ФЕВРУАРИ месец е студен, но ще бъде най-щастлив за мен ! - Тема 6

  • 26 780
  • 728
# 540
Мисля,че всяка жена, която предпочита секцио само защото "иначе щяло да боли зверски" не заслужава да бъде майка. Съжалявам, ама подобни твърдения са супер инфантилни. Много ясно,че боли, как са раждали всички жени по света преди да измислят секциото? Като не искате да боли изобщо не забременявайте.

Ейц, това ме разби Simple Smile ! Маци (извинявай за обръщението, ако не ти се нрави Simple Smile ), защо слагаш някакви граници, определения в случай на "ако" и т.н. Всяка жена има право на свободен избор. Едно време са раждали естествено, защото са нямали друг избор и едно време не малко жени са умирали от кръвозагуба. В днешно време, всичката апаратура, медикаменти, лекари и варианти за раждане са с цел избягване на усложнения и фатални изходи за плода или родилката. Едно време са раждали дори, където ги "пришпори". Това не означава да раждаме на улицата, в дома ни, във влака или подобни места. Затова и се следи бременността в днешно време, затова и има планирано раждане (секцио), затова и има праг на болка и можеш да избираш дали или... Това, че едно време е било така не означава, че трябва да тъпчем на едно място, да си стоим в "едното време". Има и фактори, които изискват секцио - проблеми със сърцето, инфекции (секцио=превантивна мярка), обърната матка, плацента, покриваща шийката на матката, диоптри, епилепсии, които могат да се отключат от болката при естествено раждане и т.н., което разбира се ти не засягаш в изказването си, а визираш секцио от само и единствено "прищевка" да се избегне болката. Именно болката и последиците определят начина на раждане. Хората всячески (в това число и медицински лица) гледат да се избегне по-големите болки, свързани с физическото ниво, тяло. Само садистите обичат физическата болка. Това не означава, че майката е по-малко или че ще бъде по-малко майка. Не означава, че по-малко ще обича детето си или че няма да направи в последствие необходимото за детето си след раждане.
Много силни ти бяха думите. Почти всяка жена заслужава да бъде майка. Не мога да кажа всяка, защото познавам такива, които са пълен позор и срам за понятието майка и не са никакви майки, независимо, че са раждали (и забележи - естествено раждане). Такива ги познавам и една хубава дума не мога да кажа за тях. Не мислех, че има такива, докато не се запознах с този вид псевдо "майки".  И те са точно като измъкнат герой от някой филм, където майката е пълен боклук, а раждала естествено. И ако само начина на раждане определя, дали трябва да сме майки или не, то Бога ми, извинявай, ама... Не начина, а човека.
  202uu
Виж целия пост
# 541
Добро утро!
Добре дошли на новите мами   bouquet
Ние също сме се спряли на кошарата на Cangaroo тзи втората дето iivetto е показала ,тъй като нашия етаж на къщата е с 5 стаи и стаята за детето се освободи от свеките преди 1 месец и ми е през 2 стаи разтояние та мисля ,че няма да ми е удобно да ставам по добре да я сложим при нас та после ще видим.В тази връзка и бебешка стая няма да правим ще видим как ще я обзаведем.
Количка за сега сме се спряли на X-lender ,но пак ще ходим и може и друго да харесаме.
Това е за сега от мен ,пожелава ви хубав ден!
Виж целия пост
# 542
la vida loca ме е изпреварила... И моите са доста на ден. Като усещане - стяга ми се целия корем (някой път само на една две буци) и е много твърд.

Добре, де, защо толкова много мами го имате.. в смисъл това нормално ли е за този месец, в който сме? В смисъл трябва ли да ги имам?

Наричат се подготвителни контракции ... Абе колкото по-късно започнат, толкова по-добре ... Нормално е да ги има, ама по-добре да са към 8-ми месец ...
Виж целия пост
# 543
Здрвейте, момичета. До сега само ви четях, но рещих, че и аз ще се вкльча - бременна съм с 2-рото си дете, с термин 05.02.2014, от Варна съм, очаквам момиченце (2-ро), на 31 години съм. Към момента съм с 30% изгладена шийка и доста контракции, лежа в къщи и почивам.
Ще се радвам да ме вкльчите и да стана част от групичката ви  Simple Smile Hug
  Здравей, снежинка! Добре дошла в групата!  bouquet
Виж целия пост
# 544
Здравейте мамчета,



Аз наминавам само да ви видя и продължавам с работата Simple Smile


Добре дошла на snejinka_82. Пожелавам ти лека и прекрасна бременност и едно пухкаво бебоче на финала.


Призовавам отново всички да дават предложения за заглавие на следващата страница, защото бързичко ще изпишем оставащите 13. Ако има желаещи да бъдат включени в групата във ФБ, нека пишат на лични !
Виж целия пост
# 545


Малко мъдрост, че ми хареса послянието  Hug

Иначе при нас: кошара - преносима -> най-обикновена на едно ниво, защото си имаме от предната кошара горно ниво и матрак магнифлекс (също го имаме и няма да купуваме нов)... Не знам как ще го приемете, но ... от опит - с предната кошара имах повигалник, гриф с играчки, балдахин ... - само се пречкат тези неща и на втората седмица ги махнах ... казвам само, че не са ви от първа необходимост ... Количка: ето такава ще да е -> Quinny speedi същия цвят и същата конфигурация ... Снахата ще ми прехвърли нейната Simple Smile
Скрит текст:
Виж целия пост
# 546
относно контракциите - втърдяване на корема, при мен започва от ниско долу, все едно си стягаш корема, веднага след което ме заболява кръста като при цикъл, болката е продължителна. Не е нормално да има в 6-ти месец болезнени контракции, но за съжаление при някои ги има.
Момичета като чета колко неща сте купили вече...аз все още нямам нищо освен кощарата от каката и малко дрещки.
Моят термин е на 5 фев, но миналия четв. бях на кнсултация и бебето вече бе 745 грама - доста по-голямо от седмиците, а и на размери е по-голямо, та най-вероятно ще се роди и по-раничко, но за сега да си стои вътре на топло
Виж целия пост
# 547


Малко мъдрост, че ми хареса послянието  Hug

Иначе при нас: кошара - преносима -> най-обикновена на едно ниво, защото си имаме от предната кошара горно ниво и матрак магнифлекс (също го имаме и няма да купуваме нов)... Не знам как ще го приемете, но ... от опит - с предната кошара имах повигалник, гриф с играчки, балдахин ... - само се пречкат тези неща и на втората седмица ги махнах ... казвам само, че не са ви от първа необходимост ... Количка: ето такава ще да е -> Quinny speedi същия цвят и същата конфигурация ... Снахата ще ми прехвърли нейната Simple Smile
Скрит текст:
Страхотна е количката! Аз също съм ЗА зимния кош-незаменим е!
Виж целия пост
# 548
относно контракциите - втърдяване на корема, при мен започва от ниско долу, все едно си стягаш корема, веднага след което ме заболява кръста като при цикъл, болката е продължителна. Не е нормално да има в 6-ти месец болезнени контракции, но за съжаление при някои ги има.
Момичета като чета колко неща сте купили вече...аз все още нямам нищо освен кощарата от каката и малко дрещки.
Моят термин е на 5 фев, но миналия четв. бях на кнсултация и бебето вече бе 745 грама - доста по-голямо от седмиците, а и на размери е по-голямо, та най-вероятно ще се роди и по-раничко, но за сега да си стои вътре на топло

Оф и аз съм така. Още нямам нищо. Имам само 3 долни бодита с къс ръкав; едно комплектче гащеризон с чорапче и с блузка дълъг ръкав; едно долно боди с дълъг ръкав; едно портодеяло с клипси (меко и готино и дебело) с шапка и ръкавички; едно одеало; едно комплектче от ватирани отвътре и дебели панталонки, блузка, терлички, шапка, лигавник; едно комплектче за изписване; едно долнище с чорапче; 3 вида чорапки;
И май е това.
И почвам да се притеснявам, понеже времето притиска вече.. 
Виж целия пост
# 549
Лелееее аз ли съм най-заспалата  Laughing  Като гледам колко неща сте накупили аз дори не съм започнала още.....
Виж целия пост
# 550
здравейте мамита. Леле вие колко неща сте навзели, а аз абсолютно нищо. Мисля че е прекалено рано. Ние още не сме започнали даже ремонта на стаята. Ремонтирам терасата първо и после мисля и стаята да оправям и чак след това да се заема с покупки, но това някъде декември.
Както мислите по въпроса, че ако се купи нещо не трябвало да се носи в къщата ви. Майка ми ме побърква с тази глупост, а на мен ми изглежда пълна простотия. Като родела щели да се донасят и сглобяват и тн. Малко го намирам за безумие това. На мен ми се иска аз да си подредя всичко преди това, а не те после да ми редят което както им падне.

Хубав ден на всички и давайте съвети за име Simple Smile, приемам всякакви,че нещо не мога да го измисля.
Виж целия пост
# 551
здравейте мамита. Леле вие колко неща сте навзели, а аз абсолютно нищо. Мисля че е прекалено рано. Ние още не сме започнали даже ремонта на стаята. Ремонтирам терасата първо и после мисля и стаята да оправям и чак след това да се заема с покупки, но това някъде декември.
Както мислите по въпроса, че ако се купи нещо не трябвало да се носи в къщата ви. Майка ми ме побърква с тази глупост, а на мен ми изглежда пълна простотия. Като родела щели да се донасят и сглобяват и тн. Малко го намирам за безумие това. На мен ми се иска аз да си подредя всичко преди това, а не те после да ми редят което както им падне.

Хубав ден на всички и давайте съвети за име Simple Smile, приемам всякакви,че нещо не мога да го измисля.

Аз също бих предпочела сама да си купя и подредя всичко.А идеята относно имената е добра,аз също съм наникъде с името  newsm78
Виж целия пост
# 552
Здравейте и от мен.
Добре дошли на новите мами. Hug

Аз последната седмица отново имах огромен стрес в работата и само се моля бебо да е добре, да не е откачило милото. Rolling Eyes
Иначе да ви кажа хич не се изморявам бързо, дори напротив – имам повече енергия отколкото преди. В неделя не може да ме спре човек да чистя. Аз започнах и вкъщи 3-4 пъти на седмица да правя йога за бременни /много леки упражнения, от youtube/.
В събота дойдоха да вземат дивана от гостната, останаха още доста мебели, но сега имаме място къде да сложим легълцето, за да може да се проветри. Другата седмица мислим да вземем и скрин, който ще направим и на повивалник, защото чакам да ми дадът дрешки след 1-2 седмици и да има къде да ги слагам.

La vida loca, чух доста добри отзиви за тази количка. Аз също харесах една на quinny, но не беше speedy май, та сега към нея клоня. Доста удобна ми се видя. Щe вземем и едно кошче на maxi cosi, че куинито нямат към количката.
Виж целия пост
# 553
относно контракциите - втърдяване на корема, при мен започва от ниско долу, все едно си стягаш корема, веднага след което ме заболява кръста като при цикъл, болката е продължителна. Не е нормално да има в 6-ти месец болезнени контракции, но за съжаление при някои ги има.
Момичета като чета колко неща сте купили вече...аз все още нямам нищо освен кощарата от каката и малко дрещки.
Моят термин е на 5 фев, но миналия четв. бях на кнсултация и бебето вече бе 745 грама - доста по-голямо от седмиците, а и на размери е по-голямо, та най-вероятно ще се роди и по-раничко, но за сега да си стои вътре на топло

Оф и аз съм така. Още нямам нищо. Имам само 3 долни бодита с къс ръкав; едно комплектче гащеризон с чорапче и с блузка дълъг ръкав; едно долно боди с дълъг ръкав; едно портодеяло с клипси (меко и готино и дебело) с шапка и ръкавички; едно одеало; едно комплектче от ватирани отвътре и дебели панталонки, блузка, терлички, шапка, лигавник; едно комплектче за изписване; едно долнище с чорапче; 3 вида чорапки;
И май е това.
И почвам да се притеснявам, понеже времето притиска вече.. 
Стига, Бимба! Ще се зариеш после от дрешки и чудеса-има погачи и какво ли не, със сигурност и роднини, приятели, приятелки ще ти надонесат неща, стига си го мислила!Няма дете дето не е облечено и изхранено!Важно е да сте здрави и спокойни, а д-р Спок е казал, че на едно бебе му е все едно, дали спи в златно креватче или чекмедже Laughing
Виж целия пост
# 554
Спокойно и аз още нищо не съм купила за бебоците. Само разцъквам в нета и си набелязвам - да е по лесно после на ММ, че аз по-магазини няма да мога да ходя. Предполагам декември или към края на ноември ще вземем малко дрешки и шишета (неща, които ще трябват от първия ден на бебите в къщи). Да видя първо и сестра ми какво пази от племенницата. Кошарка ще се взима като се появят, а количка сигурно като започнем да излизаме.



П.С.
Колкото до имената тук във форума, където са линийните има именник и има доста имена. Може да разгледате и в нета - са доста сайтовете със списъци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия