От плода на нашата любов,през МАРТ ще се роди нов живот!

  • 25 320
  • 754
# 540
Laddy D, около мен е пълно с подобни истории с извращения по време на раждането. Затова, предпочитам да не рискувам в един от най-важните моменти в живота и отново да си платя  newsm10 . А, попринцип, съм от хората, които са твърдо против даване на пари на полицаи, купуване не изпити и т.н. Но, когато става въпроса живота ти и този на детето ти,  Stop
Дори при мен първия път, въпреки че си платих, един друг лекар, който моята извика да даде мнение, дали да не родя секцио, идва при мен и ми вика: "Тая защо е разкрачена така?"  #Cussing out #2gunfire И това малко преди да родя! А моята му вика: "Ами сигурно много я боли!"  Laughing
Та така, де. Но с две ръце съм пак за платено раждане  Peace
Виж целия пост
# 541
200-300лв. за изобр на екип си е екстра, аз защо съм чувала за 1500-2000... иначее аз съм паника и страх голям и даже се замислям за частна клиника, въпреки парите... или поне избор на екип + самостоятелна стая и там квото още друго се предлага. Знам че съм лигла голяма и ме е яд на себе си, ама като чета такива постове като на  Laddy D изтръпвам, а те не са единични в интернет.
Виж целия пост
# 542
За лекарите съгласна съм,че спокойствието на родилката цена няма(стига човек да може да си го позволи),но не винаги и парите могат да  го осигорят,всичко си е до лекар!
А до колкото това всеобщо заставено мнение,че ти правят секцио защото било по-лесно е пълна глупост.Първо не всеки практикуващ израждане и оперира,и второ секциото не е по-лесният вариант а точно обратното.Ако всичко с раждането върви нормално,колкото и дълго да продължава почти през цялото време акушерката е до теб ,а лекаря идва за самото раждане ,докото ако е секцио той-върши всичко и после още 5 дни се занимава само с теб,така че сами преценете кое е по-лесно.
Виж целия пост
# 543
Ох, направо не ми се мисли какви са тия гадове,където така се гаврят с горкичките родилки. Аз също вече съм твърдо ЗА платено ,даже в частна клиника. Нито съм лигла, нито ме е страх от болка или друго, но това да зависи животата ти и този на детето ти от такива хора си е доста стряскащо.
А след като вече попаднах на един екземпляр в ЖК по здравна каса изобщо не ми се й ходи при него втори път ,ама какво да се прави ,нека ми води някакъв картон там, пък аз ще си ходя на частно. Уникално е , в ЖК дори кантарът им неработи, да не говорим че докторът си мрънка едва ли не защо си отишъл да те преглежда,абе хич не им се работи като хората.
Виж целия пост
# 544
В държавна болница ценита за избор на екип са към 500 за нормално и 600 за секцио,като това е цена само за екип без избор за раждане,ако е и с такъв избор умножавате по 2.В частните варират от 1500 до 3500 като зависи от коя болница,лекар и т.н.
Виж целия пост
# 545
ох като чета какви неща пишете от сега ме е страх какво ще стане при раждането  smile3515 smile3515 що за държава сме станали направо не знам  ooooh! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 546
 Grinning И аз винаги съм си мислела, че не съм лигла, обаче след операцията преди 10ина дни и никакви болкоуспокояващи след това, вече някой като ми се доближи до корема само, съм почнала да крещя  Rolling Eyes Установих, че не съм много издържлива  Grinning даже хич.

Но не е само болката, нито кадърноста на лекарите, защото кадърни и некадърни има навсякъде, аз просто обичам да ми е чисто, не искам в стаята ми да има още 5 жени... една е ок, но зависи каква е. Не искам 15 човека, включая стажанти да ме гледат и т.н. Абе сложна съм, ама като съм сложна ще си плащам, какво да се прави  Simple Smile
Виж целия пост
# 547
Моля ви не поставяйте под общ знаменател всички болници. Всеки преценява сам за себе си, но за съжаление платеното раждане не винаги означава, че всичко ще мине по мед и масло. Както казах аз не съм плащала за избор на екип и бях предоволна, докато имам приятелки, които много хвалеха лекарите си, ходеха на частно и накрая не бяха доволни от раждането, по-скоро от поведението на лекарите. Не се панирайте от сега, миналия път бях положително настроена, отидох да раждам с усмивка, този път ме е страх малко повече, но знам че всичко ще бъде наред. Мислете положително Hug
Виж целия пост
# 548
Моля ви не поставяйте под общ знаменател всички болници. Всеки преценява сам за себе си, но за съжаление платеното раждане не винаги означава, че всичко ще мине по мед и масло. Както казах аз не съм плащала за избор на екип и бях предоволна, докато имам приятелки, които много хвалеха лекарите си, ходеха на частно и накрая не бяха доволни от раждането, по-скоро от поведението на лекарите. Не се панирайте от сега, миналия път бях положително настроена, отидох да раждам с усмивка, този път ме е страх малко повече, но знам че всичко ще бъде наред. Мислете положително Hug
май си права ще мисля положително за да вървят нещата положително  newsm51 newsm20
Виж целия пост
# 549
Моля ви не поставяйте под общ знаменател всички болници. Всеки преценява сам за себе си, но за съжаление платеното раждане не винаги означава, че всичко ще мине по мед и масло. Както казах аз не съм плащала за избор на екип и бях предоволна, докато имам приятелки, които много хвалеха лекарите си, ходеха на частно и накрая не бяха доволни от раждането, по-скоро от поведението на лекарите. Не се панирайте от сега, миналия път бях положително настроена, отидох да раждам с усмивка, този път ме е страх малко повече, но знам че всичко ще бъде наред. Мислете положително Hug

И аз съм напълно съгласна! Не знам защо все повече майки си мислят че като си платят и всичко ще е наред...това е грешна практика хора, но докато могат да ни манипулират по този начин ще става все по зле!
Виж целия пост
# 550
Момичета да ви се оплача. В обедната почивка, реших да отида с позната на кафе и първосигнално след като дойде сервитьора, да вземе поръчката "Кафе и кола" Обаче при половин чаша кафе и също толкова кола, не мога да ви опиша как ми пулсира главата в момента и как  Sick
 ooooh! Ама те хората са казали, каквото човек може сам да си причини и Господ не може
Виж целия пост
# 551
и за това сте прави, никой не може да ни гарантира че ако си платим всичко ще е ок. Просто споделих че едни от най-големите изверги в държавата ни след парламента са лекарите и отношението им в повечето случаи наистина е нечовешко. Доколкото за плащането за стая също съм ЗА! не съм расистка или нещо такова, даже напртив масово познатите ми са цигани и турци, такъв ми е града, ама да съм в 1 стая с още 5-6 миризливи, въшлясали циганки, като им дойдат и циганите олеле майко  Scream
Виж целия пост
# 552
Lady D, за жена над 30-32 г с първо раждане много малко лекари ще пропуснат да я убедят за секцио. Специално за бг гинеколозите се застраховат и водят много рисково само заради възрастта. Дори и да няма други показатели, възрастта я слагат като рисков фактор. Това ако е първо раждане. Белегът от секциото е ниско долу хоризонтален, ако не е почнало раждане. Ако е започнало е по преценка на лекаря спрямо разположението на бебето.
Не гледайте дали болницата е частна. За мен е важно да има неонатологично отделение. Недай си боже ако има проблем ще ви закарат бебето в болница с такова отделение, а вие ще си стоите в другата болница съвсем съвсем разделени и далеч.
В Аг варна делят циганки и българки и няма как да попаднеш с циганка в стая. Е ако си с избор на екип ще те качат на по-хубавия реновиран етаж. Безплатните нощувки са с компания с друго момиче. Ако искаш да си сама си плащаш.
Предният път си платих избор на екип, защото си държа на моя лекар и смятам, че работата и отношението му заслужават повече от това което ще му платят по зк. Там цената за избор на екип е 400 лв без значение вида на раждането. Така че във всяка болница цената си е различна.
Виж целия пост
# 553
и за това сте прави, никой не може да ни гарантира че ако си платим всичко ще е ок. Просто споделих че едни от най-големите изверги в държавата ни след парламента са лекарите и отношението им в повечето случаи наистина е нечовешко. Доколкото за плащането за стая също съм ЗА! не съм расистка или нещо такова, даже напртив масово познатите ми са цигани и турци, такъв ми е града, ама да съм в 1 стая с още 5-6 миризливи, въшлясали циганки, като им дойдат и циганите олеле майко  Scream
newsm10
Нищо не е на 100% черно и бяло, всеки има познати с различни примери. Но, като се замисля, везнста нскланя на по- добро отношение и внимание към тези, които си плащат, колкото и да мразя това  #2gunfire Но не мисля, четочно в този момент, ми се рискува. Естествено, че всеки случай е сам за себе си. Но, ако има и най-малък шанс, да намаля олигофренското отношение в този момент, ще го направя пак. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 554
ммм не и е 1во раждане а 2ро, но както и да е исках да дам за пример що за лекари се намират навсякъде, наистина има и много добри но май са по рядко от тези който ги интересуват само парите и нищо друго
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия