"Есен настъпва, а МАРТ е далече, но в корема на мама тупти малко човече "

  • 21 276
  • 685
# 570
Famille, тогава бях 50-52. За сега, няма да казвам  Rolling Eyes . Азвъв фитнеса тренирах всички мускулни групи, не правя само кардио, нито само крака. Казвам го, защото на доста жени, не им ддопада да правят клекове, мъртви тяги, мечки или да помпат бицепси  Laughing . В момента съм доста далеч от спортната форма (от 4месеца), поради причини,  различни от бремеността.
Виж целия пост
# 571
Neliatanasova, WOW! Браво и аз съм така (бях де). Правех отделно горна част, отделно долна част, но задължително и кардио - поне половин час на 10,5 до 12. И все пак ми се струва много клекове с 60 кг. Аз в небременно състояние съм 50 кг., но не мисля, че бих ги вдигнала. Не съм пробвала (мразя клекове и напади, защото ме подуват), но това е 10 кг. над собственото ми тегло.  Thinking
Виж целия пост
# 572
Изчетох всяко мнение  Mr. Green

За раждането - раждах секцио в Майчин Дом, не съм питала дали може да е в операционната, но не ми е липсвал. Не е и проявил желание да присъства, беше отпред Simple Smile

За превозването - активен шофьор съм, но Той идва на всеки преглед. Мястото му е там!!!

За храненето и килограмите - много ми се яде кисело, даже за първи път си направих буркани с кисели краставички  Mr. Green Но пък хапвам доста забранени храни - пица, салами. Старая се да са качествени нещата, които купувам, повечето са с етикет Био, но...
За килограмите съм +3,5  Thinking

От няколко дни доста ме "стяга" корема и не мога да разбера боли ли ме, разтяга ли се, газове ли са, какво е...В понеделник съм на лекар, та ще се успокоя малко.
С предната бременност изобщо не усещах коремчето си, сега все нещо ми напомня , че съм бременна. А да си кажа честно...искам вече да свършва Embarassed

Приятна вечер Дами Simple Smile
Виж целия пост
# 573
Famille, краката са най-издръжливия мускул. С постепенно качване, 100%  ще клекнеш. Една фитнес мацка, на която съм голям фен, кляка със 180 и бях така  Shocked . Това без зоб е абсурд... И напъди си правех с по 7.5кг., и мъртва тяга  Laughing . Толкова ми липсва  Cry
Виж целия пост
# 574
mylili, и мъж ми вече предложи няколко пъти да ме изражда, но някак не съм стигнала това ниво на доверие помежду ни...  Joy
Нелка, аз не съм от най-едрите и яките, ама мъкна като магаре  Mr. Green Имам си и техники, за да се товаря с повече багаж! Сега ми е много трудно да внимавам с вдигането на разни предмети  newsm78 Признавам си - продължавам да местя мебели, да мъкна прахосмукачки, легени с вода, пране, да тупам... ама то пък не може без хич  Rolling Eyes А за фигурата ти - наистина забелязах, че тренираш всички мускули и то доста се натоварваш! Ама имаш такова красиво лице  Heart Eyes Живи и здрави, аз след раждането ще направя един релефен корем и бедра, каквито нямах до сега. Просто за форма тренирах преди... А тази мацка, за която казваш, че кляка със 180 кг... накрая ще скъса някоя гърда и ще се види в чудо! Не трябва да се прекалява...
Famille, и стриите ме притесняват, ако се появят... ама ще го мисля, ако стане. Другото се надявам с много усилия да се поправи Simple Smile

Виж целия пост
# 575
Йо,  Heart Eyes    bouquet Ти пък, с поведението и външния си вид, ми напомняш на братовчедка ми, която много обичам Simple Smile
Иначе, контузиите в този спорт, са най-гадни. Преди няколко години, се опитах да правя пируети на леда и се наложи 40 дни да ходя с шина на целия крак  hahaha Половин година не можех да клекна със собствено тегло. Затова и този клек е огромно лично постижение.
Виж целия пост
# 576
Ех, много мило  Blush Да върна жеста   bouquet П.П. Много искрено и лично го направихме  Joy newsm53 . А на тебе ти личи, че си голяма лудетина и не се спираш... аз пък ще ти кажа "ЕВАЛА" ! Но не е яко да си потрошен, та от време на време се замисляй  nuts
Дами, аз си паля свещите и сипвам една чаша винце, наздраве  cheers
Виж целия пост
# 577
За свекървите – бе те искат да са полезни сигурно, ама как не схващат, че те са си имали своите семейства и своите деца и сега си е наш ред. И аз само се усмихвам и грам не слушам, освен когато е полезен съвет, но не си и правя труда много да се обяснявам.
Гащи, манджи – хич не е издребняване, всяка млада жена/семейство иска да направи това за мъжа/детето/сем. си, сега ако и се отнема така грубо тази роля, то после тя ще го прави пък с нейните деца.
И аз ако са ме попитали нямам против, но иначе така да ми се бъркат без да знае трябва ли ми или не.
Така че Миме, напълно те разбирам.  Hug

Валя - Нашия татко и мен ме дразни понякога, но го усещам, че той не чувства все още бебето както аз, то на мен ми е трудно понякога да помня, че съм бременна, та да очаквам той да се съобразява, а и още изообщо не ми личи.

И мен ми е мъка с градски транспорт, цял живот съм се возила, проблем не съм имала, но сега примерно, корема ме боли непрекъснато, трябва да се пазя тройно повече, а ми се налага и ползвам градски транспорт. Изключително трудно ми е, да пътувам права на дълги разстояния, а ако случайно седна ме гледат лошо и коментират. Дори и не се замисля закостенелия ограничен народ, че млад човек може да има причина да седи седнал, та дори и да не е бременна жена.

Фъстъци защо не може да ядем? Уф, аз знам само за очевидните, основни забранени, които са ясни, но туршия – не разбирам защо, фъстъците,…

С кви неща се справям не е истина, а нервите ми ги съсипват роднините и по-конкретно доведени роднини. Искам поне последните 3-4 месеца от тая бременност да са спокойни, а то и това няма да стане.
Днес съм кисела и то заради прост народ, яд ме е много, през какво преминавам и накрая да се разрева в къщи, заради човек, който искам само да ми се разкара от живота и Нищо друго от него.

И аз ям мнооого кисело, тва за момченце ли беше или за момиченце?  Grinning

Момичетааа, прекрасни сте ми  Hug  bouquet
Виж целия пост
# 578
tiny, фъстъците са забранени, защото са сред силните алергени и не е добре малкото човече да се излага на тях. По същата причина са забранени ягоди, малини, мъхести плодове (това включва примерно кайсии, праскови), цитрусови плодове... Алергените по време на бременността могат да увеличат риска бебето да развие АБКМ или някоя друга алергия впоследствие - а това си е проблем.

pipiole, може да пиеш но-шпа - ако са контракции, ще ги успокои.
Виж целия пост
# 579
 Embarassed Ох, ма аз тооолкова праскови изядох... да не говорим цирусови, айде ягоди то няма.

menyanthe - благодаря за разяснението      bouquet

То пооочти нищо не остана за ядене, но буквално без да преувеличавам,... ?  Sad
Виж целия пост
# 580
Tiny, не писа как си? Някакви добри новини от лекарите?
Освен, че са алерген ето още нещо за фъстъците http://m.gotvach.bg/n5-31486-Защо_печените_фъстъци_са_вредни
Ягоди, малини, мъхести и цитруси не съм избягвала, но и не прекалявам при употребата. Фъстъци обаче не ям особено бременна. То и какаото е силен алерген, ама съм сигурна, че доста го ядат. Все пак фъстъците водят класацията за силен алерген
Виж целия пост
# 581
И какао си ям  Grinning И аз с нищо не прекалявам, ама то като е алерген, малко много се тая.

 she_moto - Нямам добри новини, затова не пиша.  Simple Smile Т.е. бебето е добре, но аз не съвсем, пък то все пак още е в мен милото  Grinning Нооо двама сме - ще се справим  Wink
Благодаря, че попита, много мило   bouquet
Виж целия пост
# 582
много теми сте засегнали - не мога да ви смогна  Simple Smile

за свекървите - не се напрягайте толкова момчета  Simple Smile преди време и аз бях такава люта, но с времето реших, че не това ми е най-важното - ако иска да му купува гащи - да купува, ако иска да купи грозен пуловер - да купи просто няма да го носим и толкова ..... тя моята е далече, та няма много време да се меси, но гащи и чорапи купува де  Simple Smile

за самостоятелността - Йо - това, че все искаш да си много самостоятелна и сама да вършиш нещата е грешка - или поне аз я отчитам като такава от позиция на времето - всичко си вършех сама, дори и някои т.н. "мъжки работи" като например се возя навсякъде сама с колата и някак всички около мен свикват, че съм мъжко момиче и ще се справя и не се втурват много-много да свършат нещо  Close

за храните - това с прасковите не ми харесва, на мен ми забраниха всякакви сладки плодове - грозде, круши, диня, банани .... и те останаха едни праскови и едни ябълки, гледам да са повече нектарини, но и праскови ям от време на време - все нещо трябва да се яде  Simple Smile

за килограмите - не се притеснявайте всичко е въпрос на ген и на упоритост след това, но не съм видяла от всичките ми близки родили нито една да е останала 100 кг., аз съм си дебеличка и сега, та като родя няма да е по-различно много  Simple Smile

tiny - стискай зъби мила, дано скоро се оправят и при теб нещата  Simple Smile
Виж целия пост
# 583
Добро утро и от мен  Heart Eyes
За "мъхестите" плодове... що праскови видя моя тумбак това лято, не е истина  Blush Егати, никой не ти ги казва тия неща... и фъстъци ядох! Ама един път  Laughing Ще знам за тях!
KIKA_KIKI , ама като имам нужда от помощ, ще я поискам... няма да чакам някой да се сети, аз съм оправна, но и нахална, когато се наложи  Wink  Hug
Да ви кажа - един колега на мъж ми много се разчуствал, че нашият ще става татко, та вчера му домъкнал столче за кола и кенгуру за бебето... хаха Simple Smile Чудя се какво да ги правя... те са за дете поне на 6 м. първо, второ не знам дали са удобни, това мога да проверя след време  newsm78
Оф, аз съм на йога от 10, ама така ме мързи... нещо несериозна ще изляза  Tired
Тини, вчера си мислех за теб, че не си писала скоро... та се радвам, че се включи!  Hug
Замислих се и за Бу - бу и Валмайър /дано не бъркам ника/, и тях ги няма никакви...
Виж целия пост
# 584
ЙоТо, на мен тези неща за храните ми ги каза първата лекарка, при която ходих през първата бременност. В това отношение беше добра - всичко ми казваше, но за сметка на това усмихната сигурно никога не съм я виждала и беше по-дръпната някак си - не ми беше много приятно да ходя при нея.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия