На море в Гърция 2013 - X

  • 65 838
  • 777
# 375
Здравейте Simple Smile и от мен,

И ние се гласим за Гърция, тръгваме утре .... Но не знаем къде  newsm12.

Искаме да не е далече (+- 500 км. от София),
Да има хубави пясъчни плажове
Да е оживено и да има какво да се прави вечер,
Да не е скъпо  (+-300 лева за 3 дни, за двама)  newsm03

Предложения?
Виж целия пост
# 376
Bled, комикс, благодаря ви за предложенията!!!( още от миналата тема)

Да напиша още топлите ми впечатления от Марта'с хаус
http://marthashaus.info/en.html
Плажът е с насипан пясък, има достатъчна плажна ивица, която обслужва само гостите на хотела. Чадър с шезлонги и два сока за 6 евро. Морето е много чисто, дори да духа не изхвърля никакви водорасли. В началото има около метър с камъни , след това дъното е пясъчно. Водата винаги беше по-топла отколкото въздуха, нямам идея на какво се дължи това. Ние бяхме във фамилна стая, което представляваше две помещения, едното със спалня и диван, другото с две диванчета. Банята беше чудесна. Чистеха ни всеки ден, сменят хавлии и стандартните неща. Храната беше нещото, което  в началото не ни хареса, но след това установихме, че от 5 те готвени неща за вечеря има поне 2 хубави, другите си бяха предимно гръцки неща и за моя вкус странни. Закуската беше също разнообразна. Та в крайна сметка си дойдохме напълнени, дори децата, които все ми се струваше , че не ядат по много Simple Smile Самият комплекс е ограден отвсякъде, цветя, палми, много, мнооого зелено, беше пълно със семейства с деца, може да се каже че имаше основно такива. Малък детски кът с пързалка, люлки, маса за тенис, билярд и джаги. Като обобщение  - чудесно местенце за почивка с малки деца, без лукс, но с всичко необходимо. Ние си изкарахме чудесно, единствено ни се видяха недостатъчни 7 дни на плаж  Grinning
 
Виж целия пост
# 377
Да ви питам...знаете ли в Агиос Николаос до Никити има ли аптека или да търся в Никити? Питам, т.като имам поръчка за едно лекарство и се чудех ако има в Аг. Николаос дали няма да е по-евтино от Никити. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 378
Мале, момичета, като ви чета и направо ми иде да се самонакажа.. С тези Лефкади, Пелиони, Евии и пр. прелести, а ние да се забием за трета година на Ситония.. ooooh!
Догодина ще се поправим, макар че ще имаме първолаче, но от рано ще започна с проучването и резервацията, за да нямам оправдание, че не съм имала време.
Днес, както сутринта небето беше покрито нагъсто с облаци, така в един момент вятъра ги издуха и аз успях да изгоря  Cry Ама съм подхванала много интересна книга и забравих да се обръщам Joy
Прави ми впечатление, че от година на година хората стават все повече, макар да е вече Септември - разбира се с основен таргет румънци, сърби, българи и тук таме руснаци. Учудвам се, но от неделя насам точно 4 семейства идваха да питат за свободно място, явно тръгнали без резервация. В Никити е пълно с хора, дори в делничен ден. Определено догодина ще сменяме дестинацията!
Сетих се нещо - миналата година се оказа, че по едно и също време сме били заедно с Тодоричка на плажа Агиос Йоанис, но не сме знаели, така че ако някъде мернете симпатична жена   Mr. Green с капела, цвят капучино на бели точки - обадете се, ще ми бъде приятно!   Peace
Виж целия пост
# 379
СКО..не каза нищо за малката...оправи ли се?
Виж целия пост
# 380
Дама, оправяме се и двете - бавно и славно, благодаря, че попита  Hug
Бях сигурна, че климата тук ще й помогне, включително промивките със солена вода. Wink
Тук в Никити има доста аптеки и мога да проверя цената на лекарството, ако искаш.  Peace
Аз също трябва да купувам аналог на Вентолина, който бил много по-пречистен и не толкова вреден за сърцето.
Виж целия пост
# 381
Да ви питам...знаете ли в Агиос Николаос до Никити има ли аптека или да търся в Никити? Питам, т.като имам поръчка за едно лекарство и се чудех ако има в Аг. Николаос дали няма да е по-евтино от Никити. Rolling Eyes

Аз знам за една, която се намира на едно "У" образно кръстовище на входа на А.Н., като се идва от към Вурвуру, и беше добре заредена.
Виж целия пост
# 382
Мацките на Лефкада, може ли да погледнете колко чини бензина на острова. Юни месец е бил 1.30 евро. Иначе в един сайт го гледах за Гърция 1.60 или 1.80, не помня сайта сега  ooooh!
Виж целия пост
# 383
Мацките на Лефкада, може ли да погледнете колко чини бензина на острова. Юни месец е бил 1.30 евро. Иначе в един сайт го гледах за Гърция 1.60 или 1.80, не помня сайта сега  ooooh!

За Лефкада не мога да отговоря, но предполагам, че няма значителна разлика в цената на горивото за цяла Гърция.

Наблюденията ми за от Закинтос - бензин 95 в границите от 1.689 до 1.789 евро за литър.
Виж целия пост
# 384
Мацките на Лефкада, може ли да погледнете колко чини бензина на острова. Юни месец е бил 1.30 евро. Иначе в един сайт го гледах за Гърция 1.60 или 1.80, не помня сайта сега  ooooh!
shhhh..., не знам от къде гледаш цената, но ние като бяхме втората половина на юни - дизела беше около 1.36 евро - а бензина беше определено по-скъп ...по спомени с минимум 20-тина цента отгоре Rolling Eyes така, че 1,30 ми се вижда нереално  newsm78
Виж целия пост
# 385
Това за 1.30 ми го казаха за юни специално за Лефкада, иначе сега не намирам сайта, но в него си го дават по-скъп.
Дано се включат Мур и Анабел да кажат.
Ще има профилактика на форума и няма форум от довечера до утре.
Виж целия пост
# 386
така, че 1,30 ми се вижда нереално  newsm78

1,3 е нереално
1,6 - 1,7 Е  сега
Виж целия пост
# 387
Мерси ви   bouquet
Виж целия пост
# 388
СКО лекарството, което купихме миналата година вместо Вентолин се казва Asthmotrat 2mg/5ml. До кокото знам е гръцко лекарството. А за лекарството, майка ми още не ми го е казала, бладодая ти все пак. Simple Smile Радвам се, ч се оправяте.  Peace
Комикс, благодаря ти. Предполагам, че е на главния път. Ще я намерим.
Виж целия пост
# 389
dama , в Агиос Николаос видях една аптека , като се разхождахме първата вечер. А за плажчето  - точно пред хотела, който си показала се намира... Simple Smile точно от средата на шезлонгите на хотела на ляво няма никакви камъни , иначе има по един съвсем малък пасаж без изобщо да е нещо фрапантно и е идеално за шнорхелинг  Mr. Green , много красиви рибки се разхождат покрай тези малки скалички....  Днес беше доста ветровито и излязоха малки вълнички, а като се разходихме до Никити преди малко имаше така доста големи, както в БГ, когато има червен флаг, но тук не видях да има някакви флагове   Laughing
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия