Да преправим старите мебели с любов - тема 23

  • 97 084
  • 753
# 135
Leila, ако не се чуват гадини няма от какво да се притесняваш. Може би са дупчици от дървен червей, който е живял там, докато е имало влага /сигурна съм, че са били на влага мебелите/. Ако не искаш да им запазиш "дупчестия" вид и искаш да ги боядисаш, направо запълваш с кит и отгоре боята. Аз бих оставила дупчиците, даже бих наранила грубо тук- там по ръбовете в допълнение.
Снимките, ако са ти качени някъде в сайт, само даваш линк към тях.

Дороти, душО какво ти се върти в главата с тези бродерии? Колко са големи? Можеш да залепиш с С-200 за плоскост или шперплат и отгоре да лакираш с воден, безцветен лак няколко ръце, докато стане "джам". После да си ги накачиш по стените и да цъкаш самодоволно, докато минаваш покрай тях. А може по същата технология върху табличка- поднос, върху масичка, върху....каквото ти хрумне.



Не, не са в сайт. На компа ми са в .jpg мисля......Не искам да боядисвам. Аз махам боя обикновено. Искам да ги лакирам или омасля.....или и двете - незнам още. Не ми е много ясна технологията. Затова искам да кача и снимките, за да ме посъветвате.  Simple Smile

А това със залепването не го разбрах.... Thinking Да залепи бродериите в/у плоскост и в/у тях да лакира????   Shocked Или аз изпускам нещо?  Embarassed
Виж целия пост
# 136



А това със залепването не го разбрах.... Thinking Да залепи бродериите в/у плоскост и в/у тях да лакира????   Shocked Или аз изпускам нещо?  Embarassed
Да след като се залепи с С200 и се залепи и после отгоре няколко ръце лак на водна основа
Виж целия пост
# 137
Тя по-скоро питаше как да ги направи хем красиви да се виждат, хем да ги съхрани, а не как да ги направи на пано завинаги само за украса...Иначе е много истересно - какъв лак се слага върху текстил за направата на подобно нещо? И с С200 как ги опъвате платовете - аз съм правила много отдавна опит и ми се набръчка  Embarassed
Виж целия пост
# 138
Аз боядисвах много тез седмици  Laughing
...Бороконтакта, но занапред ще си взимам конкретно за дърво препарат. Мое мнение...

Сподели защо смяташ да вземеш специален грунд за дърво?
Може да ми е полезно, аз съм супер доволна от Боро-то, но съм го ползвала при боядисване върху стара боя - в т.ч. омазах и вратата на банята с латекс Simple Smile Чудя се обаче що са го направили розов  newsm78.
Може би имаш предвид ако се боядисва изцяло изшкурено дърво, за да не попива боята и да има по-добро покритие?
Виж целия пост
# 139
Сравнявам с грунда на дърво, който взимах предната година. Този розов цвят определено първо има оттенък при боядисването с бяла боя отгоре. Не че не се маха с втората ръка, но все пак. Отделно самото нанасяне на боя след обикновен грунд става по-различно, по равномерно и по-плавно. Продукт, направен за бетонни повърхности - не виждам смисъл да се ползва на дърво. Отделно, че познат дърводелец ми каза, че това съсипва самата структура на дървото и никога не би го приложил. Все едно да переш дрехите с веро за съдове, не че не може...
Виж целия пост
# 140
Отново имам въпрос - този път относно боядисване на дърво (стол) - 1. задължително ли трябва с мече и 2. ако е с четка как да не стане на "четки".

Питам, защото столовете нямат големи равни повърхности и с мече само няма да стане.
Виж целия пост
# 141
Аз купих 3 вида мечета. Ми не става - получава се неравно и на балончета, още докато нанасям и няма никаква гладкост... Thinking Но с 3 ръце с четка - няма линии, само плътност.
Виж целия пост
# 142
Аз мисля, че на всички е ясно, че Бороконтакт се използва, когато се боядисва върху стар лак, ПДЧ, МДФ и подобни. Когато дървото е чисто, едва ли някой слага от контактния грунд.

Другото което, може и да не ми е работа да се обаждам, ама аз да си кажа Wink нанасянето на Осмо върху неизшлайфан фурнир (или дърво) си е чиста разсипия на маслото. Защо? Защото предназначението му е да съхрани дървото прониквайки в дълбочина. Когато се нанесе върху лакирана фурнирована повърхност, да, ще се оцвети съответната мебел щом като е използвано цветно масло, все пак на пигмента в маслото това му е работата - да оцветява, но самото масло ще остане като филм отгоре, няма да проникне в дълбочина. Затова и по-дълго ще съхне, но реално няма да изпълни предназначението си. За боядисване може да се използва най-обикновена боя, няма смисъл да се хаби скъпото масло.

Виж целия пост
# 143
И върху пдч не мисля да го прилагам, но това е лично наблюдение.
Виж целия пост
# 144
Сравнявам с грунда на дърво, който взимах предната година. Този розов цвят определено първо има оттенък при боядисването с бяла боя отгоре. Не че не се маха с втората ръка, но все пак. Отделно самото нанасяне на боя след обикновен грунд става по-различно, по равномерно и по-плавно. Продукт, направен за бетонни повърхности - не виждам смисъл да се ползва на дърво. Отделно, че познат дърводелец ми каза, че това съсипва самата структура на дървото и никога не би го приложил. Все едно да переш дрехите с веро за съдове, не че не може...
Да има логика, но тя вратата беше талашитена с n на брой блажни бои и в случая не съм сигурна дали грунд за дърво щеше свърши работа, май само ако ще боядисвам почистено от други покрития дърво и грунда има директен допир до него.
Скоро не ми се очертава да боядисвам дърво, в момента работя по един проект - работни маси от палети за двора под навес, палетите са ужасни, но пък ще тествам техниката с обгаряне и после направо лак. Ще снимам, но мисля как ще е най стабилно да закова краката, отрязахме ги от греди 10/6, а плота ще е 1/2палет. И как да направя и един рафт отдолу, по скоро как да го закрепя с планки или с носещи летви? - да се слагат лейки, резервни саксии, тор...
Виж целия пост
# 145
Имам една такава врата - боядисвана от векове с блажна боя - не смея да я пипна, защото не съм убедена колко точно пласта може да понесе. Но вероятно след година ще трябва просто да я сменя...Не бих слагала отгоре още пластове, независимо какви.
Виж целия пост
# 146
Отново имам въпрос - този път относно боядисване на дърво (стол) - 1. задължително ли трябва с мече и 2. ако е с четка как да не стане на "четки".

Питам, защото столовете нямат големи равни повърхности и с мече само няма да стане.
Минете първата ръка с четка и по местата където няма как с мече, а втората с мече или гъба с потупване за прикриване на чертите и изглаждане на цвета...
Виж целия пост
# 147
Имам една такава врата - боядисвана от векове с блажна боя - не смея да я пипна, защото не съм убедена колко точно пласта може да понесе. Но вероятно след година ще трябва просто да я сменя...Не бих слагала отгоре още пластове, независимо какви.

Е който има пари плаща музиката, другите шлайфаме и сваляме старите пластове с пистолет, но това беше за една друга масивна врата...  Joy

Разбира се не всичко е до парите, защото обичам да си цапам ръцете.

А талашитената минах с тел губра леко да загладя, борото, латекс и после мат лак, че си е баня, изглежда си супер. В момента има наематели, което знаете как е обикновено не са много внимателни, но видими поражения не виждам, но и отдавна не съм ходила.
Виж целия пост
# 148
Е, аз ако можех да си поръчвам музиката всеки  път - нещо като ми скимне ... Joy
Просто на моята врата мисля, че каквито и напъни да опитам - няма да се получат.
Виж целия пост
# 149
А кой продукт от Осмо-то използвате - Top Oil или импрегнанта? Какви по-точно телени четки се използват за нараняване на дървото - за ъглошлайф /дискова или камбана/, дървена /за на ръка/ или някакви други?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия