Бременна ли съм? - За всички, които имат съмнения – Тема 6

  • 29 778
  • 735
# 630
Много ви благодаря за бързият отговор.
Значи да започна по отначало, сега съм на 25 години, когато бях на 21 ми откриха поликистоза на яйчниците, назначиха ми лечение с различни хормонални препарати. Въпреки лечението кистите не изчезваха а на против. Направиха ми лапароскопия, отстраниха кистите и при прегледа ми казаха че тръбите ми са наред, само едната е съвсем леко нагъната.
От лекарствата които пих напълнях много с около 15 кг, 6 месеца след самата операция забременях но за съжаление  за кратко в 8та седмица плодът спря да се развива и ме кюртираха. Какво изживях тогава не мога да опиша, уж влезнах в болницата за задържане а накрая...
Тогавашният ми приятел си прави изследвания, при него всичко беше наред. След година и поливна след това ми откриха полипи на матката, отново последва абразио. След това отново различни изследвания, прегледи, лекарства, но без резултат.
Обиколила съм почити всички лекари в града, но той е малък и явно няма достатъчно компетентни в тази област. Никой не ми казва какво ми има, защо не мога да забременея. Ходих на преглед в друг град при добър специалист, пак изследвания, лекарства и нищо....
Не мога да си позволя и постоянно да пътувам, за съжаление всичко е свързано с много пари.
Със сегашния ми приятел сме заедно от година, той не си е правил изследвания, но най вероятно проблема е в мен. Не мога да забременея. Всеки месец тая надежда, но след това...
Този месец беше по странно при мен никога не ми идвало само за един ден. Иначе ми дойде на датата, но п принцип цикъла ми е 4,5 дена и е доста обилен. Не знам сега това на какво се дължи. Дано не е пак някакъв проблем че вече не издържам.
Виж целия пост
# 631
Сега се разчетох из интернет и гледам ,че такова течение е признак за Спонтанен аборт !  Rolling Eyes
дали и мойто не е такова ?  Rolling Eyes
много се притесних
За какъв спонтанен аборт става дума без положителен тест?
Виж целия пост
# 632
Два Sure check се равняват на един кръвен. Ако искате сигурност и еднозначен отговор, най-добре е да изтичате до лаборатория. Имам чувството, че жените изпитваме някакъв странен мазохизъм и удоволствие от това да седим и да се надяваме поредният отрицателен тест да греши. Минавала съм през това, не исках да убия надеждата с отрицателен кръвен. Когато обаче нещата станах сериозни реших, че нямам нервите и желанието да се мъча всеки месец с фалшиви надежди, още повече, че всяко "безпричинно закъснение" си има причина, хванах се да меря БТ, за да знам имам ли закъснение или не реално, какво се случва с цикъла ми. Особено при теб, ravvenr, с този нередовен цикъл, който цитираш, ако не следиш овулация не можеш да знаеш дори дали това зацапване не е от овулация 40-ти ден. Да, на мен ми се случва точно това в момента, ако не знаех, щях да съм се побъркала (ще ми дойде след 50-ти ден) закъснява ли ми, като ми дойде абортирам ли, извънматочна ли карам, че ЧХГ ми е ниско и тестовете не отчитат и всякакви други мисли, които ми минаваха през главата, когато започвахме с бебеправенето. Послушайте препатилите, не хвърляйте всеки месец безумните пари за три + уринарни теста, пускайте си кръвен. И най-малкото повишение означава, че бременност има, отчитат и преди закъснение за нетърпеливите.
Гергана, на мен нещата ми звучат като проблемни при теб. Все пак новият ти приятел също трябва да се изследва, не отхвърляй тази възможност, знам, че са много разходи, но навсякъде се коментира, че най-добрите клиники са в София, на мен ми обърнаха внимание на проблемите само там и сега се борим. А спермограмата е задължителна, защото се преценяват шансовете за инвитро, инсеминация, щом не става естествено, във всяка една клиника задължително ще пуснат СГ преди да започнат твоето лечение, особено ако е свързано с яйчникова стимулация. Ако искаш пиши на лични, за да не спамим темичката. Надявам се да се е получило този месец, пусни си кръвен, за да знаеш как да действаш. Успех!
Виж целия пост
# 633
Гергана, наистина си със по-сериозни поблеми изглежда, подкрепям Естлар. Аз също загубих доста време в ходене по лекари, които не са специалисти в репродуктивните проблеми. Спермограмата наистина е добре да се направи още преди твоите изследвания. Успех  Hug Hug
Виж целия пост
# 634
Момичета,днес бях на лекар и след обстоен преглед доктора ми каза,че не вижда нищо,нито бебе нито виден сериозен проблем и че това зацапване е най-вероятно от стреса който е изживяло тялото ми в следствие на дископатията.Каза ми че най-късно до утре ще ми дойде и всъщност малко след като се прибрах и ми дойде.Радвам се че всичко е наред здравословно ......и ужасно много съжалявам че и този месец не се е получило мечтаното  Cry Cry CryНищо другият месец ще опитаме пак.
Много прегръдки и целувки и нека неуспелите не губим надежда другият месец може да е нашият  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 635
Прегръдки и от мен  Hug Hug Hug, важното е, че няма нещо сериозно, успех слесващия месец  Simple Smile
Виж целия пост
# 636
Благодаря ти Кадровачката!Успех и на теб  bouquet
Виж целия пост
# 637
msvi, с нови сили следващия месец. Simple Smile Вярвам, че ще успееш
Виж целия пост
# 638
Msvi по добре си оправи първо проблема и след това мисли за забременяване, тъй като една евентуална бременост само може да влоши нещата.
Виж целия пост
# 639
Момичета Благодаря ви за съветите ,но ми дойде .. Rolling Eyes

как да си изчисля овулацията при толкова голям цикъл - 50 дни ?
и евентуално тестове да правя след 50 ден закъснение ли ??

Ужас ,чисто ще се побъркам  ooooh!
Виж целия пост
# 640
Отиди на лекар, нека ти направят фоликулометрия заедно със съответните хормонални изследвания. 50 дни не е нормален цикъл, няма как да си "изчислиш" овулацията.
Виж целия пост
# 641
Здравейте момичета. Кога е най- ранния момент в който кръвен тест на бета ЧХГ може да "засече" бременност ? Ако съм бременна оплождането е било на 06.08.2013 и искам при първа възможност да проверя  newsm78. Имам бегли симптоми като умора, унесеност, температура около 36.7- 37.1, не ми се пуши ( и по- добре разбира се) и т.н, но всичко може да е ПМС....
Виж целия пост
# 642
Здравейте момичета. Кога е най- ранния момент в който кръвен тест на бета ЧХГ може да "засече" бременност ? Ако съм бременна оплождането е било на 06.08.2013 и искам при първа възможност да проверя  newsm78. Имам бегли симптоми като умора, унесеност, температура около 36.7- 37.1, не ми се пуши ( и по- добре разбира се) и т.н, но всичко може да е ПМС....

Или от жегите. Рано е още за симптоми и ПМС. Въпреки, че понякога има изключения. Кръвен тест може да си направиш 11 дни след овулация. Пожелавам ти успех.
Виж целия пост
# 643
Здравейте, мили дами! От много време ви чета по какви ли не въпроси, дойде и моят ред да попитам нещо.
От известно време имам съмнения за бременност. От февруари т.г. всеки месец цикълът ми идва на 15-то число (просто не се мени, лекарката ми каза да не се притеснявам). В последно време бяхме доста активни Embarassed и използваме прекъснат полов акт (не като контрацепция, наясно сме с възможността от зачеване).
От 2 седмици имам главоболия, гадене, непоносимост към определени храни и апетит към такива, които по принцип не обичам; болезнени гърди и болки в слабините. Спи ми се по 24ч на денонощието и приятелят ми се усъмни, че съм бременна. Изчакахме 1-я ден след очаквания МЦ за тест. Направих го днес и беше отрицателен  EFN
Има ли мами, които са установили бременност по-късно въпреки наличието на отрицателен и ако "да" след колко време да повторя теста? Ако има бебче то няма да е планирано, но ще е много обичано smile3504
Виж целия пост
# 644
Здравейте, мили дами! От много време ви чета по какви ли не въпроси, дойде и моят ред да попитам нещо.
От известно време имам съмнения за бременност. От февруари т.г. всеки месец цикълът ми идва на 15-то число (просто не се мени, лекарката ми каза да не се притеснявам). В последно време бяхме доста активни Embarassed и използваме прекъснат полов акт (не като контрацепция, наясно сме с възможността от зачеване).
От 2 седмици имам главоболия, гадене, непоносимост към определени храни и апетит към такива, които по принцип не обичам; болезнени гърди и болки в слабините. Спи ми се по 24ч на денонощието и приятелят ми се усъмни, че съм бременна. Изчакахме 1-я ден след очаквания МЦ за тест. Направих го днес и беше отрицателен  EFN
Има ли мами, които са установили бременност по-късно въпреки наличието на отрицателен и ако "да" след колко време да повторя теста? Ако има бебче то няма да е планирано, но ще е много обичано smile3504


На мен на 7-ия ден ми отчете  EFN и чак на 10-ия  EFP Пожелавам ти да е това, което искаш! 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия