Февруарчето ни вече е игриво, а мама чака го нетърпеливо ! - Тема 4

  • 28 689
  • 767
# 615
Здравейте момичета!  Hug Аз отдавна не съм писала, понеже имахме гости цяла седмица и трябваше да им обръщам повече внимание. От друга страна вчера и днес беше ужасно натоварено на работа... и май и цялата седмица ще е така... Sad не мога да си вдигна главата. А вие толкова много сте изписали... Simple Smile Аз във фейсбук пиша малко по-често, понеже ми се налага (служебно) да влизам там по няколко пъти на ден. Simple Smile
Честито на всички, които вече знаят пола на бебенцата си!  Hug Да са ви живи и здрави! Simple Smile
Радвам се и за тези, чиито изследвания са били добри!  Hug
Относно течението - на мен ми пуснаха микробиология, понеже също имах оплакване и се оказа Candida - док каза, че било нормално за бременността - бременните са предразположени... и така вече 10-тина дни си слагам глобули - Гино-Певарил - каза 14 дни. След това пак ще си пускам изследване. Така, че най-добре си направете изследвания и вие.
Относно 4D-то - приятеля ми иска да отидем (като, че ли го иска повече от мен Grinning ), но се чудя кога точно е хубаво да се направи... Можете ли да ме посъветвате? Иначе ходих на ФМ при моя си лекар, но той няма 4D.
Толкова ми е изморено, че смятам да хапна нещо набързо и да се паркирам пред тв, докато заспя... Simple Smile Нямам търпение да дойде отпуската...  #Crazy
Виж целия пост
# 616
На мен само личната ми взе потребителска такса  АГ-то не
Виж целия пост
# 617
...
, но се чудя кога точно е хубаво да се направи... Можете ли да ме посъветвате? Иначе ходих на ФМ при моя си лекар, но той няма 4D.
...

Днес гледах дисковете на малката щерка ..., че и тя беше за 26.02 (роди се на 08.02), а сегашното е с термин 25.02 Simple Smile Та, 2-ра ФМ съм правила на 09.10, а 3-та - на 10.12 (падало се е 29 г.с.) Много се забавлявах с муцките и физиономията й Simple Smile Най-добре се вижда цялото бебче и спомена е най-качествен като картинка на 3-тата ФМ Simple Smile
Виж целия пост
# 618
Благодаря за отговорите за бялото течение,ще го имам на предвид.
Честито на всички мамчета които вече знаят полът на детето.Аз ще има да чакам до октомври месец за да разбера,и пак не е сигурно,ако не е в подходяща позиция да се види ,ех ама карай,вариантите са само два все пак  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 619
Здравейте, момичета,

Не пиша често, защото няма кой знае какво, но чета редовно.

Вчера бях на втора ФМ - гащите са сини  Grinning И снимка за доказателство има, младежът така се беше разкрачил. Чакам и резултата от БХС, а док ме праща и на фетална ехокардиография (с 3 колежки говорих, тях не са ги пращали, така, че ако и вас не са не се шашкайте, аз съм втора младост и основно това е причината). Ако и тук нещата са наред, ще пропусна амниото.
За течението - и аз имам, белезникаво и воднисто, не е обилно, но в петък съм на ЖК и ще искам една микробиология за проверка.
Снощи, както си лежах, усетих като че ли се пука мехурче в корема, и това няколко пъти. Подозирах, че човечето отвътре ме побутва, ама като ми е за първи път и не бях сигурна  newsm78. Днес обаче ми потвърдиха, че е бебо  Simple Smile

Лека и спокойна нощ ви пожелавам Simple Smile
Виж целия пост
# 620
Здравейте момичета! Искам да ви попитам на вас вие ли ви се свят понеже аз от няколко дни не мога да си стоя на краката а кръвното е нормално и малко ме боли даже и е много неприятно, дано да е нормално, че малко се плаша вече.
Виж целия пост
# 621
Айде да се отчета и аз най-после..бях днес при нормален лекар на преглед...Моя бебчо е добре,17,6 см е махаше с ръчичка,раздаваше ритничета (които не усещах) и му гледахме главичката,носленцето и гръбначето   261uu ...Доки видя пола,но не беше сигурна и каза,че засега няма да каже какво е видяла...
Имам едновременно и предна и задна плацента (Бебчо е в задната част и затова още не го усещам).
Кръвоизлива миналата седмица и хематома са били в следствие на синдрома на "Изчезващият близнак" казано по друг начин са се оплодили и сме заченали с 2 бебета,но едното е спряло да се развива и организмат ми го е изхвърлил,но за щастие няма риск за бебчо...Господ си знае работата това е бил по добрият вариант ,защото бебето дори да се беше развило в едно ниво щеше да му утеснее и или да остане недоразвито или да умре в утробата ми и вече да създаде риск за здравото бебче и за мен...
Бог да ни пази и благослови  Praynig .Извинете ме за дългият пост.
Виж целия пост
# 622
 


Аз пак да кажа че никога не е 100% сигурно  Rolling Eyes и "познала" може да кажеш след като родиш  Peace
 Hug
Извинявай,това все пак е ДНК изследване и е 100% сигурно,но не за мен това е най-важно,но като гледам за теб е да изкажеш мнение без да знаеш
Ами нищо лошо не съм искала да кажа, нито да се заяждам  Peace Просто споделям опит, но съм забравила че тук по форумите има много засягащи се и знаещи можещи  Hug
Живи и здрави!
Ако бях знаеща и можеща нямаше да си правя тези изследвания.Не съм се засегнала ,а ти изказа мнение без да знаеш ,но не съм лош човек,предполагам и ти,няма смисъл да задълбаваме    bouquet
[/quote]
  Hug Peace
Виж целия пост
# 623
Да ви питам, знаете ли къде има от тези сутиени с падащите чашки, които ги препоръчват за кърмене, не съм виждала досега никъде такива, освен в разни списания.


мише виж в някой сайт, примерно може да погледнеш в пакостника
http://www.pakostnik.com/bg/products.php?cat=93
Аз си взех от Хиполенд с предната бременност, сега искам поне още един да си взема, но не съм търсила още.

Е честито за добрите новини Мони  Hug
Виж целия пост
# 624
Добро утро мами!  Stop
Вчера не можах да пиша за прегледа.Бебето е добре огледахме му пак всичко,беше се превило и постоянно мърдаше все едно иска да се обърне Grinning
ще си имаме момиченце stork-girl живо и здраво да ни се  роди,тежи 150г.
Другото което каза Док е ,че матката ми контрахира,попитаме какви лекарства взимам- казах  му за Утрогестана ,Но шпа,Нутри Маг и Фолиева киселина и каза никакво спиране.И сега и моята Док като се върне от отпуск като отида на преглед сигурно няма да ми ги спре както се бяхме разбрали,но важното е бебо да е здрав.
Това е от мен.Днес е доста прохладен ден. Hug
Виж целия пост
# 625
Добро утро на всички с пожелания за хубав, спокоен и прохладен ден.
Искам да ви попитам как са  ви венците? Моите кървят много , когато си мия зъбите е нещо страшно, цялата уста става в кръв.Днес ще посетя зъболекаря си за преглед. Накъде прочетох, че за бременни жени се полага още един допълнителен преглед+ този от здравната каса.
На всички които знаят пола на бебоците си честито!
Виж целия пост
# 626
Добро утро !
И моите венци кървят , мия се с Парадонтакс , ама пак кървят ( тя много гадна тая паста  Sick ) mery_mery пиши после какво е станало при зъболекаря и дали е вярно за прегледа.
Хубав ден от мен !
Виж целия пост
# 627
Добро утро и от мен, момичета.
И аз имам проблем с венците от няколко седмици, смених четката за зъби с възможно най-меката и сега не че се оправи проблема, но поне не е толкова зверски. Пастата ми за зъби е за избелване (така и така спрях цигарите - да белнем зъбките) Simple Smile
Виж целия пост
# 628
Доброутро момичета. И моите венци кървяха доста ,намерих една паста на колгейт специално за заздравяване на венци и ми помогна определено, иначе знам от опит че Лакалут е най-добра за този проблем,даже съм поръчала да ми пратят от БГ че тук няма.
Desana1 и на мен ми се случва да ми се завие свят но само ако скоча много на бързо от леглото, може би трябва да питаш лекаря си дали не трябва да пиеш нещо .
Виж целия пост
# 629
Здравейте мами!!! Честито на всички, които са разбрали пола на бебоците!!! Честито и за хубавите резултати от изследванията!!!  Hug
Пиша рядко, но чета редовно-и тук и ФБ групичката!!!  И май имам обяснение защо е така...
Във всеки прочетен пост и на двете места намирам успокоение, че нещата които ми се случват не са само при мен-следователно няма нужда да се психирам и да си мисля най-лошото- което ми е някакъв "вроден дефект"!!! Много съм черногледа.... Embarassed Много е егоистично от моя страна, още повече сега, като си признавам....Нооо знам че сте душички всичките, и ще ми простите  Hug
Накратко - действате ми суупер успокояващо!!! Общо взето всички притеснения, които имам ги има и някоя друга мама- болки в кръста, бяло течение, вече два опита за лечение- веднъж с глобули полижинакс, и веднъж с вагинален крем Гинозал. Засега нещата са ок, но съм чувала че трудно се лекуват гъбични инфекции...досега не съм се сблъсквала с тях.Лекарката ми каза че една от причините е запек, който ме мъчи откакто забременях. Пих какво ли не- Лактулоза, Лаксал, пробвах с храната да регулирам, но единственото което ми помага е цигара с кафето сутрин! Единствения вреден навик, който не мога да преборя поради тази причина-пуша по една, две цигари сутрин за да ходя до "00" Килограмите ми се трупат заради нередовното ходене- вече съм 5,5 отгоре... Док каза че ако не регулирам ходенето ще се сдобия и с хемороиди, което не ми харесва като идея, така че мисля че една две цигари сутрин е по малкото зло....
Унесох се малко с писането...общо взето е това...нито един от вашите проблеми не ми е чужд, и някак си като го прочета, вече съм спокойна и не пиша...ноооо обещавам да поправя тази грешка....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия