2880лв накуп за майки-студентки - 11

  • 45 162
  • 743
# 210
Здравейте момичета,
Имам нужда от помощ и предварително много се извинявам за глупавите въпроси, които ще задам, но изчетох темата и не ми се избистри съвсем положението Embarassed :
 - така - имам си факултетен номер, платих си семестриалната такса и си взех уверение от университета, че съм студентка редовно обучение, но семестъра започва на 30.09.2013, та трябва ли да чакам да започнат лекциите или може и преди това да си подам документите в СП?
 - и на първата страница с изброените документи, които са необходими фигурира и копие от заповедта на директора на дирекция "Социално подпомагане" и/или решението на съда за настаняване на децата в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето - в случаите по чл. 6а, ал. 5 ЗСПД - за какво е тази заповед и от къде да я взема?

Много благодаря предварително   bouquet

Не не е необходимо да чакаш да започне годината/лекциите за да си подадеш документите в социалните.

 - и на първата страница с изброените документи, които са необходими фигурира и копие от заповедта на директора на дирекция "Социално подпомагане" и/или решението на съда за настаняване на децата в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето - в случаите по чл. 6а, ал. 5 ЗСПД - за какво е тази заповед и от къде да я взема? ( това е за хора, които са взели деца от дом за сираци и теб това не те касае ).
Виж целия пост
# 211
Здравейте,
в декларациата се попъват данните на бащата.Съпругът ми е чужденец. Няма никакъв документ, за пребиваване тук, нито ЛНЧ, нищо.Дали това би било някаква пречка за отказ?
Виж целия пост
# 212
    ˙·٠• АлЕкС •٠·˙ много благодаря   bouquet
Пак се извинявам за глупавия въпрос  Embarassed
Виж целия пост
# 213
Здравейте,
в декларациата се попъват данните на бащата.Съпругът ми е чужденец. Няма никакъв документ, за пребиваване тук, нито ЛНЧ, нищо.Дали това би било някаква пречка за отказ?
Какво те кара да мислиш, че може да е пречка? Хора, преди да задавате въпроси, защо не помислите сами малко и да се опитате да си отговорите, преди да питате други хора?
Виж целия пост
# 214
Здравейте,
в декларациата се попъват данните на бащата.Съпругът ми е чужденец. Няма никакъв документ, за пребиваване тук, нито ЛНЧ, нищо.Дали това би било някаква пречка за отказ?
Какво те кара да мислиш, че може да е пречка? Хора, преди да задавате въпроси, защо не помислите сами малко и да се опитате да си отговорите, преди да питате други хора?

 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 215
Здравейте момичета аз имам въпрос ако сега септември подам документи за  магистратура редовно обучение,а записването и е евентуално през октомври та ако родя преди да съм се записала имам ли право да кандидатствам за помоща за майки студентки?
Виж целия пост
# 216
Здравейте момичета аз имам въпрос ако сега септември подам документи за  магистратура редовно обучение,а записването и е евентуално през октомври та ако родя преди да съм се записала имам ли право да кандидатствам за помоща за майки студентки?
Да, нали докато детето ти стане на 6 месеца имаш право да поискаш тази помощ, стига да си редовно Peace
Виж целия пост
# 217
Да ви се похваля,че решението е излязло и ще му отпуснат парите:)подадох 2дни преди малката да навърши 6 месеца:)Успех и на останалите
Виж целия пост
# 218
Здравейте! Отдавна следя темата, та имам няколко въпроса. Искам да попитам все пак има ли майка -студентка, която е кандидаствала за помощта след като детето и е навършило 6 месеца и са й отказали помощта. По възможност да посочи законовия текст с който са го направили. Аргументирам се за въпроса си. Първо имам 1 бакалавър и 2 магистратури. В момента чакам класиране за още една магистратура, просто ми трябва специалността, успоредно с това имам дете на 6 месеца. Семестъра започва края на семптември, а тогава малкия ще бъде на почти 7 месеца, въпреки това мисля да подам молбата. Затова защото имам близък приятел адвокат който има достъп до делата във ВВС и след проверка от негова страна се оказва, че няма обнародван закон, който да променя тази една година на 6 месеца и доста от случаите на практика показват, че след обжалване все пак се изплаща помоща. Извинявам се за безкрайния пост. Интересно ми е има ли тук такива случаи. хубав ден на всички
Виж целия пост
# 219
 Вчера подадох документи, стискайте палци  Laughing След месец ще излезе заповедта дали съм одобрена Simple Smile Тази есен трябваше да съм втора година студентка, но ще поизостана малко от графика, защото няма кой да гледа беба и после се завръщам... Добре, че са тези пари, защото иначе на никакво друго майчинство нямам право, защото съм осигурена от уни-то, а пък нямам стаж за другото майчинство  Sad
 Успех на всички с кандидатстването!  bouquet
Виж целия пост
# 220
Здравейте! Отдавна следя темата, та имам няколко въпроса. Искам да попитам все пак има ли майка -студентка, която е кандидаствала за помощта след като детето и е навършило 6 месеца и са й отказали помощта. По възможност да посочи законовия текст с който са го направили. Аргументирам се за въпроса си. Първо имам 1 бакалавър и 2 магистратури. В момента чакам класиране за още една магистратура, просто ми трябва специалността, успоредно с това имам дете на 6 месеца. Семестъра започва края на семптември, а тогава малкия ще бъде на почти 7 месеца, въпреки това мисля да подам молбата. Затова защото имам близък приятел адвокат който има достъп до делата във ВВС и след проверка от негова страна се оказва, че няма обнародван закон, който да променя тази една година на 6 месеца и доста от случаите на практика показват, че след обжалване все пак се изплаща помоща. Извинявам се за безкрайния пост. Интересно ми е има ли тук такива случаи. хубав ден на всички
Чл. 12. Вземанията по този закон се погасяват в срок, както следва:
1. три години - за еднократните помощи при раждане на дете, считано от края на месеца, през който е родено детето;
2. три месеца - за месечните помощи за деца до 18-годишна възраст, считано от края на месеца, за който се отнасят;
3. три месеца - за месечните помощи за отглеждане на дете до 1 година, считано от края на месеца, за който се отнасят;
4. (нова - ДВ, бр. 110 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г., отм. - ДВ, бр. 23 от 2009 г., в сила от 01.01.2009 г.)
5. (нова - ДВ, бр. 69 от 2004 г., предишна т. 4 - ДВ, бр. 110 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г.) три месеца - за еднократната помощ при бременност, считано от определения термин за раждане;
6. (нова - ДВ, бр. 23 от 2009 г., в сила от 01.01.2009 г.) шест месеца - за еднократните помощи за отглеждане на близнаци до навършване на една година, считано от края на месеца, през който децата са родени, осиновени или настанени по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето;
7. (нова - ДВ, бр. 23 от 2009 г., в сила от 01.01.2009 г.) шест месеца - за еднократната помощ за отглеждане на дете до навършване на една година от майка студентка, учаща в редовна форма на обучение, считано от края на месеца, през който е родено (осиновено) детето.
8. (нова - ДВ, бр. 69 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 21 от 2006 г., в сила от 01.01.2006 г., предишна т. 5 - ДВ, бр. 110 от 2008 г., в сила от 01.01.2009 г., предишна т. 6 - ДВ, бр. 23 от 2009 г., в сила от 01.01.2009 г.) три месеца - за еднократната целева помощ за ученици, записани в първи клас, считано от края на месеца, за който се отнасят;
9. (нова - ДВ, бр. 15 от 2010 г.) три месеца - за целевата помощ за безплатно пътуване с железопътния и автобусния транспорт в страната за многодетни майки, считано от края на месеца, в който е отпусната помощта;
10. (нова - ДВ, бр. 24 от 2010 г.) три години - за месечната добавка за деца с трайни увреждания до 18-годишна възраст и до завършване на средното образование, но не по-късно от 20-годишна възраст считано от края на месеца, за който се отнася.
Виж целия пост
# 221
аз съм записана в ТУ Варна в спец. Социален мениджмънт,ако някоя от вас е в същата специалност може да ме намери във Фейсбук Simple Smile Иглика Цветанова .... ще се радвам...
Виж целия пост
# 222
Аз току що получих отговор Отрицателен. От социалните ми отговориха че не фигурирам в университета като редовна студентка  а аз съм записана с платен семестър и всичко необходимо Казаха ми да подам молба с началото на учебната година пак. Някой сблъсквал ли се е досега с този проблем?
Виж целия пост
# 223
Здравейте момичета,
Имам нужда от помощ и предварително много се извинявам за глупавите въпроси, които ще задам, но изчетох темата и не ми се избистри съвсем положението Embarassed :
 - така - имам си факултетен номер, платих си семестриалната такса и си взех уверение от университета, че съм студентка редовно обучение, но семестъра започва на 30.09.2013, та трябва ли да чакам да започнат лекциите или може и преди това да си подам документите в СП?
 - и на първата страница с изброените документи, които са необходими фигурира и копие от заповедта на директора на дирекция "Социално подпомагане" и/или решението на съда за настаняване на децата в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето - в случаите по чл. 6а, ал. 5 ЗСПД - за какво е тази заповед и от къде да я взема?

Много благодаря предварително   bouquet

Не не е необходимо да чакаш да започне годината/лекциите за да си подадеш документите в социалните.

 - и на първата страница с изброените документи, които са необходими фигурира и копие от заповедта на директора на дирекция "Социално подпомагане" и/или решението на съда за настаняване на децата в семейство на роднини, близки или в приемно семейство по реда на чл. 26 от Закона за закрила на детето - в случаите по чл. 6а, ал. 5 ЗСПД - за какво е тази заповед и от къде да я взема? ( това е за хора, които са взели деца от дом за сираци и теб това не те касае ).
  Така направих и аз и ми направиха отказ понеже не е започнала учебната година и все още не фигурирам никъде в компютрите им.И трябва да подам молба пак.
Виж целия пост
# 224
Така значи,аз сега като ще се записвам а учебната година ще започне след като съм родила и на мен ли ще ми откажат като основание че не съм била все още студентка преди да се е родило бебето или докато навърши 6 месеца имам право да запиша.Извинявам се че питам пак същото но не съм наясно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия