91 НЕГ - информация

  • 251 761
  • 1 378
# 495
Благодаря Laughing
Виж целия пост
# 496
Може ли майките, чийто деца отиват на устен, да споделят дали децага им са учили преди това немски.
Голяма част от влезлите в лайстунг не са учили немски преди гимназията, в това число и моя син. Peace

Ако няма някаква промяна, на устния се тегли една картинка. Имат няколко минути за размисъл и тр да говорят по нея. понякога е доста неясни тези картинки. На моя миналата година му се падна момче, което чете книга, завито под одеялото в леглото. Mr. Green
Смисълът от тези картинки е да се започне някакъв диалог и чисто психологически да се понижи напрежението в изпитвания.
След това се задават въпроси по картинката и следват свободен диалог. Може всичко да ги питат, и често ги питат за мотивацията да учат в немските паралелки. Peace
Моят е футболен запалянко и най-дълго го разпитваха по този въпрос - от кой бг отбор и, има ли немски любим. Дори се бяха разбрали да ходят заедно на мач. Mr. Green
Моят влезе на изпита  спечен, но след това беше ужасно доволен. което обаче да знаете, че не е никакъв показател. Немците се държат изключително приветливо и дружелюбно и по това не може да се съди за крайния резултат.
А и в общи линии, след устния изпит, няма големи размествания . Почти са запазват първите 50 от писмения. Peace

Успех на форумските зайчета на устния! Grinning
Виж целия пост
# 497
Успех и от мен.
Виж целия пост
# 498
Не са се похвалили още тук мамите на новите зайци. Hug Излезе седмокласното първо  класиране Simple Smile
Виж целия пост
# 499
Пу първа със зайче Laughing
Виж целия пост
# 500
Привет, за твоя заек се знаеше  още с излизането на оценките къде ще учи. Simple Smile И все пак - официално честито !!
Виж целия пост
# 501
Официално благодаря  bouquet Друго си е да го видиш черно на бяло Mr. Green
Как е минал устния за лайстунг или резултатите ще излязат по-късно?
Виж целия пост
# 502
Хоп и аз със зайче при вас. Hug

Какво стана с устния изпит за лайстинга - на какви теми са ги препитвали?
Как става класирането за тях - има ли отново квоти за момичета и момчета или е само по бал?
Виж целия пост
# 503
За устния, мога да отговоря за моя син. Теглил е 3 картинки - едната - с някаква храна, другите две с исторически и културни паметници - Бранденбургската врата и  още нещо. Говорили са за много неща - хобита, спорт, музика, лагери, любим предмет в училище, защо иска да учи в лайстунг. Не е приет. Имаше сравнително нисък резултат на писмения. Доколкото разбрах няма квоти.

Честито на приетите зайчета!
Виж целия пост
# 504
Добро утро! И ние при вас.   bouquet Девойката беше много радостна - беше успяла да провери преди мен и направо летеше. От нея разбрах със сигурност за поне още 3 деца от нейния клас приети в 91во.
Аз общо взето получвам задочна информация от три години за училището - синът на мъж ми учи там,  не в лайстунга. Сега обаче ще го изпитам и на гърба си.  Mr. Green

п.с. Дъщеря ми категорично ми забрани да съм се записвала на курс по немски. Не можело да знам какво щяла да си говори с приятелите и да си пишат.  Whistling
Виж целия пост
# 505
И от мен, честито на приетите дечица и добре дошли на техните майки в темата! Hug
Виж целия пост
# 506
Да се запиша и аз с едно зайче, за второ - ще решим след второ класиране Grinning!
Честито на приетите и доволните!
Успех на тези, които отиват на второ класиране!
И да попитам: Как става разпределението по паралелки в 8 клас? Вероятно по бал? newsm78
Кажете нещо за учителите, които ще поемат този набор!
Русалке, ти сигурно знаеш най-добре!
Виж целия пост
# 507
Здравейте!
Надявам се, ще приемете поредната мама на "зайче" от първо класиране в 91-ва НЕГ.
Синът ми е много доволен, но в същото време се тревожи, защото още не е ясно дали ще има познати деца от старото училище.
Все пак, смятам, че ще намери нови приятели.
Честито на всички мами на "зайчета" в гимназията, както и на всички останали с дечица, които кандидатстват тази година!
Виж целия пост
# 508
честито на новоприетите деца и родителите им! Simple Smile това си е съвсем основателен повод за гордост - да са класирани в най-желаното, вече от години, училище - все пак, малко или много, именно децата и това, че са най-добри сред набора си, поддържат тази слава  Sunglasses

----

за устния на лайстунг - при моето момче са се паднали картинки за любовта, което изобщо не му е силна тема за разговор с непознати  Laughing така или иначе, класирането му там не ни беше цел, и съответно не съм разочарована, че не е сред 15-те приети момчета; но все пак явяването на подобни изпити е добър ориентир къде се намира детето след една година изучаване на непознат език  yes
Виж целия пост
# 509
честито на новоприетите деца и родителите им! Simple Smile това си е съвсем основателен повод за гордост - да са класирани в най-желаното, вече от години, училище - все пак, малко или много, именно децата и това, че са най-добри сред набора си, поддържат тази слава  Sunglasses

----

за устния на лайстунг - при моето момче са се паднали картинки за любовта, което изобщо не му е силна тема за разговор с непознати  Laughing така или иначе, класирането му там не ни беше цел, и съответно не съм разочарована, че не е сред 15-те приети момчета; но все пак явяването на подобни изпити е добър ориентир къде се намира детето след една година изучаване на непознат език  yes
Явно в лайстунгите цари женско царство! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия