В момента чета ... 21

  • 44 267
  • 753
# 480

Много се развълнувах, че англоезичен автор спечели Нобеловата награда за литература тази година! До сега не бях обръщала никакво внимание на Алис Мънро, признавам си, но днес прочетох няколко разказа в интернет и напълно очарована си взех това:


 
Виж целия пост
# 481

Много хора в темата я препоръчаха, ще я пробвам Simple Smile

Човече, ще чакам отзиви за "Пътят на доктор Шенън".  Simple Smile

Хареса ми, държи в напрежение през цялото време. Това май е единствената книга, в която ми се искаше, макар и банално, да видя хепи енд. Малко след средата вече нямах търпение и стисках зъби, за да не отворя последната страница  Crazy
Виж целия пост
# 482
Здравейте,  момичета , днес приключих с "Кристин , дъщерята на Лавранс" , прекрасна трилогия , определено влиза в графата на любими книги , след сладко - горчивия привкус от нея започвам с нещо  неангажиращо , въпреки че ми се струва , че всяка книга ще ми бледнее сега след трилогията , започвам "Краят на играта"  

Снощи зарязах "Пророчеството на Корана" и започнах "Кристин, дъщерята на Лавранс" . Не мога да кажа нищо все още, т.к. бях доста изморена и прочетох само няколко странички. Но увлича и предчувствам, че ще ми допадне. А "Пророчеството..." започна да ми лази по нервите. Уж нещо се загатва, таи се някъде, из някакви недомлъвки, които трябва да са много загадъчни и да държат читателя в напрежение, обаче мен не успяха а ме грабнат и сега ще си остана непросветена в това "Пророчество"  Crossing Arms

Кажи после за "Краят на играта". Купих я и аз с "Журнал"-а.


denim123 , прочетох "Краят на играта" , първите 30-40 страници признавам четох ги насила , не можа да ми прикове вниманието и интереса, въпреки че харесвам чиклити , отдавам на това че бях завладяна и все още под въздействие на "Кристин......" , но след това потръгна, става за уплътняване на времето , на доста места и се смеех от мислите на главната героиня  Laughing
Сега започвам
Насъбрала съм всички книги от списание "Журнал " и смятам да ги прочета
Виж целия пост
# 483
Измъчих се с Джо Абъркромби и неговият "Първи закон" - много битки, много кръв и карантия, и тотална липса на щастлив край  Laughing Laughing. Ще ми трябва нещо по-ведро следващите дни, може би Джоан Харис или Джером К. Джером Simple Smile.
Виж целия пост
# 484
nara86, харесва ми "Кристин...", допада ми този жанр. Само тези норвежки имена ....  ooooh! Толкова са ми различни и непознати. По-дългите ги сричам, за да ги прочета Embarassed Представям си ако книгата беше за Финландия, щях яко да го закъсам  hahaha

Повечето от книжките с "Журнал" са за уплъняване на времето, но има и такива, които си струват. Една от тях е "Харем". Друга, която е оставила доста трайна следа у мен е "Мъжът, момчето" http://cheti.me/node/10993. Много ревах на тази книга и реално си дадох сметка какво преживяват децата, когато родителите им се разделят. Има и доста чиклити, които са доста полезни за разтоварване и когато те е треснала някоя депресия  Hug

Аз днес ходих малко на фитнес ... с книжката. Не било лошо - въртиш си колелото и си четеш. Ако имах е-книга може би щеше да ми е доста по-удобно, но нямам за сега и отварям хартиената Simple Smile Една приятелка ми даде тази идея - не усещаш как минава времето докато спортуваш. Пак ще повторя другата събота сутринта  Mr. Green
Виж целия пост
# 485
"Човешката любов" Андрей Макин
Виж целия пост
# 486
nara86, харесва ми "Кристин...", допада ми този жанр. Само тези норвежки имена ....  ooooh! Толкова са ми различни и непознати. По-дългите ги сричам, за да ги прочета Embarassed Представям си ако книгата беше за Финландия, щях яко да го закъсам  hahaha

Повечето от книжките с "Журнал" са за уплъняване на времето, но има и такива, които си струват. Една от тях е "Харем". Друга, която е оставила доста трайна следа у мен е "Мъжът, момчето" http://cheti.me/node/10993. Много ревах на тази книга и реално си дадох сметка какво преживяват децата, когато родителите им се разделят. Има и доста чиклити, които са доста полезни за разтоварване и когато те е треснала някоя депресия  Hug

Аз днес ходих малко на фитнес ... с книжката. Не било лошо - въртиш си колелото и си четеш. Ако имах е-книга може би щеше да ми е доста по-удобно, но нямам за сега и отварям хартиената Simple Smile Една приятелка ми даде тази идея - не усещаш как минава времето докато спортуваш. Пак ще повторя другата събота сутринта  Mr. Green
Чакай чакай , ти да видиш колко имена има по -  нататък ..... smile3506  да си призная , не ги запомних , но и не са толкова от значение  Laughing  ,  но си заслужава   да се прочете . Peace
А за книгите от "Журнал" доста съм накупила , но тази която ти спомена "Мъжът, момчето" я нямам. От тези книги ми харесва на Джой Филдинг - "За първи път" (дано да не бъркам името) , просто такъв рев през цялото време на книга не бях ревала , много тежка и хубава книга .
Виж целия пост
# 487
Напоследък нямам много време да чета, все още съм на Dr Sleep. Някои неща не си ги спомням от Сиянието и се чудя да я препрочета като временно спра с Д-р Слийп или да си продължа с него...
Виж целия пост
# 488
http://pechatnaknigi.com/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D1%80/%D0%94%D … %D0%B2%D0%B0.html
Силно препоръчвам да споделим тази книга, написана от момиче инвалид, напълно обездвижена. Тя е доказателство, че духът на човек е силен, особено в тежки моменти. Силно съм развълнувана от това, което видях в предаването на Наталия Симеонова "Предай нататък". Донка, авторката на книгата и нейното братче имат само една мечта - да бъдат като другите - да могат да се движат, говорят и споделят. За съжаление, нямат възможност да правят необходимите рехабилитации. Затова нека помогнем на тях и майка им, да се справят с тежката ситуация и да повярват в чудото, че не само духът може да бъде силен, но и ние като народ можем да се обединим споделяйки. Доколкото чух, парите събрани от продажбата на книгата (предполагам от печалбата) ще бъдат предадени на семейството. НАДЕЖДАТА КРЕПИ ЧОВЕКА - ПРЕДАЙ НАТАТЪК.....
Виж целия пост
# 489
"Последното изкушение" на Казандзакис. Върви ми по-бавно отколкото "Алексис Зорбас" на същия автор. Още съм в самото начало, но ми харесва.  Peace
Виж целия пост
# 490


Забелязах, че доста хора са я чели. Сигурно ще е интересна.
Виж целия пост
# 491
Нямате изчитане, не мога да ви смогна  Crazy
Успях да преполовя "Момчешки живот" (което си е постижение), но сега пак се задръстих и нямам време  Laughing
Виж целия пост
# 492

Много се развълнувах, че англоезичен автор спечели Нобеловата награда за литература тази година! До сега не бях обръщала никакво внимание на Алис Мънро, признавам си, но днес прочетох няколко разказа в интернет и напълно очарована си взех това:
 

Иска ми се и на мен да прочета нещо от тази авторка. Би ли ми казала къде си чела и всъщност книгата най-вероятно от някой чуждестранен сайт е поръчвана?
Виж целия пост
# 493
За трети път Опасни Връзки, но за първи път на английски -сега усетих красотата на английския в пълната му сила , а й подобрих моя . Невероятна книга !

На Шарло дьо Лакло ли имаш в предвид?
Виж целия пост
# 494
Нямате изчитане, не мога да ви смогна  Crazy
Успях да преполовя "Момчешки живот" (което си е постижение), но сега пак се задръстих и нямам време  Laughing

и как е?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия