С ЮНЧЕТА засмени, вече сме в родени!

  • 36 498
  • 737
# 315
alex__n, не си само ти, мила... А пък аз мислех, че само мойта е така  Mr. Green Вярно, че може и от колики да е, ама или спи, или поседи, поседи 2-3 мин без да реве и се почва докато не я задундуркам, та даже и тогава се цупи, не ще биба  Grinning дано мине тоя период, вярно че е мн малка още, за да искам нещо от нея, ама сериозно ти казвам изнервям се и после се чувствам отвратително заради тези мои чувства.... Cry
Виж целия пост
# 316
Явно не сме само ние така  Confused аз не се изнервям все още, обаче нямам кръст да го дондуркам вече, та го слагам в шезлонга и се почва едно клатене, люляне и пеене... не винаги помага, но сега например заспа там и не смея да го мръдна.. че днес спи 5 мин, реве 5 мин, спи 5 мин, реве 5 мин....
Виж целия пост
# 317
Ние взехме термометър за ухо на браун. Ето този http://www.topoffer.bg/braun-4520-braun-4520.html. Мериш за секунди вкл. и ако спи бебето. Ние сме доволни.

Панадола и на нас ни го изписаха за ваксината на първия месец и аз попитах дали е подходящ, т.к. пише че е за 2+, казаха ми, че е само този и изписват него.

А някой да препоръча такъв готин семеенморски комплекс, с много зеленина и сенчести места, но на южното черноморие?

И въпрос към кърмещите мами - на някой да му е дошъл цикъла? Аз вчера имах свежа червена кръв (лохиите спряха преди около 10 дни), но малко. Помислих че ми е дошло, но днес няма нищо  newsm78 Някой да е имал нещо такова?  Thinking
Виж целия пост
# 318
mgamisheva, мерси за инфото за бибите, не се бях замисляла...

Дейзи-, да, само от едната кърмя, тъй като той сам си я пуска и заспива, да не говорим, че драйфа почти след всяко ядене, което ме навежда на мисълта, че му стига. Не знам, може би и аз ще започна да го кърмя от две.

Не знам за вашите бебоци, моят предната нощ спа по три часа и направо не повярвах, и днес цял ден ми прави разстояние от по 3 часа. Едната ми гърда все е напрегната, държа се да не цедя, дано нещата да се отрегулират сами.

Miho_She, на мен още не ми е.

Днес бях на гинеколог, каза, че всичко ми е наред и това парене е от промяната на секрета, което пък се дължало на хормоналните промени, свързани с кърменето. От утре тръгвам на някаква физиотерапия за укрепване на перинеума и после за стягане на корема... Ще разказвам дали има ефект.

Уф, тъкмо малкият ми е на ръцете и го нахраних, повърна, но не реве, спокоен и буден е, но си смуче юмручето и явно наистина трябва да му търся биба...

Виж целия пост
# 319
Венива,аз имам калмата,но грам не го щат-стои си така в шкафа. Петя се излъга 2-3 пъти,но дотам беше.нали имитира гърда и ако не смукнеш не пуска...да ама моите имат нужда да им напомня някой път за кво се борим на 3 часа,а с него как да им пусна малко...
Вилито,всеки педиатър си е с неговоте знания и убеждения-щом си го избрала,слушаш основно него,а мненията тук са си мнения-сондираш ги и преценяваш.аз така правя.относно Запека моето педи каза,че до 72 ч е нормално да няма изхождане и да няма притеснения. После вече ще му мислим. Но те Засега не са ги прехвърляли...
Виж целия пост
# 320
Въпрос към нашите ЛЛЛ консултантки
Аз има проблем подобен на mimmetto
От първия ден откакто кърмя изпитвам пронизваща болка в зърната и имам цепнатини, но без кръв не са рани. Мажа след всяко кърмене с Лансинох и кърмя само със силиконови накрайници. Много силно боли при засукване ,после по време на самото кърмене бих го определила като дискомфорт /и то не при всяко кърмене/. Видях, че сте писали, че това може да са симптоми за млечница. Устата на моето момиченце е чиста, но въпреки това да не би на мен да ми има нещо и ако ми има какво да направя, за да не и го предам на нея.

п.п. подозирам също така, че не всеки път я поставям правилно да суче, защото тя много мърда и аз като я поставя след време тя си отдръпва леко назад главичката и усещам, че почва да ме смуче по силно за зърното.
Виж целия пост
# 321
За бибата мисля, че уцелих от петия опит. Колкото и да не очаквах, задържа най- много черешката на калпол. Мерси на мамата, която я препоръча.

Един въпрос- някой ползвал ли е многократни подплънки за гърди? Вършат ли работа. Аз стм страшна млекоцентрала и вече ми стават разход еднократните, та се чудя струва ли си?
Виж целия пост
# 322
ДрамаКуин в Гранда ходим вече трета година и той не е на Златни а на св.Константин и Елена  newsm78, което е в пъти по-спокойно от Златни (там не ми харесва че съвсем го удариха на алкохолен туризъм и ми прилича на Слънчев бряг), но може би е било спокойно защото ходим или в края на юни/началото на юли или края на август/началото на септември. Както и да е св.Константин ми е любимия курорт на северното. Догодина ще си букнем на Дюни ама ще се възползваме от ранните записвания, че там си е цифромания. А относно Лозенец ... на мен пък там ми е най-омразното място по нашето Черноморие, но може би защото е любима дестинация на софийските келеши и псевдо гъзари, пфу  ooooh!.  Иначе там няколко години си ходехме в комплекс Бора - малко извън лозенец близо до къмпинг Корал, много хубаво местенце с вилички в една прекрасна борова гора, но за мен с три годишно дете ми е малко далеч от плажа, освен това незнам защо но всеки път като сме ходили на Лозенец беше егати вятъра  ooooh!

Алекс , моето момче, когато не се гърчи от колики е доста спокоен, може да откара и 2ч да си гледка просто, много  е любопитен, но най обича да си го сложа на краката и да му говоря нещо или да го целувам. 

За гастроентеролозите - най-добрите са в Клиниката по детски болести (Педиатрията), но преглеждат в поликлиниката срещу Педиатрията, само че не се сещам доцентката как се казва. Третата най-добра гастро е в Токуда - мисля че Лазарова се казва но там много трудно дават час. И Дани ми е с жълтеница, но нямам намерение никъде да го водя този път. Преди Алекс ми го дупчиха всяка седмица, егати мъката и накрая нищо - то лечение тъй или иначе няма. Педито каза че е от различието на резусфакторите - аз съм Б+ а Дани супер странно но се оказа АБ- (таткото е АБ+), явно имаме някоя баба или дядо с отрицателен резус фактор. Както и да е с баткото изпробвах какво ли не, дори спрях да кърмя 10 дена и нищо, накрая на точно 59 ден просто се събуди бял (без да избледнява постепенно, беше ужасно жълт и на следващия ден вече беше бял). Така че Дани няма да го мъча.
По повод боцкането миналия понеделник педи ни прати да боцнат Дани за билирубин - първо едвам му намериха веничка, после тя пускаше капка по капка, а трябваше половин епруветка че тази проба била различна от ПКК. Е казвам ви сигурно 5мин я точиха тази кръв, а той се раздираше от рев (както бях споменавала преди Дани не плаче никога иначе), е казвам ви сърцето ми щеше да се пръсне, идеше ми иаз да заплача с него. В момента в който му извадиха иглата от ръчичката и спря да плаче. Като си помисля че в понеделник ни чака същото .... ooooh!

Вилито, ще си правим компания, само да се оправи времето и баткото да тръгне пак на градина.

И сега един виц за кърмачки, който мъжа ми ми поднесе на вечеря:
Син се обажда на майка си:
- мамо, роди ни се момченце, обаче понеже жена ми няма кърма наехме една негърка да го кърми, но след няколко дена детето стана черно.
Майката:
- ми то и ти като се роди аз нямах кърма и ти давах мляко от крава и като гледам чак сега са ти поникнали рога  hahaha
Виж целия пост
# 323
 hahaha горките мъже...доста са си огрснимени понякога...

Мариана,аз си бях купила-на авент (ако има знсчение) и бях писала,че за мен са пълен боклук-направили са ги много малки и по-дебели,така че като се сложат,при движение не седят плътно на гърдата и всичко изтича отдолу. Не знам дали причината е,че моите гърди са малки,оттогава ползвам еднократни,купувала съм на няколко фирми и не дъм имала проблем-прилягат си към гърдите и никога не сами пропускали,а и аз тека много. С еднократните 2 пъти се срамих навънка...Sad
Виж целия пост
# 324
Ето ме пак, едвам смогвам да стигна и да успея да ви следя темата и все по нощите го Правя, но днеска малкия ми направи същия номер като вчера. Буквално през час ревеше за манжда..... и то така надигаше вой все едно не съм го хранила никога  Thinking !!!
Направо ме изплаши това дете, взех да се цедя за да видя как съм с кърмата- всичко си беше ок, след това се вкарах във филма ( в който съм все още ), че кърмата ми не е достатъчно хранителна за малкия. Отделно на всичкото това отгоре и детето вече не ще да спи след ядене. Бодува с часове и по някое време заспи за час или час и нещо. Нервничи  иска да го гушкат неиска да стои сам в стаята. В момента в който го усетя, че е заспал след кърменето го откарвам в детската и го слагам на леглото му, след 20 минутки се започва старата песен на нов глас. Хем днес бях при педи и той и там се разрева от глад, та го кърмих в кабинета на жената, че тя не успя да го прегледа преди да го нахраня.... откачих ви казвам:) иначе наддава добре за 21 дни сме качили 850 грама и 1 см е по- дълъг!!! Споменах и за кърмата и за проблема ми... тя ми каза, че нямало за какво да се притеснявам- е да ама не!!! Бебето ми е само на кърма и в момента в който изляза навън и се разреве кво' правим тогава?!?!?!!? Обмислям варианта да си замразявам кърмата и когато излизам да си я отмразявам и да имам поне за едно хранене когато сме навън с бебето?!?! Какво ще кажете затова? единственото ми притеснение е да не спре да суче от гърдата ако правя така??? Или  да започна да му давам и адаптирано мляко ??? Поне когато сме навън?!??!?! Оффф незнам как да процедирам!!! Имали вероятност пък и кафето което пия ( едно на ден ) да влияе отрицателно на кърмата ми, въпреки, че аз кафе не съм спирала да пия и досега не съм имала проблем с това?!?!? Другото което искам да ви питам дали давате вода на бебето и по колко ??? С тези жеги тея дни.... аз изварих вода и смятам да му дам малко на малкия после като стан ( към 2 часа Simple Smile ).
Офф лелеее дайте съвет, че се побърках вече. До онзи ден когато бяхме навън нашия спеше непробудно. По 3- 4 даже и 5 часа и не се събуждаше за ядене а сега .... максимум час и се почва ....   Shocked направо съм шокирана от този бебок?!?!?!
Виж целия пост
# 325
Споко, Танче - всички взеха вече да не спят - явно от възрастта - вече са любопитни и даже да им се спи и да нервничат, се пулят да разглеждат:)
И да знаеш - няма нехранителна кърма!
Виж целия пост
# 326
Споко, Танче - всички взеха вече да не спят - явно от възрастта - вече са любопитни и даже да им се спи и да нервничат, се пулят да разглеждат:)
И да знаеш - няма нехранителна кърма!
Ами аз се вкарах тук в някакъв филм, че не се храня добре и, че детето е нон- стоп гладно?!!?! Simple Smile  ooooh!  успокоих душата малко сега, иначе бех готова да му дам ХИП утре Simple Smile на косъм беше Simple Smile въпреки, че в родилното ни даваха от ХИМ пробиотик и на малкия му понасяше много добре. А има и още нещо- как сте с изхождането??? Днес имаше по- малко акита отколкото миналите дни... хем яде по- често, хем акото е по- малко Simple Smile)) странни деца?!?!?!
 newsm78 newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 327
Случва се - жив организъм. Според консултантите, за наакан памперс се смята, ако има изцапано с големината на монета от 1 лев. Аз това въобще не го броях даже за наакано, а за пръцнато и мацнато. Значи, очаквай по-обилно включване утре ... тоест - днес:)
Ти и да не се храниш добре, бебчо си взима кърмицата, както с бременността - черпи се от нашите резерви. Виж как по TV и най-изгладнелите африканки - кожа и кости - кърмят децата си ...
Виж целия пост
# 328
Момичета, помня, че някой от вас споменаха, че първия секс след раждането е бил болезнен. Защо според вас е било така и кое точно ви болеше, ако мога така да задам въпроса. Мисля си скоро да си направя устата пред ММ, обаче ме хвана шубе какво ще е. Аз съм и с епизиотомия. Моля ви споделете и какво раждане сте и кога опитахте за пръв път
Виж целия пост
# 329
Ъъъъъ секса ми се вижда бая далечен на мен  Mr. Green като ми паднат конците всичките ще го мислим,иначе мен като ме шиха,казаха "Аууу направихме те като нова,даже по-добре от преди"  hahaha иначе и аз съм чувала,че боли,ама май първите няколко пъти.
Ох и калмата не е нашия биберон....оставам си с авентските шишета уж и те са имитиращи кърменето.Още една голяма пречка за моето кърмене е огроооомните цици,аз направо я затрупвам с цица,яко неудобно ми е,егати кравешката история.  #2gunfire
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия