Аз съм си учител по образование,но езикът,който преподавах вече отпада от училищата.Другата ми специалност е български език,кандидатствах три лета подред с български език,но понеже нямам и стаж като учител по БЕЛ не ме одобряват.
Пълно е с работа за камериерки, чистачки,миячки,но аз нямам физическа издържливост за подобна работа.Бих се хванала,
въпреки че съм с висше образование,но не мога заради здравословните проблеми.
Кандидатствала съм и за библиотекар,но там винаги са ми казвали,че предпочитат хора със специалност библиотечно дело.
От бюрото по труда ми бяха дали писмо за лека работа в едно производство,но оттам пък ми отказаха под предтекст,че съм прекалено квалифицирана за тази длъжност.Обяснявах,че съм съгласна,че нямам претенции,те бяха категорични.
Не знам вече какво да правя,май единствена ми възможност е пак бюрото по труда и техните програми за хора с ТЕЛК.Последно ми предлагаха почасова заетост и заплащането излизаше около 200 лв на месец.Бях силно възмутена,но вече ако пак има нещо подобно,ще приема.Като няма избор човек...
Да се върна на въпроса,решението го завериха на 29 ден.Никакви 14дни както е по закон и се изпълнява навсякъде без в столицата.