Да преправим старите мебели с любов - тема 23

  • 97 059
  • 753
# 105
Тъмен цвят се постига по-лесно, отколкото да изсветляваш. Защо не харесаш един тъмен и да оправиш нещата по него  Laughing Иначе дори различното дърво за мен си отива, ето например http://www.antalik.com/wp-content/uploads/2012/02/wooden-houses- … airy-tales-15.jpg

Пода ни е същия цвят  Mr. Green Но на мен не ми харесва така, предпочитам по-естествения цвят на дървото . Както и да е ще го мъча някак  Peace
Виж целия пост
# 106
За мен всичко е въпрос на комбинация просто - няма не ми харесва конкретно нещо, защото то е само част от общата картина  Peace
Виж целия пост
# 107
А защо не потърсиш майстор от друг град. Ясно е, че във Варна е най-скъпо  Peace
Виж целия пост
# 108
Е, то като си таксуват транспорта...
Виж целия пост
# 109
Тъй, ама на нас ни искат 6 лв. за квадрат с техни материали - 200лв. е разликата, а пътя може да е и 50 лв., а  и по-малко, ако е близо градът.
Виж целия пост
# 110
Запис
Виж целия пост
# 111
http://www.comfort.bg/bg/%e8%ed%f2%e5%f0%e5%f1%ed%ee/view/400.html
За малко вдъхновение.
Виж целия пост
# 112
 
 Този шкаф го намазах с бялото Осмо.Малко на четки стана,но аз така го исках. За мое учудване покри тъмнокафяв фурнир,който много не успях да изшкуря.Да попитам тези които са работили с Осмо за колко време съхне и с какво се чисти.Кутийката е на немски и не получих никакво указание от фирмата.
Виж целия пост
# 113
Ефектно, нали?  Peace  Wink
Виж целия пост
# 114
По тези описания всичко става така лесно като песен, а реално  Whistling
Виж целия пост
# 115
Запис и от мен. Надявам се приемате нови попълнения......... Grinning Довечера ще ви чета по-подробно  Peace
Виж целия пост
# 116
Чудя се как мога да вкарам българска бродерия покривчици, дето не ги ползувам, защото са много красиви и да не се накапят, в някакви пана.  newsm78
Виж целия пост
# 117
Записче  Peace
Виж целия пост
# 118
Здравейте момичета,  Simple Smile
Много ми харесват нещата, които правите и тъй като в момента правим ремонт на вилата и трябва да възстановя едни стари мебели там много моля да ми помогнете, че нещо взех да се обърквам.... ooooh! Мебелите са два скрина, ракла и един - два гардероба, маса.......може би и още един кухненски шкаф.... newsm78 Първо в някои от тях има дупки от дървояди. Четох, че в Италия тия дупки били много модерни, даже си ги правели по паркета и дюшамето, но на мен мисе иска да не съм чак толкова в крак с модата, а и се съмнявам да няма още живи животинки там. Та с какво да ги запълня тези дупчици и с какво да избия дървоядите, ако ги има? Относно реставрирането въпросите са ми повече - с какво да започна - иска ми се просто да ги направя да изглеждат добре, без допълнително надраскване /или поне засега това ми е идеята/? Трябва ли да ги изшкуря, после да ги лакирам вероятно или байцвам първо....? Не искам с лак гланц, а матов. Четох за някакви масла, вакси.....Как точно се прилагат те? След тях може ли да се лакира или байцва? Ако ми обясните как се качват снимки ще покажа мебелите в сегашното им състояние.


И един последен въпрос ....... В къщи в стаите мебелите ми са в бяло - ПДЧ от преди 15 години. Омръзна ми да ги гледам  Rolling Eyes, а и в стаята на детето хич не се връзва това бяло, но навремето нямахме средства за нови мебели. Как да го променя?

Ще съм много благодарна за помощта!  Hug
Виж целия пост
# 119
Leila в Бриколаж продават един химикал, който е за къщи градоред, пръска се по градите и дървоядите нямат никакъв шанс. Дали пък за мебели нещо като намазване не може да се направи  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия