Кухненски машини Kenwood и Kitchen Aid

  • 98 111
  • 896
# 255
Ооо само покана за гости чаках Simple Smile И без друго кога ще изядете козунака, че и на щолена да му дойде реда.. (не, че ви правя сметка..)
Виж сега, щото ми е нервно и затова започнах нещо да бъркам, не че толкова ще се изяде, колкото толкова, но Щолен ще направя задължително, ей така , гот ми е. Честно. ! Simple Smile
Джема, още веднъж благодаря за обясненията и ще ги спазвам задължително.  Hug Другата седмица съм на линия, ако се изложа аз пак ще си кажа, няма срамно.   Simple Smile
Виж целия пост
# 256
Моят може да не е Кенлуд, но се представя достойно. Почти всекидневно ми меси хлебче. Прави 1-2 пъти козунак, редовните кексчета и кремчета и миналата седмица врътна и щолените. Даже къде от мързел, къде от мерак да го гледам как върти, няколко пъти и каймата си измесвах в него. Ей на моменти ми иде да го разцелувам, да ми е жив и здрав.  Grinning  Heart Eyes
Виж целия пост
# 257
Моят може да не е Кенлуд,
Няма значение, тъкмо ми е още по-любопитно  да го видя в действие. Hug
Виж целия пост
# 258
Джемма, а това не е ли като Kenwood-а? Каква е разликата всъщност, освен марката? Превеждам с гугъл и ми го превежда като food procesor и него Simple Smile
Виж целия пост
# 259
Върши също добра работа, но в по-малък. Пак има много приставки за него, планетарен е. С по-малка мощност и не може да се сравнява с 020, но и цената му е по-ниска, естествено. По-скоро с Шеф-а от по-старите серии може да се сравни.
За домашна употреба е ок. 020 спада към полупрофесионалните.
Виж целия пост
# 260
Джемма, огромно благодаря Simple Smile Мисля да си остана с Kenwood-а, макар че не съм чак голям кулинар Simple Smile Много обичам да има домашен сладкиш в къщи, брауни, щолен, козунак, ама на ръка е много трудоемко, и не се наемам вече. Предпочитам да имам машинка, която  да меси вместо мен, мързеливата е по-лесно Mr. Green
Сега вече за приставките да питам - каква комплектовка е този 020, и какво трябва да си докупя - искам да си правя сокове с него, да меля евентуално месо, ядки, да има блендер (термокана мисля, че ми трябва, 023 имаше в комплекта такава, ако не се лъжа?). Как да ги търся тези приставки? Simple Smile И бъркалките - трябват ми за тесто, за обикновени сладкиши - май те са си към комплекта, и друго не се сещам засега... Simple Smile
Ще имам купища въпроси, но съм много щастлива! Simple Smile Дано ме изтърпите Blush
Виж целия пост
# 261
Няма да съжаляваш за избора си. Peace 020 има 4 бъркалки- кука за тесто, К-образна приставка, силиконова бъркалка и бъркалка за белтъци и яйца. В комплекта има и блендер, който би трябвало да е термо- за горещи супи и сосове. Ще видиш, то пише на опаковката. Всичко останало трябва да си купуваш отделно. Аз моите ги дебнах в Ибей и Амазон за добри цени. В БГ са скъпи.

За сокове ти трябва АТ 641
http://www.amazon.co.uk/Kenwood-Mincer-Grinder-Attachment-AT950/ … nwood+attachments

цитруспреса АТ 312
http://www.amazon.co.uk/Kenwood-Major-AT312-Citrus-Attachment/dp … nwood+attachments

За мелене на месо е АТ 950 - сега е на хубава цена.
http://www.amazon.co.uk/Kenwood-Mincer-Grinder-Attachment-AT950/ … nwood+attachments

За ядки или АТ 320
http://www.amazon.co.uk/Kenwood-AT320B-Chopper-Attachment-Additi … nwood+attachments

или АТ 640
http://www.amazon.co.uk/Kenwood-AWAT640B01-AT-640/dp/B0015XEMUU/ … nwood+attachments

Има един търг в Ибей сега:

http://www.ebay.co.uk/itm/Kenwood-Chef-Majour-AT640-Attachment-/ … sh=item2a47bd7001

И за месомелачка има търг:
http://www.ebay.co.uk/itm/Brand-NEW-BARGAIN-AT950A-Kenwood-Chef- … sh=item27f19cca10

 А това също става за ядки:
http://www.amazon.co.uk/Kenwood-AT643B-Attachment-Chef-Cutter/dp … nwood+attachments

От тук също съм купувала чрез посредник:
http://www.buyspares.co.uk/food-mixer/kitchen-machine/kenwood/ca … 119,590704:608653

Препоръчвам втора купа, много е удобно с двел Аз се замислям за трета. Пластмасова, но отлична изработка и качествен и евтина:
http://www.buyspares.co.uk/kitchen-machine/kenwood/major-kenlyte … 119,590704:608653

Металната е много скъпа-60 лири:
http://www.buyspares.co.uk/kitchen-machine/kenwood/major-round-m … 119,590704:608653
Виж целия пост
# 262
Джемма, Hug  bouquet
Ти си като енциклопедия по Kenwood Simple Smile Да те питам за тази цитрус преса - аз ли си ги въртя цитрусите или е като машинките-натискаш и то само върти и изстисква сока? На първо време ще се въздържа от покупки, но ще ги следя всичките приставки и ще ги взимам поетапно. В БГ предполагам ги има на по-високи цени, ако ги има изобщо.
Правилно ли си спомням, че К-образната бъркалка става и за тесто за козунаци/щолени?
П.С. Първият линк е за месомелачката, но по името го намерих, това е, нали?
http://www.amazon.co.uk/Kenwood-Pro-Active-Continuous-Juice-Extr … ds=kenwood+at+641
П.П.С. Много добри цени на търговете, да видим дали ще успея да измрънкам от МП да ги вземе Simple Smile Месомелачката става ли за мелене на други неща - домати, сварени моркови, печени чушки? Общо взето - лютенични съставки Simple Smile
Виж целия пост
# 263
Ох, объркала съм линка. Да, това е сокооизтисквачката. Аз цитруспреса нямам, защото имам на робота такава, но тази е на същия принцип- тя върти, ти натискаш. Simple Smile

Месомелачката става да се мелят и други продукти. Peace

К- образната бъркалка не я позлвам аз за тежки теста, но съм чела, че става за:

тесто за маслени кексове
козуначено тесто
тесто с извара
картофено пюре
размесване на кайма за сарми и кюфтета
маслен крем
разтрошаване на бисквити на 1 и 2 скорост
смесване на кремове, теста за мафини
маслено тесто за Наполеон
разбъркване на  салати
прибавяне на брашно към кексови теста на минимална скорост
Виж целия пост
# 264
Картофено пюре в тази машинка? Сериозно ли? Как се прави?
Аз винаги го правя на ръка, с пасатор веднъж ме излъгаха да пробвам - никога повече! Стана като лепило.
Виж целия пост
# 265
Картофено пюре

Купата  и К-образната приставка се заливат с вряла вода (от варенето на картофите), която веднага се изхвърля. Целта е само да ги затопли. Слагат се картофите и на минимална скорост се разбърква за около минута. След това се долива горещо мляко  и парче масло и се разбърква на 3 скорост до хомогенна смес.

Може и да зависи от самите картофи, защото веднъж ми стана като с пасатор. Можеш да експерементираш със скоростите.

Виж целия пост
# 266
Значи целите картофи слагам.. Интересно Simple Smile Няма да си играя вече да мачкам на ръка, а така ще го правя. Обожавам картофено пюре! Hug
Спирам с въпросите засега, ще се обадя, като дойде! Simple Smile
Виж целия пост
# 267
Джема, твоята месомелачка такава ли е 'За мелене на месо е АТ 950 - сега е на хубава цена.
http://www.amazon.co.uk/dp/B000C3OB7S/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_ … id=I38QHQUPQ1VKX8"
защото на моята пише че е препоръчително да е тази  АТ950А http://www.amazon.co.uk/dp/B00JBCJ5L8/ref=wl_it_dp_o_pC_nS_ttl?_ … iid=IVFN5FWJKYJHM. не открих разлики в описанието и ако и при теб работи добре няма повече да го мисля но ще изчакам малко защото е падала цената още http://uk.camelcamelcamel.com/Kenwood-Mincer-Grinder-Attachment- … roduct/B000C3OB7S
Виж целия пост
# 268
Няма разлики, така го дават тези с буква А са за титаум серията, но стават и другите. Даже не знам реално има ли някаква разлика, май нещо външно беше в покритието ли , какво, не се сещам.
Моята я взех нова, но с нарушена опаковка, даже и не помня с А ли е без ли. newsm78

Сега погледнах в историята на Ибей, от там я взех, пише само Kenwood Multi Food Grinder and Sausage making attachment for Chef and Major, без номер. Купила съм я  за 31.98 лири, но какво казах със смачкана кутия, което никак не ми пречи. Simple Smile

Месото се мели отлично и бързо.
https://www.youtube.com/watch?v=t9eA3_C3rhs&list=UUEj59mtzPoTa_PVXfxFSV8Q
Виж целия пост
# 269
От амазонските сделки днес - http://www.amazon.de/gp/product/B00I41WP7S/ref=gb1h_img_c-3_3067 … pf_rd_p=560113067
И те са на по-ниска цена от Kenwood. АЕГ са добра марка, по лични впечатления, но предполагам, че щом разликата в цената с Kenwood е толкова голяма, има защо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия