябва да следя защото, ако е бременност мога да загубя бебето ако не ми дадат лекарства Sad
Писах ти на лични, ако искаш пиши ми там идеите си ако се окаже хормонални проблеми. Благодаря ти.
Виж целия пост
# 612
Съншайн, при мен се получи точно така.В дена на М получих кафеникаво зацапване , изчаках още три дни и си направих тест -  EFP След това изчаках оше два дни и си направих втори пак  EFP Така , че е напълно възможно да си бременна.
Виж целия пост
# 613
Съншайн...вече е утре...направи ли теста?!
Айде, че се уморих да стискам палци Simple Smile
Виж целия пост
# 614
Съншайн надявам се ти да ни зарадваш с положителен тест,защото моят тест тази сутрин показа ( - ).Още не ми е дошло,но от време на време продължава да ми зацапва кафеникаво и то само на тоалетната хартия.Днес по принцип ми е датата и обикновенно предните месеци рано сутриннта ми тръгваше обилно като по часовник,но не и днес.Ще изчакам още няколко дни и ако не си тръгне нормално отивам на лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия