МАРТенската мама трескаво се притеснява и с ехографа бебчо наблюдава

  • 22 949
  • 735
# 165
Много съм хепи! Записах си час за втората ФМ през октомври! Party

Супер!  Simple Smile А би ли споделила при кой ще си правиш ФМ и в коя седмица е най-добре?  newsm78
Виж целия пост
# 166
На мен ми става странно, че толкова време чакате да ви запишат за ЖК. Аз вчера ходих и на 27.08 ми каза че ще ме запишат няма смисъл да отлагаме, поне така каза доки особено като му казах, че съм си избрала него за наблюдаващ.  newsm78
А като гледам Пепи ти не си много назад след мен, та моето си беше доста оформено, доки ме гледа с вагинален ехограф и всичко си се личеше ръце, крака, глава ама и той ми показваше спираше за секунда да се изчисти изцяло образа. Аз поне останах много доволна   bouquet
Виж целия пост
# 167
sunny:*kiss Записах се в МЦ Марковс,при доктор Марковски.Казват ,че е най-добрият специалист за ФМ.За първата ФМ не можах да се вредя при него,но за тази се обаждах през ден докато излезе графикът.Тогава ще съм 20 г.с Peace
Виж целия пост
# 168
Аууу, Пепилота тая твоята докторка аз лично бих си я сменила  Grinning Ше ти вика ''дъртичка''. Тъй де, тъй де ако е много добър специалист, ама аз съм чувствително раче, дето ако някой ми каже нещо по така и има да го преживявам.  Sad

А иначе, понеже някой беше питал за препоръчани лекари - аз моята много си я харесвам, но не смея да препоръчвам, защото все пак нямам представа дали ще съм все така доволна до края на бременността  Grinning

Може би зависи и от качеството на апарата и аз си го видях доста ясно още на 9та седмица с краченцата, които и мърдаха, а сега 12та, сигурно ще е още по.
Виж целия пост
# 169
и мен ме записаха в понеделник за ЖК щеше да ми пусне и всички изследвания обаче бях закусила и каза да ги оставим за следащия предглед и да дойда гладна и жадна, а сутрин с отварянето на очите първата ми мисъл е да ям нещо как ще издържа 4 - 5 часа гладна докато ми направят всичко и ида до варна моя май ще ме чака пред кабинета със торбата със закуските :Д
Виж целия пост
# 170
Ами Маги ,аз нали това споменах ,че ме гледа на стар екограф и явно затова не хваща тоновете и картинката не бе толкова ясна ConfusedТа ще чакам с нетърпение ФМ и изследваниятя за да съм поне наясно..Много ме притеснявя тази моя кръвна група Sad
Виж целия пост
# 171
tiny,тя е мн мила жена и ми я препоръчаха и го каза уж на майтап,макар че беше гадничко WinkА и аз вообще не се чуствам така ,а дори и никой не ми дава годините за акъла да не говарим... Laughing Joy
Виж целия пост
# 172
sunny:*kiss Записах се в МЦ Марковс,при доктор Марковски.Казват ,че е най-добрият специалист за ФМ.За първата ФМ не можах да се вредя при него,но за тази се обаждах през ден докато излезе графикът.Тогава ще съм 20 г.с Peace

Благодаря за инфото!   bouquet
Виж целия пост
# 173
Пепилота, и аз съм така. Само че по-страшното е с втора бременност след кратък период. Първите антитела се пускат в 16 гс, после май 28. Ако се открие на време ти бият една инжекция. Важното е да си предупредиш в болницата при раждането. Ще пуснат изследвания на бебето, които трябва да излязат до 48 ч и до 72 ч след раждането, ако бебето е с rh+ да ти бият ваксината, както се наложи в моя случай. Вероятността бебето да е с rh + e 75%
Виж целия пост
# 174
Благодаря ти много she_moto за ясната информация и аз четох подобни неща ,но ти много изчерпателно си го написала  bouquetИ аз знам че именно при втора бременност е опасно затова се и притеснявам...Трябвало е да ми бият тази имунизация още след първото раждане,но тогава само ми споменаха за нея и ако искам евентуално да си я набавя....Но ти ме поуспокои малко и дано всичко бъде наред!!!
Виж целия пост
# 175
Има значение дали при първото раждане е имало смесване на кръвта -твоята и на детето. Има значение и дали първото дете е с положителен резус фактор. Ако е с отрицателен не е било необходимо да ти слагат ваксината. Майка ми също е с отрицателен резус фактор. Едно време май дори е нямало такава ваксина и са и казали, че ако иска второ трябва да изчака 5 или 7 г. Но така и не е опитвала за второ. И все пак вземи си пусни изследвания на кръвната група. Току виж предния път е била сгрешена, а това не са много редки случаи
Виж целия пост
# 176
Здраейте и от мен. Чета ви, но не се чувствам добре днес и затова не взимам активно участие. А и съм на работа, а изобщоооооооо не ми се иска да съм...... Confused

Много мъчно ми стана за ПеруPraynig Praynig Praynig Дано всичко да е наред. Както съм чувствителна сега, та направо си се разплаках.

Аз съм на БХС на 29.08., а на 05.09 съм на ранната ФМ. Ще я правя в Щерев, където е и моя доктор. Лекарката за ФМ ми я препоръча моя приятелка. Каза, че е много внимателна, мила и много подробно обяснява. Нямам търпение да си видя детенцето отново. #Crazy

А за тоя резус фактур - мъжа ми е с -, а аз с +. Това означава ли, че за нещо трябва да се притеснявам?
Виж целия пост
# 177
Ще видим какво ще ме правят поне са минали цели 12 г  Simple Smile А и незнам каква е кръвната група на дъщеря ми ,но помня че и с нея доста ме изследваха за антитела,макар и за първа бреми;енност да не е опасно..Може пак да се изследвам така или иначе ми каза да си нося картончето с кръвната група ,но не съм сигурна че го пазя  newsm78 Все пак благодаря ви още веднъж момичета за загрижеността и информацията !!! HugИмах нужда от това Kissing Heart
Виж целия пост
# 178
Здравейте момичета! И аз съм една от мартенските майки и все още свикваме с мисълта че ще имаме първа рожба! В момента се борим с повръщанията и гаденията! Пожелавам на всички късмет!
Виж целия пост
# 179
Вани, нямаш място за притеснение
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия