Да преправим старите мебели с любов - тема 23

  • 97 056
  • 753
# 90
Yani_4ka така като я гледам ламперията, ако се шкури сигурно ще трябва да е на ръка. Но след като ще сте под наем наистина трябва да се съгласува с хазяина и не се знае дали ще е навит на промени. Иначе има лесен начин да разведриш малко стената. Аз така смятам да внеса малко цвят в белия коридор.
Скрит текст:

Виж целия пост
# 91
Момичета, дайте съвет за марка латекс. Става въпрос за коридор,проблема е че имаме куче( мини пинчер) и обича да скача покрай входната врата,когато усети че се прибираме вкъщи Simple Smile/Проблема е че доста се цапа.В този ред на мисли ми трябва съвет за латекс,който издържа на миене или някакво друго решение за тази стена. Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 92
Момичета, дайте съвет за марка латекс. Става въпрос за коридор,проблема е че имаме куче( мини пинчер) и обича да скача покрай входната врата,когато усети че се прибираме вкъщи Simple Smile/Проблема е че доста се цапа.В този ред на мисли ми трябва съвет за латекс,който издържа на миене или някакво друго решение за тази стена. Благодаря ви предварително
На Дулукс имат една боя диамант, по спесификации я водят 10 пъти по-здрава от обикновената http://www.aureca.net/product-4-Dulux-Trade-Diamond-Matt-Професи … -Диамантен-Мат#ct. Аз съм супер доволна от Дулукс, но точно тази не съм ползвала. Може да боядисаш по-тъмно точно около вратата, зная какво е да имаш куче  Laughing
Аз спасих положението в коридора с корк - лакирах го и след това нямах проблем с миенето, но пък след кучето, взех котка и тя му разказа играта, докато порасне беше котарака паяк.
Виж целия пост
# 93
Doris, и аз имам и котарак, но вече е твърде стар за бели, просто спи по цял ден Simple Smile. Благодаря за идеята, ще търся този латекс.
Виж целия пост
# 94
Doris, и аз имам и котарак, но вече е твърде стар за бели, просто спи по цял ден Simple Smile. Благодаря за идеята, ще търся този латекс.
Да, сега вече е кротък и нашия  Laughing
Виж целия пост
# 95
Ще се самоцитирам :

" На вилата дюшемето е лакирано с някакъв лак, като цвета е нещо тъмно червеникаво. Въпросът ми е има ли начин да го изсветля но без да го цикля ? . Викахме майстор да го гледа ,но  цената за цикленето не ни устройва и искам само да го освежим малко , така или иначе отгоре има килими и само в коридора ми е "голо". Чудя се ако сега намажа прозрачен цветен лак отгоре върху този червеникавия,  какво ли ще се получи ? " 

Никой ли не знае, мога ли да направя нещо , за да се получи малко по жълтеникав цвят ? Аз ,че първо ще пробвам някъде ,където не се вижда ,но поне да знам какъв лак да купя  newsm78
Виж целия пост
# 96
Ще се самоцитирам :

" На вилата дюшемето е лакирано с някакъв лак, като цвета е нещо тъмно червеникаво. Въпросът ми е има ли начин да го изсветля но без да го цикля ? . Викахме майстор да го гледа ,но  цената за цикленето не ни устройва и искам само да го освежим малко , така или иначе отгоре има килими и само в коридора ми е "голо". Чудя се ако сега намажа прозрачен цветен лак отгоре върху този червеникавия,  какво ли ще се получи ? " 

Никой ли не знае, мога ли да направя нещо , за да се получи малко по жълтеникав цвят ? Аз ,че първо ще пробвам някъде ,където не се вижда ,но поне да знам какъв лак да купя  newsm78
Малко е трудно защото не се знае на каква основа е лака - ако е яхтен например и отгоре сложиш на лак на водна основа има голяма вероятност да стане на люспи.
Виж целия пост
# 97
Има останали кутии в мазето от този лак и пише Лазурен лак ?
Виж целия пост
# 98
Не зная доколко ще типомогна, но дървен шкаф, лакиран с лазурен лак - намазах с Боро, отгоре сложих боя и проблем няма. Въпросът е обаче втори лак ако се сложи, които е съвсем друг от боята...
Виж целия пост
# 99
С Бороконтакт и отгоре лак ще стане грозно защото лака прозира и бороконтактът ще розавее.Вариант е бороконтакт  и отгоре боя (за което след време горчиво ще съжаляваш според мен) или циклене може и шкурене ,но е трудоемко и отгоре лак или масло.
Виж целия пост
# 100
Честно казано на моя шкаф с лак цвета е жълтеникав, като намазах - не розовее точно, по-скоро придоби някакъв странен оттенък. Но вероятно ако сложиш цветен лак - това ще го компенсира...не знам, гадая само  Embarassed
Виж целия пост
# 101
Не зная доколко ще типомогна, но дървен шкаф, лакиран с лазурен лак - намазах с Боро, отгоре сложих боя и проблем няма. Въпросът е обаче втори лак ако се сложи, които е съвсем друг от боята...

Май ще има проба - грешка  Mr. Green Мацам и гледам какво ще стане . Иначе се поразрових с Гугъл и открих това http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://orgachim.bg/images/laz … EwAA&dur=1144
В момента цветът е може би махагон и искам да го докарам на кестен или дъб. Като ходим следващия път, ще гледам на кутията на водна основа ли е лака . Но някой ,ако е правил нещо подобно, моля да сподели резултата  Peace


mamaMiq, благодаря за разяснението какво би могло да се получи    bouquet А цената на цикленето не ме устройва, около 60 квадрата са , искаха ми по 8 лв само за циклене без лака и лакирането. Отделно ,че трябва да си пренаковавам всеки един пирон наново за да "потъне" в дюшемето, за да могат да изциклят. Ние не стоим толкова много на вилата ,че да си заслужава разходите .
Виж целия пост
# 102
А защо ще променяш цвета? Щом е за вила - аз лично просто бих лакирала само наново същия цвят - хем лесно, хем без да се ангажираш. Дървото под всяка форма за вила е супер  Wink
Виж целия пост
# 103
Хванала съм се да боядисвам и стените, че досега беше само бяло навсякъде , а има разлика и с цвета на дограмата и стават много нюанси на кафявото в различни посоки и не ми харесва . Но накрая, ако нищо не става, ще го оставя така , тъй или иначе отгоре има килими и се вижда само тук там . Само коридора може да изциклим ,там се вижда най - много от пода .
Виж целия пост
# 104
Тъмен цвят се постига по-лесно, отколкото да изсветляваш. Защо не харесаш един тъмен и да оправиш нещата по него  Laughing Иначе дори различното дърво за мен си отива, ето например http://www.antalik.com/wp-content/uploads/2012/02/wooden-houses- … airy-tales-15.jpg
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия