АВГУСТОВСКИТЕ ДЕЦА радват се на пролетта -Тема 33

  • 76 220
  • 738
# 345
За много години, да сте винаги здрави и доволни, много щастлива нова година желая на всички.

И бебета да има много , много. Стискам палци за всичките.
Аз още съм на везните Simple Smile

Янче, че ти при Маленов ли роди? Защо бря, какво стана с Надежда ли беше? Толкова ли се изложиха? Може би трябва да ти видя по-стари публикации и да вляза малко в час с вас момичета.

Хубав празник на всички празнуващи и хубава седмица
Виж целия пост
# 346
Ехооооо привет помните ли ме?
За много години всички мамчета, нови бебчета и бременелки да са живи и здрави. Аз си ви шпионирам, разбира се редовно как я карате, кой пише и кой не (такива като мен Embarassed)
Виж целия пост
# 347
Честит имен ден на Алегория и на всички именници днес  Hug Hug
 Една почерпка и от мое име

Специялно за Янчето  Hug и да ме извиняват бременните...които май се увеличиха с още една Wink
Петя честито за втората лентичка,много се радвам за Вас,батко Кубрат сестричка или братче ще си има  Hug
Малко телеграфно влизам,но ще се приготвям за гости  Hug
Виж целия пост
# 348
Eхееее, каква активност!Супер!

Алегория, Дани, честит имен ден, мили момичета! Много здрсви да сте, много усмихнати!

Скай Петя, честито и на теб! Много се радвам на новите ни "августинчета", пу-пу, дано повече да има!

Сънчооооо  Hug

Рибке, не се впрягай на приказките на колежката! На мен пък свекърва ми ми каза, че не изглеждам бременна, а просто дебела, това в 8 месец, когато коремът ми беше вече гигантски. Дано бързо да се оправя Митето!

Алегория, в темата за студентите те видях преди време Simple Smile А ти не знам колко си качила, но ти видях снимки и изглеждаш прекрасно! Пу-пу, чудна си!  Hug И все забравям да ти кажа, че всеки ден се сещам за вас, винаги по средата на хола ни, на почетно място, стои дървеното влакче, което е подарък от вас за първия рожден ден на Малчо  Heart Eyes

Бибитче, благодаря ти за подробните разяснения!  Hug Всичко ще опитам, само и само сън да има! А аз мисля, че е прекрасно, че се вълнуват от шах децата, определено е размърдваща мозъка игра. Александър ме бие на шах почти винаги, аз не мога да играя, а само да местя фигурите, но той явно вдява понякога какво да прави и му е голям кеф!

Искам да споделя с вас каква играчка получи. Едно същество, наречено Вълшебен Джин, което познава животното, което си си намислил. Задава въпроси, на които да отговаряш и обикновено успява да познае. Много е занимателно, но също и образователно, Малчо научи какви ли не животни и подробности за животни покрай него.

Прегръдки на всички и да се пазите здрави! Hug
Виж целия пост
# 349
terpsyhora - още ли е цяло това влакче  Shocked? Аз бях забравила за него  Embarassedпризнавам си, но се радвам, че вие не сте ни забравили  Hug Hug
Виж рамката за снимка(заедно с една много сладка снимка) от Глупи за същия празник си я гледам постоянно и няма да я забравя лесно  Mr. Green
Помните ли си подаръците от първия рожден ден? Наистина беше сладко

Последно за килцата - ами впредвид каква хърба бях станала, сега не изглеждам на бидон(пък и съм 175см)ама като + са си доста. И има още доста. С Тедо родих 95 кила  Shocked Shocked

skypetia - помним те разбира се  Peace

Свате, мина ли кашлицата? Май доста болни има....
Виж целия пост
# 350
skypetia, честито и лека бременност.
Янче, видях снимки на малката Луиза и семейството ти. Толкова са нежни и мили, че и на мен ми се дощя /Кати не иска и да чуе за бебе  Laughing /
Свате, минава кашлицата... Спрях всички сиропи - или ще си отшуми съвсем вече или пак ще почне...Ще си проличи... 
Подаръците от форумските другарчета...Как няма да ги помня.  И от четрите рожденни дни играчките са си живи и здрави и се пазят.
Досега пусках клипчета на Кати от времето когато беше бебе... Страшно и е интересно, но и е трудон да възприеме че онзи кокал месо е тя самата  Laughing
Виж целия пост
# 351
Хари, искрени съболезнования Sad Много прегръдки и кураж! Бъди силна заради малките принцеси!

Честито на новите бременни попълнения! Леки оставащи месеци!
Янче, добре дошли у дома с Луиза! Благородно ти завиждам! Като те четях се сетих за първите дни у дома с Белослава. Такова блажено спокойствие ме беше обхванало, че човек ще каже, че ми беше  десето, а не първо дете. Направо струи щастие от всеки твой ред Heart Eyes!

Мами , които пазаруват по-често в Комсед, помагайте Praynig!
Знам, че няколко пъти в годината правят такива намаления от 30-40%, но имате ли представа по кое време на годината? Тази година хванах едно есенно и напазарувахме много добре. Сега всичко е обрано, а Белослава иска да си купи къщата на Оливия от Лего приятели. Навих я да изчака намаленията, но уви, къщата я няма! Сега ще я търсим от сайтове, но тъй като вече имам няколко поръчки за Лего и Мегаблокс , тези намаления ми стават много необходими Wink. Та някой ако е наясно с периодичността, да даде едно рамо Hug!
Виж целия пост
# 352
Еее какво оживление тук, страхотно!! И си имаме ОЩЕ ЕДНА бъдеща мама. Simple Smile Скайпетя, честито и лека бременност!!  С Алегория ще раждате абсолютно заедно май.  Grinning

Замислих се, че в темата изпитваме нещо като втора вълнА за втори дечица.  Grinning Първата ми се струва, че беше с възрастова разлика от около 2 г след първите ни дечица, а сега 4-5г.  Simple Smile

Алегория, хахаха мноооого съм зле. Сутринта не зацепих, че И ТИ празнуваш днес, хем пусна почерпка!  Joy Сега моето вече не е бременен мозък, а кърмещ - пак си намирам оправдание.  Mr. Green Та честит празник и на теб!  Hug

Шайнче,  Hug много мили думи, благодаря. Heart Eyes Да, в Комсед сега има намаление. Преди може би 2 месеца имаха -40 само в два магазина в София, имащи рожден ден... Следващия път не знам кога ще е. Аз ходих днес и купих на Анди подаръка за рождения й ден!! Ей това се казва далновидност.  Mr. Green
Виж целия пост
# 353
E, тогава има шанс да хвана намаленията покрай някой рожден ден Simple Smile.
Съвсем правилно постъпваш с подаръците. Белослава поне си ги поръчва от рано и помни като слон какво е поискала, та съм улеснена в това отношение Wink.
Сега си е събрала пари и иска тя да си купи нещо. Иначе днес взех един козметичен салон на Мегаблокс, но се оказа, че тя си била поръчала рок сцената и утре ще се пробвам да го сменя.
Виж целия пост
# 354
Честит имен ден на всички, които празнуват днес Simple Smile

Честито и на всички бременни мамчета Simple Smile Прекрасно е, особено на фона на последните  новини че 2013 е била с най-ниска раждаемост от '89 год насам.

Комсед - от 05.01 до 10.01 всичко е -40% Въпреки че полу почтъи всичко което иска, ние пак ще посетим и напазаруваме - за скорошни рождени дни на приятелски деца, а книги и пъзели никога не са излишни Simple Smile

Много положително тръгва темичката тази година - само хубави новини - бебенца и бременни. Дано да е с по-малко болести и повече успехи за всички Simple Smile

Аз да ви питам - споделете какви книжки четете на децата? Интересно ми е, че книги много и трудно се ориентирам вече в книжарниците. Марти все още не харесва книжки без картинки, но пък не трябва да са и много бебешки, все пак да има повече текст ... Нещо различно извън народните приказки?
Ние четем на Божана Апостолова приказките в момента - много са красиви илюстрациите.
Виж целия пост
# 355
Привет, наистина има нова вълна от бебчета fingerscrossed Честито и на Скайпетия! Лека и безпроблемна бременност.

Аз съм ужасно уморена. Вече не знам ден ли е нощ ли. Ема от няколко дни започна да проявява признаци на ревност Tired .. а си мислех, че щом в началото не е имало ще ни подмине този период. Уви чак след месец детето разбра, че трябва да ни дели с брат си. От два дни чувам изказвания като " Вие не ме обичате вече" и " Гушкате само брат ми". Много мъчно ми става и се надявам скоро да отмине. Днес сутринта е помолила баща си след градина да ходят някъде само двамата Tired

За приказките- аз да си призная много рядко четем вече (по наша вина) Иначе все още са и интересни тези от колекцията на Дисни, въпреки че ги знае на изуст. Бабите много и четат.

Янче, подарък за рождения ден. Наистина голяма далновидност. Как сте с Луиза?

Да ви попитам някоя от вас пусна ли детето на ски у-ще?Ема много иска, даже и купихме и ски екипировка, но се чудим дали да я пуснем в групите, които се организират в градината или да ходи на индивидуални уроци.
Виж целия пост
# 356
Dusty_wind, ревността към по - малкото бебе си е нормална детска черта, независимо от годините. Ако таткото има възможност - нека пък я заведе някъде след градина, да са само двамата, да се полувства малко като центъра на света за тати... Пък с времето ще свикне, после няма да си дава братчето за нищо на света.
Кати пък наплашена от бебешкия период на едно от братовчедчетата си /нали за всичко и казвахме - той е бебе, затова те е ударил, той е бебе затова, той е бебе за това /и сега като се чуе думата бебе и и се изправя косата. Не дава да се спомене такова животно да влезне в къщата  ooooh! То и баща и се дърпа, де, а на мен вече доста ми се иска пак бебе да гледам...

За приказките - Кати слуша основно преди лягане. Ттогава приказката е закон при нея, и ако опитам по някоя причина да пропусна ми повтаря "Аз не съм виждала дете, което да си ляга без приказка" /ще рече човек пък че е видяла как спят другите деца/. В този с лучай претенции няма, не я интересува, само да е приказка... Онзи ден и купих една книжка 55 приказки за принцове, принцеси, джуджета и великани.  А има предпочитания всъщност - или трябва да са животни приказките, или за принцеси  Laughing Има и от книгите на Дисни, и други някои... Но тя рядко ги разглежда, през деня не иска да и чета - само преди да си легне...

Кати от сега си е дала заявка какво иска за рождения ден - естествено понита, много понита и къщичка за понита... Ние сме далече от всякакви такива големи детски магазини, та като наближи рождения и ден ще се поръчва от интернет... 
Преди два - три дена и купих комплект за рисуване

Беше го видяла у едни нейни приятелчета и си го хареса, та се зарадва като и го купих. Сега почти непрекъснато рисува, оцветява...
Виж целия пост
# 357
Елия, всякакви приказки четем. Е примерно за Андресен още й е рано, или поне във варианта, койти имаме. Дълги и по-сложни са. Анди много обича и да слуша приказки. Баба й и дядо й й пускат от някакви дискове, аз от този сайт http://ljube.com/278/

Александра, забравих - благодаря за милите думи. Simple Smile Хайде пожелавам ви Номер 2 и на вас през Новата година. Wink Кати ще происка, споко. Апетитът идва с яденето.  Grinning Просто трябва да й говорите за това и колко прекрасно ще е да си има най-добра приятелка за цял живот. Simple Smile

Сънчо, за Надежда - аз бях писала преди няколко странички, а и на лични.  Simple Smile Просто за мен там  имаше прекалено много "ако"-та. Не усещах сигурността, която усещах когато раждах Анди. За това се обърнах към същия екип в ТК и съм повече от доволна от решението си.  Heart Eyes

Dusty Wind, ние все още се чудим дали да пускаме Анди на ски. Ако го направим, ще се доверим на училището, с което от години работи нашата ДГ.
Виж целия пост
# 358
Янче, принципно много си говорим по тази тема. Не, че сме се засилили да правим бебе, ама ми се иска да преодолее този ужас, който изпитва към бебетата. /не преувеличавам, направо си е ужас  Mr. Green /. Дори един ден баща и седна и сигурно един час и разказваше колко е хубаво да има бебе в къщата, как ще му се радва и прочие. Слушаше го, слушаше го и то внимателно и накрая се врътна и каза - Аз не искам бебе. Друг път пък си говорим с баща и за бебето на едни приятели, и нали само се повтаря бебето, бебето и тя се обърна към нас и каза "Мамо, не говорете такива лоши думички"  Laughing Ако някой я попита дали иска да си имаме бебе, отговаря "Аз си имам бебе, моята кукла, и не искам истинско бебе". Но пък ни е доста забавна с тези си реакции, дори понякога нроно я дразним с такива въпроси /знам, че не трябва, ама си е забавно да я гледа човек как пали/. Как да е, да сме живи и здрави, да реши(м) да дойде бебето, то ясно че накрая ще приеме идеята, пък и ще и хареса  Laughing
И за да не е съвсем лирическо отклонение, да се оплача - тия дни Кати е влезнала в някаква ревлива вълна. Четем приказката вечер, ляга си съвсем тихо и нормално и след половин - един час идва разплакана при мен. Не обяснява нещо да я уплашило, просто си плаче. Надявам се да и отшуми бързо, че ...
Виж целия пост
# 359
Dusty Wind, ние все още се чудим дали да пускаме Анди на ски. Ако го направим, ще се доверим на училището, с което от години работи нашата ДГ.

Да ти кажа училищата май не са много. В нашата детска офертата е от Марина. Миналата година обаче на точно тази Марина, като видях как протича ученето, ми не останах очарована.  Confused Поне едно 30-40 % от децата прекарваха деня в чайната с г-жите. На едно му студено, на друго му се пикае, на трето му стяга нещо си, 4-го е страх. Туко се не мине време и ски учителя води 2-ма , 3-ма на г-жите. И така през 5 минути. #Crazy С родители на по-големи дечица си говорихме, че децата им са ходили по 3-4 пъти за зима за да се ПОнаучат, а това са си 1000 лв от където и да го погледнеш. Ето защо много се чудя как да постъпим и събирам отзиви от родители, които вече са пращали децата. Знам, че от веднъж няма да може да се научи да се пуска в Алпите, но не искам да си давам парите и да виси в хижата.

Александра излезнаха двамата, пък да видим в какво настроение ще се прибере.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия