За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 38

  • 24 949
  • 769
# 360
Аз давам по 5 дена всяка нова, а в началото по 7-10 дена. И аз съм на мнение, че цял живот ще яде, ще пие, ще върви и сяда, тъй че не бързаме за никъде. Ако беше на кърма все още нямаше да захраня на 5 месеца а на 6.
Малкото само заради витамин Д който ми каза се съгласих да дам. На вън бяхме всеки ден до скоро. Загубихме си чадъра и карахме само на шапчица. Краката и са по тъмни от моите, а като взема да и бърша гънките на краката - бели. Много ми е смешно - черни крачета с бели гънки  Laughing Няколко пъти излизахме преди обяд и се прибирахме около 4-5 след обяд. Имам предвид, че е била повече от 15 мин на слънце и ако маслото е било излишно няма да съм много доволна, че ме накараха да го дам заради тоя витамин.
Виж целия пост
# 361
За мазнината: Това е информацията, която аз бях събрала от различни източници

Към пюретата, за по-добро усвояване от организма, след първия месец се добавя съответното количество олио/ масло. Препоръчва се студено пресован зехтин - "Extra Virgin".              
* В купешките пюрета олио/ масло не се добавя, защото те по принцип вече съдържат такова. Количество олио/ зехтин/ разтопено краве масло при домашно приготвяне на пюрета:
1-ви ден – 1 капка      
2-ри ден – 2 капки
3-ти ден – 5 капки
4-ти ден – ¼ ч.л.
5-ти ден – ½ ч.л. (3 гр)
6-и ден и следващи дни – 1 ч.л. (5-6 гр).

otito, можеш вместо краве масло да слагаш олио или зехтин, така ще избегнеш въвеждането на млечен продукт  Peace Но мисля, че това количество от 5 грама няма да е фатално.

Аз като захранвах, въвеждах нова храна по 1 седмица, защото имаме хранителни и медикаментозни алергии в семейството и се налагаше да внимавам. Добре направих, защото детето направи алергична реакция към червеното цвекло и авокадото (това изобщо не трябваше да го давам).
Виж целия пост
# 362
... детето направи алергична реакция към червеното цвекло и авокадото (това изобщо не трябваше да го давам).

Жалко, че е трябвало да се лишите от такава ценна мазнина като авокадото. Дано да надрасне алергията.

Да добавя - кокосовото масло също е много добра мазнина.
Виж целия пост
# 363
... детето направи алергична реакция към червеното цвекло и авокадото (това изобщо не трябваше да го давам).

Жалко, че е трябвало да се лишите от такава ценна мазнина като авокадото. Дано да надрасне алергията.

Да добавя - кокосовото масло също е много добра мазнина.

След годинка ще го пробвам пак и с двете  Simple Smile То и към червеното цвекло алергията е рядка, но просто малшанс  Simple Smile
Виж целия пост
# 364
След годинка ще го пробвам пак и с двете  Simple Smile То и към червеното цвекло алергията е рядка, но просто малшанс  Simple Smile
В какво се изразяваше алергията при вас? Днес дадох за първи път червено цвекло, а авокадо давам почти всяка седмица  Thinking
Виж целия пост
# 365
до петия вече ядеше всичко боб, ориз, кюфтета и т.н.  без никакъв проблем .  Peace
Боб и кюфтета на пет месеца? Това някакъв майтап ли е?
Виж целия пост
# 366
След годинка ще го пробвам пак и с двете  Simple Smile То и към червеното цвекло алергията е рядка, но просто малшанс  Simple Smile
В какво се изразяваше алергията при вас? Днес дадох за първи път червено цвекло, а авокадо давам почти всяка седмица  Thinking

Много ситен обрив на дясното слепоочие и надолу към скулата, с големината на 1 левче, ярко-червен.
Виж целия пост
# 367
до петия вече ядеше всичко боб, ориз, кюфтета и т.н.  без никакъв проблем .  Peace
Боб и кюфтета на пет месеца? Това някакъв майтап ли е?
Laughing Не , не е майтап .  Peace
Виж целия пост
# 368
Горкото дете. Време му е вече за наденички с чили и галон тъмна бира, че застудява.
Виж целия пост
# 369
Момичета с огромен интерес следя темата и коментарите ви за захранването и аз също не разбирам защо оставате толкова изумени,когато някоя мама сподели,че е захранила на 4 месечна възраст .... Моята свекърва и свекър ми са приемно семейство,миналата пролет взеха бебче на 5 месеца,което до тогава е било само на АМ. Когато се прибраха в къщи социалните им дадоха хранителна схема и още от следващия ден детето мина едва ли не на обща храна, за закуска ядеше попара, за обяд ядеше от нашата храна,дори не пасирана,а само намачкана с вилица, след обяд десертни нишестета,грис или кус кус, за вечеря супички и  то без никакво захранване направо си изяждаше една порция, а АМ беше заменено с домашно кисело мляко. Та въпросната принцеса другия месец прави 2 години, нямаше алергии,нямаше проблеми с никоя храна. А мамите от квартала,които също изчитаха етикетите до последната точка дали има или не глутен, мляко, захар и какво ли още не,  имаха повече главоболия от нас. Разбира се всеки има глава на раменете си и сам решава как да постъпи, но не нарочвайте толкова някой само защото е захранил по-рано ....  Simple Smile
Виж целия пост
# 370
Горкото дете. Време му е вече за наденички с чили и галон тъмна бира, че застудява.
Малко грубо от твоя страна Confused Той вече е на две и половина и люто не обича , но иначе съм му предлагала! Защо пък да не опита? А и биричката на му е по вкуса . Топвал си е пръстчето и не му хареса!  Grinning  Peace
Виж целия пост
# 371
Ина, аз не знам дали съм груба, но бебе под 12 месеца да маа боб с кюфтета ми се струва брутално.

Доводите "Нищо му/й няма" ми се струват невежи. Ако човек поне мъничко си направи труда да прочете защо не е подходящо да се захранва преди 6 навършени месеца, защо кисело мляко и изобщо млечни с пресечен белтък се въвеждат изключително внимателно след минимум 8 навършени месеца, защо всяка нова храна се въвежда за поне 5 дни и то в минимални количества, защо супата не е изобщо вечеря и пр., то тогава диалогът би бил съвсем друг. Или просто излишен.
Виж целия пост
# 372
То и затова има толкова злояди деца.Дъщеря ми е захранвана по старата схема и сега всичко яде.Докато малкият ми син по новата и на почти 6 години почти нищо не яде.
Виж целия пост
# 373
почти на 8 мес.сме. вече от 4 дни давам попара със сухари, и така въведох глутена, мисля ,че допуснах грешка тъй като прочетох ,че глутена се въвежда в последователност овес-ръж-ечемик-пшеница,а аз започнах с пшеница
Виж целия пост
# 374
То и затова има толкова злояди деца.Дъщеря ми е захранвана по старата схема и сега всичко яде.Докато малкият ми син по новата и на почти 6 години почти нищо не яде.

Още едно гениално изказване  ooooh! Аз пък познавам точно обратният пример и какво правим сега? Как ще намерим истината като виждаме само пред носа си? Не може да вадите генерални заключения и да се изказвате категорично щото точно вашето дете било еди какво си  Wink За това има статистики, изследвания, проучвания, които се правят от компетентни хора, които не следват принципа - Децата и те са хора, прияжда им се боб!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия