С ЮНЧЕТА засмени, вече сме в родени!

  • 36 498
  • 737
# 330
Хахахаххахаха колко жени искат големи гърди ти сега се оплакваш  Joy
Аааа относно първия секс- аз още не съм правила. Родих на 25.06 нормално и се разминах без шевове, но съм чела, че в началото е нормално да усетиш болка. Да ви кажа, на мен ми се наложи да си слагам тампон на 2-3 пъти и като се минат 20- 30 минути и започваше да ме наболва леко отдолу и  имаше едно странно усещане, като че тампона е слезнал много надолу..... като цяло не ми беше комфортно с тях. Но всичко с времето си - и това ще мине Simple Smile  Peace
Виж целия пост
# 331
оффф забравих да ви питам дали може да си боядисвам косата докато кърмя??? И позволявате ли си по една  цигара на ден???? Не съм пушила от месеци, но напоследък, може би заради промените около мен и бебока, ми се пуши толкова много, че като видя някой да пали цигара и ми иде да му я изгася от главата  #2gunfire
Виж целия пост
# 332
Благодаря на мамите включили се  по въпроса ми с Панадола и температурата. Аз станах да кърмя и малката колкото си взе - взе и заспа - нощно време гърдите ми ще избухнат.. При вас как е?
Vilito_86 то си личи че съм чела малко по диагонал последните страници и не съм ти разбрала поста правилно. Разбира се,че ще слушаш лекарите, нали затова са лекари. Те, ако не ние са най - компетентни относно тези неща. Просто не съм те разбрала за Релаксита. А за изхождането и аз знам, че пауза до около 72 часа не е фатална.  Hug
Аделина мила ами естествено, че Гранда е на Константин и Елена, може ли да съм толкова зле - аз защо през цялото време си мислех за Ривиера, докато говорих за Гранд хотел Варна. Нищо общо  Blush Сори - до скоро бях бременна.   bouquet
Виж целия пост
# 333
Танчето,вие правите скок в растежа-всички го минахме май,моите май го прескочиха вчера,защото пак ядат нормално (да чукам на дърво). Като напишеш в интернет,ще видиш какво съветват консултантите,но трябва да се издържи,това е положението. Аз на моите бежета давам само от шише и през ден-2 да цокат. Имах дупка и ит 2-3 свдмици-не са забравили как става. Ама като гледам другите майки си кърмят навън-взимаш един голям шал и почваш.
Ние пък т к зарафи цеденето ми никъде не можем да мръднем, решихме вече да къпум батерии и да влачим помпата с нас-мм предложи да идем на витоша и срам бе срам ще спрем зад някой храст и ще се цедя...то ако чакам да ми спре кърмата...тя пак вдигна количествата,вместо обратното... Даже почва вече да не ми и дреме че ще реват на някой на главата-само искам да сме някъде,че това ежедневие ме убива-всеки ден едно и също-тъпня и депресия...памперси и рев...егати  Tired че и сън няма...аз не обичам природата,предпочитам си моловете и центъра,ама предвид тези ревливи същества,явно ще се примирявам с парковете и градинките...

Нощем след 3 лактацията се увеличава и е нормално напрежението да е по-голямо. Венива,в интернет има мниго клипчета как по-лесно се кърми с големуте гърди-в ю туб,аз толкова много изгледах,че ми се вижда 100 пъти по-лесно от малките,може да погледнеш.

За секса аз направо няма да коментирам-в предната тема бях заявила и нищо не се е променило-август става една година без него,нито ми липсва,нито ми се прави.даже лихиите ми спряха вчера но смятам да си трая докато мога...
Виж целия пост
# 334
За гастроентеролог препоръчвам д-р Лазарова от Токуда, много ми помогна с алергията на каката.

Бибка и моят Марти не иска, само на гърда заспива и в количката навън.
Виж целия пост
# 335
И понеже не всичко е розово, се обръщам с въпрос към ЛЛЛ: Моят Ян яде на поискване и е изцяло на кърма от самото начало (вода не давам, той я плюе). Нямали сме проблеми със засукването. Млякото ми слезе на 3-я ден и имах трудности докато разбера как действа цеденето, та си причиних дискомфорт няколко пъти. След това нещата се нормализираха и в момента кърмя горе-долу на всеки два часа (той на толкова огладнява), някой път по-малко, някой път повече. Вечер заспива около 21-22 ч. и има един дълъг период от 3-4 часа сън, след което отново се буди на всеки два часа. През деня също има един такъв по-дълъг период на спане - около обяд или следобед. Яде достатъчно, наддава много добре, дори повече от нужното, ака и пишка редовно. Притеснява ме това, че още не е започнал да спи на по-дълги периоди през нощта, а и през деня се кърмим много често, а вече е на месец и седмица. Мисля си, че мога да опитам да правя по-дълги периоди между храненията, т.е. всеки път да увеличавам времето с по 5-10 минути и постепенно да го свиквам, но се чудя какво ще стане с гърдите ми? Опасявам се, че ако започна да се цедя, ще започне да се произвежда повече мляко, нали такъв е принципът. В същото време, бебето няма да започне да яде повече. Как може да се нормализира процесът на производство на кърма, без да се налага да се цедя? Не че имам нещо против цеденето, но имам лоши спомени от моменти, в които съм се цедила и след това гърдите ми стават наистина огромни и болезнени, а бебето не може да изсуче цялото количество в тях и в резултат пак трябва да се цедя. На мен ми изглежда като омагьосан кръг и затова ме е страх изобщо аз да поемам инициативата да го кърмя на по-големи периоди.
От друга страна, не може вечно да го кърмя на 2 часа, наистина е изморително, отделно, че не съм спала нормално откакто е роден. Ще се радвам ако ме насочите към някакво решение. Благодаря предварително.


Здравей, fashionmama  Hug

Това, което описваш- често търсене на близост с мама , е съвсем обичайно поведение за бебетата.  По-скоро са рядкост бебетата на кърма, които спят по 3-4 часа денем - повечето спят по час-два и не е необичайно междувременно да потърсят да сучат, макар за кратко.

От написаното разбирам, че Ян наддава добре и си хапва чудесно. Бебетата прекарват 9 месеца на тясно, топло и сгушено - странно и непривично им е, плашещо и неприятно, да се озоват на свобода, необгърнати от топла прегръдка на сигурно и познато място - в ръцете на мама...
Много новородени бебета буквално се доизносват, като 4-ти триместър, отгоре на майките си - на най-приятното за тях място на света. На гърдата получават спокойствие, сигурност, топлина, утеха, храна, увереност и съпричастност - там се чувстват защитени. Не е чудно, че имат желание да са възможно най-често на такова хубаво място  Heart Eyes
Това също отминава, както много други и различни етапи в живота с бебето - много бебета започват да проявяват по-жив интерес към околния свят около 6 седмици след раждането, към 3-4 месец започват да стават свръхлюбопитни, към 5-6 месец стават все по-активни физически, ще се изморява и вероятно спинка повече...

От друга страна кърмата се усвоява за около час и не е необичайно след този период бебетата да са гладни. Чудесно е, че откликваш на нуждите му и го кърмиш когато пожелае. Храненето под режим  често се свързва с намаляване на кърмата, тъй като често може да означава по-малко стимулация на лактацията и оттам тялото приема, че трябва да прави по-малко мляко. Вероятно това може да се случи, ако увеличиш периодите на пауза между кърменията. Доста майки отбелязват, че ако хранят под час, бебето е по-плачливо и поема по-малко кърма, отколкото като се храни на поискване тогава, когато е гладно, а не според часовника.

Постепенно кърмата ще се регулира според нуждите на бебето и няма да има нужда за цедиш. С порастване на бебето нарастват и хранителните му нужди, които то заявява с по-често сукане, докато задоволи апетита му.

Разбира, че недоспиването може да бъде изтощително. Вариант ли е да почиваш, докато бебето спи през деня? Дали си склонна през нощта да спиш съвместно с бебето - така вероятно ще почиваш повече. Много майки са споделяли, че именно това е начина да отпочиват.

Поздрави   bouquet
Виж целия пост
# 336
Здравейте, момичета  Hug
Да се отчета и аз - вече сме 4200, 56 см (роден 3000, 48 см), хапва си добре младежа. Вече го мъча на три часов режим по препоръка на педи, макар и понякога да не издържам на жалния му плач  Rolling Eyes
Коликите като че ли преминаха (да чукна на дърво), мисля че е от чая с копър, кориандър, най-обикновен, който се вари.
Все още се буди в 3 да хапва, но го слагам до мен в леглото и го кърмя легнала и така си заспивам, не усещам кога и той заспива. Така се чувствам много по-отпочинала, същото е и с храненето в 6. Той милия започна сам да се обслужва сутрин, набарва цицата и засмуква  Grinning По някое време усещам, че нещо ме дърпа и отварям по някое око да го видя. Много е смешен  Laughing
Относно бибите, ние ползваме на НУК каучук и една изцяло каучукова на Чико.
За социалната помощ - аз съм от Русе и подадохме документите на 12.06, токущо получих смс за превод.
Моля някой ако може да препоръча подложки за многократна употреба, че се разорих вече  Grinning Тека ужасно много, даже еднократните не могат да издържат цялата разходка навън.
Ние с ММ се пробвахме  luvbed но болеше много  Sad Имам чувството, че съм много тясна, направо нз Thinking
Виж целия пост
# 337
Секс щяхме да правим и ние миналата събота, но ми дойде цикъла.  Sad Ще се пробваме тази събота, че ММ има РД, това ще му е подаръка  Joy, иначе и на мен много не ми се прави. Преди се смеех на семейните двойки, които правят секс само в събота, сега и ние сме така. Ама то с тия ревлъвци, докато ги приспим вечер, после ни е само до секс.  Tired
Днес ходихме в Горна баня на ортопед. Имаше ужасно много хора, бебета не ги преглеждаха като преди в отделен кабинет, а в един общ. И от всички 4-5 бебета в коридора, само ние ревахме през цялото време.  Tired
Някой беше писал за даване на коластра на таблетки на по-големите деца, моля препоръчайте ми марка, че каката ми се е разсополивила, май е от зъбите.
Виж целия пост
# 338
Дбрютро Simple Smile момичета,

Аз съм отворила очи от 5:30, кърмихме се, после газ към зъболекарката, счетоводството да си оставя последния болничен и към в къщи да освободя мъжа да ходи да работи все пак.

Дидка-бандитка аз писах за коластра. Нашата е на Аквасорс, много съм доволна. Ползвам отстъпката на една приятелка и излиза към 62-5 лв за 120 таблетки Колактив 3. Една друга приятелка купуваше на АБО Фарма от аптеката, че й е по-удобно, но пак й боледуваха, не мога да кажа все пак дали е от коластрата само споделям странични наблюдения.

Маймунката се събуди да яде
Хубав ден!   bouquet
Виж целия пост
# 339
Вили, за секса - аз бях с външни и вътрешни шевове, точно месец след раждането, т.е. преди около седмица се пробвахме и въобще не ме болеше, даже след това ми паднаха остатъците от вътрешните конци (понеже така и не намерих време да ида да ми ги махнат)  Laughing И следващите пъти пак всичко си беше наред и много хубаво Wink В събота съм на контролен преглед,  да видим какво ще каже доки.
Връщам се да дочета останалите постове   Stuck Out Tongue

tancheto_halacheva - аз се боядисвам със същата боя, с която и през бременността - без амоняк. Цигара запалих 2 пъти, но бях навън, без бебчето. Но ако кърмех със сигурност нямаше да си позволя.
Виж целия пост
# 340
Здравейте! Не се вклщчвам много често да пиша но иначе чета редовно.Моята бебка е добре като изключим коликите но в сравнение с кака си направо съм си човек сега.през деня не спи много , даже като мине 12ч. само придремва но за сметка на това вечер заспива към 24ч. и първото ставане ни е към 6. и след това заспива към 7ч. после около 9-10 ч. пак става, яде и подремва отново.За съжаление аз не мога да спя с нея през деня, защото трябва някой да оправи къщата, да сготви и т.н
В неделя и правихме погача и беше много приятно.Дойдоха моите приятелки с децата , та те се наиграха, ние се наприказвахме, а бабите и дядото разнасаха малката та и аз се почувствах супер.
Ivvangeline, и при нас случаят е същия с кърменето- яде известно време и започва едно напъване и рев което ме принужвада в крайна сметка да се изседя и да и дам шишето.Обикновено се нахвърля лакомо на него но се случва и от него както си яде да плаче.Когато е спокойна обаче си се нахранва и сама си пуска - нито заспива нито реве.Притеснявам се да не се отбие така.Иначе и аз дохранвам на моменти с АМ.Обикновено това е късния следобяд и вечер.В тази връзка ако може някоя от консултантките да даде съвет как да процедирам ще съм много благодарна- какво да предприема след като детето започне да се гърчи на гърдата за да съм сигурна че се е нахранила?Възможно ли е дете на месец и половина да се насуче за 5- 10 минути и да му е достатъчно?
За секса
, днес имам час за козметик и смятам да пробвам тея дни, че дето се казва съм забравила вече какво е.Не сме го правили откакто бях в 4 мес. бременна.Предишния път инах шевове и първите пъти ме болеше.Сега като мине ще споделя как е Mr. Green
За коластрата-аз на каката и давах някакъв концентрат коластра само че не си спомням как точно се казваше- струваше около 30 лв. и се пиече 2 седмици шишенцето след като се отвори.Смея да твърдя обаче че имаше добър ефект.Мисля есента да се подсилим пак  но този път на таблети.Иначе Аничка твърдеше че е много гадно на вкус но все пак го пиеше Grinning
Хубав ден
Виж целия пост
# 341
не знам и ние ли сме със скок в растрежа, какво е. ...освен, че често ми виси на гърдата, вчера вечерта беше лудница. Дърпа, ядосва се, само я местя ляво -дясно и пак се нервира. Легна хс нея и кърмих легнала, чак към 12 заспа вече спокойно до към 4. Явно вечер е по-малко кърмата и тя се ядосва като не тече силно, а трябва да дърпа.
Виж целия пост
# 342
Здравейте мами и от мен Simple Smile
Чета ви редовно и ми е много приятно,че всичко през което преминаваме се случва и с всички останали.Това ме успокоява до някъде за всичко свързано с кърменето и коликите на този етап Simple Smile
Моята Никол днес ме вдигна в 04,30 сутринта,и аз сънита я слагам да суче,а тя хапне малко и спре.И така няколко пъти и се учудих какво се случва,защото тя е доста лакома и като я сложа на гърда е като помпичка,за нула време я опразва и заспива,а сега не  и не.И докато се усетя какво е той памперса толкова пълен и потекъл чак до главата се омазала Simple Smile Явно и това е един от етапите в развитието на бебетата, да пълнят повече памперса.Да ви кажа,не знам при вас /с нормално раждане/ как е било,но аз съм с епизиотомия и с външни и вътрешни шевове.От няколко дни усещам ужасно силна интимна миризма и мн се притесних да не е някоя инфекция,звъннах на докторката ми и тя каза да отида още днес в 08,00.И като се замисля, бебето ми на кого да го оставя,мн е трудно като няма на кого да разчиташ.Е отидохме заедно,оказа се че е нормално да има миризна,но за по-сигурно ми взеха секрет.А малката през това време така се наакала,че се омазала отново.За трети път за последните 48 часа Simple Smile Ама здраве да е Simple Smile
От няколко дни ни излязоха дребни пъпчици по челото,едни завехват и изчезват,др. се появяват,някой да има този проблем?!
Виж целия пост
# 343
И аз получих смс запреведена сума  от помощите...йееее Party
Виж целия пост
# 344
Eeee, Kanari, ти се опаричи яко - айде сега на Канарските острови"Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия