Макар и още далече, февруарското човече върви към четвърти рожден ден вече (50)

  • 60 613
  • 738
# 240


Танче, оправяйте се!  Hug За съжаление това, което описваш, е обичайното положение в семейства с две малки деца, ходещи на градина и ясла. Особено пък в това време на годината. smile3560 Стискай зъби!  Crazy

Диди цяла нощ кашля (хубу де, 2-3 пристъпа имаше през нощта, ама ми наруши съня  Crazy ) и днес я спрях от градина. Можех да я пробутам, ама за всеки случай я оставих. Така и така докато щях да я взимам следобед имам само битови задачи, ся ще ми е компания. А довечера отново ще работим заедно.  Tired

Аз ще простирам, после трябва да се напазарува основно и да отида да видя дали са ми наредили кухнята.  smile3539
Виж целия пост
# 241
ММмммм, тази малката чинийка долу със зеленията е за мен, ей! Да не ми я пипате! Mr. Green
Оправяйте се Таничка бързо и с болестите, и с адаптацията. Hug
Иреее, да ни фотнеш нЕкоя снимчица да се порадваме на новата куФня! Heart Eyes Диди да влиза и тя бързо във форма.
Вчера г-жата ме посрещна с това да съм си поговорила с Борил вкъщи, защото биел децата.  Shocked Аз не съм го виждала да посяга на никого, обикновено той е ударен. Цялата работа е, че се превъплъщава в разни нинджи, батмани и т.н. и прави разни стойки и чалъми във въздуха - сигурно е пернал някого. Набивах му канчето аз, ама той като ми "изплю", че г-жата му казала, че няма да идвам повече никога да го вземам - реве, хлипа..  #Cussing out #2gunfire Друга песен запях. Обясних му, че каквото и да направи (желателно е да не трепе всичко наред) винаги ще си го вземам, засвидетелствах и се кълнах във вечна любов. Мисля си, колко е долна значи тази кикимора! Миналото и никак не е розово, даже тъмнее... newsm78 Мисля, че е правилно просто да говоря с него, нали?
Виж целия пост
# 242
ДУ, д/мами  Hug

Танче, как мина нощта? Надявам се да е спаднала Т на Ния и да се оправя полека лека  Hug Както ти е казала Котето ... стискай зъби ... Така ще е с деца в ясла и градина ... Успех с работата!
Далче, милото момче ... А пък според мен не трябва само с него да говориш, а и да помолиш дискретно въпросната ... хм ... г'жа ... да не втълпява страхове на децата.

Юхуу, мно'о готина закуска ... Уф ... аз много съм нашишкавяла ... Пробвах да ям овесени трици тази сутрин ... Ами, не става ... Ей, сега ома'ах две препечени филийки с масалце и шарена сол  Embarassed Какво ще правя с тоЗ апетит и тази слаба воля - не знам  newsm78

Хайде, спорен ви петък  Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 243
Ла Вида, мен ме тресе същата треска, докато ми беше много зле, сега вече много ми се яде и все тесто, значиииии... Предния път качих 9, ама сега май 109 ще кача!  Crazy
Оф, много ме тормози точно това, че му втълпяват страхове и че по тази причина може да не иска да ходи на градина. Имам щастието детето ми да е плакало точно 3 пъти за това, че излизам от къщи - не плаче и не се страхува, когато ме няма. А вчера ми стана много неприятно, когато започна през сълзи да ме укорява, защо няма да идвам да го вземам, не го ли обичам вече! Tired
Виж целия пост
# 244
Далче, в никакъв случай не трябва да пропускаш това. Понеже држурната фраза е, че на тази възраст си измислят много  Mr. Green, обясни на въпросната, че детето ти никога не те е лъгало за нищо и че ако такава заплаха се повтори, ще пуснеш официална жалба до директорката и след това до инспектората. Нейната работа е да намери подход към всяко дете, защото е педагог, а не да вменява страхове на децата и да ги плаши с родителско изоставяне.
Също така ѝ обясни много внимателно, че ако Борето почне да плаче, да се оправя тя, тъй като през периода на адаптацията тя е тази, която трябва да го накара да се чувства добре и че така както ги плаши рискува в най-скоро време да има цяла група ревящи деца, което неминуемо ще повдигне някои въпроси и сред другите родители.
Но задължително ѝ свий сармите, щото иначе почват много да се забравят а това в крайна сметка е твоето дете и то трябва да се чувства добре и защитено от мама.
Не знам, нека и Ла Вида да каже, аз може да съм малко крайна, но за такова нещо и при директорката отивам и разсмърдявам работата... баси социални една камара програми има за да се чувстват децата добре, дори и изоставените, а тя набива съзнателно страхове, ядосах се, извинете ме.  Crazy
Виж целия пост
# 245
Далче, в шок съм. Shocked
Подкрепям с 15 ръце казаното от Слънчито. Аз не бих го казала по-добре. Mr. Green
Яжте, бременилки, ся ви е паднало!  Laughing
Аз с какво да се оправдая?! Crossing Arms

Юхич, и аз на опашката за снимки на кухнята и въобще на всичко готово във ваш'та къща. Grinning

Вие ще ме прощавате, ама аз не мога да не се похваля ей с този дзвер, с който се снабдихме вчера:  Embarassed
Скрит текст:
Виж целия пост
# 246
 Shocked Коте, ма тя е прекрасна, леле! Да ти е честита и в много празнични и делнични мигове да ти помага и да ти е вярна спътница!  bouquet
Ох, аз ще подпитам отдалече, така реших. Ще преценя реакцията на г-жата, но ще дам и сигнал, че в нашата къща всичко се обсъжда, знае и се обръща внимание. Не мога да пропусна и факта, че все пак е дете и, макар да не ме лъже, все пак той много си фантазира и режисира. Може и на друг да са го казали и той да си го зачислил. Факт е, че това ме притесни силно и няма да оставя нещата просто така. Благодаря ви за загрижеността. Слънче, съжалявам, че поста ми стана причина да се ядосваш. И аз така избеснявам за разни несправедливости..  Hug
Виж целия пост
# 247
... Може и на друг да са го казали ...
И на друго дете да са го казали ... не е трябвало ... Говори с въпросната, така че да разбере, че не приемаш наслагането на страхове у децата ... особено на страх от изоставяне ... Успех!

Коте, вЪх ... не'ам думи Simple Smile Много готино изглежда Simple Smile Да си я ползваш със здраве! Да храниш семейство и гости години наред!
Виж целия пост
# 248
Малей, Коте, голям звяр, наистина!  newsm74 Да ти е жив и здрав, само приятни миризми да се носят около него и да ви изхранва дъъъълги, дълги години!  Peace

Ко да ви кажа, у нас нищо не е готово. Може би освен стените и первазите.  hahaha В момента ми нареждат куфнята, но хич не е за снимка. Плоскости, чекмеждета и механизми се търкалят навсякъде.  Crazy А и няма никво място от уредите, които чакат търпеливо своето местенце. То ся като наредят кухнята, трябва да чакам допълнително сигурно 2 седмици да сложат отгоре плота (технически камък). Въобще, бая вода ще изтече, докато стане за снимка.  Mr. Green Като стане готово, ще покажа.  bowuu

Далче, хубав подход си избрала. Макар понякога да има нужда, не бих набивала директно канчето на учителките в градината, още по-малко пък директно да ходя при директорката, щото повече ме е страх да не се окажат някакви отмъстителни и да си го изкарат на детето.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 249
ДВ!  Hug

Танче, добре дошла в отбора.  Mr. Green Аз първата зима, в която и двамата едновременно ходеха на ясла/градина, въобще не си и помислих за работа.  Mr. Green То бяха един през друг, температури, кашлици, сополи... Ся вече боледуват една идея по-рядко, и като цяло нямам кой знае какъв избор, затова ги оставям вкъщи за по-кратко, както и само при по-тежки боледувания. За прост сопол вече не спирам от градина, за лека кашлица също. В момента Максо е спрян от градина, с ларингит е. Обаче имаше див късмет, че заради сватбата свеки дойде да ги гледа и сега непредвидено ще поостане докато не оздравее напълно.  Mr. Green Та тъй...


Котич, къф е тоя дзвер бре!!!  Shocked За пръв път виждам такова чудовище - за какво е втората фурна? Embarassed

Пф, аз пера, суша тепърва, а трябва и да се лакирам... кога ще спя, не е ясно. Утре потегляме за сватбата сутринта и ще купонясваме цял ден, цяла нощ и на следващия ден също.  Crazy Crazy Crazy
Много ми е тегаво за момчетата, за пръв път ще ги оставяме така да спят без нас.
Виж целия пост
# 250
Котич, къф е тоя дзвер бре!!!  Shocked За пръв път виждам такова чудовище - за какво е втората фурна? Embarassed
За да си комбинирам ядене с десерт (на празници предимно, ся да не си помислите, че съм такъв маниак Grinning) и за готвене на дребни яденета като за една вечеря, да речем. Кеф ти малка, кеф ти голяма, един вид. Mr. Green
Приятно ви изкарване на сватбата! Party
Знам, че ще ги мислиш момците, ама не ги мисли (ще се оправят). Hug
Виж целия пост
# 251
Както я карат всички останали на това дередже. Mr. Green
Да се оправяте! Hug




Абе, то е ясно, че ще я крараме, както дойде и че не сме единствените, ама що да е тъй, като може и по-лесно да е?!  Mr. Green
Та, караме я някакси, Аля не се е влошавала, сополите ги няма, останаха позакашлянето и гъгнещия нос. ния ми вдигна на 2 пъти Т 38,2- 38,5, пусна бистър сопол и това беше засега. Гледам избил е кътник, 17тия поред зъб, та може и от това да е било, знам ли. Така или иначе и в понеделник са си вкъщи, тогава сме на контролен.
Ника, не знам и аз какво да правя с работата- да почвам ли, да не почвам ли ноември. Трябва да реша до утре. Ако откажа за ноември, очаква се през декември пак да се събере група, но ако не успеят да отсеят 7-10 читави кандидата, ще отложат обучението за януари-февруари. Аз имам "платен" отпуск до 09.01, но всъщност никой нищо не ми плаща, само осигуровки ми текат. А зимата е гладна, особено в бранша на Ники. Аз съм само с половин майчински (155лв) и той ако няма работа- ще цъфнем.  Sad А пък така ми се иска повече време да дам на Ния да привикне към яслата. Каквито са ми кекави, със сигурност ще боледуват постоянно и не знам как ще се оправяме тогава. А аз стартирам с двуседмично обучение, от което няма да мога да отсъствам, после не мога от първите дни още в болнични да излизам...
Коте, печката ти е страааашна! Честито!
Ирка, чакаме снимки на кухнята.  Wink
Никич, весело на вас!
Далче, милото детенце! Дано тая госпожа да не го е уплашила трайно! Вземи поговори с нея!
Виж целия пост
# 252
ДВ!  Hug

Танюшке, тъй беше и при нас - глад и стари дрехи - образно казано де, но ме разбираш за кво иде реч на една заплата.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Лекарствата също си бяха сериозно перо, абе не ми се връща към онази зима. Аз затова ся стискам зъби на тъпата работа, въпреки, че ми идва да им фърля ключовете поне по 15 пъти на ден... но пък дохода ми е добър, и няма да ме уволнят или направят проблем ако стоя в болнични /без да прекалявам, разбира се  Mr. Green Twisted Evil/.
Не може ли да прибереш бабчето при вас поне за първата зима? Има ли кой да ти помага в непредвидените ситуации? Примерно мен са ме викали в градината през деня - я някой повърнал, я се продрискал. Веднъж Максо ревял, че корема го болял и ми се обадиха на обяд - аз разчитам на нашите в такъв случай да реагират и да приберат детето.
Както и да е, дано са здрави децата ни и да си ходим спокойно на работа!


Ох, момичета, толкова прекрасен уикенд не съм имала... не помня от кога! Прекрасни емоции, сватбата беше уникална, видях се с най-най-скъпите ми приятели, ревахме, танцувахме, пяхме, пихме, въобще съм заредена с толкова положителна енергия, че ми е едно такова леко и ведро на душата, каквото отдавна не ми е било. Crazy Crazy


Виж целия пост
# 253
Леле, Ника, колко ми стана топло, спокойно, прекрасно и усмихнато на душата, като прочетох последните ти редове  Hug Hug Hug Все едно тази положителна енергия дойде и при мен ...
Виж целия пост
# 254


Ника, много е готино по сватби на скъпи хора, нали?

Аз заради непредвидените ситуации и невъзможността някой да ми помага, направо си се отказах да работя по специалността. И така ще е сигурно поне докато Диди не тръгне на училище. Малко ми излиза през носа, щото сега хем работя всеки божи ден (при мъжа ми), хем доста безинтересна работа, нооо има пари и съм си вкъщи. Няма пълно щастие. Макар в момента да съм близо до това състояние.  Crazy Аз още си купувам специализирана литература, следя кво става в областта ми.  Blush Но наистина, за непредвидена ситуация нямам човек, на който да оставя Диди и за 2 часа. По-близките ми хора са на работа, учат. Само двамата с мъжа ми сме.  Rolling Eyes

Танче, не си мисли, че двете ти кукли ще боледуват 100%, че и непрекъснато. Диди първата година на ясла през зимата почти не боледува. А когато боледуваше, много бързо се вдигаше на крака. То и втората година така беше, като се изключи Варицелата.  Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия