В момента чета ... 21

  • 44 267
  • 753
# 540
"Реликвата" на Дъглас Престън и Линкълн Чайлд. Напоследък много ги заобичах тия двамата, въпреки че са първият тандем, на който въобще попадам като автори. Малко хорър, малко фентъзи, малко трилър, но грабват. Иначе от другата страна съм фен и на Уудхаус, стилът му трудно може да ти омръзне Simple Smile
Виж целия пост
# 541
Довърших "Почивка в чужбина" - Иън Маккюън. Бих я квалифицирала като трилър - увличаща, средно напрегната. Като произведение има достойнства - фабула, майсторски поднесена, има и смисъл, който може да се извлече. Аз обаче май (вече) нямам много нерви, за да чета страхотийки  Sad  Сега ще заложа на позитивната "Любов" на Шафак. Много се различават двете прочетени от мен книги на Маккюън. Втората беше еднопластова, не скучна, но като че ли странна. Видях, че е писана през 1982 мисля беше. Описва Венеция каквато не съм я виждала и не бих могла да си представя, че е - недружелюбна към туристи, бедна откъм заведения и с недобре развити туристически бранш и манталитет... Имаше и други пролуки в сюжета - не разбирах безпрекословното доверие на двамата герои към непознати, както и как така ще се оставиш да се загубиш в такъв град за дълго - ами нали има полиция, служби, не се ли сещат да ги използват? Може и да е било друго преди 30 г. де, но сега малко нереалистична беше картинката. Изгълтах книжката набързо де, поглъща с недоизказаното напрежение чак до последната страница. Не съжалявам, че прочетох, но с автора ще направя голяяяма почивка, малко хард ми се струват разработените в др. негови нечетени от мен книги тематики.
Виж целия пост
# 542
Прочетох "Вакантен пост" . Не ми хареса. По начало на мен не са ми по вкуса, а и не са ми разбираеми подобни социално-политически истории... Много съм далече, и слава Богу, от описаните проблемни социални групи... Натоварващи книга, в която всички хора до един са показани като лицемери... Огромна разлика между вътрешен и външен диалог! Без изключение...

Ако книгата показва особеностите на нашето време, то света действително не върви на добре!  Joy Лично за мен книгата представляваше интерес като послание. Посланието не ми хареса...  Stop  Като се има предвид, че Хари Потър ми е любим, нямаше начин да не посегна и към това.  Wink
Виж целия пост
# 543
Прочетох "Вакантен пост" . Не ми хареса. По начало на мен не са ми по вкуса, а и не са ми разбираеми подобни социално-политически истории... Много съм далече, и слава Богу, от описаните проблемни социални групи... Натоварващи книга, в която всички хора до един са показани като лицемери... Огромна разлика между вътрешен и външен диалог! Без изключение...
И на мен никак не ми хареса, особено финалът, който ми беше супер нелогичен - не вярвам цялото това лицемери да се промени от едно иначе много трагично и важно нещо. Поне в истинския живот не става така Simple Smile.
Виж целия пост
# 544
А аз не успях дори и да я зачета Вакантен пост, само няколко страници и се отказах ooooh!

Същото за съжаление тия дни с Параграф 22, чувала съм че е била шедьовър, класика, от най-великите книги на 20 век ...... и ц, едва прочетох около 50-на страници и спрях дотам  Tired в ГР коментираха, че който не я харесвал тази книга бил неграмотен и незрял Tired
Виж целия пост
# 545
в ГР коментираха, че който не я харесвал тази книга бил неграмотен и незрял Tired

 Аман от квалификации.  ooooh! А който се  е изказал, може изобщо да не е чел книгата.  Laughing
Виж целия пост
# 546
"Вакантен пост" ми тръгна трудно, но после я минах за часове.
Пиша в скрит текст, защото може да има хора, на които им предстои да я четат.

Скрит текст:
За мен е много точно отразяване на игрите в тези среди, без значение в коя държава се развива действието. Опре ли се до подобни въпроси, хората показват най-лошото от себе си.
Хареса ми и изграждането на образите, не мога да го обясня точно, но ми бяха интересни.
И аз не обичам политически, но тук акцентът беше в/у отношенията им, затова го преживях.
Притеснявах се, че ще я захароса накрая, даже се учудих, че уби двете деца. Но в реалността точно това е най-вероятно да се случи, така че...

Същото за съжаление тия дни с Параграф 22, чувала съм че е била шедьовър, класика, от най-великите книги на 20 век ...... и ц, едва прочетох около 50-на страници и спрях дотам  Tired в ГР коментираха, че който не я харесвал тази книга бил неграмотен и незрял Tired

Ох, и аз към неграмотните и незрелите Simple Smile но аз и "На изток от рая" не изтраях, така че съвсем съм за оплакване  Mr. Green
Виж целия пост
# 547
"Парафраф 22" е култова книга, но след 50-60 страници  Laughing Laughing. Може би сте се отказали прекалено рано. Помня, и аз така се чуствах в началото като я четях, но се радвам, че й дадох шанс. На места съм чела на глас и съм се смяла.... Може би е от значение, че тогава бях на 23-24 години, знам ли и аз Simple Smile.
Виж целия пост
# 548
Хм, доста се замислих за "Вакантен пост" като прочетох вашите коментари. Аз съм съвсем в началото, но много трудно ми върви. По принцип и "Хари Потър" трудно го започнах, а после прочетох всички книги за няма и месец и се надявах и тук да е така. Ще й дам още време...

Да, определено мисля, че за всяка книга си има време за четене и това е строго индивидуално. Не съм чела "Парагараф 22", но си спомням преди много години когато се пробвах да чета "Полет над кукувичето гнездо". Ужас, чак се чудех на една съученичка, която я четеше за 3-ти път. Скоро се пробвах отново - прочетох я с огромно удоволствие.
Виж целия пост
# 549
И аз не успях да дочета ''Параграф 22" . Също и ''В името на розата''. Каква съм неграмотна и незряла ooooh!
Виж целия пост
# 550
 Е, да не се самонавиваме толкова. Всяка книга си иска времето.

 И аз не можах да харесам "Сто години самота", ама ще й дам пак шанс някога. Ще усетя кога ще съм готова за нея и дали ще мога да я смеля както трябва тогава.

 Но има и книги, които се четат от читатели, които не са `узрели` за тях.
Виж целия пост
# 551
Нели е права - всяка книга с времето си. Peace
 Един цитат от "Мостът на Дрина"
"
Скрит текст:
Най-даровитите между тях презираха онова, което трябваше да учат, и подценяваха онова, което можеха да извършат, а се гордееха с онова, което не знаеха, и се въодушевяваха от всичко, което бе извън техните възможности"
Изобщо, пак да кажа, страхотна книга, срещам много мъдрост, компресирана в 300 страници. Не случайно Иво Андрич е спечелил Нобелова награда за нея.
Виж целия пост
# 552
Същото за съжаление тия дни с Параграф 22, чувала съм че е била шедьовър, класика, от най-великите книги на 20 век ...... и ц, едва прочетох около 50-на страници и спрях дотам  Tired в ГР коментираха, че който не я харесвал тази книга бил неграмотен и незрял Tired

Ох, и аз към неграмотните и незрелите Simple Smile но аз и "На изток от рая" не изтраях, така че съвсем съм за оплакване  Mr. Green

 newsm78 И кой дава тези определения - неграмотен и незрял? Голямо самочувствие!
Всичко е въпрос на вкус.
" На изток от рая" не можа да ме впечатли изобщо, но я добутах до края....трябва ли и аз да съм в някоя подобна графа?  Stop

И аз не можах да харесам "Сто години самота", ама ще й дам пак шанс някога. Ще усетя кога ще съм готова за нея и дали ще мога да я смеля както трябва тогава.

Нели, мислиш ли, че при втори прочит ще я харесаш  Wink  Hug
Нека и Сами да се изкаже по въпроса с препрочитането на Самотата  Mr. Green
Виж целия пост
# 553




И аз не можах да харесам "Сто години самота", ама ще й дам пак шанс някога. Ще усетя кога ще съм готова за нея и дали ще мога да я смеля както трябва тогава.

Нели, мислиш ли, че при втори прочит ще я харесаш  Wink  Hug


 Аз два пъти съм я чела /май са три, ама не помня/, ще й давам следващ шанс. Много ще станат, нали?  Mr. Green
Виж целия пост
# 554
Оптимистка си ти, Нели  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия