АВГУСТОВСКИТЕ ДЕЦА радват се на пролетта -Тема 33

  • 76 220
  • 738
# 600
Реших да надзърна какво става тук, а то какви чудесни новини.
Ра-ИВ чудесна новина, стискам палци от тук насетне всичко да е наред и накрая да се радвате на един сладък юнак.
Рибке, лежи и стискай кълки, още малко. Ще видиш после колко е хубаво.
Ох толкова се вълнувам. Много от мамите ни имат второ бебе ислед като и аз го преживяях и тръпна в очакване и нетърпение. Момичета, колккото и трудно да е с две няма по-голямо щастие.
Алекс, радвам се че Кати е добре.
Бибитке, малко завидях, Марти ако се беше повозил на такъв локомотив щеше да полудее от радост.
Хари, успех и бързо адаптиране Simple Smile наистина звучиш като нов човек.
Ние, се разболяхме за празниците. Егати вируса направо ни разказа играта. Марти още точи сополи и говори на нос, Ками и тя така, на мен синузита ми се възпали и ми се реве. Мъжа миза първи път го кара толкова леко. Вече се вкарвам във филм, че някой нарочно пуска такива вируси. То сме били болни, ама такова чудо одавна не се е случвало.
Най-лошата новина е че на Марти отново му се появи малко петно на главата. Първо беше едно, сега видях и второ. Егати не успя да изкара и една година с косичка без петна. Една позната ми даде рецепта за лек с лимони, трябва да преседят 20 дни, май остават още 10. Много се притеснявам, дано този път да не започне да пада толкова бързо както първият път и да овладеем нещата.
Хайде до скоро и здрави деца, спящи бебета и спокойни коремчета Simple Smile
Виж целия пост
# 601
Ра Ив, честито, много се зарадвах!  Hug

Алекс, радвам се, че онази фаза на Кати е over.  Hug

Хариелка, мнооого по-добре ми звучиш и много се радвам. Много искам да ви видя с децата. То ти тръгваш на работа, но предполагам въпреки това бихме могли да се организираме.  Hug

Алегория, добре дошли у дома.   bouquet Пиши за раждането как мина. Simple Smile Забелязах, че с Джими Б освен че родихте една след друга, и двете имахте рожден ден една след друга и след раждането (тя има днес). Simple Smile Какви прекрасни подаръци си получихте само!  Hug

Рибке, и аз да питам кога е терминът и каква сватба, че съм пропуснала.  Embarassed

Дани, страхотно заглавие!   bouquet Ама дай нещо по-устойчиво на времето, че като гледам как една тема пишем една година да не стои до следващия Великден.  ooooh! Joy  

Ние продължаваме с черния кръг. 4 дни след като свърших АБ след жесток вирус и гнойна ангина ме повтори. 1:1, само дето високата Т беше само 1 ден, а гърлото боли половин идея по-малко, надявам се да нямам налепи. Мислех да ходя на лекар, но чувствам, че се подобрявам и мисля да пропусна. Имам време до сряда де...
Виж целия пост
# 602
Панди, не 4етеш Wink- Рибката ще ходи на сватба на приятели Sunglasses.
Неприятно, 4е ангината те повтаря отново. Confused

Ра-Ив, леко да е до края, едно здраво сладко бебе накрая! Май имаш готовност и за трето детенце, така разшифровах поста ти? Wink

Алекс, всяко 4удо за 3 дни е било при вас- дано не се повтаря ве4е.

Глупи, съжалявам, 4е пак се сблъсквате с опадане на косата. Дано намерите лек и окон4ателно приклю4ите с проблема! Hug Знаете ли какво го провокира?
И ние изкарахме по-тежка зима, но най-ве4е заради малкия- склонен е към едни безкрайни, спасти4ни кашлици и 4акам с нетърпение лятото , за да секнем този безкраен кръговрат.

Терпсихора, 4увала съм за пневмонии, които не се 4уват със слушалка, а само на снимка се виждат!Дано пове4е не се повтаря!

Хари, бърза адаптация на работата и с новото ежедневие(работа, вкъщи, деца, работа...) , което ти предстои!

И у нас витае някакъв вирус, може и бактерия да е- децата имат леки сополи и лека кашлица, но на баткото му избиха 3 е4емика на окото Shocked, два на горния клепа4 и един на долния, слагаме антибиоти4ен крем за о4и и се надявам да ги из4истим.
Виж целия пост
# 603
Бибитке, признавам, а и преди съм признавала, че не чета буква по буква.  Embarassed Grinning Хем нямам време, хем бях/съм два пъти болна , хем отсъствах дълго и едва вчера смогнах отгоре-отгоре да прочета.

Глупи, забравих да ти пиша. Много неприятно за тези петна. Sad Би ли припомнила от какво казаха че му се появяват? Дано не се разраства проблемът.  Hug
Виж целия пост
# 604
Панди не се оправдавай ами качи някоя нова снимка на Луиза. Сигурно е пораснала много.
Леле Бибитке 3 ечемика. Горкото детенце. Бързо да минава. Да не е нещо стафилококи.. че и от тяхсе получават кашлици и сополи и т.н.
Опадането на косата се води кръгов косопад, автоимунно заболяване което се отключва от нещо. Но никой не може да каже какво. Най често също е свързано със стафилококови и стрептококови инфекции, спад в имунната система и стрес. Освен спад в имунинтета друго не съм забелязала. От началото на март това му е трето боледуване и то без да е на градина. Затова и не ходи на детска, да не се стресира излишно, гледаме се, обичаме се.. изобщо не знам какво става. Не може да се израсте, могат да се получат такива петна навсякъде. Тази моята позната каза чу се е появило на сина и като дете и до ден днешен още му се получават, вече е на око 40. Те с това се лекуват, дано и при нас помогне. Просто ми е тъпо и притеснено че не знам от какво е и как да му помогна Sad
Виж целия пост
# 605
Здравейте момичета!
Глупи Hug дано откриеш лек и нещата се оправят напълно.Много е неприятно да не можеш да помогнеш на детето си,вярвам,че все от нещо ще се повлияе и няма да има падане на косичката.Консултиралали си  се е додър хомеопад?
Панди и ти бързо да се оправяш.Кърми ли малката когато беше на АБ?Ние ще ходим на сватба на приятели и много се чудеш дали ще си купя нещо в което да се харесам.Признавам беше трудно ,но си купих рокля и сако(защото сигурно ще вали както е все по баловете)Останаха ми само обувки но до 17 ти май все ще си купя:)
Митачко е вкъщи вчера беше с Т и болки в корема,ходихме при хомеопатката в 18:30 и до 21 часа вече нямаше Т и болки Praynig дано това да беше.Иначе термина ми е на 21,06.ама едва ли ще изкарам до него нали на 90% ще съм със секцио.
Хубав ден  bouquet
Виж целия пост
# 606
Глупи, много неприятно това. Звучи наистина да е от спад в имунната с-ма. Наистина ли не се израства? Все си мисля, че почти всичко се израства или поне се моля да е така!!  Praynig Praynig Снимки на Луиза качвам бре, във ФБ. Вярно основно на Анди качвам, защото е голяма, обикаляме, позира, а беба все още само легнала, което е скучно. Но поне на месечинките гледам да снимам и качвам. Сега за 4-ти м още не съм, че нямаше как, но след броени дни заформям фотосесийка. Simple Smile

Бибитке, ето пак съм пропуснала от диагонално четене за ечемиците. Много неприятно, дано минат бързо! Sad  Hug

Рибке, кърмих да. Аугментин бил ОК с кърменето. Лошото е, че не ми помогна, както се оказа... Браво за новите дрешки. Като бях бременна с Анди бях на сватба, точно май месец. Сложих една широка рокла, съвсем обикновена, но пак бях хубава.  Blush Важното е бременната да е със самочувствие сред хора.  Hug
Виж целия пост
# 607
Глупи, Панди, 3 е4емика са много за май4иния поглед Sunglasses, за детето не са проблем, няма оплаквания. И ние с ММ предполагаме стафилококи, 4е те правят такива неща, от друга страна Бибит4ето май веднъж на година прави е4емик на окото, но за първи път е такъв букет. Crazy

Глупи, притеснително е за автоимунното заболяване- дано най-късно през пубертета, когато стават най-големите промени, се израсте! Praynig Би било полезно, ако познаваш пове4е майки, 4иито деца са минали през такова заболяване, за да можете да споделяте опит- въпросът е как да се свържеш с такива(освен по бг-мамския форум).

Аз нямам никой от вас във ФБ, но рядко влизам там, така 4е бих се радвала, ако ви се занимава да пуснете някое фото тук. Каня се в темата от сума време да ка4а снимка на моите петлета-мом4ета, ама само с каненето си оставам.  Wink Ще гледам да се мобилизирам в скоро време.

Да се похваля с голям Бибитко- той нали е много злояд и е голяма радост за нас , когато реши да опита нова храна, та в4ера с ДГ ял за първи път макарони с доматен сос, цялата порция си бил хапнал(Боже, на какви неща се радваме...). У нас сос да не види, макароните ги яде само с мазнина и малко сол(сирене заради алергията не яде). Той по принцип и в ДГ "кълве" само по малко от обяда(2 пъти седми4но обядва там), да не си помислите, 4е там се храни по-разли4но, но ето, 4е в4ера имало проблясък.
Виж целия пост
# 608
Момичета, от работа и ангажименти не ми остава време да ви надзърна. Знаете как е.Даже и сега не съм ви чела, а бързам да пиша. Обещавам после да ви прочета и да се включа адекватно. Peace

Сега искам да попитам има ли някоя от вас, която е спазвала или спазва разделното хранене? Искам да ми разкаже с какво точно се храни. Четох по въпроса, но не са ми ясни май всички неща. Имам спомен , че някой е разказвал преди, че го е правил, но не помня кой.Simple Smile Ако може на лични да ми пише, за да не занимаваме всички.Simple Smile Благодаря! Hug

Доста напълнях и не се чувствам добре в кожата си. И искам да направя нещо по върпоса да стопя малко килограмите..........


Успях да прочета и се включвам пак.Simple Smile

Хариелка, много се радвам за теб, че се съвземаш! Ти си силна жена! Честити ти три празника на патерица- имен ден, рожден ден и раждането на бебчето на сестричката ти! Hug

Елия, надявам че, че няма да се окаже такава диагнозата на баща ти. Стискам ви палци! Praynig

Пандичка, много кофти, че си болна. Дано вече си по-добре. Не правихте ли микробиологично изследване, за да видите микроба към кой АБ има най-голяма чувствителност? Това повтаряне ми прилича на грешно предписан АБ....

Алегория и Jimmy B, честити бебчета! Да са здравички и много да ви радват!  bouquet

Ани, как е бебчо? Оправи ли се вече? Hug

Ра-ив, радвам се на хубавата новина! Пожелавма лека бременност до края! Hug

Да знаете как ми се иска трето бебче! Но мъжът ми се страхува да не би да не е напълно излекуван и да се наложи сама да отглеждам три деца.....За сега не е навид. А преди да разберем, че е болен си бяхме говорили, че искаме още едно бебе като порасне Валето.

Глупи, стискам палци лекът да даде резултат! Hug

Рибке, ти къде си избрала да раждаш? В Бургас ли? Hug

Сигурно пропуска някой. Целувки за всички. Но трябва да се върна към работата, че отчетите ме чакат.

Пожелавам ви приятни почивни дни! Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 609
Привет момичета!
Офффф,ние не успяхме да си починем днес  на обед.Имаме ужасни съседи.Винаги по обед децата се разбесняват и разиграват,ревът на 10 мин и някой,който ги гледа идва и почва истерично да им крещи.И това е всеки път когато не са на градина и на училище.Мълча,мълча,но незнам до кога.Все пак съседите ни са братът  на мъжа ми,ама прекаляват.Така и така съм черна в техните очи се чудя защо мълча.Ама чесТно неиздържам-селянията няма край #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out
Оплакох се.
Иначе Митко е със паднал глас,незнам дали е от дъждовете или от машинката за комари(понеже имаме вече комари вкъщи),но е така от няколко дни и ръмжи като коте.Давам му калциев глюконат дано се оправи.Утре си отивам при нашите,та да си почина,че тук много се изнервям заради другите.
Искам да ви пожелая спокойни почивни дни и след празниците се разпишете как си починахте. family newsm01
Славена радвам се,че се разписа.Това,че имате желание за трето е похвално.Пожелавам ви го от сърце.Аз ще раждам в Бургас в болница Дева Мария.Ако не е много нахално какво му има на твоя мъж?Дано не е нещо сериозно и скоро се оправи и заработите по мечтите си  bouquet
Хубав ден
Виж целия пост
# 610
Рибке, неприятно, 4е си имате такива такива съседи, на вси4кото отгоре роднини. С тях 4овек още по-дипломати4ен трябва да е, трудна позиция имаш.
Ние в4ера имахме гости,това беше празни4ната програма, бяхме на агнешко меню- цял ден се занимавахме(аз и мъжа ми) с готвене и подготовки заради гостите, които бяхме поканили. За по4ивка и дума не може да става. Mr. Green Е, Бибит4ето пожела да подреди масата, напоследък много иска да помага в домакинството, все иска да му давам зада4и, старателно дете е. Heart Eyes Дано този ентусиазъм по-дълго го държи. Wink

Славена, дано си сбъднеш ме4тата за трето дете и най-ве4е мъжът ти окон4ателно да оздравее, това е най-важното!
Онзи ден ми правиха ултразвуково изследване на една подутина на рамото, която за мое огромно облек4ение се оказа само една мастна, доброка4ествена тъкан, но да не казвам колко бях притеснена през деня(и нощта) преди прегледа. Мислех си само разни ужасии какво ще правят децата ми без майка. ooooh!
Така 4е те разбирам , но и мъжът ти също.

Панди, оправи ли се ве4е? Да не би да си имала резистентност към антибиотика- Аугментинът е широкоспектърен АБ, би трябвало е да ти помогне? Преди дни по немските новини разтръбиха колко голям процент на резистентност към АБ има ве4е по цял свят, в Европа цифрите не са толкова шокиращи(50%, което пак хи4 не е малко), но в Третия Свят стигат до 80%, поради безразборното гълтане на АБ без рецепта, без препоръка от лекар.

И да споделя нещо по-разли4но- каква била най-лошата дума според моя Бибитко. Преди заспиване ми я сподели: "Мамо, най-лошата дума на този свят е "Сбогом, аз пове4е никога няма да се върна!". Crazy Много дълбоко го раздава. Wink Съгласих се, 4е е прав, само се за4удих откъде му е хрумнало това изре4ение. newsm78


Виж целия пост
# 611
Рибке, преди време стана ясно , че мъжът ми е болен от Хепатит С. Подложи се на много тежко лечение, което беше ужасно трудно както за него, така и за цялото ни семейство. Последните резултати покзават, че е е излекувал. Но за да сме сигурни, че окончателно е преборил тоя гаден хепатит трябва в продължение на три години през 6 месеца да си прави изследвания и всички да се окажат отрицателни. Поради финансовата страна на въпроса още не е ходил да повтори изследването, а минаха 6 месеца. Но и малко го е страх да не се окаже, че е останал вирус в него. Но аз съм оптимист и вярвам в доброто -според мен е излекуван напълно. По мое настояване правихме курбан за негово здраве на Великден. Нарекла съм го за три години. Искрено вярвам, че и Бог е с нас и ни закриля! Praynig
Само, че моят съпруг се страхува, че не всичко е розово както аз си мисля и може да се върне най-лошото. И за това за сега не иска да правим опити за трето бебе. Но ако и следващите резултати са отрицателни, то пак ще повдигна въпроса. Heart Eyes
Виж целия пост
# 612
Рибке, даваш ли си сметка, че милиони родители по света биха дали ВСИЧКО, за да чуват от децата си това, което теб те дразни? Защо таиш толкова омраза в душата си? Това са просто деца, не можеш да ги вържеш и да им залепиш устата... Има значение дали имаш едно, две или три деца, нормално е да е по-шумно и много скоро сама ще се убедиш в това! Живи хора сме, всеки издава звуци - един се смее, друг плаче, трети слуша музика, четвърти си ремонтира нещо и т. н. Не може да мразим хората, че издават звуци... Както и да е, починете си ползотворно от "неприятните" съседи, пък и те от вас. Съжалявам, че бях малко по-остра, не искам да обидя или оправдая някой, просто изразих мнение, както всички тук! 
slavena80, стискам палци всичко да се нареди както искаш!!!!!
Хубав и спокоен ден! Simple Smile
Виж целия пост
# 613
Елена, доста насериозно взе поста на Рибката, която споделя афектирана от шума. Тя си знае най-добре какво е положението. Wink

Славена, това е сериозно заболяване, но за щастие има възможност за ле4ение. Стискам палци окон4ателно мъжът ти да е преборил болестта и да остане само един спомен!!! Hug

Пускам и малко фотоси от голямото Бибит4е, както обещах:

засмян

задълбо4ен

маскиран
Виж целия пост
# 614
Елена, доста насериозно взе поста на Рибката, която споделя афектирана от шума. Тя си знае най-добре какво е положението. Wink

Славена, това е сериозно заболяване, но за щастие има възможност за ле4ение. Стискам палци окон4ателно мъжът ти да е преборил болестта и да остане само един спомен!!! Hug

Пускам и малко фотоси от голямото Бибит4е, както обещах:

засмян

задълбо4ен

маскиран

 Съжалявам, че така е прозвучало, просто изразих мнение, както казах. Наистина всеки сам си знае какво му е... Пък и в нейното състояние, нормално е да е малко по-чувствителна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия