Да преправим старите мебели с любов - тема 23

  • 97 042
  • 753
# 390
Ами така е, разбира се, но понеже из темата много уважавате маслото. А аз не мога да го харесам все още - ни на мебел, ни на под. Да си призная обаче - цветно не съм виждала, то вероятно ще ми хареса...
Виж целия пост
# 391
Ами така е, разбира се, но понеже из темата много уважавате маслото. А аз не мога да го харесам все още - ни на мебел, ни на под. Да си призная обаче - цветно не съм виждала, то вероятно ще ми хареса...


На коя мебел на миоки например? Може би харесваш тогава лак?
Виж целия пост
# 392
На Миоки ли? Аз не съм споменавала нищо конкретно.
Но ако трябва да избирам - за моя вкус иде реч - предпочитам плътен цвят. Лак също харесвам, да.
Състарените вече тотално ги отхвърлям - изглеждат ми вехти, стари. Независимо дали нарочно така са направени... Embarassed
Виж целия пост
# 393
kalimbi, чудесна е станала етажерката, каква боя използва?
Виж целия пост
# 394
Цитат
Ами така е, разбира се, но понеже из темата много уважавате маслото. А аз не мога да го харесам все още - ни на мебел, ни на под. Да си призная обаче - цветно не съм виждала, то вероятно ще ми хареса...
Така е аз отдавна чета темата и преди не признаваха нищо освен латекса  Laughing сега на мода е маслото,но поне покрай латекса повече се говореше за реставрация на стари мебели,а сега само за пустото осмо(как се нанася,къде се купува.......)
Не се сърдете ,но може да се пусне отделна тема "Маслото Осмо" и тази да си бъде за преправяне на стари мебели с любов newsm10
Виж целия пост
# 395
На Миоки ли? Аз не съм споменавала нищо конкретно.
Но ако трябва да избирам - за моя вкус иде реч - предпочитам плътен цвят. Лак също харесвам, да.
Състарените вече тотално ги отхвърлям - изглеждат ми вехти, стари. Независимо дали нарочно така са направени... Embarassed
Миоки омасли кухненски дървен плот та затова питам.
Но щом не ти харесва и търсиш лъскавина тогава с лак, по-лесно ще намериш майстор, а и е по-евтино.

Хихи а за състарените мебели това е целта да изглеждат вехти и стари  Wink
Виж целия пост
# 396
Миоки ли ще обсъждаме в момента?
Не съм написала, че търся лъкавина.
Не е нужно да ставаме толкова обстоятелствени, когато иде реч за личен вкус.
И действително темата отдавна не е как да преправим старите мебели...
Виж целия пост
# 397
Привет момичета, да ви покажа част от твореннята си през отпуската, това е дивана от палети http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.31293300, това е коридора който се чудих дали да е с тези цветя или не, но накрая рехид така да бъде http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.31293321, и банята която направих частично, http://hristina69.snimka.bg/properties/k-shta.710139.31293325първо бороконтакт и акрилна боя, но има още работа. Има и други неща, но не са довършени. Приятно творчество на всички
Виж целия пост
# 398
Цитат
Ами така е, разбира се, но понеже из темата много уважавате маслото. А аз не мога да го харесам все още - ни на мебел, ни на под. Да си призная обаче - цветно не съм виждала, то вероятно ще ми хареса...
Така е аз отдавна чета темата и преди не признаваха нищо освен латекса  Laughing сега на мода е маслото,но поне покрай латекса повече се говореше за реставрация на стари мебели,а сега само за пустото осмо(как се нанася,къде се купува.......)
Не се сърдете ,но може да се пусне отделна тема "Маслото Осмо" и тази да си бъде за преправяне на стари мебели с любов newsm10

Може би пак трябва да се поясни за да не стават недоразумения:
-за пдч или друга плоскост различна от дърво не става масло, ако искате цвят тогава може латекс, препоръчва се защото е евтин покрива добре и е безвреден, ако не ви харесва може и блажна боя.
-за дървени мебели от масив е подходящо маслото, не е задължително да е ОСМО, но това е доста пробвано във форума, а нали искаме нещо изпробвано?

Когато самият материал е достатъчно благороден му отива да го поглезим и да му вложим повечко пари, но когато е старо и увредено или е от недотам ценна дървесина, може да се импровизира - декупаж, може и с вестник, латекс, горелка на когото каквото му харесва.

Ако не ви харесва масло ОСМО, не е задължително, моля направете с нещо непознато и споделете опита си тук, това ще е от полза.
Виж целия пост
# 399
Латекс и боя за дърво на водна основа едно и също ли е?  newsm78
Виж целия пост
# 400
Латекс и боя за дърво на водна основа едно и също ли е?  newsm78
По принцип и двете са от рода на вододисперсионните, но има много разновидности при самите латекси дори в зависимост от състава и количеството на свързващите вещества. Ако е интересно : http://stroiteli.elmedia.net/smt/bg/2005-3/finishing-works/%D0%B … %D0%B8_00077.html
Виж целия пост
# 401
Зная, че и двете са на подобен принцип, но все още неразбирам защо да се предпочете латект, който е продукт за друг вид повърхности, пред боя за дърво? Дори когато се ползва примерно пдч като основа, след полагане на грунд. Дали имате опит и с двата вида латекс-боя и да кажете от кое сте по-доволни?
Аз ползвам само боя за дърво, от нея имам впечатления.
Виж целия пост
# 402
Латекс и боя за дърво на водна основа едно и също ли е?  newsm78
Не. Аз вчера приключих с поредно боядисване на легло от масив, боята е антиалергична на водна основа. Латекса е за стени.

Момичета, искам да сложим паркет в стаите на децата. Знам само, че не искам ламинат, искам паркет омаслен с бяло Осмо. Колкото пъти съм видяла подобно нещо в темата, са ми оставали очите. Може ли съвет откъде в София може да се купи паркет (не тип борче, а по-големи дъски), за да почнем да калкулираме някакъв бюджет.
Виж целия пост
# 403
Ох, с риск да ме намразите, но на мен хич не ми харесва  Embarassed
Нямам проблем Simple Smile Аз си го харесвам, мъжът ми го намира поносим. Цари идилия Simple Smile
Виж целия пост
# 404
Ох, с риск да ме намразите, но на мен хич не ми харесва  Embarassed
Нямам проблем Simple Smile Аз си го харесвам, мъжът ми го намира поносим. Цари идилия Simple Smile

Оф, аз знам, че всичко ново е хубаво, независимо дали е станало точно като в мечтите ни, така че съм сигурна, че го харесвате и дано е така  Peace
Но ако трябва да кажа само мнение - този под лакиран за мен би бил по-красив просто. Но е напълно личен вкус.
Ето такова например дюшеме направо ми топли душата

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия