Февруарчето ни вече е игриво, а мама чака го нетърпеливо ! - Тема 4

  • 28 689
  • 767
# 435
cveti88_Мила добре дошла сред нас..Леко бременеене и успех от нас.Моля те само ми напиши кога ти е термина,коя подред бременост ти е и от кой град си...Отбивай се по често
Виж целия пост
# 436
Термина ми е на 26 февруари, 1-ва бременност ми е и съм от гр. Ямбол, на 24год.
Виж целия пост
# 437
cveti88_ Вече си на 1-ва страничка  Grinning Отбивай се често при нас
Виж целия пост
# 438
Здравейте!
дуденка,по повод секциото,зависи от анестезиолога най-вече и доктора,които ще извади бебето.Ако анестезиолога е професионалист,няма да имаш проблем със секциото без значение каква упойка ще избереш. Wink
Аз също си се очертавам за секцио,изпари ми се желанието за нормално раждане,нищо,че ще е второ. Винаги съм мислела,че не е задължително след секцио пак да е секцио,но засега докторите само това ми казват. Но живи и здрави,ще се справим и с това,няма страшно. Grinning
Виж целия пост
# 439
 smile3518 при мен секциото за съжаление ще е наложително, но какво да се прави. а тук във видин не са кой знае колко много анестезиолозите за докторите да не говорим само двама или трима дето могат да правят секцио и са що годе добри другите какви неща съм чувала, не е за разправяне. но какво да се прави малък град сме и така аз да спра да се оплаквам. утре влизам в болница но само за болничен не е за нещо лошо, просто работата не ми позволява да ходя в това състояние. и да кажа добре дошли на всички нови мамита с пожелание за февруарско щастие
Виж целия пост
# 440
Да се отчета. Днес бях на преглед. Бебчо расте, докторката потвърди че ще е момче, плацентата вече е задна. Изписа ми магнезий, защото ми се схващат мускулите. Каза, че нямам контракции и като не ям месо сега да го замествам с 1 твърдо сварено яйце на ден. По размери бебчо си отговаря на 17 г.с. Каза да си пия витамините и това е. Вика ме пак след 3 седмици.
Виж целия пост
# 441
Момичета, колко фетални морфологии сте си правили досега?
Аз в 13г.с си правих първата заедно с БХС. Знам, че втората трябва да е между 18 -24 г.с при нормална бременност. А втория БХС между 16-19.
Тамън говорих със сестрата по телефона и ми казва да ида за БХС и ФМ в 16 г.с. Питам я - какъв е смисъла в 16, не е ли по-добре в 18, за да се направят и двете наведнъж? И тя казва - ами сега в 16 се правят ФМ и БХС и след това в 18 пак ФМ  Shocked

Кажете нормално ли е толкова често тия морфологии или просто искат да вземат парите?
Виж целия пост
# 442
Здравейте, включвам се и аз в темичката. Бременна съм в 13 г.с. първа бременност и бебчо го чакаме на 24 февруари. Аз съм на 23 години и за жалост ме водят високо рискова група заради минали заболявания и кървене от 5 до 8 г.с., но слава богу всичко е наред с бебчо и вече се наслаждавам на бременността. След 2 седмици сме на контролен преглед и се надявам, че тогава ще ни кажат и пола на бебчо.
Виж целия пост
# 443
Здрасти момичета, исках да попитам има ли мама, която вече да има коластра? Аз от няколко дни се забелязах, че имам по малко. Също искам да се похваля със съвсем отчетливо въртене на бебо, снощи ме изправи на крака Simple Smile
Не мислете, че като не пиша не ви следя от време на време, целувки на всички приятелки от форума
Виж целия пост
# 444
Златиииииии здравей радвам се,че пак си тук..Много се радвам,че всичко е наред с теб и бебчето...Аз още не мога да се включа тук нямам коластра все още и още не усещам бебо да рита силно да го усещам и да се изправя на нокти...
Виж целия пост
# 445
аз от 3 седмици имам по малко коластра. така се бях шашнала като я видях за пръв път, мислех си че е нещо лошо а то какво се оказа Simple SmileSimple SmileSimple Smile иначе ти как си злати освен че усещаш бебо?
Виж целия пост
# 446
Момичета здравейте, силно съм притеснена бях да си получа първите изследвания, които направих тоест ПКК, диагностика на урина, влагалищен секрет, цитонамазка, хепатит Б и Ц, цитомегаловирус, рубеола и микоплазми и уреоплазми. От изброените неща всичко ми е отрицателно и в норма с изклучение на уреоплазмата  Sad пише : Mycoplasma genitalium - отрицателен Mycoplasa hominis - отрицателен и Ureaplasma urealyticum - положителен ... и понеже до като чаках срещата с лекарката изчетох доста неща относно уреоплазмата силно се разтревожих, пишеше, че това е бактерия в организма, и че била опасна за плода можела да засегне развитието му, да предизвика преждевременно разждане или аборт и куп други гадни неща, че е много опорита бактерия и с нея трябва да се борим с антибиотици. Когато влезнах в кабинета на лекарката ми тя каза няма страшно ще направим втори кръвен теск малко по нататък, и ако пак е положителен ще започнеш антибиотици, които се приемат и от двамата партниори. Нещата, които прочетох много ме изплашиха а тя сякаш и казах че комар ме е охапал  Weary вие запознати ли сте с тази бактерия? Правихте ли изследвания за нея и какви бяха? Моля, ви ако някоя може да ми даде малко повече информация ще бъда адски благодарна. Целия ми ден се смрачи направо толкова гадно се чуствам и само за това мисля  Sad Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 447
Preciously мила,за съжаление аз нищо не знам за тази бактерия,щом докторката те е поуспокойла,не се притеснявай излишно.Мойте такива резултати иначе доктора каза че са перфектни.
zlati_baikova как си ? И аз имам коластра от може би 1,2 седмици,бях се зачудила какво пък е това Simple Smile
Относно секциото,мене много ме е страх ,бих искал анормално да раждам ,ако имам този шанс.
И "лошата" новина при мен,понеже резултатите от БХС са ми под всяква критика,заради миналата бременност , днес доки като ги видя и ме заведе при една от най-добрите лекарки в Тина Киркова,където ходя и ми правиха Хорионбиопсия.Това е нещо като амниоцентеза,но се прави в по ранен етап(12-14 г.с.).Няма да ви обснявам какъв ужас изпитах Sad После ме пратиха в една лаборатория,и за мой ужас се оказа че течноста била много малка,имало само мое ДНК,а на бебето не и в петък пак ще трябва да ми правят,направо ви казвам че ще полудея с всичките тези изследвания.Докторите много се притесняват за мен и си личи че им пука,благодаря на Господ че има такива свестни лекари!!!
Виж целия пост
# 448
Благодаря момичета, чувствам се отлично. Вече мога да се похваля с това, че нямам никакво гадене, бебо е добре, онзи ден ме боля пъпа, обадих се на доки, каза че опъва пъпа за това ме боли по малко и... това е.
Дойде време да се наслаждаваме на бременността както си му е реда, а и мисля, че си го заслужихме.
Виж целия пост
# 449
Дано Злати Дано всички да се радваме на бременноста и на финала да гушкаме пухкави Февруарчета Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия