МАРТенската мама трескаво се притеснява и с ехографа бебчо наблюдава

  • 22 949
  • 735
# 615
EmitoI и аз питах няколко пъти за този фейсбук, но никой не благоволи дами каже, за това се поразрових и открих, че трябва да пишеш на лични на mimi_jobnoto и да й кажеш, че искаш да те добави в групата.

Кошарка съм си избрала http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=9609&cat=106 няма механизъм за люлеене, но в сайта продават такъв за 7лв. Много съм си харесала тази с овчиците, направо е страхотна, а и е универсални цветове Simple Smile
Виж целия пост
# 616
rorrr, пишкането как и да е, моята мома като беше малка на 2 пъти ни изненада - сваляме памперса и се почва с една струя л..на - всичко беше омазано, всичко - под, шкафа, върху който я повивах, дрехи, какво ли не. Вторият път успях да отреагирам да са малко по-малко пораженията, ама въобще не беше забавно.  Joy
Мале много ме разсмя  smile3532 Припомних си как един път, племенника ми изми рано сутринта очите   bouquet
Виж целия пост
# 617
Очарование не ами, очарование   bouquet
Искам за всичко да се изкажа, и допълнително даже, ама вие направо се оляхте  Laughing, връщам назад. За сега ще се похваля само, че вчера се записах за ЖК, пак при същата лекарка, която ми води предишната бременност и раждане. Само, че сега е сменила кабинета и техниката й ми се стори доста вехта. Каза, че си отговаря бебето на 10-та седмица, дори било започнало да оформя главичка  newsm78. Как я видя като аз видях само бой на негри в черна нощ. А пък вие вече с ръце си махате и с крачета рипате...Може би защото съм с термин 27.03, по-назад сме още. В тази връзка, може да ме впишете, пак за протокола ще се повторя 37г, термин 27.03, Бургас. Видях си и резултатите от изследванията, много съм доволна от хемоглобина си 128, има накъде да пада  Laughing. Довечера ще се включа пак по другите въпроси. За пазаренето само да споделя, не бързайте, оглеждайте, питайте тук патило, разточете си максимално удоволствието във времето. Предния път някой беше казал, че за момче се почва с покупка шапка, да е умен и висок.
Да, този урок с пишкането при сваляне на памперса го научихме при първото посещение у дома на педиатърката. Тя докато си отвори устата да ни го обясни и той й уми очилата мощно  Laughing
А, и да, за притеснените , че коремите им са се прибрали наобратно, вчера лекарката ми обясни, че в началото е възможно подуване от червата, което после се нормализира и коремите да си ги търсим от 4-ти месец нататък
Виж целия пост
# 618
За покупките, за сега няма да купувам нищо. Имаме доста неща от каката, а и чакам да видим пола на бебчо...Таткото е сигурен, че пак ще е момиче, но аз мисля че ще е момче. С предната бременност наблягах само на сладко, а сега ям само кисело и солено. При първата бременност ми пролича в края на 5 тия месец и сега се  надявам да е така...
Виж целия пост
# 619
Общо взето така изглежда това, което аз си харесах: http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=8954&cat=106
1. две нива
2. първоначално второто ниво се ползва за гардеробче
3. място за повиване и джаджите над главата
4. механизъм за люлеене и колелца
Само, че тази ми изглежда някак "разплъокана"  Joy а тази, която аз харесах, по-стегната стои...
ЙоТо  ние бяхме с такава на Грако.Матрачето вибрира  леко,има нощна лапма и музика.По-широко е обаче от другите.За детето е супер,но не минава през вратата,зза да го местя в хола например.иначе алекс спа до 3години в това легълце:)Доста здраво излезе...
Виж целия пост
# 620
Dungeon  Hug, явно така е писано, важното е че другия бебок е добре.

Аз бях днес на ФМ, поуспокоих се. Развива се добре, отговаря си на седмиците, всички параметри са в норма. В петък съм пак на ФМ и тогава ще ми вземат и кръв за БХС. Бяхме цялото семейство, на малкия му беше интересно, гледа, гледа и заключи, че бебето плува и се чипа в морето. Simple Smile

Аз съм привърженик на дървените кошари, имаме и сгъваема но я ползваме при пътувания. Повивалник, имам такъв гумиран, широк и много удобен. Тези на сгъваемите кошари според мен са тесни и неудобни, рамката на която е сложен плата е метална и като порасне бебето, само ще си удря крачетата, отделно като се изцапа не можеш да я изпереш в пералня.

cherry развесели ме. Не съм кърмила, но пък кърма имах в излишък, от 5 месец докато родя постоянно ми сълзяха гърдите. След секциото ми тръгна кърмата почти веднага, пиех хапчета за спиране и пак бях цялата олята. При всеки е божа работа, кога ще слезе кърмата, дали бебето трябва да стимулира гърдите или трябва с помпа, но определено не боли.

vivi.vivi трябва си фантазия при по старите ехографи. Пък и не само, имам една снимка на малкия, която беше специално за ММ, че го нямаше на прегледа, да видел на малкия атрибутите, че е 100% мъж, еми и досега се чудим, кое какво е.

she_moto днес ли беше прегледа?

За мазане си днес си взех Бадемово масло, много приятно мирише и кожата ми стана много мека само с едно намазване. Има и други видове, по нататък мисля да пробвам това с алое и бадем.

Малко щях да пиша, ама от два часа съм седнала. Хубав ден, и да се похвалите с убави новини от прегледите.   bouquet
Виж целия пост
# 621
vivi.vivi и аз съм с термин 27,03 LaughingИ аз това си помислих,че всички тук ръце и крака виждат,а последния път един пашкул от 2см видях само.Но другите са с по две седмици напред и се надявам на 11,09 вече и при мен да се види.
Виж целия пост
# 622
Здравейте момичета, искрено се забавлявам с вас докато ви чета  Grinning

За кошарите аз също мисля да купим този път от тези преносимите олекотени кошари. С каката купихме голяма дървена кошара, която после става на легло, бюро и шкафче, но такъв танк нямам намерение да вкарвам повече вкъщи.

Аз също чакам да разбера какъв ще е пола, за да почна да купувам някой дрешки. Ако е момиче пак имам доста неща.

На ФМ съм в неделя, дано всичко да е наред с бебока.

svetleto24 на мен също ми се ядът кисели неща този път, а дано да си имаме по един малък мъж  Wink

Групата във фейса е МАРТенски мами 2014, но е тайна и няма да можете да я откриете, затова трябва да пишете на   mimi_jobnoto  да ви добави, тя е администратор.

Лек и спокоен ден от мен   bouquet
Виж целия пост
# 623
Като стана дума за фейсбук групата, и аз искам да се приъединя,но не искам да ме виждат другите ми познати от фейсбука. След като е тайна групата, само ние ще можем да се виждаме и пишем там? Да знам,дали да пиша на Мими-Джобното
Виж целия пост
# 624
И аз като cherry_cherry  Simple Smile
Виж целия пост
# 625
Никой не може да види дали сте в групата или какви коментари поствате, защитена е споко. Изпробвали сме я вече  hahaha Просто пишете на Мими_джобното тя има ангажимент към нея
Днес като стоя без работа мислих предложение за заглавие на тема "Мартенче не се криви, а на ехографа покажи мъж или мома ще си"
И още нещо ми дойде за по-късен период "Мартенчето в коремчето на мама, вдига врява, юмруци и ритничета раздава"
Днес ме е ударило на рима  newsm78
Виж целия пост
# 626
Един въпрос, но моля само някой ако е сигурен в отговора да пише. Но-шпа какво прави действа като упойка и не усещаш болката или успокоява причинителя на контракциите и те спират?  newsm78
Виж целия пост
# 627
Олее, момичета, сериозно сте се разприказвали. Не смогвам да изчета всичко smile3501. Много сте забавни.  smile3521

Перу
, не те пускаме, пък и компанията си е весела, така че включвай се по-често тук.   love001

Добре дошли на новите мамчета и от мен!   bouquet

Dungeon  Hug

Честито на всички, които вече са научили пола на бебчо и стискам палци на останалите! Оле, как ми се иска и аз да го разбера. Времето до следващия ми преглед изглежда ужасно далеч - чак на 13.09., а и не е сигурно дали ще се види пола тогава.

Йо, етикетите са много хубави. Честито за колата! Стискам палци за ФМ днес и дано да видиш това, което искаш /май момиченце беше/. newsm10

За помпата - бях си купила ръчна и съм доволна от нея, май на Нук беше. Като се роди сина ми го държах гладен /на малко водичка/ и казвах, че нямам кърма, защото нищо не потичаше. Една акушерка каза да го слагам на гърда, а той щял сам да засуче. И това не се случи и почти се бях отказала. Но като дойде тази същата акушерка и като му хвана главата - така я намести, че той наистина започна да суче и тогава се появи кърмата.  Joy Сега, като се замисля, май излишно съм се мъчила, защото използвах помпата след като го нахраня уж, за да "произвеждам" повече кърма. Да си призная, кърменето не беше най-добрият ми период. Представете си 30 мин. хранене, след това още толкова доене, смяна на памперс и т.н., след 2 часа отново същото, за разнообразие - къпане, мазане, бебешка гимнастика. Това ми се струваше безкрайно и понеже се справях сама бях много, много уморена. Сега обаче, ако нямам нужда, изобщо няма да се мъча с помпата и всичко ще е много по-добре.

За покупките - аз отдавна съм ви изпреварила, защото вече купих кошара и количка.  smile3521, но тези които показвате също са много хубави. Наистина, мислете за размерите на матрачетата, защото са стандартни размери не всички ще паснат за кошарките. Ох, нямам търпение за дрешките и едвам се спирам.  Laughing

За мазането - още не съм започнала, но идеята за преварен зехтин е много добра и май това ще избера и аз, защото си спомням, че с това мазах и малкия, след като се обрина от олиото на Джонсън. Иначе си харесах и едно кремче, но не му помня името. Като го взема тези дни ще кажа. Предната бременност изкарах с един масажен крем. Купих си го случайно от аптеката и нямах никакви проблеми, така че и това е вариант. Wink










Виж целия пост
# 628
Миналия път ползвах олиото на Еусерин и бях много доволна, заличи и някои стари( временно). Сега се чудя дали същото да взема или да пробвам със зехтин  newsm78
Виж целия пост
# 629
cvetelina.m Но-шпа е спазмолитик ,успокоява или отстранява спазмите на гладката мускулатура, т.е контракциите.

Момичета, заради новата тема може да пускате съобщения на mart2014 за тези които са разбрали пола и ще слагам щъркелчета -розово или синьо срещу името, предполагам сте съгласни Simple Smile

За името мисля че, пак Маги ти предложи да е "Мартенски бебок се крие – той ли, тя ли – ще го видим вече ние" така че него гласях да е Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия