В момента чета ... 21

  • 44 267
  • 753
# 345
neli mar4 , започнах да чета трилогията и ще дам мнение като понапредна дали си струва да се чете

  Peace

 Потърсих книгата в нета, в store имаше откъси, прочетох ги, много ми харесаха. Написана е с един стил, който аз наричам приказен и точно такива книги чета неусетно бързо, независимо от дебелината им. Такива книги "не те пускат" да станеш.

Поръчах и вече чакам да дойде Simple Smile Питах няколко норвежци дали са чували за авторката ( с Нобелова награда е) и книгата;) Ееееее, ми няма нужда да я знаят Joy Все едно да питаш българин за Йовков или Елин Пелин и той да те гледа като халосан  Joy
Виж целия пост
# 346
Lisbeth Salander , радвам се че си я поръчала , така повече хора ще коментираме  Hug
neli mar4 , като гледам и теб те блазни много да я прочетеш , наистина стила е като приказка , прочела съм около 40 страници вече  Wink
Виж целия пост
# 347
Норвежката историческа сага и мен ме заинтригува...  newsm12
Много ли е наблегнато върху "приказните" елементи? В смисъл - до фентъзи ли е по-близо или до исторически роман?

Иначе започнах тази  Mr. Green
Грабна ме още в началото!



Виж целия пост
# 348
mijjjka на самата книга пише исторически роман , мисля че ще е такъв , като напредна ще пиша пак   Peace
Виж целия пост
# 349
mijjjka на самата книга пише исторически роман , мисля че ще е такъв , като напредна ще пиша пак   Peace

Да, моля те...  Ще чакам Simple Smile
Виж целия пост
# 350
mijjjka на самата книга пише исторически роман , мисля че ще е такъв , като напредна ще пиша пак   Peace

Да, моля те...  Ще чакам Simple Smile

 И аз!  Simple Smile

 
Виж целия пост
# 351


Преди време четох "Улица Консервна" и "Благодатният четвъртък", и понеже не ми допаднаха, не мислех, че някога пак ще чета Стайнбек, но толкова много хора харесват "На изток от рая", че ще се натисна  Laughing снощи минах 40 страници, малко по-добре сякаш от онези двете, но отново ми е някак трудно да се съсредоточа, не знам какъв ми е проблема с него  Laughing

Преди това приключих "Алхимикът" - пълна с клишета, но пък положителна, подредена и приятна, караше ме да се усмихвам на всяка страница.
Виж целия пост
# 352
Човече, чети "На изток от рая" без да мислиш постоянно, че трябва да ти хареса, защото е харесвана книга.

 Тя ще ти хареса и без тези мисли.  Mr. Green

 Началото е трудно за доста читатели, така съм чувала, Стайнбек доста рисува, а не всеки харесва това, но пък как го прави само...

 Ще заживееш със семейството, ще видиш.

 И ще ми е интересно какво ще е мнението ти след прочита на книгата.  Hug
Виж целия пост
# 353
да, началото на  "На изток от рая" е дългичко и описателно, но си има значение. Книгата е разкошна, като я прочетох изпитах чувство на благодарност към автора, за това че е създал нещо толкова прекрасно...
Виж целия пост
# 354
Налазих книжка на дъщеря ми и се оказа интересна -> "Малкият Никола си има неприятности", Р. Госини.

Иначе ще започвам тази:

Редактирам се, не ми хареса книгата. След "Вакантен пост ми идва много безинтересна, глаголното време е дразнещо, не ме грабва никак. Ще оправям вкуса с детската и с "Кери" на Стиви.
Виж целия пост
# 355
Mijjjka, в "Кристин, дъщерята на Лавранс" няма никакви фентъзи елементи.  Simple Smile

 И аз в момента чета "На изток от рая", чела съм я като студентка някъде и тогава я взех от библиотеката. След това си я купих 2-ра употреба (а аз мразя да купувам втора употреба), толкова ме впечтли! Сега пролетта си я купих от панаира на книгата, че със сестра ми се скарахме чия е старата.  Simple Smile Та сега и дойде реда и след толкова години пак ме завладя.
Виж целия пост
# 356
В момента чета Мемоарите на една кучка , Истината според Елена от Троя. Харесва ми книгата,въпреки че е доста постна и е къса книгата, а историята е доста дълга и интересна.
Виж целия пост
# 357
Всичко се променя - Джонатан Тропър

Виж целия пост
# 358
Прочетох  "Антихрист"  на  Емилиян  Станев. Много ми  хареса. Наистина  е  по-трудничка  за  четене, но нищо  страшно.
Виж целия пост
# 359

...започнах тази  Mr. Green
Грабна ме още в началото!



Разбирам те - мен ме грабна от първата страница, буквално. Simple Smile Страхотна книга.

Иначе аз нямах никакво време тази седмица, дори през уикенда, но утре ще почна нещо ново и ще споделя.

Simple Smile

PS "Антихрист" на Емилиян Станев e яка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия