АВГУСТОВСКИТЕ ДЕЦА радват се на пролетта -Тема 33

  • 76 220
  • 738
# 330
За много години!
Глупи, ами какво да ти кажа...това нейното с беленето на ръцете няма минаване. Появява се и изчезва... Ни мога да му хвана цаката от какво се появява нито как изчезва /то пък щото много време стои изчезнало /. Поне е леко състоянието, няма го онова предишното дето здрава кожа не и оставаше по дланите. Ми писна ми...  Кашлицата - и тя като че ли поотминава. Кашля още, но много рядко, обикновено по малко след като се събуди. Ще мине, къде ще ходи...
Помежду другото успях и аз да се поразболея. Уж беше леко, обаче забелязвам послединте няколко разболявия дето ги имам - все са леки, обаче после седмица поне имам проблем с дишането като легна - направо чувам как в гърлото /гърдите ми свири като дишам. Едва заспивам - тормози ме около седмица и после изчезва... Уж леко се разболявам, само някаква хрема, но в момента в който уж тръгна на оздравяване и се почва... Трябва аз да ида на лекар май, ама пусто.... То сега и да ида, май няма полза - поотмина, ще чакам следващото разболяване...
Виж целия пост
# 331
За много години момичета! Живи и здрави - вие и семействата ви.

Глупи  Hug- дано всичко мине безпроблемно.
Въпроса към Янчето ми хареса-  аз ще съм с планово секцио, имам допълнително осигуряване към България здраве и мисля да раждам в Майчин дом. Моля, тези от вас които са родили там за инфо по въпроса.
Племенника ми се роди там секцио и ще съм при същия доктор, ама убийте ме немога да се сетя веднага за името му. Ще ходя на преглем февруари при него.

Янче - изчезнах защото се скапах тези 2 години от работа  Rolling Eyes. Нямах време да седна изобщо на компа...срамота  #2gunfire
Виж целия пост
# 332
Алекс, пробвала ли си да лекуваш кашлицата и с инхалатор? Последният път се разминахме само с ежеседмична кашлица благодарение на него. А за теб, възможно ли е да ти е от алергия? Аз не искам да си помислям какво ме чака от февруари. Тогава ме почва алергията и сега като кърмя не мога да пия нищо и ще спя седнала като миналата година. Само дето сега и бебе трябва да гледам Sad
Алегория, сега ще си починеш поне докато се роди бебето Simple Smile
За майчин дом не знам нищо, аз раждах в болница Надежда.
Виж целия пост
# 333
Здравейте и Чесита Нова година! Да сте живи и здрави.

Янче, добре сме с Ники.  LaughingПапка, спинка, бодърства доста, а привечер го мъчат колики и си поплаква. Денем, ако е хубаво времето гледам да го изведа, вече и за повече от час Grinning за съжаление това излизане ми коства следобедния сън на Ема, която хем не иска да спи, хем после към 8 започва да мрънка, защото е уморена. Tired

Я да ви попитам вашите деца спят ли следобед? Интересно ми е, защото при нас в градината все повече деца не спят следобед.
Ема все още не е ходила на градина, откакто се роди бебето, но от понеделник трябва да тръгне и на градина, и на английски. Как ще я водя и взимам все още нямам идея. Май ще мъкна и бебето с колата в дните, в които мъжа ми е на работа  Thinking Ужас  #Crazy

И последно питане (то по скоро за педито, но и вие може да помогнете, че при нея сме в сряда). В градината на Ема има варицела, която тя миналата година изкара. Чудя се може ли като я е преболедувала да я лепне на бебето? Да бъде само носител един вид?

Алегория лека и безпроблемна бременност.

Виж целия пост
# 334
Честита Нова година, момичета! Да е здрава, щастлива и след една година да има само хубави спомени от тази!  Hug

Бибитче, много ми хареса надежда, която даваш на Глупи- че всеки бебешки проблем е временен! Направо ми просветна, не,че не го знам, но ми проблясна Simple Smile

Ние сме в някакво приключение влезли, бебето се буди по 100 пъти на нощ, през час, максимум два, но понякога и през 15 минути. И така от месец може би. Направо ходя като 5 за 4, едвам гледам. Александър много му се радва, много го гушка, но пък доста мечешки и понякога, когато е в любвеобилна фаза, не смея и до тоалетна да отида.

Аз се отказах да давам каквото и да е на детето за детската градина, давам, не давам, все има сополи и кашля. Последното боледуване го мина без лекарства, от тях също ми омръзна. Караме я на сок отчерна ряпа за кашлицата, инхалатор и това е. Резултатът е същият като след различни лекарства. 

Иначе Дядо Коледа беше голяма емоция в нашата къща. На Бъдни вечер украсихме и запалихме елхата, сложихме преди лягане една чиния с украсени от детето меденки и чаша прясно мляко за Дядо Коледа. На сутринта нахълта при мен хлапето с пълни със сълзи очи- не бил минал Дядо Коледа през нас, не е ял бисквитки, не е оставил подаръци. Заключение: "Май никак не съм слушал и затова няма нищо за мен!". Е, оказа, че не е видял в тъмното и има нещичко за него Simple Smile Детето беше скромно- поръча си само два подаръка. Автомат (който мен ме ужасява, ама на, момчетия) и шах. Получи ги един по един, да му се замае главата от много подаръци. На автомата се кефи 3 дни, но пък шах играем всеки ден по няколко часа, писна ми. Останалите подаръци още не ги е нападнал, отлежават Simple Smile

Алегория, в една друга тема ти честитих, ама не ме отрази ти Simple Smile Честито и живи и здрави да сте! Аз  раждах в Майчин дом, но не секцио и съм изключително доволна! Там след ремонта родилното е като от космоса, супер модерно и комфортно. Не знам при кого искаш да раждаш, но там повечето лекари са ок. Аз, ако чавка ми изпие мозъка и се навия за номер 3, няма да се колебая пак там да родя.

Дъсти Уинд, жив и здрав да ти е синът! С Пандата чудни Коледни подаръци получихте! Simple Smile Моето дете спи на обяд, но той започна да спи на обяд едва преди година и явно наваксва. За варицелата- мисля, че не може да зарази бебето.

Алекс, да оздравявате и двете, стига ви толкова!

Миленка, ЧРД на патерица! Много щастие ти желая!  bouquet

Айдеее, Адрианчето пак е гладно  Confused
Виж целия пост
# 335
Дъсти Уинд, трудно ще ти е много с воденето. И при нас от др седмица ще стане лудница, защото освен, че Анди вече тръгна на градина, на която засега само татко й я води и взима, от др седмица се връща и на гимнастика, на която временно пак само той ще трябва да я води и взима. Аз ще видя кога ще мога да се включа. Снощи ходих да я взема от градина, защото ММ успя да се прибере по-рано, та аз да изляза да се разходя... Все още не излизам с беба + от вчера вече сме поцял ден сами и леко започвам да лудвам по цял ден вкъщи. Но живот и здраве от др седмица започвам да я извеждам, защото продължава да се очертава хубаво време.  Praynig За варицелата мисля, че може да е носител, но не съм на 100% сигурна. Анди все още спи следобед, но понякога, особено уикендите като е у дома, почти не можем вече да я накараме да легне или ако легне само си почива без да спи. Пак е нещо.

Алегория, браво, че сега си излязла в болничен по-рано, че да починеш и да обърнеш подобаващо внимание на Теди преди появата на новия член на семейството. Simple Smile За МД не знам какво да кажа. Мненията продължават да са разнопосочни. Ето Терпсихора е във възторг след второто раждане там, а в другата отчетна тамън вчера една майка очакваща близнаци (трето и четвърто дете!) в най-буквалния смисъл е избягала от там с 5см разкритие, по нощница и без гащи!  #Crazy Не сподели точно какво е станало, но ........

Глупи, родих в Тина Киркова при лекаря, който изроди Анди. Още по-доволна съм от предния път. Има доста подобрения, вкл. в отношението, да не повярва човек... Дано скоро Ками си нормализира съня, че много гадно така. И аз помня с Марти какви драми имаше.  Hug

Терпсихора,а при нас тора поредна година Дядо Коледа направо идва у нас. Миналата година  беше мъжа ми, а тази квартиранта ни (у родителите ми). Няма такова вълнение!  Heart Eyes А вие на 4 години шах  Shocked Уаааау!!  omm Май генийче си имаш ти!!  Hug
Виж целия пост
# 336
terpsyhora миличка, наистина ама наистина нямам идея къде е било... EmbarassedНе съм забелязала  Embarassed
Извинявай, не е  било нарочно.

Янче- аз знам, че мнения 100 ама за вашите питам. Ако някоя от нас е раждала там, ми е полезно, най-малко после да я тормозя какво да нося, какво може, какво не....
Иначе съм решила, че ще е там така или иначе   bouquet
Видях снимката на принцесата - разкош направо

И аз имам инхалатор- наистина помага  Peace  Hug
Виж целия пост
# 337
Алегория, благодаря! Simple Smile Ами щом така или иначе си решила за МД, хващай примерно Терпсихора и я разпитвай.  Grinning Hug
Виж целия пост
# 338
Честита нова 2014 година,момичета.Нека тя да бъде пълна само с хубави емоций,любов и спокойствие.

Когато съм на работа ви чета редовно,но не пиша,затова да напиша няколко изречения преди да се е събудил Митачко и да каже" искам Маша и Мечока".Още си спи наобед и това много ме радва,защото и аз си поспивам с него.

Хариелка Flowers Rose Flowers Rose,не ми беше удобно да ти пиша каквото и да е ,когато побликува тъгата си във ФБ,но ужасно много ти съчувствам и много съжалямам за загубата ви Hug CryКак е сестричката ти?А малките принцеси?А ти?
Пандичка,честита Ви радост,все така кротка да е малката кукла.Кръстих те ли я на някого или просто това име ви харесва.Питам,защото тази тема ме вълнува напоследък:)
Александра и нашата кашлица няма край,от доста време не може да се оправим с тия болести.От конюктевита,после кашлица,после вирус в корема и сега много зачервено гърло и кашлица(да не забравим).
Кажете ми нещо за зачервено гърло от старите изпитани рецепти на баба.Компреса с извара съм го чувала,но той е само за ангина мисля newsm78.Помогнете ,моля Praynig
Иначе освен болестите при нас всичко е спокойно,празниците минаха спокойно,с дълга почивка от която се нуждаех много.Сега пак сме на работа и казах на шефа за бебе №2.Не беше очарован от новината и ми каза,"аз имах планове за лятото,сега оставям без човек" Shocked Не се почувствах добре от казаното,но в България сигурно 90% от работещите жени,които очакват деца чуват нещо такова, дори по-гадно от работодателите си.Само да сме здрави,пък кой каквото иска да си казва.А и колежката ми все се опитва да ме ''засегне на тема килограми''и все ми казва леле,че голям корем имаш все едно си в 5 месец или сънувах те много надебеляла,с едни големи бузи.А видимо аз имам само корем нищо друго.Та така женска злоба,която не е нужно да я чувам.Оплаках се,айде....
Приятен ден ви пожелавам и до скоро  bouquet
Виж целия пост
# 339
За много години, моми4ета, да сте здрави и много щастливи!!! И 4есто да се разписвате в тази хубава тема!
Децата ви посрещнаха ли Новата Година в 00 4аса? Моите звер4ета залегнаха рано-рано изморени , още в 21 и 30, на другия ден спаха и двамата до 8, което напълно ме уреждаше. Wink

Рибке, опитай се да не си разваляш настроението, бременей си на воля, независимо дали с големи бузи или само на корем- както казваш- здраве да има, останалото са дреболии.

Панди, радвам се, 4е при вас вси4ко е окей и бебка кротко папка и спинка!

Дъсти, моят син не спи следобед ве4е от много време, по4на на 2 години и половина да пропуска следобедния сън. Затова пък си ляга рано, в 20 4аса, даже и по-рано би заспал, но таткото се прибира след 18, 18 и 30 и е хубаво да се видят, преди да залегне. Не знам какво те притеснява едно по-ранно лягане в 20 4аса. Аз съм повлияна от немското гледане на деца, след 3-годишна възраст май няма спящи деца следобед, в градините няма задължителен следобеден сън, но пък е правило децата да залягат ве4ерта рано, в 19, 20 4аса, някои дори и в 18 4аса. Спат си по цяла нощ, моят Бибитко през уикендите спи дори до 8 , 8 и 30 сутринта без пробуждане.

Хариела, много съжалявам за загубата ти!!! Думите са излишни, бъди силна, заради себе си, заради децата си, заради близките ти! Hug Hug Hug

Терпсихора, браво за шаха. И ние полу4ихме за подарък един магнитен шах(от Магаре, августовска мама Wink), Бибит4ето любопитства как се играе, местим фигури, но правила все още не следва. Аз и не о4аквам да заиграе с фигурите като голям 4овек, важен е интереса, даже въобще ме изненада, 4е играта го заинтригува.
За краткия сън ферман мога да напиша, при бебо го преодолях , внедрявайки кърма4еска възглавница като заместител на маминото присъствие. Тоест първо пробвах с навито одеало около него, той спеше по гръб с извита настрани глави4ка, а ръцете бяха кръстосани над главата. Паднеха ли тези ръ4и4ки настрани, се събуждаше. С помощта на одеалото/кърм.възглавница по4нах да му подпирам лактите, така 4е ръ4и4ките да си стоят в/у главата- одеалото/възгл. бе като ореол около главата му. С това мое откритие бебето запо4на да спи прекрасно и денем, и нощем, преобрази се още при първия опит.
Споделям, защото може и да ти е полезен моя опит, бебенцата 4есто търсят май4ината близост.
Да не би на бебо да му растат зъби? newsm78

Алекс, как сте с кашлицата?

Сега малко за нас- пак сме в обмяна на вируси, такова 4удо не е било досега. Не знам дали заради топлото за сезона време, дали защото сме пове4е хора у нас в момента (бабата и дядото още ни гостуват), но тъкмо мине някой вирус и иде поредния. За щастие не ги караме тежко(4ук-4ук), но става една безкрайна сага от кашлици, сополи, инхалации. В момента върлува някакъв вирус, който предивзиква дразнеща кашлица и така минават дни, кашлицата отива към бронхит, а при мен предизвика и пресипване на гласа. Та така... лекуваме се и 4акаме да отмине и този период.





Виж целия пост
# 340
Привет от нас!
Благодаря, кашлицата поотмина... Покашля леко като се събуди, но не е онази страшна кашлица. Днес, след дълго чудене, я пуснах все пак на детска градина...Ако видя / усетя че има много болни деца в групата, сигурно ще я спра за малко, че тъкмо пооздравяла много лесно ще се разболее пак. Иначе хич не обичам да я спирам превантивно от детската /тя си я обича, скучае в къщи, колкото и да си играе с играчки/
Новата година Кати си я посрещна насън. Бяха три дечица, и трите си легнаха към 10. Към 8 часа Краси им запали едни фойеверки, беше им страшно интересно, после ги изчакахме да се успокоят... И в леглото... Бяхме си на село, та в полунощ нямаше чак такова гърмене. Сутринта си намериха подаръците под елхата, след обедния сън пак търсеха...
Рибке, при вас как е кашлицата. На Кати много успокояващо и подейства една лъжичка захар с няколко капки олио - не знам как действа, но е факт че това и повлия повече от каквито и да е сиропи. Ако искаш пробвайте... Аз сега го чух това, но като че ли това я спаси...
И я не позволявай на корлежки или кой да е, да ти разваля настроението. Бременей си на воля и си се наслаждавай... Важното е да си здрава и ти, и растящото в теб бебче...
Виж целия пост
# 341
Здравейте момичета.
Днес е Йорданов ден. Честит имен ден на всички именнички и именници. Да сте живи и здрави!
Малка почерпка от моя милост, да ме извиняват бременните!


Виж целия пост
# 342
Извинявам се, че са пост след пост, ама не се стърпях и го пускам отделно Simple Smile
Рибке - много мила колежка имаш. При мен е същата работа. Много държат всички да ми кажат коооолко съм надебеляла. Много мило - сякаш не виждам и незнам  Embarassed
Ти поне не си, а аз вече съм +15кг, но до +35 колкото качих предния път има време.
Дано само ги сваля като тогава - за 3 месеца нямаше и спомен от тях  Mr. Green

Виж целия пост
# 343
Хихи, Алегория, много яко Маша послание!  Mr. Green

Рибке, на теб намеци за килцата, а за себе си чувах от мъжете, че гърдите ми станали толкова големи, че съм си облягала на бюрото. Ей такива неща пред един цял нюзрум с хора.  Rolling Eyes А прекият ми р-л (жена на около 40г, която има дете) постоянно бъзикаше мен и една друга бременна колежка как все ядем. То поне да беше вярно, ама не. Хората просто завиждат, това е истината! За това колкото и да си чувствителна в момента и да ти става гадно от подобни подмятания, опитай да ги подминаваш. Въпросната бременна колежка знаеш ли как отвърна на друга (бая едричка) колежка, която й каза "ма ти бая си напълняла"? "Е така е, но при мен поне има основателна причина, а при теб не!" Паднах като ми го каза!  Joy

И от мен честити празник на всички, в частност милата ни Дани!   bouquet Hug
Виж целия пост
# 344
Здравейте!
Митко е с вирусен бронхит на АБ и инхалаций.Вчера купихме на бързо инхалатор и си го ползваме.Мислех,че ние няма да купим инхалатор,но не ни се разминаха парите и за него,но дано помогне.Я ми кажете инхалатора не трябва ли да разкашля?Защото Митко не кашля откакто го ползва и се чудя как ще оздравяее като не изкашля всичко? newsm78.
Александра,ще пробвам следващия път и това.
Ами да аз така си и правя дебелея си и не ми пука,важно е бебо да е добре.
Хубав ден и
 Честито на всички именници със здраве да си носят името  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия