За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 38

  • 24 949
  • 769
# 225
Нормално ли е коремчето на бебе на две седмици да е издуто и твърдо? Ака нормално до 5-6 пъти на ден. Акото е жълто. Само на кърма е. Личната не вдига телефона си и за това се обръщам към вас, че ми е притеснено. На баткото коремчето не беше така издуто и твърдо.
Виж целия пост
# 226
Ами май не е нормално. Поне по прегледи когато опипват и ако е мек, е ок.  newsm78
Виж целия пост
# 227
Има много майки които кърмят и над година. Съседка кърмеше до около 2 години и малко от горе, друга до 3 защото детето искало. Вечер като го слагали да спи казвало - "мамо цица нани"  Laughing Из интернет има много които кърмят даже след 2 години. По твоята логика дете на 2 години и нещо което още кърмят не трябва да пие вода, защото в кърмата има достатъчно. Това е смешно и както казах глупаво. Световните организации до преди няколко години казваха че трябва да се пие вода, сега казват, че не трябва. Какво ме интересува мнението на непознати. Ти чуждите хора ли слушаш какво ти казват и как да си гледаш детето? Пий 6 месеца само прясно мляко и никаква друга течност и след това, ако ми кажеш че нямаш нужда от вода и се чувстваш добре ще се съглася с теб. До тогава мнението, че бебето няма нужда от вода за мен е много тъпо и неправилно (без значение кой лекар или коя организация го казва).
Виж целия пост
# 228
Има много майки които кърмят и над година. Съседка кърмеше до около 2 години и малко от горе, друга до 3 защото детето искало. Вечер като го слагали да спи казвало - "мамо цица нани"  Laughing Из интернет има много които кърмят даже след 2 години. По твоята логика дете на 2 години и нещо което още кърмят не трябва да пие вода, защото в кърмата има достатъчно. Това е смешно и както казах глупаво. Световните организации до преди няколко години казваха че трябва да се пие вода, сега казват, че не трябва. Какво ме интересува мнението на непознати. Ти чуждите хора ли слушаш какво ти казват и как да си гледаш детето? Пий 6 месеца само прясно мляко и никаква друга течност и след това, ако ми кажеш че нямаш нужда от вода и се чувстваш добре ще се съглася с теб. До тогава мнението, че бебето няма нужда от вода за мен е много тъпо и неправилно (без значение кой лекар или коя организация го казва).

Става въпрос за изключително кърмени(пиещи АМ) на поискване, когато детето се захрани вече, особено когато  се заместят хранения, млякото, което поема доста намалява и децата пропиват и вода. Факт е, че много деца отказват вода докато са само на мляко, някои и по-дълго, докато приемат все още големи количества от него.
Дете което иска вода пие и без подслаждания.
Факт е също, че дете под месец особено, което приема вода, приема по-малко мляко, защото запълва миниатюрното си коремче с вода, вместо с нужното му мляко.
Иначе ако става въпрос, имам позната която не близва чиста вода, хора разни, не се оплаква, няма здравословни проблеми. И все пак сравнението между невръстно бебе и възрастен човек не е съвсем уместно.

За мен пък е тъпо и неправилно да тъпчеш детето с вода със захар или със сок на 20-40 дни...ама хората го правят.

MuJIuHka - не знам и аз мисля, че не трябва да е твърдо стомахчето, пробвай отново да се свържеш с ЛЛ на детето.
Виж целия пост
# 229
Едно си баба знае ... Wink
Никита, никой не говори за пиене на вода след захранването.
Говорим за даване на вода на новородено. Жалко, че не правиш разликата.

Аз предпочитам да вярвам на световната здравна организация и на всички педиатри, с които съм се консултирала. Пък ти каквото искаш прави.
Но като нямаш агрументи, поне не дезинформирай хората.  Peace

Виж целия пост
# 230
Никита не си права - кърменето замества водата само, когато детето е само на кърма - до 6-я месец. Едно 2 годишно дете яде и друга храна и следователно има нужда и от вода. Моето дете не близваше вода, преди да го захраня, не че не съм й предлагала - просто отказваше. И да, още я кърмя и не намирам нищо осъдително в това - и тя разбира се пие вода, защото основната й храна не е кърмата.
Виж целия пост
# 231
Едно си баба знае ... Wink
Никита, никой не говори за пиене на вода след захранването.
Говорим за даване на вода на новородено. Жалко, че не правиш разликата.

Аз предпочитам да вярвам на световната здравна организация и на всички педиатри, с които съм се консултирала. Пък ти каквото искаш прави.
Но като нямаш агрументи, поне не дезинформирай хората.  Peace



СЗО ли гледа децата ни или ние... Те сега казват едно след известно време друго... Въпрос на избор е как да си гледаме децата. Аз съм давала вода без захар на бебе на седем дни и не съжалявам.
Виж целия пост
# 232
а защо не му даде още на първия ден? Simple Smile
Виж целия пост
# 233
При всяко хранене от гърдата първо тръгва т.нар. "предна" кърма, която играе ролята на вода и с нея детето си утолява жаждата. След това тръгва същинската ("задна" кърма), с която вече детето се храни. Затова кърмачетата нямат нужда от вода - просто получават всичко необходимо. И затова обикновено детето се храни само от едната гърда. И това не го е решила СЗО, а самата природа. Странно е да не се знаят толкова елементарни неща  ooooh!
Виж целия пост
# 234
а защо не му даде още на първия ден? Simple Smile
на мойто му дадоха още първия ден акушерките.Раждах със секцио.На 3 ден го закърмих.Сука 6 месеца.Дохранвах след 3 месец.Вода без захар пие от тогава.От първия ден.Мен не са ме питали.Пие вода сякаш я сипва в къртичина.От бебе винаги е ящен.Пиенето на вода не му е пречело на храненето.
Виж целия пост
# 235
И двете си деца кърмих до 5тия месец. И на двете предлагах вода.
Дъщеря ми пиеше вода от началото. Синът ми пропи вода на 11месечна възраст.
Щерката е захранвана по старата схема. Имаше проблем с хемоглобина на 6месечна възраст.
Синът ми е захранен по късната схема, на коригирана възраст - 7 месеца (8 реални). Нямаше проблем с хемоглобина. Вода не искаше.
Виж целия пост
# 236
Може да е полезно за някого: Безплатни прегледи за деца в Пирогов
Виж целия пост
# 237
Не знам с какви педиатри си говорила и какви здравни организации четеш, но нашата педиатърка още на първото посещение, каза вода да давам задължително и да не слушам глупостите за кърмене и не даване на вода, защото са погрешни. Дори и да не ми го беше казала пак щях да давам вода. Макар и по малко давах. Колкото иска бебето. Важното е да му предложиш, а то ако има нужда ще пие. Но не да казваш че не е жадно, ако е само на кърма. Иначе за захарта съм против и аз и смятам, че ако е жадно ще пие и без захар, но ако жената която попита за билката смята, че е жадно, но не пие без да подслади си е нейна работа дали ще сложи малко захар или не. Имам съседка която слага сирене в зеленчуковите пюрета за да ги яде бебето. Ако е гладно ще яде и без сирене нали? Или плодово пюре в кашите. Ако е гладно ще яде и без пюрето чиста каша?
Виж целия пост
# 238
Естествено, че гладното дете ще яде и без сирене и без плодово пюре в кашата, друг е въпроса ако конкретното пюре му е много гадно за детето или ако то просто не е готово за захранване, а все още има нужда предимно от мляко... Разбира се едно дете по време на захранването, може да не яде колкото и каквото очаква, желае и т.н. родителя му  и се почват всякакви  начини за залъгване, за да се изяде решеното количество или точно определения зеленчук... колко е правилно точно това може да се спори.
Виж целия пост
# 239
Именно, точно това имах предвид и за водата. Ако някой родител иска детето да пие, а то я пие само подсладена си е тяхно решение да я подсладят, както и с пюретата и кашите. А то какъв спор стана за една подсладена вода.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия