Професия: играч

  • 18 330
  • 295
# 195
Назад не се спомена само смислено, което изключва наркотиците и проституцията примерно - аз самата дадох пример за изкарването на пари от мафиот и бизнесмен без свободно време...Върнете малко и вижте, че уклона е друг.
Виж целия пост
# 196
Добре де, добре, коя съм аз, че да разбивам чуждите илюзии!
Правилно, първо започни с разбиването на собствените си илюзии. Хазарт е залагане на пари  на случайни събития, а когато залагаш на собствените си възможности е работа.
Виж целия пост
# 197
Добре де, добре, коя съм аз, че да разбивам чуждите илюзии!
Правилно, първо започни с разбиването на собствените си илюзии. Хазарт е залагане на пари  на случайни събития, а когато залагаш на собствените си възможности е работа.

Това, последното, е най-големият хазарт, защото обикновено човек или подценява, или надценява възможностите си, а мъжете по-често се надценяват.
Виж целия пост
# 198
Нима не е достатъчно смислено да работиш и да изкарваш пари, за да имаш добър живот и ти, и семейството ти? Трябва ли пак питам - да имам принос за човечеството в едър план, за да ви се харесам - аз или моя мъж? Що за глупости пишете...барабар с цялата тема и възвеличаването на покерството...

Печеленето на пари обикновено е смислено.
Но има хора, за които не е достатъчно. И си
задават въпроса не само колко, но и от как-
во се печелят пари. Едни от най-доходните
бизнеси, знаем, са незаконните - проститу-
ция, нарко-бизнес ...


Обаче животът това го опровергава. Както се казва, парите са хигиенен фактор. Човек не може дълго време или завинаги да прави нещо само за пари, и ако не изпитва никакво лично удовлетворение. Затова хората или се побъркват, или започват да приписват на работата за пари или на правенето на пари някаква полезност за другите и себе си. Проститутката може да не мисли за себе си като проститутка, а като психотерапевт, който принася полза на клиентите си, удовлетворявайки физическите и душевните им напъни като секс и фантазии, макар тя да е започнала с идеята, че това е просто за пари.
Виж целия пост
# 199
Най-лесният начин да се изтегли фокусът от важното е
да се концентрира върху нещо дребничко. Убедена съм,
дами, че чудесно знаете що е то "смислена работа".

Смислено е да работиш чистачка - правиш да е по-чисто.
Смислено е да работиш учител - правиш да е по-умно.
Смислено е да работиш готвач - правиш да е по-вкусно.

Смисъла на проституцията, не че не мога, ако много ми се
доще, да съчиня, но ... ей богу, не вярвам някоя от вас да
приеме да прави семейство с жиголо или със сводник ...
Виж целия пост
# 200
Не мисля, че изтеглям фокуса. Ти му казваш смисленост, аз не съм съгласна. Аз мисля, че има смисъл от проституцията.
Това, което за мен прокарва разделителната линия е моралът, как аз виждам тази позиция в обществото. Бих ли искала аз да я заемам, бих ли се срамувала ако съм такава и това стане общоизвестно, виждам ли я като правилното нещо.

Освен това между сводничество и проституция има разлика, само като напомняне.
Виж целия пост
# 201
Да, де точно за това става въпрос - човек търси смисъла в полезност от самата дейност за себе си и другите! Дори е готов да си го съчини. А близките охотно припяват или на свой ред те самите измислят.
Да, и това, което Рокси казва има много сериозно влияние - дали нещото, което се прави е правилно. Аз просто не успях да го обясня добре.
Виж целия пост
# 202
Те и тези без работа търсят смисъл и полезност в своя мързел  Wink
Виж целия пост
# 203
Не знам защо казвате да съчини, в крайна сметка продавачът в магазина е полезен, обаче и е верно, че ако утре се разтвори земята и го погълне някой друг ще запълни вакуума и животът ще продължи по старому. Което важи за 99.99% от хората, да не кажа за 100%. Така че по малко философстване, повече работа:)
Виж целия пост
# 204
Те и тези без работа търсят смисъл и полезност в своя мързел  Wink

Ако репликата ти е някакъв намек към мен, да те успокоя -  хич и не търся смисъл! Най-егоистично си мързелувам. ГледайтИИИИИ и завиждайтИИИИ. Wink
Виж целия пост
# 205
Добре, че дребните канцеларски мишки и книжни плъхове не се замислят така върху философията на полезния труд, че много народ ще отиде по дяволите.
Виж целия пост
# 206
Твърдя, че не е глупост (както се изрази Вилико)
човек да осмисля работата си/труда си И през
това доколко и как е полезен за други хора. Ес-
тествено е да се наместват и морални съображе-
ния в това осмисляне.
Не е достатъчно само да носиш някакви пари
вкъщи (за някои хора, подчертано е това). От
значение е и от какво са спечелени тези пари.

VG, огромно количество канцеларска работа е полезна.
По един или друг начин.
Виж целия пост
# 207
Те се замислят и затова се депресират. Ужасно е да се чувстваш колелце в огромната машина. Или пълнеж на квадратче в организационната структура, напълно заменим пълнеж при това. Какво да се прави - индустриализация!
Виж целия пост
# 208
Добре, че дребните канцеларски мишки и книжни плъхове не се замислят така върху философията на полезния труд, че много народ ще отиде по дяволите.
Кой е полезния труд най-сетне кажете? Администрация, продавачки, обслужващ персонал - то е ясно, че не, но кои точно професии....
Виж целия пост
# 209
Добре, че дребните канцеларски мишки и книжни плъхове не се замислят така върху философията на полезния труд, че много народ ще отиде по дяволите.
Кой е полезния труд най-сетне кажете? Администрация, продавачки, обслужващ персонал - то е ясно, че не, но кои точно професии....

Кой е казал, че не е? Нека се четем и интерпретираме внимателно, моля.

Не се търси "върховен одухотворен смисъл" на труда, а полезност - нещо
далеч по-простичко. Дали е полезна една сервитьорка - най-добре се раз-
бира, ако си жаден в жегата и искаш някой да ти донесе разхладителна
напитка в близкото заведение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия