В момента чета ... 21

  • 44 268
  • 753
# 225
Бих искала следващият път, когато ходя до библиотеката да си взема някоя от книгите на Милан Кундера, само че не зная с коя да започна...  Sad Досега не съм чела нищо от този автор... Бихте ли могли да ми препоръчате...  bouquet
Виж целия пост
# 226
 Първата книга на Кундера, която прочетох, е "Животът е другаде".  Доста философски написан роман, проследява се израстването на главния герой Яромил.

 Виждам, че в тефтера съм записала "Има върху какво да се разсъждава, но аз приключвам с Кундера след тази книга".

 Така и не прочетох друго от автора.
Виж целия пост
# 227
В момента чета "Гордост и предразсъдъци"
Виж целия пост
# 228
След много години препрочетох Климати на Мороа, много ми хареса, започвам с нетърпение следващата негова Септемврийски рози.
Виж целия пост
# 229
Днес започнах "Атлас изправи рамене" на Айн Ранд. "Ние, живите" много ми хареса, и рекох да погледна и нещо друго от авторката. Началото е обещаващо, но ме плаши обемът - три тухли. Пак нейните любими свръхчовеци, нещо ще разрушават света ли, ще го спасяват ли... Някой ако има мнение, моля да сподели.

Сутринта пък приключих първата част на "Мedia sapiens" от Сергей Минаев. Разказва се за един медиен експерт, поканен в щаба на опозицията в предстоящите /тогава/ избори за трети мандат на Путин като президент. Разкрива се на какви манипулации са способни медиите. Интересна ми беше, ще потърся и втора част.

Нищо не писах за "Стъкленият замък", като я прочетох, но то е защото бях в лек потрес. Все още не мога да повярвам, че всичко това се е случило наистина. Препоръчвам я на който не я е чел.
Виж целия пост
# 230
"Жена за обесване" - Пънар Кюр
Виж целия пост
# 231


Някой чел ли е нещо от тази писателка? Това ще ми е първата книга от нея.

Прочетох "Под сянката на свещеното дърво" и много, ама много ми хареса!
Виж целия пост
# 232
Бих искала следващият път, когато ходя до библиотеката да си взема някоя от книгите на Милан Кундера, само че не зная с коя да започна...  Sad Досега не съм чела нищо от този автор... Бихте ли могли да ми препоръчате...  bouquet
От  Кундера  Прочетох  "Непосилната  лекота  на  битието" и повече  не  бих  посегнала  към  негова  книга. Не  ми  харесва.
Виж целия пост
# 233
Първият път, когато я четох ми беше харесала "Непосилната лекота на битието" . Четох я като ученичка в сп. "Съвременник" (сега не зная дали съществува още това списание  Simple Smile), където я бяха публикували със съкращения. След време се опитах да я прочета отново, този път цялата, и тогава не ме впечатли  Simple Smile
Виж целия пост
# 234
Чета в момента любимия ми Сидни Шелдън-Насън и наяве
Виж целия пост
# 235
Дан Браун - Ад
Виж целия пост
# 236
Днес започнах "Атлас изправи рамене" на Айн Ранд. "Ние, живите" много ми хареса, и рекох да погледна и нещо друго от авторката. Началото е обещаващо, но ме плаши обемът - три тухли. Пак нейните любими свръхчовеци, нещо ще разрушават света ли, ще го спасяват ли... Някой ако има мнение, моля да сподели.

Четох я преди две години. Трите части за около десетина дни  Laughing. От тогава постоянно се връщам към тази книга, особено през последните месеци, като гледам какво става в България... Книгата се чете лесно, макар че наистина е твърде голяма и разводнена. Идеята става ясна още в първата част. Във втората мракът се сгъстява, повтарят се едни и същи неща. Според мен е направено с пропагандна цел и в третата част то вече става очевидно. Донякъде става досадно повтарянето на едни и същи неща, все едно хубавичко, ама наистина добре да се запечатат в мозъка на читателя (а това е същината на пропагандата, нали?). Обаче идеята е много, много добра - като четях, се улавях как постоянно спорех с Ранд, но в крайна сметка успя да ме убеди, че начинът, който предлага, е единственият възможен в дадена ситуация  Laughing Laughing.
Преди няколко месеца прочетох и "Химн". Мисля известно време да не чета друго от Айн Ранд, май ми стана ясна философията й.
Виж целия пост
# 237
Прочетох "Руско мастило" и нещо не ми достигна, много се изсили авторката, обещаващо почна, разни интриги и загадки започнаха да рзплитат и накрая някак изведнъж всичко свърши, някой неща останаха недоразкрити, неизказани, да се чудиш...Но все пак лека и разтоварваща ми беше, след толкова сериозна литература Grinning

Започнах това:

Виж целия пост
# 238
Чета в момента любимия ми Сидни Шелдън-Насън и наяве
Няма книга, която да не ми е харесала на Сидни Шелдън  Peace
Виж целия пост
# 239
 _dexter_, благодаря за мнението! Много бързо си прочела книгата. Simple Smile
Аз все пак ти препоръчвам да прочетеш и "Ние, живите"- тя е автобиографична, много откровена и не е разтеглена ненужно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия