91 НЕГ - информация

  • 251 763
  • 1 378
# 510

за устния на лайстунг - при моето момче са се паднали картинки за любовта, което изобщо не му е силна тема за разговор с непознати 
На дъщеря ми се беше паднала същата картинка и за да й е по-лесно им беше казала, че ще говори за нейна приятелка, тъй като самата тя нямала личен опит .... и така беше спасила положението Joy
А иначе - т.к. няма квоти в тези паралелки отношението момичета /момчета е непостоянно .Мин. година нямаше съществена разлика в броя момичета и момчета.
Виж целия пост
# 511
Айде и ние да се запишем тук-дъщеричката ми е приета по първо желание в 91во.Много сме щастливи!!!
Само да попитам - влизам в сайта на у-щето и не виждам никъде инфо за приемането......та се чудя ще качват ли нещо newsm78
Виж целия пост
# 512
Айде и ние да се запишем тук-дъщеричката ми е приета по първо желание в 91во.Много сме щастливи!!!
Само да попитам - влизам в сайта на у-щето и не виждам никъде инфо за приемането......та се чудя ще качват ли нещо newsm78

 И моят син е приет и утре се записваме. На сайта на гимназията има необходимите документи за записването. Simple Smile

http://91neg.bg/dokumenti-za-zapisvane-v-91-neg/
Виж целия пост
# 513
Айде и ние да се запишем тук-дъщеричката ми е приета по първо желание в 91во.Много сме щастливи!!!
Само да попитам - влизам в сайта на у-щето и не виждам никъде инфо за приемането......та се чудя ще качват ли нещо newsm78
Честито на зайчетата и техните майчета!  bouquet Добре дошли и в темата! Hug
Сайтът не е поддържан, рядко се обновява. Peace
Честито и на приетите в лайстунг!  bouquet
Нашият си взе днес немската диплома за 9ти клас, а баткото  дипломата за средно образование.  Grinning
Русалке, честито! Hug Как беше тържеството, че аз се отказах и не отидох.
Виж целия пост
# 514
Добре дошли на зайчетата Simple Smile

Палечка, малко разтегнато беше, докато минат 7 класа.. Но иначе си беше емоционално, особено в частта с раздаването на дипломите на класа с класен Грегъри. Последният произнасяше всяко име с патоса на водещ на Оскарите... Laughing Казвам това с  най-добро чувство, не подигравателно. Жалко, че си се отказала, имаше родители.
Виж целия пост
# 515
Айде и ние да се запишем тук-дъщеричката ми е приета по първо желание в 91во.Много сме щастливи!!!
Само да попитам - влизам в сайта на у-щето и не виждам никъде инфо за приемането......та се чудя ще качват ли нещо newsm78

 И моят син е приет и утре се записваме. На сайта на гимназията има необходимите документи за записването. Simple Smile

http://91neg.bg/dokumenti-za-zapisvane-v-91-neg/

 Grinning Grinning Grinning Благодаря ти,Дима!!!Нещо не съм доогледала Embarassed
Виж целия пост
# 516
Имам питане.
 Какви са условията за получаване на стипендия в 91НЕГ , какви са размерите им и какви са сроковете за подаване на молбите?
Търсих в сайта на у-щето , но явно не се справих. Открих само бланка-молба за стипендия.
Чела съм информация в сайтовете на други училища , но знам че в НЕГ има различия /като например размера на стипендиите, а може би и бала-не знам/. Точно тях не мога да открия.
Виж целия пост
# 517
привет, някакви идеи да споделите за немски книжки, подходящи за ниво "лятото срещу девети клас"?

засега не съм разбрала нещо да са им казали от училището как ще е добре да поддържат усвоеното дотук, затова самосиндикално другата седмица го пращам да се запише в библиотеката на Гьоте институт, пък дано прочете поне една книга и да не забрави всичко за два месеца игри

в скоби казано, много се тормозя, че у нас хартиените речници, които купихме, изобщо не се използват - непознатите думи ги търси в речник на телефона си, което на мен ми се струва, че по-скоро би орязало богатството на езика, в случай че такива речници са по-семпли като синоними.
Виж целия пост
# 518
привет, някакви идеи да споделите за немски книжки, подходящи за ниво "лятото срещу девети клас"?
На нашите им дадоха списък, от който те трябваше да заявят на учителката коя книга ще прочетат. Списъка ще потърся и постна.
Аз утре планирам посещение до Гьоте институт.
Виж целия пост
# 519
В лайстунг има ли профил Математика?
Виж целия пост
# 520
В лайстунг има ли профил Математика?
В деня на отворените врати казаха, че има - математика и информатика.
Виж целия пост
# 521
Да се запишем и ние - официално сме зайци и сме супер щастливи! Чакаме с нетърпение да се запознаем с новите си съученици  Simple Smile
Виж целия пост
# 522
Лайстунг - паралелките са с природо - математически профил и английски език,
няма следващо профилиране след 10-ти клас, както е в DSD паралелките.

Мога да кажа само за 9-ти клас, че не се учи информатика,
но по немската математика учат неща, които аз съм учила в 11-ти клас в МГ.
Учат и българска математика, която е по общообразователния учебник, а не по профилирания за МГ.
Виж целия пост
# 523
Здравейте !
След дълги терзания, сина ми се отписа от ТУЕС и записа в 91 НЕГ ! Сега обаче остава съмнението
дали след 12 клас ще е конкурентен за ИТ студент...Е жребият е хвърлен , така че си стискам палци да сме здрави !
Виж целия пост
# 524
Здравейте !
След дълги терзания, сина ми се отписа от ТУЕС и записа в 91 НЕГ ! Сега обаче остава съмнението
дали след 12 клас ще е конкурентен за ИТ студент...Е жребият е хвърлен , така че си стискам палци да сме здрави !

Голяма част от зрелостниците на НЕГ се ориентират в тази посока. От класа на дъщеря ми (вкл. тя самата) поне 7-8 деца се стягат за следване на  комп. специалности  у нас и или навън( чиста информатика, приложна, медийна, икономическа, софтуерно инженерство, game engineering, КН и т.н), в другите класове е аналогично положението. От предишни випуски също има много деца, поели в тази посока. Справят се съвсем успешно, макар да не са завършили специализирано училище като ТУЕС.

Не се терзайте, всичко ще е наред! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия