МАРТенската мама трескаво се притеснява и с ехографа бебчо наблюдава

  • 22 949
  • 735
# 195
Сладурки, здравейте! Simple Smile

Искам да поздравя всички момичета с радостни новини от прегледите! Дано само с такива разкази се напълни темата с наистина тематичното заглавие!  Grinning Безкрайно се радвам с всяка от вас, на останалите не спирам да стискам палци!  Hug

Йо, миличкото, така си се измъчила! Много жал ми стана, а това с водата е направо престъпно безобразие!!! Аз нали съм паника и правя дори таратора с минерална вода  hahaha Не знам, много ме е страх от такива неща... Пожелавам ти много бързо да се оправяш, защото усмивката ти и веселите постове внасят много ведрина в темичката! Simple Smile И последно - на теб звъннаха ли ти от Марковс да ти отменят часа за вторник, 27ми? Помня, че бяхме в един и същи ден, а на мен днес ми се обадиха да ми кажат, че нямало да има ток (предупредили ги от ЧЕЗ) и ме сложиха за четвъртък...  Crossing Arms

Момичета, много се извинявам, че ще ви занимая с лудостта си, но имам нужда от подкрепа... Бях споделяла, че много се страхувам, от какво ли не, свързано с бременността. Знам, че всички се притесняваме, но аз не мога да владея страха си. Вече съм 12 г.с. и от миналата седмица забелязвам, че гърдите ми постепенно спряха да са чувствителни, смалиха се, направо се "спихнаха", като че ли и гаденето и вълчия глад поутихнаха, корем - никакъв, буквално вече нямам чувство, че сме двама  Tired Тази натрапчива мисъл ще ме поболее, а съм на преглед едва следващата седмица - не мога да издържа. Не искам да истеризирам доктора ми, защото реално нямам някакви оплаквания като болки, течения и т.н., но просто не зная как да избягам от мисълта, че нещо не е наред. Просто промяната е толкова осезателна, чак все едно никога не съм имала неразположения... Нормално ли е така категорично всичко да отшуми в 11-12 г.с.?
Много се притеснявам да споделям тези притеснения с близките или дори с доктора, защото моята лабилна психика е известна, не искам никого да товаря с това, пък и знам, че няма да разберат...  Спуквам се от работа в офиса, за да не мисля поне за малко и да не фантазирам, но прибера ли се у дома, става страшно....  Tired

Вие как се справяте емоционално с неизвестността?
Благодаря ви, че ме изчетохте и се извинявам за дългия пост! Просто ми се е свила много душичката и знам, че само вие можете да разберете какво ми е...

Поздрави и прегръдки от мен на всички!  Hug   bouquet
 

Брида, все едно това съм го писала аз. По същия начин се чувствам и притеснявам,ча едва ли има за какво, но нали сме си такива. Само мързелът и гладът останаха при мен Simple Smile заспивам към 21.30 още.
Прегледът ми е другата седмица и аз като теб стискам зъби... И като чета тук другите мами и се успокоявам, че има и други като мен.
Виж целия пост
# 196
Макар че е индивидуално, към края на първия триместър е съвсем нормално да отшумят всички неразположения. След това пък ще си имаме и други и така чак до раждането.  Laughing Момичета, знам че всички са чували какви ли не зловещи истории и сега се чувстват като във филм на ужасите, но от това няма никакъв смисъл. Предлагам да се настроите положително и да мислите само за хубавите неща, които ни предстоят. Така и бебчетата ще се чувстват много по-добре. Wink

Маги, това че си чувствителна, че понякога те дразнят неща, на които преди не би обърнала внимание и реагираш импулсивно е съвсем нормално, но и близките ти трябва да знаят, че е така и да са по-търпеливи с теб. У нас отдавна са ми свикнали и сега изобщо не ме вземат на сериозно.   Joy

Виж целия пост
# 197
Добро утро сладки момичета,

на всички изплашени сладурки - Не се плашете, а се радвайте Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Вторият триместър е най-хубавата част от бременността. Сега свършват неразположенията като гадене, миризми, повръщане, няма корем, който да тежи, бебе, което да рита Силно. Опасността от спонтанен аборт е мноооооого намалена. Радвайте се, че носите бебе, то е добре, на топло и нахранено  preggo
Сега е времето, в което можете да пътувате спокойно , да правите секс... bouquet  bouquet  bouquet

Йо, как си ? Звучи страшно направо това с водата  Sick Не пия вода от чешмата от 15 години  Mr. Green
Гери и ти на отчет  Wink Как си?
Перу не те познавам хич , ама много ми харесваш! Аз принципно не съм "заклет оптимист", но стискам палци при теб да се случи чудо!На Мен също ми бяха казали, че без инвитро няма да се случат нещата, пък то...взе , че стана случайно и непланирано Simple Smile За теб и силата ти  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 198
 she_moto ама то нали имало куп проблеми и при бременността, ако аз съм с резус фактор отрицателен пък таткото положителен или беше обратното или и така не беше, scrye спомена нещо по въпроса.
Аз естествено вече си мисля, че квото има да се случва не както трябва ще се случи.
Затова и аз като Брида, даже и по-напред се бях оплакала, че по нищо не усещам със сигурност, че съм бременна и само изперквам. А и мен никой не ме е гледал все още след операцията и аз вече си мисля събудило ли се е изобщо от упойката, дали не се е случило нещо пък да не са ми казали... и още 1234567890 неща дето ме е страх и да ги напиша, и да допусна да си ги мисля.   Sad
Гледам да мисля положително, галя си корема, може пък да ме усеща и слушам Моцарт  Grinning

Иначе Маги аз винаги съм била чувствителна сега само имам оправдание да си поревавам за щяло и нещяло, минимум веднъж на ден или ако пропусна то е защото се сдържам. А сега днес със сигурност ще ревна на прегледа просто си знам, въпреки че Йо ме успокои че не е страшно и да се разплача.
Виж целия пост
# 199
За протокола - и на мен ми текоха кротко сълзи докато гледах как подскача човека вътре, ама нито някой ме забеляза , нито аз съм подсмърчала шумно  newsm45
Виж целия пост
# 200
Добро утро девойки   bouquet

Като ви чета притесненията се чудя защо сами си причинявате главоболия, моля ви недейте така Simple Smile не се притеснявайте за неща, които не са се случили, не се вкарвайте в черни мисли. Колкото по позитивно мислете толкова по добре за вас и бебето Simple Smile

При мен прилошаванията почват да намаляват, но все още се чувствам отпаднала и нищо не ми се подхваща вкъщи Embarassed

За чувствителността определено се променяме и няма начин да не е така, но гледам да се държа и да не се поддавам на такива настроения.


Виж целия пост
# 201
Здравейте и от мен Hug Слънчевата ми алергия продължава да ме мори и днес вече с пълна сила. Сърби ме ужасно не знам как се сдържам да не си сваля кожата, цялото ми деколте е на червени петна който хем сърбят хем парят. Имам фенистил гел но го забравих в къщи и не съм много сигурна дали мога да го ползвам ще откача до обяд, трябва да ме вържат с усмирителна риза #Crazy
Виж целия пост
# 202
Здравейте и от мен Hug Слънчевата ми алергия продължава да ме мори и днес вече с пълна сила.  #Crazy

Милата, не можеш ли да си обличаш нешо отгоре като си на слънце, някаква тънка риза с дълъг ръкав и закопчана до горе или то не помага?
Виж целия пост
# 203
не ми е проблем докато съм на слънце защото ми се събира не повече от 20 минути на ден в обедната почивка, мога да сложа шалче ама не съм се сетила.  ooooh! Преди пиех едни хапчета и се мажех с алергозан или фенистил, за алергозана пише да не се ползва от бременни без консултация с лекар, а не мога да хукна до Варна, зашото съм на работа, а за фенистила да не се ползва на големи участъци от кожата, оххх гърдите, деколтето и раменете то си идва 1/3 от тялото май си е голям участък и не смея и с него да се намажа така че ще стискам зъби няколко дни  Sad
Виж целия пост
# 204
Здравейте момичета.

Laddy D когато бях в 5-та г.с имах обрив и сърбеж,купих си фенистил на капки и пих по 2 пъти на ден по 30 капки. Тогава още незнаех,че съм бременна. На следващата седмица,когато отидох на доктор и каза,че съм бременна изтръпнах,заради фенистила и го питах. Каза,че няма проблем и може да го приемам ,но все пак в по-малки количества, в смисъл да не се прекалява занапред. Пъпките обаче отшумяха и аз не съм пила повече капки.Предполагам,че капките са по-силни от мазило дори.

Предлагам ти да се обадиш по телефона на твоя доктор и да го питаш, все пак защо да се разхождаш чак до кабинета.
Виж целия пост
# 205
Здравейте и от мен Hug Слънчевата ми алергия продължава да ме мори и днес вече с пълна сила. Сърби ме ужасно не знам как се сдържам да не си сваля кожата, цялото ми деколте е на червени петна който хем сърбят хем парят. Имам фенистил гел но го забравих в къщи и не съм много сигурна дали мога да го ползвам ще откача до обяд, трябва да ме вържат с усмирителна риза #Crazy

По- принцип мисля не е желателно да използваш фенистил по-време на бременност, ако е на малки участъци да, но твоето е доста като повърхност. И както е писала чери се посъветвай относно противоалергичните по време на бременност.
Виж целия пост
# 206
Laddy D мисля си, че крем от арника или невен би ти помогнал, или поне да успокои сърбежа. Незнам дали ползваш такива, но аз съм много доволна.
Виж целия пост
# 207
Боже бих се намазала с всичко само и само да спре сърбежа, ама в това пусто село като не продават и мляко като хората даже какво да търся, пък и аз съм за дерматолог не за гинеколог, че и номера забравих да му взема онзи ден  ooooh! за сега се спасявам с мокри кърпички, просто ги налагам докато изсъхнат на кожата ми олеква ми за малко поне,ама пак е нещо
Виж целия пост
# 208
Мамчета да ви споделя какви идиоти има по бг пътища. На пешеходна пътека, която се вижда и за слепите един тази сутрин така щеще да цапне, че не е истина. Аз в паниката като се разкрещях не питайте ужас. А мога да кажа, че не съм от безрасъдните пешеходци и винаги си чакам реда и изчаквам някой да ми даде път.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire Но този тази сутрин ме изкара извън нерви и после пак си ревнах  ooooh! И сега като се замисля имаше детски сенници на задните стъкла ами ако неговото дете пресичаше.  Naughty Не искам да кълна не си мислете това, но малко в повече ми идва напоследък  Crazy
Виж целия пост
# 209
Нямате ли аптека? Друго за което си мисля е да пробваш със сребърна вода. А кремовете са ето тези Арника Невен май в случая невена е по подходящ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия