ПрЪвУписТен едноГРинолог Узадачи оТРопед с ОТГАНИЗКЮМА и Ореолите на гърдите- 86

  • 28 668
  • 737
# 90

...
 А имам смътни спомени, че в моето детство го учехме с 2 л - "гюлле" и май само то беше правилното.   Confused

Аз имам същите спомени, затова по ми идва да го напиша с две л-та.  Rolling Eyes

В предишния речник също е само с едно 'л'.

Виж целия пост
# 91
Вече не са.
Специално проверих в речника, в най-новия е "гюле" само.

Поправям го в моя от 2008, мерси  Hug
Виж целия пост
# 92
Цитат
Керфура
Виж целия пост
# 93
Да, възможно е и да е променено вече. Аз се водя от правописния речник на Читанката, защото е от 2010г., но пък за 3 години много неща може да са се променили
Виж целия пост
# 94
...С министър- претседател жена
...Сега от трибуната се хили като невминяема, демонстрийрайки задоволство
Виж целия пост
# 95
Цитат
Хелоун
Виж целия пост
# 96
Цитат
сико платено, има газ, пален ДжИСИ пакет , БРОНИ, ПРАГОвЕ настроика на задния капак, ЗАДНИА КАПАК СЕ ОТвАРЯ САС ДИСТАНЦИОНО, 4Х4 ТО СЕ ПРЕЕБА ЕДНА МЕМБРАНА НО НИСХТО ОСОБЕНО. има спортно ока4ване, ремус но доста изгни но нее непоправимо а ми триабва ван, .. ..

Просто не издържах да не споделя с вас тази апетитна обява. Нападайте, се'яниии! Joy Joy
Виж целия пост
# 97
Цитат
интриганчето... ако продължава със интриганските си номера...
Виж целия пост
# 98
Цитат
наи мразя маиками да ми казва: неможеш ли да бадеш като другите деца
Grinning
Виж целия пост
# 99
Цитат
Ти за к'во мислиш завиждам?!
все се каня да попитам
това защо го пишете така?
Виж целия пост
# 100
А как?  Laughing
Виж целия пост
# 101
Цитат
Ти за к'во мислиш завиждам?!
все се каня да попитам
това защо го пишете така?

Лично аз, когато в шеговит разговор използвам думи от разговорната реч не до там граматически издържани  Grinning
Виж целия пост
# 102
Цитат
Ти за к'во мислиш завиждам?!
все се каня да попитам
това защо го пишете така?

И аз знам, че така е правилно да се напише. Промяна ли има?
Виж целия пост
# 103
За да стане по ясно.

'
апостроф /горна запетая/ обозначава пропуснати звуци, букви или цифри
Виж целия пост
# 104
За да стане по ясно.

'
апостроф /горна запетая/ обозначава пропуснати звуци, букви или цифри

Този отговор към мен ли е?

Защото и аз знам същото правило и питам unustamatu дали не е променено, след като го е маркирал/а в червено?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия