Да преправим старите мебели с любов - тема 23

  • 97 086
  • 753
# 150
Преди следях темата от любопитство, но сега ще творя и имам нужда от малко помощ.

Мисиите ми са две:
Проект 1: Маса+столове
Смяна на цвета от череша на венге. Купила съм си лак в нужния цвят (надявам се) и смятам да ги почвам скоро. Материалът е бук, само плота на масата има някакъв дървесен фурнир който на 2-3 места леко се е надигнал.
Въпроси:
1.1. Нужна ли е някаква предварителна обработка?
1.2. Какво да го правя този фурнир на масата? мислех да му вкарам някакво лепило но няма дупка/цепнатина страх ме  е да не стане по-зле, ако се опитам да направя процеп през кйто да вкарам лепило и да сложа нещо тежко отгоре.
Визията на помещението е изчистено и "ръбато" (според съпружеското тяло, пак според него с голяма вероятност да получиш синина тук-там), а имам налични столове и маса и никъв бюджет за смяна.


Проект 2: Полюлей

Едва ли ще успея да си намеря нужните материали в исканите цветове затова...
трябва да оцветя едни фасунги (5-7 бр.) и малко кабел... около 4-5 м в сребристо или по-скоро цвят инокс (останалите осветителни тела са в матирани/инокс и бяло млечно стъкло).
След като боядисам кабела ще трябва да събера няколко парчета и да вържа снопа, т.е. ще има видим възел.
Въпрос:
2.1. С какво да боядисам кабела и фасунгите - едното е мек материал, а другото бакелит или порцелан? Предполагам изходния цвят ще е бяло. Боите трябва да са устойчиви на слънце.


Виж целия пост
# 151
колко неща съм преправяла и оправяла благодарение на вас и все обещавам да кача снимки,ама пусти мързел Grinning обаче сега снимах новото си съкровище,не е напълно готово,има още работа по него,но снимах и бързам да споделя.това е старо радио,все още работещо  Shocked
Виж целия пост
# 152
topgerri, това радио е наистина СЪКРОВИЩЕ!
Виж целия пост
# 153
Каква красота!
Виж целия пост
# 154
А къде слагате подобни мебели  Embarassed
Замислям се как се връзват с останалите например...У нас има пълен таван старинни мебели, но не виждам как бих могла да ги вмъкна, освен ако не е нещо дребно просто за акцент...
Виж целия пост
# 155
колко неща съм преправяла и оправяла благодарение на вас и все обещавам да кача снимки,ама пусти мързел Grinning обаче сега снимах новото си съкровище,не е напълно готово,има още работа по него,но снимах и бързам да споделя.това е старо радио,все още работещо  Shocked


Това радио е уникално!!! Но то си е било хубаво и преди промяната според мен  Peace

А къде слагате подобни мебели  Embarassed
Замислям се как се връзват с останалите например...У нас има пълен таван старинни мебели, но не виждам как бих могла да ги вмъкна, освен ако не е нещо дребно просто за акцент...

Viliko, ако няма какво да ги правиш - аз приемам  Grinning. Имам вила, която ми се иска да обзаведа със стари, ако може битови мебели..............
Виж целия пост
# 156
 Joy Добре, имам те предвид, но наистина - малко се затруднявам със съчетаването определено...нещата, които правя досега са за балкона и двора основно и стълбището, но по стаите просто не ми пасва нищо...
Виж целия пост
# 157
Joy Добре, имам те предвид, но наистина - малко се затруднявам със съчетаването определено...нещата, които правя досега са за балкона и двора основно и стълбището, но по стаите просто не ми пасва нищо...

Ще ти бъда много благодарна!   bouquet
Виж целия пост
# 158
А кой продукт от Осмо-то използвате - Top Oil или импрегнанта? Какви по-точно телени четки се използват за нараняване на дървото - за ъглошлайф /дискова или камбана/, дървена /за на ръка/ или някакви други?
Топ ойл мисля че е за плотове основно.  newsm78
Виж целия пост
# 159
Здравейте майсторки,
искам да ви попитам за стар дъбов паркет, на който му предстои циклене, дали има начин да сменя цвета. Да убия жълтеникавото. Имам няколко идеи, но не зная дали ще се получи.
Първо мислех за лак с цвят, да се получи нещо подобно http://img3.targetimg3.com/wcsstore/TargetSAS//img/p/14/40/14404 … _130425082743.jpg
после четох за състаряване/ избелване на дървото с оцет с разтворена домакинска тел, обаче за маси и мебели на парче, а за цял под, нямам идея как ще стане, как ще се измие и после лакира.
И накрая се зачетох за маслата Осмо. Там ми е още неясно, какъв цвят, колко ръце, ако е фугирано ще хване ли?
Някоя от вас, тонирала ли е паркет и по какъв начин?
Благодаря!   bouquet
Виж целия пост
# 160
Уау, радиото е просто уникално Peace!!!

Пастичка, харесвай си цвят Осмо и действай - една ръка е напълно достатъчна, аз минах детска,  кухня и трапезария, е чамово дюшеме, но и паркет омасляват момичетата - е няма такъв кеф. В тази връзка - едно "мрън" не чух от ММ, дето преди мърмореше, как така нямало да има килими и пътеки, как щяло да се ходи бос  Twisted Evil - ми шляпа си, с кеф си шляпа човекът и има да му вършея тръни на главата, дето не ми вярваше...

Следващият ремонт/незнайно кога де newsm78/ ще е кухнята и банята - ще си правя барплот и секунда даже няма да се замисля, ами пак с маслото ще действам. Че ако има кой да ми изработи - и шкафовете ще омасля.
Виж целия пост
# 161
А кой продукт от Осмо-то използвате - Top Oil или импрегнанта? Какви по-точно телени четки се използват за нараняване на дървото - за ъглошлайф /дискова или камбана/, дървена /за на ръка/ или някакви други?
Аз пробвах на една дъска тези четки за ъглошлайф - ефекта на кръглата не ми хареса, това с дисковидната и по посока на влакната най-много ми допадна, но ми беше доста трудно да се оправя със шлайфа и да държа линията...
Предполагам с ръчна телена по влакната и бой с верига и чук най-лесно ще е за мен ако състарявах.
Виж целия пост
# 162
Да въздъхна и аз по радиото! Страхотно е и не съм виждала такова, душата ми пее!
Виж целия пост
# 163
Аз мисля, че на всички е ясно, че Бороконтакт се използва, когато се боядисва върху стар лак, ПДЧ, МДФ и подобни. Когато дървото е чисто, едва ли някой слага от контактния грунд.

Другото което, може и да не ми е работа да се обаждам, ама аз да си кажа Wink нанасянето на Осмо върху неизшлайфан фурнир (или дърво) си е чиста разсипия на маслото. Защо? Защото предназначението му е да съхрани дървото прониквайки в дълбочина. Когато се нанесе върху лакирана фурнирована повърхност, да, ще се оцвети съответната мебел щом като е използвано цветно масло, все пак на пигмента в маслото това му е работата - да оцветява, но самото масло ще остане като филм отгоре, няма да проникне в дълбочина. Затова и по-дълго ще съхне, но реално няма да изпълни предназначението си. За боядисване може да се използва най-обикновена боя, няма смисъл да се хаби скъпото масло.


Да,може и с боя,но ми остана маслото и като не знаех къде да го използвам,отиде за шкафа.Аз омаслих едно дървено икейско столче и от 125мл доста остана,та затова-айде връз фурнира.А и пусто любопитство Simple Smileкак ще стане.
Виж целия пост
# 164
здравейте,много сьм впечатлена от всичко което видях и прочетох.Почти е факт пьрвото пребоядисано шкафче у дома.Една идея обаче ме измъчва.Възможно ли е да се покрие с маслото осмо суров МДФ?Предстои ми да поръчвам секция за хола.ще се доверя само на вашето мнение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия